Vilniaus oro uoste pristatytas dar vienas būdas padėti vargstantiems

1

Vilniaus oro uoste pristatytas dar vienas būdas padėti vargstantiems

Vilniaus oro uoste pristatytas naujas būdas padėti vargstantiems gyventojams. Supratę, kad savo rankiniame bagaže turi gabenti draudžiamas vandens ar kitų gėrimų pakuotes, oro uosto keleiviai nuo šiol jas gali palikti specialiose taros dėžėse. Savo ruožtu labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ atgautą užstatą skirs nepasiturintiems žmonėms remti.

Ši paramos iniciatyva yra ne pirmoji, kuri Vilniaus oro uoste įgyvendinama kartu su „Maisto banku“. Jau nuo 2016-ųjų prie aviacijos saugumo patikros postų keleivių palikti maisto ir kosmetikos produktai perduodami vargingai gyvenantiesiems.

„Džiaugiamės produktyviu bendradarbiavimu su „Maisto banku“, kuris ne tik palengvina sunkiai besiverčiančių žmonių gyvenimą, bet kartu prisideda ir prie maisto švaistymo mažinimo. Neabejojame ir naujosios iniciatyvos sėkme. Tikimės, kad keleiviai, žinodami, kad užstatas už vienkartinę tarą gali bent trupučiu kažkam pagelbėti, turimo butelio ar skardinės tikrai nemes į paprastą šiukšliadėžę“¸– įsitikinęs Vilniaus oro uosto direktorius Olafas Martensas.

Pasak „Maisto banko“ Vilniaus regiono padalinio vadovo Modesto Basčio, Vilniaus oro uosto keleiviai neabejotinai teigiamai įvertino fondo indėlį organizuojant labdaros rinkimą. 2017 metais sostinės oro uoste buvo surinkta daugiau nei 7000 kg produktų, kurių bendra vertė viršijo 25 tūkst. eurų.

Daugiausiai skurstantiesiems buvo paaukota gėrimų ir asmeninės higienos priemonių, taip pat pavyko surinkti 600 kg įvairių konservų. Praėjusiais metais keleiviai taip pat paliko ir nemažai atidarytų gėrimų pakuočių – šią vienkartinę tarą pridavus buvo gauta 1460 Eur.

Fondo savanoriai oro uoste įrengtas dėžes patikrina kiekvieną rytą, išskyrus sekmadieniais, tad produktai operatyviai sutvarkomi ir gali būti greitai perduoti nepasiturintiems.

Apie Vilniaus oro uostą

Vilniaus oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, kuris valdo tris oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2017 m. jie aptarnavo 5,2 mln. keleivių ir 55 tūkst. skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų skraidina 65 kryptimis į 56 miestus 26 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc. 

Pranešimą paskelbė : – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Kiti skelbimai:
 
Lakštinė stangrinanti veido kaukė, 25 ml
 
HELLY HANSEN Koppervik Black/Ebony/Grey Fog 45
 
Vagabond Kenova 4457-201 Black 36
 
HELLY HANSEN Seraphina Women's Oatmeal/Natura/Cement 38
 
REIMA Ivalo Black 36

Kaip prižiūrėti dyzelinių automobilių ekologines sistemas?

  Dyzelinis automobilis su įdiegtomis ir tinkamai veikiančiomis išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemomis, palyginus su benzinu veikiančiu automobiliu, yra ne tik taupesnis, bet ir nenusileidžia ekologiniais rodikliais, o CO2 emisija yra mažesnė – tai patvirtino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkų atliktas tyrimas. Tačiau ne visi vairuotojai žino, kaip automobiliuose įdiegtas ekologines sistemas prižiūrėti. Tad ar […]

  Straipsniai »
Ribotos judėsenos žmonių kelionės lėktuvu – ką svarbu žinoti?

Ribotos judėsenos žmonių kelionės lėktuvu – ką svarbu žinoti?

Ruošiantis kelionei lėktuvu, norisi, kad ji būtų sklandi jau nuo pat atvykimo į oro uostą. Savo ruožtu oro uostai stengiasi užtikrinti, kad kelionė būtų maloni visiems keliautojams, įskaitant ir ribotos judėsenos žmones. Šiems keleiviams pravartu žinoti apie būtent jiems skirtas paslaugas, kuriomis galima pasinaudoti oro uoste. Kelionė į oro uostą – greita ir paprasta „Lietuvos […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministras: perskirstyta 3,3 mln. eurų rezervinių lėšų Lietuvos keliams

 Atsižvelgiant į šiemet kelių rekonstravimo projektuose sutaupytas ar nepanaudotas lėšas, Susisiekimo ministerijos siūlymu perskirstyti 3,3 mln. eurų rezervinių Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų. Tam Vyriausybė pritarė 2019 m. spalio 30 dieną. „Perskirstomos lėšos teks kelių objektams, kuriuose darbai jau atlikti arba bus atlikti iki šių metų pabaigos. Taip pat atsižvelgėme į papildomai gautus […]

  Straipsniai »

Nuoseklus Lietuvos oro uostų augimas – stebimas visų finansinių rodiklių kilimas

Lietuvos oro uostai ir toliau skaičiuoja augančius finansinius rodiklius. Apžvelgus pirmuosius 9 šių metų  mėnesius suskaičiuota, jog lyginant su praėjusiais metais, bendros pajamos didėjo 13 proc. ir siekia beveik 37 mln. eurų. Lietuvos oro uostai pažymi, kad didėjo ir  aviacinės – skrydžių, keleivių aptarnavimo, krovinių gabenimo, ir neaviacinės veiklos – patalpų nuomos, maitinimo įstaigų, įvairių […]

  Straipsniai »