Iki metų pabaigos „Via Lietuva“ planuoja įrengti daugiau nei 40 km pėsčiųjų ir dviračių takų

Iki metų pabaigos „Via Lietuva“ planuoja įrengti daugiau nei 40 km pėsčiųjų ir dviračių takų

„Via Lietuva“ toliau vykdo darnaus judumo infrastruktūros plėtrą šalyje – iki šių metų pabaigos planuojama įrengti daugiau nei 40 km naujų bei suremontuoti netoli 30 km pėsčiųjų ir dviračių takų visoje Lietuvoje. Tai – didžiausias darnaus judumo infrastruktūros plėtros tempas bent per paskutinį dešimtmetį.

2023 m. Lietuvoje buvo nutiesta 25 km ir suremontuota 24 km pėsčiųjų ir dviračių takų, 2022 m. atitinkamai 36 ir 11 km. Artimiausiais metais „Via Lietuva“ planuoja dar spartesnę darnaus judumo infrastruktūros plėtrą šalyje: iki 2026 m. nutiesti ir suremontuoti dar daugiau nei 140 km pėsčiųjų ir dviračių takų.

„Džiugu matyti, kaip 2022 m. atlikus Lietuvoje esamos dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros inventorizaciją ir pagal ją sudarius prioritetinės infrastruktūros planą, šiandien jau turime apčiuopiamus rezultatus. Plano įgyvendinimo tempai įgauna pagreitį. Tik patogi ir saugi pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūra bei jos plėtra gali tapti realia alternatyva kelionėms automobiliais, ypač – miestų bei priemiesčių teritorijose. Ir tam turi būti skiriamas tinkamas dėmesys“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

2024 m. atliekant valstybinės reikšmės kelių ruožų Šiauliai–Palanga, Vilnius–Prienai–Marijampolė, Klaipėda–Kretinga, Klaipėda–Veiviržėnai–Endriejavas ir kt. kapitalinį remontą, šalia jų įrengiami pėsčiųjų ir dviračių takai. Nauji takai nusidrieks ir rekonstruojant kelių Vilnius–Polockas, Kaunas–Zapyškis–Šakiai, Vilnius–Utena, Švenčionys–Adutiškis, Kazlų Rūda–Višakio Rūda–Bliuviškiai ruožus. Planuojama, kad pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimo ir remonto darbai minėtuose ruožuose bus baigti jau 2024 m. rudenį.

„Prieš dvejus metus Susisiekimo ministerija patvirtinimo prioritetinį pėsčiųjų ir dviračių takų plėtros sąrašą šalia valstybinės reikšmės kelių bei užtikrino didesnį infrastruktūros plėtrai skiriamą lėšų kiekį. Itin reikalingi pokyčiai padėjo tvirtus pamatus darnaus judumo proveržiui šalyje – šiuos sprendimus taikome ir kitų vykdomų projektų metu“, – teigia „Via Lietuva“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Bene didžiausi dviračių takų įrengimo darbai šiuo metu vyksta gražiausiame Lietuvos kurorte – dar kovo mėnesį startavo dviračių tako Smiltynė–Nida atkarpos pro Juodkrantę link Pervalkos, Preilos ir jūros link rekonstrukcija. Dviračių tako atnaujinimo darbai Kuršių nerijoje bus baigti dar šį rudenį. Įgyvendinant šį projektą „Via Lietuva“ glaudžiai bendradarbiauja ir su Valstybine miškų urėdija – kad rekonstruojamose atkarpose būtų sumažintos galimos žalos gamtai rizikos, vykdomus darbus prižiūri ekologas.

Naujai įrengiant ir / ar rekonstruojant esamus pėsčiųjų ir dviračių takus, bus laikomasi aukščiausios kokybės standartų – dviračių takų plotis sieks 2,5–3 m, jie bus su asfalto danga, įrėminti bortais. Išskirtinio dėmesio reikalaujančiose vietovėse, pavyzdžiui, ties auštais šlaitais ir pavojingomis vietomis, bus įrengiamos apsauginės tvorelės, esant reikalui – sutvarkomos esamos nuovažos, pakeičiami kelio ženklai.

Pajūryje nusidrieks ir dar vienas itin svarbus ir ilgai lauktas takas, sujungsiantis Kretingos ir Palangos miestus. Dar iki rugsėjo bus nutiesta beveik 5 kilometrų atkarpa nuo Kretingos iki Vydmantų gyvenvietės, t. y. pusiaukelės tarp Kretingos ir Palangos. Naujasis takas įsilies į Vydmantuose jau esančią trasą, vedančią į didžiausią šalies kurortą, iki kurio dviračiu ar pėsčiomis bus galima nenutrūkstamai keliauti  iš viso beveik 10 km ilgio taku.

Šiuo metu įmonė „Via Lietuva“ atlieka paruošiamuosius darbus ir rengiasi pradėti pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros kokybės tyrimus, kurie bus atliekami akredituotoje laboratorijoje. Pastarųjų rezultatai padės gauti detalesnius duomenis apie esamą pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros būklę šalyje, juos valdyti bei nuosekliai vertini.

Įgyvendinus pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros plėtrą, eismo dalyviams bus užtikrintas ne tik patogesnis susisiekimo būdas, bet ir suteiktos patogesnės eismo sąlygos. Tai puiki proga paskatinti rinktis netaršų ir sveikatai palankų judėjimą dviračiu ar pėsčiomis.

Šiuo metu valstybinės reikšmės keliuose iš viso yra 2022 km dviračių takų. Praėjusiais metais „Via Lietuva“ atliko dviračių takų naudotojų monitoringo tyrimą. Dviratininkų intensyvumas buvo išmatuotas 40-yje pėsčiųjų ir dviračių takų. Didžiausias dviratininkų intensyvumas savaitgaliais buvo nustatytas dviračių takuose šalia valstybinės reikšmės kelių Birštone, Biržuose, Karklėje, Nemenčinėje bei Plateliuose. Didžiausias dviratininkų intensyvumas darbo dienomis, lyginant su savaitgaliais, nustatytas Alytuje, Joniškyje, Klaipėdoje, Kazlų Rudoje.

Pranešimą paskelbė: Neda Černiauskaitė, AB Via Lietuva

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi keliones elektromobiliais, siekdami ne tik išvengti taršos, bet ir mėgautis komfortišku bei tylesniu važiavimu. Nors ilgesnės kelionės elektromobiliu jau nebėra retenybė, dalis vairuotojų vis dar svarsto ar patogu būtų leistis į tolimesnes keliones po Lietuvą. „Elektrum Lietuva“ elektromobilių produktų vystymo vadovė Laura Doraitė-Gudavičienė pasidalino įžvalgomis apie patogiausias kryptis Lietuvoje vasarą […]


Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Penktadienį, liepos 19 d., Palangoje susisiekimo ministras Marius Skuodis apdovanos jubiliejinių, 25-ąjį kartą vykstančių automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Šios jau ketvirtį amžiaus vykstančios lenktynės pritraukia automobilių sporto mėgėjus ne tik iš visos šalies, bet ir iš užsienio. M. Skuodis apdovanos automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Kvalifikacijos lenktynių metu dalyviai varžosi dėl […]


Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Į kitą plėtros etapą elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja ir gamintoja „Elinta Charge“ žengia su nauju vadovu. Įmonės generaliniu direktoriumi paskirtas Vaidas Bielinis, kurio pagrindiniai tikslai bus orientuoti į tvarų bei nuoseklų įmonės augimą, patikimiausių ir technologiškai pažangiausių produktų kūrimą ir kryptingą komandos darbą. Daugiau nei 20 metų verslo plėtros patirtį technologijų ir telekomunikacijų srityse sukaupęs […]


Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Nors profesinis mokymas Lietuvoje sparčiai populiarėja, visuomenėje dar vis vyrauja jį supantys mitai. O tai neretai jauną žmogų nukreipia ne tuo keliu, kurį jis iš tiesų norėtų pasirinkti. „Planuojantys dar šiais metais įstoti į profesinio mokymo įstaigą, tai gali padaryti iki rugpjūčio 5 d. LAMA BPO sistemoje. Tačiau neretai susiduriama su situacijomis, kuomet artimieji bando […]


„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

Lietuvos ir tarptautiniam susisiekimui strategiškai svarbaus magistralinio kelio „Via Baltica“ paskutinės atkarpos nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstrukcijai Europos Komisija (EK) šią savaitę papildomai skyrė 48 mln. eurų Europos infrastruktūros tinklų priemonės (Connecting Europe Facility, CEF) lėšų. Užbaigus šią 12 kilometrų ilgio atkarpą, planuojama, kad automagistralė nuo Kauno iki Varšuvos bus visiškai užbaigta jau 2025 […]


Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje. Darbą Kyjive esančioje Lietuvos ambasadoje transporto atašė pradės spalio 1 d. Šiam Susisiekimo ministerijos siūlytam nutarimo projektui šiandien pritarė Vyriausybė. Naujoji pareigybė kuriama siekiant stiprinti atstovavimą Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje, kurie vis aktualesni vykstant transporto paslaugų eksporto rinkų diversifikacijai, transporto ir logistikos sektoriaus įmonėms ieškant naujų partnerysčių, tiekėjų, žaliavų […]