„Via Lietuva“: tiltas per Nevėžį Kėdainiuose bus rekonstruotas

„Via Lietuva“: tiltas per Nevėžį Kėdainiuose bus rekonstruotas

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.

Tiltas, esantis Tilto gatvėje Kėdainiuose yra vienas iš 109 blogos būklės tiltų Lietuvoje. Eismas tiltu buvo ribojamas jau kurį laiką. Ribojimai dar labiau sugriežtinti po pernai įvykusios tilto kraštinės sijos griūties.

„Šį tiltą per Nevėžį galima pavadinti simboliniu, nes jo būklė prasta, tačiau net prastos būklės tiltui sutvarkyti trūkstant lėšų, kapitalinis tilto remontas buvo atidedamas. Vis tik tiltai svarbi strateginė jungtis Valstybei ruošiantis atremti karo grėsmes, taip pat tiltų būklė kelia realų pavojų eismo dalyvių saugumui, sukelia susisiekimo nepatogumus ir gerokai apsunkina visuomenės mobilumą. Todėl viliuosi, kad nuo šio simbolinio tilto rekonstrukcijos nors ir pamažu tačiau prasidės ir kiti pokyčiai, o tiltų rekonstravimas taps ne tik mūsų įmonės, bet ir visos Valstybės prioritetu“, – sako „Via Lietuva“ vadovas“ Marius Švaikauskas.

Tiltas per Nevėžį Kėdainiuose ilgą laiką buvo dėmesio centre. Dar 2022 m., kai intensyviai vyko Vilainių tilto rekonstravimo darbai, pradėta ruoštis šio tilto rekonstravimui ¬– paruošti dokumentai, paskelbtas viešojo pirkimo konkursas ir pasirašyta tilto projektavimo sutartis.

Tilto rekonstravimo projektas baigtas rengti šiais metais, atlikus tilto techninę ekspertizę, gavus statybas leidžiantį dokumentą, nuspręsta skubiai skelbti viešojo pirkimo konkursą rangos darbams. Darbams pradėti trūko tik finansavimo, kuris surastas tik prieš kelias savaites, nusprendus nedaryti kitų suplanuotų ir būtinų darbų, tačiau šį tiltą sutvarkyti.

Pasak „Via Lietuva“ vadovo, šalies kelių ir jos infrastruktūros situacija Lietuvoje yra daugiau nei netenkinanti, ji yra bloga: 109 prastos būklės tiltai ir 4 iš 10 km prastos būklės kelių.

Šiuo metu net 99 kelio statiniams iš 109 trūksta finansavimo. Siekiant valstybinės reikšmės keliuose sutvarkyti kritinės ir blogos būklės tiltus ir viadukus reikia 470 mln. eurų. Tuo tarpu sutvarkyti visus šalies tiltus ir viadukus iki tenkinančios būklės – reikia jau apie 1 mlrd. eurų. Netenkinančios ir „ant ribos“ būklės keliams sutvarkyti reikalingas maždaug 6,5 mlrd. eurų finansavimas, kurio šiuo metu nėra.

Didžioji dalis tiltų Lietuvoje yra pastatyti daugiau nei prieš pusšimtį metų pagal tuo metu galiojančius techninius reikalavimus, todėl jų būklė prastėja ir dėl eismo intensyvumo, ir dėl jų amžiaus.

Nepaisant trūkstamo finansavimo kelių infrastruktūrai, „Via Lietuva“ komanda paraleliai ieško ir kitų alternatyvų: nesant finansinių galimybių iš karto sutvarkyti visus prastos būklės tiltus, kiekvienam parenkamas individualus technologinis sprendimas, kuris pratęstų tilto eksploatacijos trukmę. Tačiau tai trumpalaikis sprendimas, nes „atidedant“ tiltų rekonstrukcijas, investicijos išauga kartais.

Pastaraisiais metais Kėdainių rajono savivaldybėje tiltų, esančių valstybinės reikšmės keliuose, tvarkymui skiriamas nemažas dėmesys – pernai buvo rekonstruotas Vilaninių tiltas, šiais metais pradėtas tvarkyti tiltas per Barupę, šių metų trečią ketvirtį planuojama skelbti tilto per Dotnuvėlę projektavimo ir rangos darbų konkursą, taip pat pasirašyta sutartis ir dėl tilto per Šušvę, esančio kelyje Mantviliškis–Ažytėnai–Vosyliškis, projektavimo.

Pranešimą paskelbė: Eglė Nemanytė, AB Via Lietuva

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Lietuvos įmonės ir toliau perka „Porsche“, tačiau populiarėja ir „Tesla“

Lietuvos įmonės ir toliau perka „Porsche“, tačiau populiarėja ir „Tesla“

Lietuvos įmonės šiuo metu yra įregistravusios daugiau kaip 470 tūkst. automobilių – tokius duomenis rodo „Regitra“. Virš 32 tūkst. iš jų yra elektromobiliai, tačiau didžioji dauguma – net 58,1 proc. (273 tūkst.) – vis dar varomi dyzelinu. Banko „Bigbank“ duomenimis, įmonės naujus automobilius perka vidutiniškai už kiek daugiau nei 42 tūkst. eurų, o naudotus automobilius […]


NASA astronautė VILNIUS TECH studentams: šiame universitete visus jaudina skrydžiai

NASA astronautė VILNIUS TECH studentams: šiame universitete visus jaudina skrydžiai

Gegužę VILNIUS TECH universitetas sulaukė ypatingų svečių – lankėsi buvusi NASA astronautė Heidemarie Stefanyshyn-Piper ir JAV delegacija. Ji skaitė paskaitą Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) studentams ir kosmoso entuziastams apie karjerą inžinerijoje, kosmoso keliones, misijas ir savo patirtis. Heidemarie Stefanyshyn-Piper – amerikiečių inžinierė ir NASA astronautė. Baigusi inžinerijos mokslus, ji įstojo į JAV jūrų pajėgas […]


„Lidl Lietuva“ tęsia plėtrą: atidarytas antrasis logistikos centras šalyje

„Lidl Lietuva“ tęsia plėtrą: atidarytas antrasis logistikos centras šalyje

 Penktadienį Vilniuje duris ir rampas oficialiai atvėrė antrasis šalyje „Lidl Lietuva“ logistikos centras. Inovatyviais ir aplinkai draugiškais sprendimais pasižymintis logistikos centras leis tęsti tinklo plėtrą Lietuvoje, o efektyvus jo darbas – ir toliau užtikrinti pirkėjams geriausią kainos ir kokybės santykį. Netoli Lentvario įsikūrusiame logistikos centre buvo sukurta daugiau nei 200 darbo vietų. Vieno moderniausių Baltijos šalyse logistikos […]


Atskleidė, kiek iš tiesų kainuoja elektromobilio išlaikymas

Atskleidė, kiek iš tiesų kainuoja elektromobilio išlaikymas

Elektromobilius vairuojančių gyventojų išlaidos kelionėms gali būti daugiau negu dvigubai mažesnės nei tradicinių transporto priemonių savininkų. Tad nenuostabu, jog elektrinių automobilių populiarumas pastaraisiais metais Lietuvoje sparčiai auga. Naujausiais valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, šių metų gegužės 1 d. iš viso Lietuvoje buvo įregistruota 13 301 M1 ir N1 klasės elektromobilių, be to, mūsų šalies keliais važinėja […]


„airBaltic“ užtikrintai pasitinka vasarą – balandį keleivių padaugėjo 35 proc.

„airBaltic“ užtikrintai pasitinka vasarą – balandį keleivių padaugėjo 35 proc.

Lietuva. Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ vasaros sezoną pradeda stipriai – 2024 m. balandį Lietuvoje pervežė 53 400 keleivių, t. y. 35 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tai antras pagal dydį balandžio mėnesį Lietuvoje pervežtų keleivių skaičius per visą aviakompanijos istoriją. Balandį „airBaltic“ įvykdė 618 skrydžių arba 38 proc. daugiau nei pernai. „Keleivių […]


Verslo centras „Vestum“: judėsime kitaip – kaip ir visas pasaulis

Verslo centras „Vestum“: judėsime kitaip – kaip ir visas pasaulis

Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum“ vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina patogią vietą vertinančius, nuo sostinės spūsčių pavargusius verslo atstovus. Atsižvelgė į mažesnių patalpų poreikį Vilniaus Vakarinėje gatvėje 105 numeriu pažymėtas […]