Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), sudarė 400 tūkst. eurų vertės paskolos sutartį su elektromobilių įkrovimo stotelių bei jų administravimo sprendimų vystytoja ir gamintoja UAB „Elinta Charge“. Į daugiau nei 25-ias šalis savo produktus eskportuojanti lietuvių kapitalo bendrovė sako, kad papildomi finansiniai resursai leis jai toliau sklandžiai tęsti inovacinius procesus įmonėje ir plėstis suplanuotu tempu.
„Pandemija pakoregavo daugelio mūsų užsakovų planus, todėl dalis planuotų stambių elektromobilių įkrovimo stotelių įsigijimo sandorių buvo atidėta, o kiti – taip ir nesudaryti. Kai kuriose rinkose karantinas buvo dar griežtesnis nei Lietuvoje, judėjimas tarp valstybių ar net regionų buvo sutrikęs, todėl partneriams jų šalyse kilo iššūkių organizuojant stotelių montavimo ir kitus darbus, o kai kurie projektai buvo pristabdyti dėl ekonominio neapibrėžtumo. Dėl šių aplinkybių praėjusiais metais mūsų plėtra nebuvo tokia sparti, kaip planuota. Šiandien situacija yra iš esmės pasikeitusi. Jau stebime tarptautinės rinkos atsigavimą, todėl nenorime praleisti progos. Naujam plėtros implusui, kurį iki šiol ribojo pandemija, nusprendėme skolintis“ – sako „Elinta Charge“ direktorius Ignas Mikutis.
Remiantis pasirašyta sutartimi Fondas įmonei paskolą suteikė penkeriems metams. Gautas lėšas bendrovė planuoja panaudoti iki pandemijos suplanuotų ir gamybai reikalingų įrengimų įsigijimui ir inovacijų vystymui, taip pat aukštos kvalifikacijos darbuotojų atlygiui.
Pasak įmonės vadovo, „Elinta Charge“ gamina aukščiausios klasės elektromobilių įkrovimo stoteles. „Mūsų elektromobilių įkrovimo stotelės remiasi itin pažangiais inžineriniais sprendimais, o ir dizainas pasaulyje pripažintas, jam suteikiant prestižinį „Red Dot“ apdovanojimą. Šių savybių derinys leidžia mums būti tikriems dėl Lietuvoje sukurto sprendimo potencialo“ – sako I. Mikutis.
Elektromobilių stoteles lietuvių inžinierių komanda vysto nuo 2011 m., tačiau 2018 m. pradėjo veiklą kaip nepriklausoma įmonė „Elinta Charge“. Šiandien Kaune pagamintas elektromobilių įkrovimo stoteles jau galima rasti daugumoje Europos šalių, taip pat žengiama ir į kur kas egzotiškesnes rinkas Azijoje, Australijoje, Amerikoje. Užsienio partneriai, e-mobilumo infrastruktūros vystytojai vertina stotelių tvarumą – naudojamos naujausios ilgaamžės technologijos, dėl kurių gaminiai atsparūs net ekstremaliausioms oro sąlygoms, o jų išmanus nuotolinis valdymas leidžia optimaliai išnaudoti turimą elektros tinklo galią, administruoti vartotojus, apmokestinti naudojimąsi stotelėmis ir atlikti daugelį kitų funkcijų. Tuo tarpu dizainas yra toks, kuris išliks aktualus bei puoš miestus ir po dešimties metų.
„Spartėjant elektromobilių plėtrai, poreikis elektromobilių įkrovimo sprendimams tikrai augs, matome didelį šios rinkos potencialą tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Džiaugiuosi, kad ši investicija padės pažangiai ir apčiuopiamą pridėtinę vertę kuriančiai įmonei sustiprinti likvidumą ir toliau kurti aplinką tausojančias technologijas,“ – investiciją komentavo VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.
„Valstybės finansiniai instrumentai ekonomikos atsigavimui, mano požiūriu, visų pirma rodo mūsų šalies ekonomikos progresyvumą, o administruojančių institucijų nusiteikimas skolinti tokiems verslams, kurie vysto sudėtingus ir jų įvertinimui nemažo įsigilinimo reikalaujančius sprendimus, byloja ir apie mūsų viešajame sektoriuje dirbančių žmonių kompetenciją. Džiaugiuosi, kad šiuo laikotarpiu galime kliautis valstybe kaip partneriu. Tuo pačiu kaip Lietuvos verslo bendruomenės atstovas jaučiu atsakomybę, šią paskolą panaudoti taip, kad ji galiausiai duotų kuo daugiau grąžos mūsų ekonomikai“ – sako „Elinta Charge“ vadovas.
———————–
Apie „Elinta Charge“
„Elinta Charge“ yra lietuviško kapitalo įmonė gaminanti elektromobilių įkrovimo stoteles bei teikianti stotelių valdymo ir administravimo sistemos programinės įrangos paslaugas. Tai – vienintelė įmonė Lietuvoje gaminanti ir plačiai pasaulyje eksportuojanti tokias stoteles. Jos produkcija yra prekiaujama daugiau nei 25-iose pasaulio šalyse. 2018-aisiais viešo įkrovimo stotelė „City Charge V2“ buvo pastebėta pasauliniu mastu ir apdovanota „RedDot“ už produkto dizainą.
Apie Pagalbos verslui fondą (PVF):
Pagrindinis Pagalbos verslui fondo tikslas – padėti vidutinėms ir didelėms Lietuvoje veikiančioms įmonėms, susidūrusioms su COVID-19 sukeltais iššūkiais. Fondas siekia tapti tvariu partneriu vidutinėms ir stambioms įmonėms, kurios negauna finansavimo iš tokias paslaugas teikiančių rinkos dalyvių. Valstybės investicijos prisideda prie stambių ir vidutinių verslų išsaugojimo bei atskirų ekonomikos sektorių skatinimo ir vystymosi.
Pagalbos verslui fondą valdo Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA). Visą informaciją apie fondo veiklą, investavimo kriterijus ir paraiškos formas galima rasti PVF interneto svetainėje (www.viva.lt).
Pranešimą paskelbė: Neringa Petrauskaite, We are marketing, UAB
Automatinis mašinų valdymas, papildytosios realybės panaudojimas statybų aikštelėje, skaitmeninių dvynių kūrimas – tai ateities technologijos, kurias jau galima sutikti didžiausių Lietuvos infrastruktūros projektų statybų aikštelėse. Šalies kelių tiesimo įmonių atstovai teigia, kad skaitmeninių technologijų įsigalėjimo kelių tiesyboje nauda yra milžiniška: darbai vyksta daug greičiau, tačiau realiuoju laiku užtikrinama jų kokybė, atitiktis projektiniams reikalavimams, mažėja ir nelaimingų […]
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį su savo patarėjais dirbo Rokiškyje. Daug dėmesio Rokiškyje valstybės vadovas skyrė viešojo transporto problematikai regione ir šalyje. Rokiškio geležinkelio stotyje vykusioje apskritojo stalo diskusijoje „Rokiškio rajono žmonių lūkesčius atitinkantis viešasis transportas“, kurioje dalyvavo Rokiškio bendruomenės, centrinės valdžios, savivaldos, keleivių vežimo įmonės „LTG Link“ atstovai, aptarti būtini sisteminiai pokyčiai ir […]
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 229 Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai 5,151 km tilto rekonstrukcija artėja į pabaigą. Eismą tiltu planuojama paleisti birželio pabaigoje, t.y. anksčiau nei numatyta sutartyje. Pėstiesiems per Nevėžį susisiekimas buvo ir yra užtikrinamas laikinu pontoniniu pėsčiųjų tiltu, kuriuo pėstieji galės naudotis ir iki tol, kol bus užbaigti rekonstruojamo […]
2023 m. birželio 7 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų) Dalies Seimo narių polinkis kuo labiau apriboti paspirtukų judėjimą privedė prie sudėtingos teisėkūros procedūros, kurią parlamentui išpainioti bus rimtas iššūkis, atkreipia dėmesį Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas. Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nagrinėjo Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, kuriomis nusitaikyta sureguliuoti judėjimą el. […]
Vienintelė oficiali „Mercedes-Benz“ atstovė mūsų šalyje bendrovė „Veho Lietuva“ įsigijo UAB „Auto Bodyshop“, vieną didžiausių kėbulo remonto įmonių Lietuvoje ir Baltijos regione. Šiuo žingsniu „Veho Lietuva“ siekia dar labiau išplėsti savo klientams siūlomų serviso paslaugų spektrą. „Šis sandoris yra nuoseklus mūsų įgyvendinamos strategijos, kurios stuburas – geriausia įmanoma klientų patirtis, žingsnis. Siekdami teikti aukščiausios kokybės […]
Įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) bepiločių orlaivių (dronų) reglamentų paketo nuostatas, pagrindinis Lietuvos oro navigacijos paslaugų teikėjas „Oro navigacija“ investuoja 2,5 mln. eurų į sprendimus, kurie leis dronų naudotojams paprasčiau naudotis oro erdve. „Oro navigacija“ pasirašė sutartį su Austrijos įmone „Frequentis“, su kuria kartu Lietuvoje diegs U-Space paslaugų teikimo sistemą – per mobiliąją aplikaciją bepiločių orlaivių […]