Nacionalinės žemės tarnybos vaidmuo įgyvendinant ,,RAIL BALTICA“ projektą

Nacionalinės žemės tarnybos vaidmuo įgyvendinant ,,RAIL BALTICA“ projektą

2017 m. sausio 11 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino ypatingos valstybinės svarbos projekto „Rail Baltica“ europinės vėžės specialųjį planą, kuriame nurodyta tiksli planuojamos tiesti geležinkelio linijos nuo Kauno iki Lietuvos / Latvijos valstybės sienos vieta.

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) aktyviai bendradarbiauja su institucijomis, kurios susijusios su „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimu, ir sprendžia klausimus dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams projekto(-ų) rengimo, žemės sklypų kadastrinių matavimų bylų tikrinimo ir turto vertinimo ataskaitų rengimo, taip pat dėl teisinių galimybių ūkininkams naudoti paimtą visuomenės reikmėms žemę, iki bus pradėta tiesti geležinkelio vėžė.

NŽT direktorius pagal kompetenciją 2018 metais priims šiam projektui įgyvendinti reikiamus sprendimus dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams teritorijoje (geležinkelio linijai tiesti), kurios plotas – apie 945 ha ir kurią  nuosavybės teise valdo daugiau kaip 1200 žemės sklypų savininkų.

Žemės paėmimo visuomenės poreikiams  (ypatingos valstybinės svarbos projekto „Rail Baltica“) organizatorius – Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, gavusi minėtus NŽT direktoriaus pasirašytus sprendimus, turės informuoti paimamų visuomenės poreikiams žemės sklypų savininkus apie jų priėmimą ir pasirašymą. Susisiekimo ministerija žemės sklypų savininkams už paimamus žemės sklypus turės teisę atlyginti tik tuo atveju, jei žemės savininkai pasirašys pateiktus sprendimus. Kitu atveju, ginčas dėl nuostolių dydžio už paimamus žemės sklypus  turės būti sprendžiamas teisme.

Žemės visuomenės poreikiams prireiks Kauno r. sav., Jonavos r. sav., Kėdainių r. sav., Panevėžio r. sav. ir Pasvalio r. sav. teritorijose.

Su specialiuoju planu, kuriame suprojektuota planuojama tiesti geležinkelio linija, galima susipažinti  (http://publicity.lt/29-specialusis-planas-001)

 

Pranešimą paskelbė : Aušrinė Lisauskienė, Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Black 014 38
 
Converse Chuck Taylor All Star Hi White/White 36,5
 
Camper Imar Copa K200929 White Natural 36
 
Vagabond Anni 4937-001 Black 37
 
Crocs™ Funlab Unicorn Charm Sandal Kids Lavender 28

Rekomenduojame

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Dviračių sezonui įsibėgėjant, į miestų gatves ir užmiesčio kelius išrieda vis daugiau dviratininkų. Deja, dar ne visi dviračiais važinėja saugiai. Specialistai primena, kad tiek lekiant dviračių takais miestuose, tiek minant pedalus užmiestyje, svarbu atminti dviratininkams galiojančias taisykles ir reikalavimus, o taip pat – žinoti nerašytas taisykles, kurios leis prie vairo jaustis saugiau. Dviračių takas – […]

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

Vyriausybei skyrus 597 tūkst. AB Lietuvos pašto teikiamoms periodinių leidinių pristatymo kaimo vietovėse ir miestuose paslaugoms kompensuoti, leidėjams bus padengtos periodinių leidinių pristatymo išlaidos už 2 mėn.  „Mes žinome ir suprantame, kad periodinių leidinių leidėjai prasidėjus karantinui tapo pažeidžiami, susidūrė su nežinomybe, ar sugebės išlikti šiais sudėtingais laikais. Tikime, jog kompensuodami leidinių pristatymo išlaidas prisidėsime […]

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Šiaulių miesto vadovai pastaruoju metu itin stengėsi, kad į Vyriausybėje rengiamą ekonomikos skatinimo planą, dar vadinamą Ateities ekonomikos DNR planu, patektų ir keletas ne tik miestui, regionui, bet ir visai šaliai svarbių projektų – Šiaulių oro uosto infrastruktūros išvystymo ir geležinkelio vėžės į Šiaulių LEZ teritoriją atstatymo projektai. Dabar Šiaulių iniciatyva sulaukė itin rimto palaikymo […]

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Palengva grįžtanti keleivinė aviacija skrydžių pasiilgusiems keliautojams kelia vis daugiau džiaugsmo. Vis dėlto daugelyje šalių galiojant įvairiems apribojimams ir saugumo priemonėms, keliautojams būtina atsiminti tam tikrus pokyčius oro uostuose ir orlaiviuose. Siekiant palengvinti skrydžio pasiruošimo procesą, Lietuvos oro uostai primena pagrindines kelionių šiuo metu taisykles, padėsiančias užtikrinti jūsų ir aplinkinių saugumą. Namų darbai – atlikti […]