„Žalios Lietuvos“ diskusijoje – apie transporto taršos mažinimą

„Žalios Lietuvos“ diskusijoje – apie transporto taršos mažinimą

Ketvirtadienį Prezidento komanda nuotoliniu būdu surengė šalies vadovo Gitano Nausėdos iniciatyvos „Žalia Lietuva“ diskusiją, kurioje kartu su daugiau kaip 20-ties organizacijų ir įmonių atstovais aptarė, kaip Lietuvoje pertvarkyti transporto sistemą siekiant Europos žaliojo kurso tikslų ir įgyvendinant Europos Sąjungos ir Lietuvos bendrą siekį iki 2050 m. pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos.

Diskusijoje dalyvavusios privataus verslo ir valstybės valdomos įmonės, verslo asociacijos ir valstybės institucijos buvo kviečiamos dalytis gerąja praktika ir pasiekimais, taip pat jos pristatė ateities planus, kurie prisidėtų prie pagrindinių „Žalios Lietuvos“ iniciatyvos tikslų. Europos žaliasis kursas ir su juo susiję konkretūs veiksmai dėl mobilumo neabejotinai palies transporto, kaip vieno iš labiausiai prisidedančių prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų, politiką. Europos žaliąjį kursą palaiko beprecedentė 20212027 m. ES parama ir Gaivinimo bei prisitaikymo fondas.

Diskusijoje dėl transporto taršos mažinimo dalyviai aptarė, kaip efektyviai ir kokiomis sąlygomis Lietuvoje naudojamas transportas bus keičiamas alternatyviais degalais varomomis priemonėmis – elektromobiliais ir elektrobusais, suskystintų gamtinių dujų ir suslėgtų gamtinių dujų naudojimu krovininiame ir viešajame transporte, taip pat kiti alternatyvūs degalai, tokie kaip vandenilis ir biometanas, kurių naudojimo eksperimentai vykdomi Lietuvoje. Pabrėžta ir alternatyvių automobilių keliams transporto rūšių – geležinkelių ir kitų judėjimo būdų skatinimo svarba.

Diskusijoje pristatytos didžiųjų Lietuvos miestų transporto žalinimo inciatyvos, besiremiantys darnaus judumo planais, klaipėdiečių sukurti ir mieste pagaminti bei Klaipėdoje viešojo transporto keleivius vežantys elektriniai autobusai „Dancer“. Ne viena šalies savivaldybė už ES lėšas perka alternatyviais degalais varomus autobusus. Diskusijoje buvo identifikuotas poreikis keisti visuomenės požiūrį į transporto taršą.

Viena iš svarbių žaliojo perėjimo transporte sudedamųjų dalių – skaitmenizacija. Diskusijos dalyviai pasidalijo konkrečiais projektais, kurie tiesiogiai prisideda prie nereikalingo transporto mažinimo ir geresnio judumo planavimo. Transporto, eismo, judėjimo duomenys taps integralia žaliojo transporto politikos dalimi. Duomenys įgalins ne tik priimti pasvertus sprendimus, bet ir atvers visą ekosistemą naujiems verslams ir verslo bei paslaugų procesų optimizavimui kurti.

Diskusija rengiama įgyvendinant Prezidento 2019 m. rudenį paskelbtą „Žalios Lietuvos“ iniciatyvą. Ja siekiama megzti dialogą ir paskatinti įvairias organizacijas prisiimti savanoriškus įsipareigojimus dėl švaresnės ir žalesnės Lietuvos ateities. Darni ir saugi aplinka, žalia ir tausojanti valstybė yra viena iš šalies vadovo gerovės valstybės vizijos krypčių.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Šalkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Kiti skelbimai:
 
ALTERCORE Vokis Vegan Brown 41
 
REIMA Ski Day Dark Sea Blue 38-41
 
ALTERCORE Lotta Vegan Black 40
 
ALTERCORE 666 Vegan Black 36
 
Crocs™ Crocband™ Flip White 47,5

Rekomenduojame

Kas pigiau ir patogiau judriame mieste: nuosavas automobilis ar alternatyvios transporto priemonės?

Kas pigiau ir patogiau judriame mieste: nuosavas automobilis ar alternatyvios transporto priemonės?

Nors nuosavo automobilio turėjimas ilgą laiką buvo vertinamas kaip didžiulis privalumas, pastaruoju metu ši nuostata palengva kinta. Tai lemia ne tik vis labiau augantys automobilio išlaikymo kaštai, bet ir įvairių alternatyvių susisiekimo priemonių pasirinkimas. Be to, visuomenei vis aktualesnė tampa taršos tema, taip pat skatinanti permąstyti savo poreikius ir įvertinti, ar reikiamus atstumus įmanoma pasiekti […]

Ko vežėjai tikisi iš naujos Lietuvos vyriausybės

Ko vežėjai tikisi iš naujos Lietuvos vyriausybės

Lietuvos tarptautinio transporto ir logistikos įmonių atstovai viliasi, kad naujoji Vyriausybė efektyviai bendradarbiaus su verslu, bus atvira dialogui ir priims pasvertus sprendimus, kurie palengvins verslo sąlygas bei sustiprins šalies konkurencingumą tarptautinėje arenoje. Pasak Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso (TTLA) generalinio sekretoriaus Povilo Drižo, po Seimo rinkimų verslas nusiteikęs pozityviai, teigiamai vertina koalicijos susitarimą ir laukia […]

„AsstrA“ pasirengusi internetinės mažmeninės prekybos sezono įkarščiui

„AsstrA“ pasirengusi internetinės mažmeninės prekybos sezono įkarščiui

Pirmosios Covid-19 pandemijos bangos metu el. komercijos rinka išaugo, jos dalis didėja net po karantino atidarius parduotuves. Manoma, kad 2020 metų šventiniu laikotarpiu internetiniai pardavimai 169% viršys pardavimus fizinėse parduotuvėse. „AsstrA“ Dalinių krovinių skyriaus vadovas Justas Cibulskas sako, kad pandemijos metu ne visi suprato situacijos rimtumą. Transporto ir logistikos procedūros vykdytos įprastai: priimamos užklausos, užsakymai, […]

Premjera Lietuvoje – atnaujintas populiariausias „Audi“ modelis „Q5“

Premjera Lietuvoje – atnaujintas populiariausias „Audi“ modelis „Q5“

Šiandien, lapkričio 24 d., „Audi Lietuva“ klientams internetu buvo pristatytas vienas populiariausių Europoje ir Lietuvoje vidutinės klasės SUV „Premium“ segmento modelių – atnaujintas „Audi Q5“. Naujas SUV galimas su trimis skirtingais varikliais, o jo kaina prasideda nuo 45 500 eurų. „Mūsų klientai vertina dinamiškas savybes, solidžią išvaizdą ir naujausias technologijas. Štai kodėl jau ne vienerius metus […]