Žiema kaip ir kasmet pateikia savo išbandymus vairuotojams: neužsivedantis automobilis, prišalusios durelės, gilios pusnys ir slidus kelias. Tačiau patyrę vairuotojai žino kaip su šiomis bėdomis susitvarkyti. Todėl pateikiame keletą patarimų, kurie padės sėkmingai išgyventi žiemą.

automobilis-ziema

Reguliariai tikrinkite padangų slėgį

Besikeičianti ar svyruojanti oro temperatūra turi įtakos ir slėgiui padangose. Todėl reikėtų reguliariai, bent kartą-du per mėnesį patikrinti slėgį ir papildyti jei yra poreikis. Naujesniuose automobiliuose įrengti specialūs davikliai padangose, todėl apie slėgio padangose trūkumą pranešama prietaisų skydelyje. Tuo tarpu senesnių automobilių savininkai tai turi daryti rankiniu būdu, t.y. nuvykti į degalinę, prie oro pildymo stotelės.

Sutepkite durų gumas

Nėra nieko baisiau, kaip šaltą dieną trypti aplink automobilį, nes durelių tarpinės gumos prišalo ir niekaip neįmanoma atidaryti durų. Itin susidėvėjusias tarpines galima pakeisti. O naujesnes reikia sutepti specialiomis priemonėmis, kad šios neleistų tarpinėms sulipti.

Pakeiskite automobilio skysčius į žieminius

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo aušinimo skysčio. Jei vasarą netyčia papildėte aušinimo skysčio blokelį vandeniu, tuomet jau rudenį reikėtų pripildyti neskiesto aušinimo skysčio, kuris svarbus užtikrinant teisingą temperatūrą variklyje ir vėliau nerūpėtų automobilio remontas.

Kitas itin svarbus skystis – kuras. Jį žiemos metu tap pat reikėtų naudoti žieminį. Žieminis yra atsparesnis šalčiui (daugelis atsparūs -25, esama ir atsparių -32 laipsnių šaltį), taigi nekemša kuro filtro, neapkrauna variklio darbo.

Ne ką mažesnis ir langų plovimo skystis, kurį vėlyvą rudenį jau reikia pakeisti į žieminį. Šaltu oru užpurškus ant stiklų žieminį langų plovimo skystį, šis neužšąla, lengviau nuvalo nešvarumus.

Pakeiskite kilimėlius į guminius

Žiemą daug daugiau drėgmės, vien sniegas nuo batų į automobilį „prilašina“ iki puslitrio, o kartais ir daugiau. Drėgmė automobilyje sąlygoja langų iš vidaus užšalimą. Sprendimas – pakeisti medžiaginius kilimėlius į guminius. Ant guminių kilimėlių ištirpusį sniegą galima bus tiesiog išpilti pabaigus kelionę. Visgi, jei nenorima atsisakyti medžiaginių, yra kita išeitis – po kilimėliais pakloti laikraštį, kuris sugertų drėgmę. Po kelionės ar poros tokį laikraštį reiktų pakeisti į sausą ir taip drėgmės gerokai sumažėtų.