Vos tik pastebėjus keistus garsus ar pajutus, kad automobilis tam tikrose situacijose „elgiasi“ ne taip kaip anksčiau – reikia kreiptis į automobilių specialistus. Tačiau labiau patyrę vairuotojai, pagal tuos nežymius ženklus sugeba identifikuoti gedimo pobūdį ir iškarto kreipiasi į specialistą užsiimantį konkrečiai tokių gedimų šalinimu. Turbinos remontas Vilniuje dažnai teikiama paslauga dyzelinių automobilių savininkams, tad vietiniai meistrai dalinasi patirtimi.

automobilis

Kas išduoda turbinos gedimą?

Taigi, kaip atpažinti, jog automobilio turbina pradėjo streikuoti? Atpažinti gedimą galima iš šių ženklų:

  • Jei iš variklio skyriaus ar turbokompresoriaus pradėjo sklisti neaiškūs garsai – sukluskite, tai dažniausiai pasitaikantis signalas apie gedimą.
  • Jei iš duslintuvo pradėjo eiti dūmai, greičiausiai tai turbokompresoriaus gedimas arba įspėjimas, jog reikia keisti alyvą – variklio alyva jau nebesugeba išskaidyti suodžių.
  • Jei visai neseniai pasikeitėte variklio alyvą ir tikrai neišvažinėjote reikiamo kilometražo iki alyvos keitimo, o jos jau beveik nebėra – galimai sugedo turbina. Staigus tepalų mažėjimas variklyje yra blogas ženklas.
  • Jei netikėtai pajutote, kad automobilio bakas ištuštėja dvigubai greičiau nei įprastai, reikėtų susirūpinti ne tik dėl padidėjusių išlaidų kurui, tačiau ir turbokompresoriaus.
  • Apie turbinos gedimą išduoda ir sumažėjusi variklio galia, ypač juntama kylant į įkalnę.
  • Mažiausiai dvejonių kelia užsidegęs įspėjamasis turbinos ženkliukas automobilio skydelyje – tikrai reikia atkreipti dėmesį į turbiną.

Kodėl į turbinos gedimą nereikia numoti ranka?

Turbinos veikimas daro didelę įtaką pačio variklio veikimui, todėl sugedęs turbokompresorius dažnai lemia ir paties variklio gedimą. O turbinos remontas kaip vairuotojai ir meistrai teigia, yra itin brangus malonumas. Tad vos pastebėjus pirmuosius gedimo ženklus – reikia imtis veiksmų, t.y. važiuoti į autoservisą.

O ar įmanoma apsisaugoti nuo gedimo, kokie būtų profilaktiniai veiksmai? Vienintelis veiksmas – reguliarus automobilio variklio alyvos keitimas. Variklio alyva sutepa visas detales, užtikrina jų sklandų darbą, neleidžia perkaisti. Todėl prižiūrimas automobilis rečiau susiduria su turbinos gedimu.

Kiti skelbimai:
 
Evelatus Apple iPhone 4/4s
 
Rašalas Epson T2633 XL magenta Claria | 9,7 ml | XP-600/700/800
 
Evelatus Samsung A40 Gradient Glass Case 2 Bubble Gum
 
Mocco 3D Silicone Back Case For Mobile Phone Giraffe Samsung A510F Galaxy A5 (2016) Black
 
Blun DIAMOND ultra thin silicone back cover case for Samsung J530F Galaxy J5 (2017) with Rose gold frame