„Volkswagen“ pristatė naują sportiškų elektromobilių ženklą, pirmasis modelis – „ID.4 GTX“

1

„Volkswagen“ pristatė naują sportiškų elektromobilių ženklą, pirmasis modelis – „ID.4 GTX“

Sekdamas GTI ir GTE pėdsakais, „Volkswagen“ pristatė sportiškų elektromobilių prekės ženklą GTX, kurio flagmanu tapo „ID.4 GTX“. Du elektriniai motorai – po vieną ant priekinės ir galinės ašies – išvysto 220 kW/299 AG[1] galią ir kartu sudaro elektrinę visų varančiųjų ratų sistemą. 77 kWh talpos baterija, priklausomai nuo vairavimo sąlygų, vienu įkrovimu leidžia įveikti 480 km (pagal WLTP) ir palaiko 125 kW galios greitąjį įkrovimą, kuris per 30 minučių leidžia įveikiamą atstumą padidinti 300 km. Baltijos šalyse „ID.4 GTX“ bus galima užsisakyti antroje gegužės pusėje.

Tvarus ir sportiškas. Tvarumas ir sportiškumas nėra nesuderinami – jie tobulai papildo vienas kitą. GTX ženklu bus žymimi sportiški ID. elektromobilių linijos flagmanai. Tvarumas ir sportiškumas nėra nesuderinami – jie tobulai papildo vienas kitą. Po „ID.4 GTX“ pasirodys ir kiti šiuo ženklu pažymėti modeliai.

Didelis atstumas. 77 kWh talpos baterija vienu įkrovimu leidžia įveikti 480 km (pagal WLTP) ir palaiko 125 kW galios greitąjį įkrovimą.

Sportiškas vairavimas vos spustelėjus greičio pedalą. Išmani jėgainės valdymo sistema sukuria tobulą balansą tarp maksimalaus efektyvumo ir sportiško veržlumo. „ID.4 GTX“ iki 100 km/val. įsibėgėja per 6,2 sekundės ir pasiekia maksimalų 180 km/val. greitį.

Praktiški aspektai. „ID.4 GTX“ yra universalus visais aspektais – turi erdvų saloną ir bagažinę bei gali tempti iki 1200 kg svorio priekabą.

Dizainas naujai erai. „ID.4 GTX“ kėbulas spinduliuoja jėgą, o aptakios formos užtikrina puikias aerodinamines savybes. Išskirtinis dizainas sukuria sportišką, bet elegantišką flagmano išvaizdą. Naująjį modelį bus galima rinktis iš įvairių spalvų, o patys pirmieji „ID.4 GTX“ bus nudažyti nauja sportiškumą pabrėžiančia „Metallic Kings Red“ spalva.

Nauja apšvietimo technologija. Standartiškai montuojami „IQ. LIGHT“ LED matricos žibintai sukuria išmaniai kontroliuojamą šviesos srautą, kuris leidžia patogiai ir saugiai keliauti tamsoje. Priekinėse grotelėse įmontuoti šviesos diodai išryškina automobilio siluetą. Gale sumontuoti naujos kartos 3D LED galiniai žibintai kaskart vairuotoją pasitinka šviesų šou.

Atvira erdvė keleiviams. „ID.4 GTX“ viduje turi tiek vietos, kiek įprastas aukštesnės klasės visureigis. Tai lemia 2,77 metrų ratų bazė ir specialiai elektromobiliams sukurta MEB platforma.

Ultramodernus valdymas. Iki 12 colių skersmens lietimu valdomas ekranas, junglus ir natūralus valdymas balsu, išmanioji „ID.Light“ sistema, kuri vaizdu perduoda informaciją vairuotojui. Taip pat standartiškai montuojama navigacijos sistema ir multifunkcinis lietimui jautrus vairas. Pasirinktinai komplektuojamas ir papildytos realybės priešakinis ekranas, kuris informaciją projektuoja taip, kad, pavyzdžiui, navigacijos nuorodas atrodo nuo automobilio nutolusios maždaug 10 metrų.

Nauja elektronikos platforma. „ID.4 GTX“ programinė ir techninė įranga paremtos visiškai nauja architektūra. „Volkswagen“ ID. savininkams nuotoliniu būdu atnaujins programinę įrangą kas tris mėnesius. Tai ne tik užtikrins sklandų ir saugų programinės įrangos veikimą, bet ir galės automobiliui suteikti naujų funkcijų.

Tvaraus elektrinio mobilumo ekosistema. „Volkswagen“ kuria visą tvaraus elektrinio mobilumo ekosistemą. „ID.4 GTX“ pasirinkę klientai gaus automobilį, kuris pagamintas ir pristatytas aplinkai neutraliu būdu. Jei jis bus kraunamas energija, gauta iš atsinaujinančių išteklių, neutralus aplinkai jis liks ir visą eksploatacijos laikotarpį.

Svarbus elektromobilių plėtros etapas. Kovo pabaigoje į Lietuvą atvykęs ID.4 jau susilaukė didelio klientų dėmesio. ID. serija žymi svarbų „Volkswagen“ elektrinio mobilumo kampanijos etapą. Pernai grupės įmonėms pavyko patrigubinti elektromobilių pardavimus. Planuojama, kad pasaulinio elektrinio mobilumo lyderio poziciją jos už užims vėliausiai 2025 m. Į elektrinį mobilumą ir hibridizaciją per ateinančius penkis metus grupė investuos 46 mlrd. eurų, o iki 2030 m. elektromobiliai turėtų sudaryti net 60 % visų parduodamų automobilių.

Apie „Volkswagen”:

„Volkswagen“ yra vienas sėkmingiausių automobilių gamintojų pasaulyje. Šio prekės ženklo automobiliai gaminami 50-yje fabrikų 14-oje šalių, o parduodami daugiau negu 150-yje rinkų visame pasaulyje. „Volkswagen“ 2020-aisiais pardavė,3 mln. automobilių. Baltijos šalyse „Volkswagen“ pernai pardavė 5102 lengvuosius automobilius ir užima 9,6  proc. rinkos. „Volkswagen“ vizija – „Moving people and driving them forwards“. „Volkswagen“ nuolatos juda pirmyn ir plečia savo automobilių gamybos pajėgumus. E-mobilumas, išmanusis mobilumas ir skaitmeninė prekės ženklo transformacija yra pagrindinės ateities temos.

[1] Maksimali galia išvystoma tuomet, kai baterijos temperatūra yra tarp 23 ir 50 C, o įkrovimo lygis viršija 88%

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai“

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Multi – Assorted 40
 
Meu Cacho Meu Crush Conditioner Kondicionierius garbanotiems plaukams, 400ml
 
Camper Courb K100531 Grey 45
 
AUDIMAS Švelnūs modalo šortai 2111-249 High Rise Melange S
 
AUDIMAS Prigludusio sil. tamprūs džinsai 2011-142 Phantom W27/L30

Rekomenduojame

Išorinės reklamos prie valstybinės reikšmės kelių gali būti įrengtos tik už kelio apsaugos zonos ribų

Išorinės reklamos prie valstybinės reikšmės kelių gali būti įrengtos tik už kelio apsaugos zonos ribų

Išorinė reklama prie valstybinės reikšmės kelių gali būti įrengta tik už kelio apsaugos zonos ribų. Norint už kelio apsaugos zonos ribų įrengti reklamą, privaloma derinti veiksmus su sklypų savininkais. Leidimų tokio tipo reklamos įrengimui VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija neišduoda. „Kelio apsaugos zonoje įrengti lauko reklamos stendus visų pirma yra nelegalu. Tačiau svarbiausias aspektas – […]

„Rail Baltica“ kelionę iš Vilniaus į Kauną sutrumpins iki 38 minučių

„Rail Baltica“ kelionę iš Vilniaus į Kauną sutrumpins iki 38 minučių

Kelionės tarp Vilniaus ir Kauno truks vos 38 minutes, Varšuvą, Rygą ir Taliną traukiniu pasieksime greičiau nei lėktuvu, o Vilniaus oro uostas bus lengvai pasiekiamas Lenkijos ir Latvijos gyventojams. Tai tik kelios pagrindinės naudos gyventojams ir verslui, įrengus projekto „Rail Baltica“ Kaunas–Vilnius jungtį, aptartos nuotoliniame susitikime „Rail Baltica“ Lietuvai: vertė regionams“ su Vilniaus regiono atstovais. […]

Susisiekimo ministerija apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF). Viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė užtikrina, kad ministerijos politinė komanda dės pastangas, kad suinteresuotoms šalims nekiltų jokių abejonių dėl efektyvaus RRF lėšų panaudojimo ir jomis planuojamų finansuoti susisiekimo ministerijos projektų.  „Ministerija skubotai priėmė sprendimą […]

„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovo konkursas bus skelbiamas iš naujo

„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovo konkursas bus skelbiamas iš naujo

Siekdama pritraukti kuo daugiau pretendentų VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktoriaus pareigoms eiti, Susisiekimo ministerija informuoja, kad atšaukia balandį paskelbtą įstaigos vadovo konkursą ir artimiausiu metu skelbs naują. Balandį skelbtame konkurse dalyvavo trys kandidatai, tačiau tik vienas iš jų atitiko keliamus reikalavimus. „Neatsiradus dideliam kandidatų susidomėjimui pirmuoju konkursu, paskelbtu balandžio mėnesį, VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkų […]