Žiemos skrydžių sezonas prasideda: subalansuotas tiek slidininkams, tiek šilumos ir egzotikos gerbėjams  

1

Žiemos skrydžių sezonas prasideda: subalansuotas tiek slidininkams, tiek šilumos ir egzotikos gerbėjams  

Jau šį sekmadienį į Lietuvos oro uostus atkeliauja aviacinis žiemos skrydžių sezonas. Šaltuoju metų laiku iš Vilniaus, Kauno ir Palangos keliautojams lėktuvu bus pasiūlytos naujos skrydžių kryptys tiek į Europos didmiesčius, tiek į slidinėjimo ir saulės mėgėjų pamėgtus kraštus. 

Kaip teigia Lietuvos oro uostų Komercijos direktorė Jūratė Baltrušaitytė, skrydžių krypčių gausa naujasis žiemos aviacijos sezonas lenkia praėjusiąją žiemą.

„Šiemet Vilniaus oro uoste atsirado keturios, o Kauno oro uoste – dvi naujos žiemos sezono skrydžių kryptys. Iš viso nuo spalio 27 d. iki kovo pabaigos lėktuvais iš Lietuvos tiesiogiai bus galima pasiekti net 65 oro uostus 26 pasaulio šalyse“, – pasakoja J. Baltrušaitytė.

Pirmasis naujas šių metų žiemos aviacijos sezono skrydis iš Vilniaus oro uosto įvyks spalio 31 d. Tą dieną oro linijų bendrovė „Ryanair“ pradės vykdyti skrydžius į Vokietijos miestą Niurnbergą. O jau lapkričio 1 d. bus pasiūlyta ir dar viena šių avialinijų naujovė – maršrutas Vilnius–Kelnas.

Tačiau tai ne vienintelės naujos kryptys, kurias Lietuvos oro uostai kviečia išbandyti žiemos kelionių mėgėjus. Nuo lapkričio 1 d. egzotikos ir saulės ištroškę keliautojai galės rinktis naują „Wizz Air“ kryptį į Agadirą Maroke, o gruodžio 13 d. minėta bendrovė antrą sezoną iš eilės atvers tiesioginį oro tiltą iš Vilniaus į žiemos sporto entuziastų pamėgtą Grenoblį Prancūzijos Alpių regione.

Dar viena jau netrukus prasidėsiančio žiemos aviacinio sezono naujovė Vilniaus oro uoste – nuo gruodžio 21 d. kilsiantys „Wizz Air“ lėktuvai į ant Baltijos jūros kranto įsikūrusį Lenkijos uostamiestį Gdanską.

Naujomis žiemos skrydžių kryptimis šį sezoną galės džiaugtis ir keliaujantieji iš Kauno oro uosto. „Ryanair“ nuo lietuviškos darganos pasiūlys pabėgti į pietus – Italijos didmiestį Neapolį ir šalia Viduržemio jūros įsikūrusią Alikantę Ispanijoje. Iki šiol šiuos miestus buvo galima tiesiogiai pasiekti tik vasarą.

Kaip ir praėjusį žiemos sezoną, taip ir šiemet iš Kauno oro uosto bus galima nukeliauti į Izraelį. Į lietuvių pamėgta žiemos kelionių kryptimi jau tapusį šios šalies kurortą Eilatą skraidins „Ryanair“. Tiesa, dėl laikinai lapkričio 5 – 16 d. užsidarysiančio Eilato oro uosto, iš Kauno skrisiantys lėktuvai tomis dienomis leisis Izraelio sostinėje Tel Avive.

„Aviacinį žiemos sezoną iš Lietuvos oro uostų bus pasiūlytos ne tik naujos skrydžių kryptys, bet ir kis kai kurių, jau kurį laiką vykdomų, maršrutų tvarkaraščiai“, – atkreipia dėmesį J. Baltrušaitytė.

Štai bendrovė „Rusline“ į Sankt Peterburgą keleivius iš Vilniaus skraidins du kartus per savaitę. Tokiu pat dažniu iš didžiausio šalies oro uosto kils ir „Ryanair“ lėktuvai į Maltą.

Naujienų savo keleiviams turės ir užsakomuosius skrydžius siūlančios oro bendrovės. „Small planet airlines“ pradės skrydžius į Lioną, kur turėtų patikti slidinėjimo entuziastams, taip pat atnaujins skrydžius į Šarm el Šeichą, dažniau skraidys į Fuerteventurą ir Lanzarotę, taip pat siūlys pailsėti Hurgadoje, Tenerifėje, Dubajuje. „Get Jet Airlines“ pradės kartą per savaitę vykdyti užsakomuosius skrydžius į Hurgadą.

Apie Lietuvos oro uostus
Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje.  Per 2016 m. jie aptarnavo 4,8 mln. keleivių ir 52 tūkst. skrydžių. Vasaros sezono metu iš Lietuvos oro uostų 17 aviakompanijų skraidina 69 kryptimis į 59 miestus 26 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc. 

Pranešimą paskelbė : – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Black 014 38
 
Converse Chuck Taylor All Star Hi White/White 36,5
 
Camper Imar Copa K200929 White Natural 36
 
Vagabond Anni 4937-001 Black 37
 
Crocs™ Funlab Unicorn Charm Sandal Kids Lavender 28

Rekomenduojame

Susisiekimo ministerija: įsisenėjusios LAKD problemos tęsiasi metų metus

Susisiekimo ministerija: įsisenėjusios LAKD problemos tęsiasi metų metus

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) vėluoja atlikti numatytus darbus ir tinkamai nesprendžia kilusių problemų, kurios kasmet kartojasi – parodė Susisiekimo ministerijos atliktas LAKD vidaus auditas.  Vidaus audito metu buvo vertintas LAKD 2016–2019 m. projektų, finansuojamų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų ir 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos fondų lėšų, vykdymo efektyvumas, […]

Į rekreacines bei kurortines vietoves važiuosime geresniais keliais

Į rekreacines bei kurortines vietoves važiuosime geresniais keliais

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu papildomai skirta 9,3 mln. eurų kelių, vedančių į lankytinas ir rekreacines vietoves remontui. Šios investicijos suteikiamos iš Vyriausybės skirtų 150 mln. eurų valstybinės ir vietinės reikšmės kelių infrastruktūrai gerinti.  „Netrukus bus remontuojama ir restauruojama dar daugiau kelių, vedančių į mūsų šalies lankytinas bei kurortines vietoves. Manau, kad turėdami galimybę keliauti […]

Tyrimas: mobiliuoju telefonu vairuodami naudojasi du trečdaliai Lietuvos gyventojų

Tyrimas: mobiliuoju telefonu vairuodami naudojasi du trečdaliai Lietuvos gyventojų

Mobiliuoju telefonu automobilyje naudojasi 65 procentai Lietuvos gyventojų. Beveik pusė – 43 proc. – jų išmanųjį telefoną pasitelkia navigacijai, įjungdami populiariausias kelionių programėles, 34 proc. – skambina ir kalbasi naudodamiesi laisvų rankų įranga, 12 proc. klausosi mėgstamos muzikos. Tačiau net dešimtadalis prisipažįsta vairuodami skambinantys telefonu be laisvųjų rankų įrangos, o dar 10 proc. jų naršo […]

„Volkswagen“ leido žvilgtelėti į naująjį „Arteon“: virtuali pasaulinė premjera įvyks birželio 24-ąją

„Volkswagen“ leido žvilgtelėti į naująjį „Arteon“: virtuali pasaulinė premjera įvyks birželio 24-ąją

Dinamiškasis keturių durų „fastback“ bus ne tik atnaujintas, bet ir siūlomas nauju „shooting brake“ kėbulu Naujomis jėgainėmis, išmaniomis komforto ir vairuotojo pagalbos sistemomis iš esmės atnaujinta modelių gama „Volkswagen“ jau pristatė pirmuosius naujojo „Arteon“ vaizdus. Kartu su iki šiol gamintu „Gran Turismo“ modeliu pasirodys ir naujasis „Shooting Brake“ variantas. „Naujasis „Arteon Shooting Brake“ leido mums […]