Susisiekimo ministerija: konkurenciją ribojantis viešasis pirkimas turės būti nedelsiant nutrauktas

Susisiekimo ministerija: konkurenciją ribojantis viešasis pirkimas turės būti nedelsiant nutrauktas

Susisiekimo ministerija, gavusi Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvadą dėl Pasienio kontrolės punktų direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (PKPD) vykdomo 10 mln. eurų vertės Kybartų pasienio kontrolės punkto modernizavimo projektavimo ir statybos viešojo pirkimo, nurodė PKPD nedelsiant vykdyti VPT įpareigojimą – nutraukti pirkimo procedūras.

 Š. m. liepos mėn. minėtas PKPD pirkimas Susisiekimo ministerijos iniciatyva buvo laikinai sustabdytas, audito metu kilus įtarimams, kad pirkimo sąlygos riboja konkurenciją ir galimai yra pritaikytos konkrečiam tiekėjui.

 Įstaigoje Susisiekimo ministerija atlieka tarnybinį patikrinimą.

 „Viešųjų pirkimų tarnybos sprendimas patvirtino ministerijos auditorių išvadas. Pirkimas privalo būti nedelsiant nutrauktas – nebus toleruojamos net menkiausios abejonės dėl skaidrumo ar sąžiningos konkurencijos ribojimo“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

VPT nustatė, kad dalis pirkimo reikalavimų yra nepagrįstai aukšti, neproporcingi pirkimo objektui ir dirbtinai riboja konkurenciją. Pavyzdžiui, reikalaujama, kad tiekėjas būtų įvykdęs bent vieną statybos darbų sutartį, kurios vertė ne mažesnė kaip 0,7 pirkimo objekto (dalyvio pasiūlymo) vertės. Tačiau šiuo pirkimu numatyta įsigyti ne tik statybos darbus, bet ir projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugas bei integruotos eismo valdymo sistemos diegimą, iš kurių, kaip nurodė PKPD, pastatų statyba sudaro tik 35 proc. planuojamos pirkimo vertės. Taigi nustatytas reikalavimas dėl tiekėjo įvykdytos statybos darbų sutarties vertės yra neproporcingas perkamai pastatų statybos daliai.

 Savo išvadose VPT atkreipia dėmesį ir į ribojamą galimybę pirkime dalyvauti tiekėjams, gebantiems įvykdyti sutartį. Pažymėta, kad praktikoje dažniausiai pastatų statybą ir eismo valdymo inžinerinių sistemų įrengimą vykdo skirtingi tiekėjai arba šie darbai atliekami pagal skirtingas sutartis, todėl viena sutartis, apimanti ir rangos darbus negyvenamajame specialiosios paskirties pastate, ir eismo valdymo inžinerinių sistemų su radiacinės saugos vartais bei rentgeno aparatu įrengimą, dirbtinai riboja tiekėjų, įvykdžiusių panašias sutartis, galimybę dalyvauti pirkime.

Konkurencija taip pat dirbtinai ribojama reikalaujant, kad kiekvienas pirkime dalyvaujantis jungtinės veiklos partneris taikytų ISO ir kitų nurodytų vadybos sistemų standartus. VPT teigimu, toks reikalavimas yra neproporcingas teisės aktais nustatytai jungtinės veiklos sampratai, nes taip dirbtinai ribojama galimybė pirkime dalyvauti tiems tiekėjams, ypač smulkaus verslo atstovams, kurie turi teisę atlikti darbus ir atitinka statybų sritį reglamentuojančių teisės aktų privalomus reikalavimus, nors ir nėra įsidiegę atitinkamų vadybos sistemų.

 Be to, VPT pažymi, kad pirkimo techninės specifikacijos reikalavimai nebuvo tikslūs ir aiškūs, nenumatyta galimybė tiekėjams užšifruoti savo pasiūlymą, ribojamos tiekėjo galimybės pasitelkti subrangovus. Išvadoje nurodomi ir kiti nustatyti Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai.

 Atsižvelgdama į nustatytus Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus, VPT įpareigojo PKPD nutraukti minėto pirkimo procedūras ir pateikti tai patvirtinančius dokumentus.

Pranešimą paskelbė : Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
AUDIMAS Trumpa tampri marginta suknelė 20FL-012 Water Printed XL
 
AUDIMAS Ilgi daugiafunk.paplūdimio šortai 2011-518 Dutch Blue 56
 
AUDIMAS Parka su pašiltinimu THERMORE 2011-407 India Ink L
 
Nike 22-97-15-7 Black 15 42,5
 
AUDIMAS Atsegamas džemp. medv. vidumi 20LT-406 Black XL

Rekomenduojame

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Beveik 40 šalies savivaldybių sulauks lėšų, už kurias šiemet bus asfaltuojami gyvenvietėse esantys bei gyvenvietes jungiantys keliai su žvyro danga. Gyvenviečių kelių infrastruktūrai gerinti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu skirta daugiau nei 27 mln. eurų.  „Mūsų šalies miestuose ir gyvenvietėse vis dar yra nemažai neišasfaltuotų gatvių bei gyvenvietes jungiančių žvyrkelių – dalis jų jau netrukus […]

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

Į Europos padangę sugrįžta legenda – po beveik dešimties metų pertraukos į dangų vėl pakyla „Goodyear Blimp“ dirižablis. Tai yra viena paskutinių kompanijos investicijų, skirta stiprinti įmonės žinomumą ir verslo iniciatyvas Europoje. Daugiausiai dėmesio pastaruoju metu buvo skirta Europos rinkos produktų asortimento atnaujinimui, kurių ne vienas sulaukė apdovanojimų, taip pat su naujų partnerių augimu susietai […]

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ atstovai Lietuvoje atvėrė elektronines parduotuves, kuriose vairuotojai galės išsirinkti ir gauti automobilį neišeidami iš namų. Naujai atidarytų el. parduotuvių lankytojai jau dabar gali ne tik apžiūrėti naujausius automobilių modelius ir susipažinti su jų techninėmis specifikacijomis, bet ir gauti ekspertinę konsultaciją, užsiregistruoti bandomajam važiavimui ar užsisakyti tokias papildomas paslaugas kaip automobilio registracija ar […]

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

2020 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, ragindamas sustabdyti aerodromų naikinimą ir pristatyti visuomenei jų plėtros strategiją. „Nuo pat 1990 m. Lietuva neturi jokios rimtos strategijos, ką daryti su aerodromais. Turtas parceliuojamas, neprižiūrimas ir nykstantis. Aerodromai iki šiol gyvuoja tik entuziastų dėka. Valstybinės institucijos […]