Valstybinės geležinkelio inspekcijos reorganizacijai pritarė Seimas

Valstybinės geležinkelio inspekcijos reorganizacijai pritarė Seimas

Šiemet rugsėjo 1 dieną įsigaliosiantys teisės aktų pakeitimai leis reorganizuoti Valstybinę geležinkelio inspekciją prie Susisiekimo ministerijos, kuri bus prijungta prie Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos. Sujungus inspekcijas bus galima suformuoti kompetencijų centrą, kuris užtikrins kokybiškas ir modernias paslaugas verslui, taip pat sustiprins Lietuvos, kaip logistikos centro, įvaizdį.
Seimas priėmė Geležinkelių transporto kodekso ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis pritarta Susisiekimo ministerijos iniciatyvai optimizuoti Lietuvoje šiuo metu veikiančių dviejų transporto saugos institucijų panašaus pobūdžio veiklą.
Pertvarka, kuriai yra pritarusi ir Vyriausybė, siekiama sumažinti biudžetinių įstaigų skaičių, racionaliau naudoti šių įstaigų materialinius ir finansinius išteklius, gerinti administracinių paslaugų prieinamumą ir kokybę. Skaičiuojama, kad per metus bus sutaupyta apie 343 tūkst. eurų.
Abiejų minėtų institucijų šiuo metu vykdomos funkcijos kelių ir geležinkelių transporto srityje yra panašios. Jos atlieka keleivius ir krovinius vežančių transporto priemonių bei vežimo paslaugas teikiančių ūkio subjektų kontrolę, išduoda licencijas, suteikiančias teisę verstis su kelių ar geležinkelių transportu susijusia veikla, rūpinasi transporto priemonių technine priežiūra, eismo sauga.
Po reorganizacijos šių institucijų paslaugų gavėjai nepatogumų nepatirs – toliau bus teikiamos tos pačios administracinės paslaugos ir atliekama ūkio subjektų priežiūra, tačiau tam reikės mažiau resursų.
Numatoma, kad konsoliduota institucija centralizuotai atliks bendrąsias funkcijas, pvz., veiklos planavimo, personalo administravimo, finansų apskaitos, materialinio aprūpinimo, viešųjų pirkimų, informacinių ir komunikacinių sistemų valdymo, viešųjų ryšių, vidinių teisės aktų rengimo.
Kurti vieną įvairių transporto rūšių sauga besirūpinančią instituciją nuspręsta įvertinus gerąją kitų Europos šalių patirtį. Tokios institucijos – valstybinės transporto agentūros, direkcijos – veikia Švedijoje, Suomijoje, Islandijoje, Kroatijoje ir kitose šalyse.

Pranešimą paskelbė: Audronė Filimanavičienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Black 014 38
 
Converse Chuck Taylor All Star Hi White/White 36,5
 
Camper Imar Copa K200929 White Natural 36
 
Vagabond Anni 4937-001 Black 37
 
Crocs™ Funlab Unicorn Charm Sandal Kids Lavender 28

Rekomenduojame

Bendruomenės, savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą rezultatą

Bendruomenės, savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą rezultatą

Šiaulių miesto savivaldybę pasiekė džiugi žinia iš sostinės – Vyriausybėje buvo išgirsti argumentai dėl efektyvaus projektų įgyvendinimo. Jau prieš keletą metų Šiaulių meras kreipėsi į Ministrą Pirmininką dėl galimybės kooperuoti savivaldos ir valstybės lėšas ir taip maksimaliai paspartinti gyventojams svarbiausius projektus. Artūro Visocko iniciatyva –  sukaupti kuo didesnę konkretiems darbams reikalingų lėšų sumą ir viską […]

„Baltic transline“ plečia savo verslą ir investuoja 4,5 mln. eurų į transporto parko atnaujinimą

„Baltic transline“ plečia savo verslą ir investuoja 4,5 mln. eurų į transporto parko atnaujinimą

Logistikos operatorius „Baltic transline“ planuoja atnaujinti savo transporto parką bei įsigyti vilikų bei puspriekabių ir investuos 4,5 milijonų eurų, kurios suteikė „Citadele“ bankas. „Logistikos sektoriuje gali išsilaikyti tik įmonės, suburiančios profesionalią komandą, kurios dėka, greitai prisitaikome prie neapibrėžtų rinkos sąlygų ir randame būdų kaip ne tik išlaikyti, bet ir plėsti verslą. Banko suteiktas finansavimas leis […]

Valstybinės ir vietinės reikšmės keliams remontuoti skirta per 23 mln. eurų

Valstybinės ir vietinės reikšmės keliams remontuoti skirta per 23 mln. eurų

Šiais metais numatomiems atlikti Lietuvos kelių remonto darbams papildomai skiriama 23,3 mln. eurų. Šios investicijos skirtos susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu, įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo planą.  „Už šias lėšas visose šalies apskrityse, įvairiuose rajonuose bei savivaldybėse bus taisomi valstybinės ir vietinės reikšmės keliai, tad dar šiais metais daugelyje Lietuvos […]

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Beveik 40 šalies savivaldybių sulauks lėšų, už kurias šiemet bus asfaltuojami gyvenvietėse esantys bei gyvenvietes jungiantys keliai su žvyro danga. Gyvenviečių kelių infrastruktūrai gerinti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu skirta daugiau nei 27 mln. eurų.  „Mūsų šalies miestuose ir gyvenvietėse vis dar yra nemažai neišasfaltuotų gatvių bei gyvenvietes jungiančių žvyrkelių – dalis jų jau netrukus […]