Žiemos skrydžių sezonas prasideda: subalansuotas tiek slidininkams, tiek šilumos ir egzotikos gerbėjams  

1

Žiemos skrydžių sezonas prasideda: subalansuotas tiek slidininkams, tiek šilumos ir egzotikos gerbėjams  

Jau šį sekmadienį į Lietuvos oro uostus atkeliauja aviacinis žiemos skrydžių sezonas. Šaltuoju metų laiku iš Vilniaus, Kauno ir Palangos keliautojams lėktuvu bus pasiūlytos naujos skrydžių kryptys tiek į Europos didmiesčius, tiek į slidinėjimo ir saulės mėgėjų pamėgtus kraštus. 

Kaip teigia Lietuvos oro uostų Komercijos direktorė Jūratė Baltrušaitytė, skrydžių krypčių gausa naujasis žiemos aviacijos sezonas lenkia praėjusiąją žiemą.

„Šiemet Vilniaus oro uoste atsirado keturios, o Kauno oro uoste – dvi naujos žiemos sezono skrydžių kryptys. Iš viso nuo spalio 27 d. iki kovo pabaigos lėktuvais iš Lietuvos tiesiogiai bus galima pasiekti net 65 oro uostus 26 pasaulio šalyse“, – pasakoja J. Baltrušaitytė.

Pirmasis naujas šių metų žiemos aviacijos sezono skrydis iš Vilniaus oro uosto įvyks spalio 31 d. Tą dieną oro linijų bendrovė „Ryanair“ pradės vykdyti skrydžius į Vokietijos miestą Niurnbergą. O jau lapkričio 1 d. bus pasiūlyta ir dar viena šių avialinijų naujovė – maršrutas Vilnius–Kelnas.

Tačiau tai ne vienintelės naujos kryptys, kurias Lietuvos oro uostai kviečia išbandyti žiemos kelionių mėgėjus. Nuo lapkričio 1 d. egzotikos ir saulės ištroškę keliautojai galės rinktis naują „Wizz Air“ kryptį į Agadirą Maroke, o gruodžio 13 d. minėta bendrovė antrą sezoną iš eilės atvers tiesioginį oro tiltą iš Vilniaus į žiemos sporto entuziastų pamėgtą Grenoblį Prancūzijos Alpių regione.

Dar viena jau netrukus prasidėsiančio žiemos aviacinio sezono naujovė Vilniaus oro uoste – nuo gruodžio 21 d. kilsiantys „Wizz Air“ lėktuvai į ant Baltijos jūros kranto įsikūrusį Lenkijos uostamiestį Gdanską.

Naujomis žiemos skrydžių kryptimis šį sezoną galės džiaugtis ir keliaujantieji iš Kauno oro uosto. „Ryanair“ nuo lietuviškos darganos pasiūlys pabėgti į pietus – Italijos didmiestį Neapolį ir šalia Viduržemio jūros įsikūrusią Alikantę Ispanijoje. Iki šiol šiuos miestus buvo galima tiesiogiai pasiekti tik vasarą.

Kaip ir praėjusį žiemos sezoną, taip ir šiemet iš Kauno oro uosto bus galima nukeliauti į Izraelį. Į lietuvių pamėgta žiemos kelionių kryptimi jau tapusį šios šalies kurortą Eilatą skraidins „Ryanair“. Tiesa, dėl laikinai lapkričio 5 – 16 d. užsidarysiančio Eilato oro uosto, iš Kauno skrisiantys lėktuvai tomis dienomis leisis Izraelio sostinėje Tel Avive.

„Aviacinį žiemos sezoną iš Lietuvos oro uostų bus pasiūlytos ne tik naujos skrydžių kryptys, bet ir kis kai kurių, jau kurį laiką vykdomų, maršrutų tvarkaraščiai“, – atkreipia dėmesį J. Baltrušaitytė.

Štai bendrovė „Rusline“ į Sankt Peterburgą keleivius iš Vilniaus skraidins du kartus per savaitę. Tokiu pat dažniu iš didžiausio šalies oro uosto kils ir „Ryanair“ lėktuvai į Maltą.

Naujienų savo keleiviams turės ir užsakomuosius skrydžius siūlančios oro bendrovės. „Small planet airlines“ pradės skrydžius į Lioną, kur turėtų patikti slidinėjimo entuziastams, taip pat atnaujins skrydžius į Šarm el Šeichą, dažniau skraidys į Fuerteventurą ir Lanzarotę, taip pat siūlys pailsėti Hurgadoje, Tenerifėje, Dubajuje. „Get Jet Airlines“ pradės kartą per savaitę vykdyti užsakomuosius skrydžius į Hurgadą.

Apie Lietuvos oro uostus
Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje.  Per 2016 m. jie aptarnavo 4,8 mln. keleivių ir 52 tūkst. skrydžių. Vasaros sezono metu iš Lietuvos oro uostų 17 aviakompanijų skraidina 69 kryptimis į 59 miestus 26 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc. 

Pranešimą paskelbė : – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Kiti skelbimai:
 
EMU Australia Kitty Sneaker Pink 24
 
HELLY HANSEN Woodlands Coffee Bean/Natura/Black 45
 
Argan Infusion Anti Dandruff Shampoo Šampūnas nuo pleiskanų, 250ml
 
EMU Australia Leopard Brumby Midnight 28
 
HELLY HANSEN Seraphina Demi Women's Whiskey/Frosted Almond 38

Susisiekimo ministras: sklandi Lietuvos pašto veikla bus užtikrinta

Susisiekimo ministerija apgailestauja, kad nepavyko surasti sutarimo su AB Lietuvos paštas valdybos nariais ir dėkoja už jų indėlį į bendrovės veiklą. Atsisakius valdybai tęsti darbą iki šių metų pabaigos, Susisiekimo ministerija skubiai suformuos naują valdybą. Jau inicijuotos procedūros naujų nepriklausomų narių atrankai, siekiant suformuoti nuolatinę bendrovės valdybą, kuri atitiktų EBPO reikalavimus. „Naujoji bendrovės valdyba turės […]

  Straipsniai »

Pasirašyta sutartis dėl ilgalaikės Lietuvos susisiekimo plėtros iki 2050 m. strategijos rengimo

Susisiekimo ministerijos iniciatyva pradedama rengti Lietuvos susisiekimo plėtros iki 2050 m. strategija, kuria siekiama numatyti optimalias ilgalaikes šalies transporto sektoriaus plėtros kryptis ir prioritetus. Pagal pasirašytą strategijos rengimo sutartį ją numatoma parengti iki kitų metų liepos mėnesį. „Ilgalaikė susisiekimo strategija suteiks pagrindą kryptingai, gerąja užsienio valstybių praktika pagrįstai tolimesnei Lietuvos transporto sektoriaus plėtrai. Tai leis […]

  Straipsniai »
Oficialu: Prie pokyčių Vilniaus stoties rajone jungiasi ir Autobusų stotis

Oficialu: Prie pokyčių Vilniaus stoties rajone jungiasi ir Autobusų stotis

Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – šiandien savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosios įmonės, valdančios dabartinę autobusų stotį, prisijungė prie savivaldybės ir „Lietuvos geležinkelių” planuojamų grandiozinių pokyčių visam Stoties rajonui. „Turime aiškią […]

  Straipsniai »

Gyventojų nuomonė: žalių rodyklių atsisakymas apsunkins eismo sąlygas

Sprendimas Lietuvoje atsisakyti į dešinę leidžiančių sukti žaliųjų rodyklių, kai dega raudonas šviesoforo signalas, sutinkamas skeptiškai. Kas antras šalies vairuotojas laikosi nuomonės, kad tai padidins spūstis ir sulėtins eismą. Reprezentatyvią apklausą atlikusių „Spinter tyrimų“ duomenimis, didesnių spūsčių tikisi 57 proc., o lėtesnio judėjimo – 53 proc. šalies vairuotojų. Atitinkamai geresnį eismo pralaidumą prognozuoja vos 7 […]

  Straipsniai »