Vežėjai vilkikų vairuotojų krizę Vyriausybei siūlo spręsti bendromis pastangomis

Vežėjai vilkikų vairuotojų krizę Vyriausybei siūlo spręsti bendromis pastangomis

Vežėjai vilkikų vairuotojų krizę Vyriausybei siūlo spręsti bendromis pastangomis – naujus vairuotojus įlieti į darbo rinką galėtų padėti transporto infrastruktūros gerinimas, profesionalių vairuotojų mokymų subsidijavimas bei kitos profesijos patrauklumą gerinančios priemonės.    

Pasak Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso vadovo Povilo Drižo, vilkikų vairuotojų krizę Europoje gilina augantis transporto paslaugų poreikis, kurio negali kompensuoti menkas naujų vairuotojų atėjimo į darbo rinką aktyvumas. 

„Profesionalių vairuotojų trūkumo krizė turi įtakos visai valstybės ekonomikai, kadangi apima tiekimo grandines, pramoninę gamybą, prekybą ir prekių aprūpinimą galutiniams vartotojams. Todėl tai nėra vien tik transporto ir logistikos verslo problema. Šį klausimą valstybė ir verslas turi spręsti bendrai“, – sako P. Drižas.  

Jo teigimu, prioritetine ekonominės politikos kryptimi turi tarpti migracijos ir įdarbinimo procedūrų supaprastinimas, pritraukiant vairuotojus iš kitų šalių. Tam reikia reformuoti imigracijos politiką, įtraukiant atsakingas valstybės institucijas.

Į darbo rinką įlieti naujus profesionalius vairuotojus galėtų padėti valstybinės subsidijos 95 kodo pirminio vairavimo mokymo ir kvalifikacijos kėlimo dokumentams įgyti. Ši subsidijavimo programa galėtų būti orientuota siekiant į darbo rinką pritraukti jaunimą, moteris ar perkvalifikavimo  siekiančius asmenis, registruotus bedarbius.

TTLA vienijamų įmonių pateiktais duomenis, darbuotojams skatinti naudojamos įvairios priemonės: vairuotojams atliekamas kasmetinis vairuotojų sveikatos patikrinimas, darbdaviai moka papildomas įmokas į darbuotojų III pakopos pensijų fondą. Vairuotojams taip pat apmokamos gyvybės ir sveikatos, kelionių draudimo paslaugos, jie draudžiami nuo nelaimingų atsitikimų, dengiamos jų gydymo užsienyje išlaidos.

Didelė dalis didžiųjų vežėjų yra įsteigę vairuotojų mokymų centrus, akademijas, investavę į kokybišką mokymo infrastruktūrą. „Atvykusiems naujokams suteikiamas kelių savaičių adaptacijos laikotarpis, per kurį vairuotojai supažindinami su darbu įmonėje, vykdomi kompetencijos kėlimo mokymai, suteikiamas nemokamas apgyvendinimas ir maitinimas“, – sako P. Drižas.

Verslas taip pat investuoja į vilkikų atnaujinimo parką – kas antras Lietuvoje registruotas vairuojamas vilkikas yra naujesnis nei 3 metų amžiaus. Modernūs vilkikai užtikrina ne tik ergonomišką darbo vietą vairuotojui, tačiau juose papildomai įrengiami skaitmeniniai asistentai vairuotojams, kurie planuoja maršrutą, sustojimus, kuro užpylimo vietas – taip siekiama iki minimumo sumažinti vairuotojo klaidos galimybę ir streso lygį.

Pasak P. Drižo, Lietuvos didieji vežėjai investuoja į vairuotojų poilsio infrastruktūrą Europoje – stato viešbučius vairuotojams, įrengia saugias automobilių stovėjimo aikšteles, siekiant užtikrinti tinkamas darbo sąlygas ir kokybišką profesionalių vairuotojų poilsį.

„Tačiau reikalingas ir valstybių prisidėjimas ES mastu, kuriant platų krovininio transporto stovėjimo aikštelių ir viešbučių tinklą“, – sako P. Drižas. Europos Komisijos duomenimis, šiuo metu visoje ES trūksta 100 tūkst. parkavimo vietų, o iš esamų tik 2,5 proc. yra sertifikuotos ir gali užtikrinti reikiamą saugumo lygį. Situacija su viešbučių pasiūla šalia pagrindinių ES transporto koridorių yra dar blogesnė – viešbutis šalia parkavimo aikštelės yra retenybė.

Pranešimą paskelbė: Stanislavas Likas, UAB „Publicum“

Kiti skelbimai:
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Rekomenduojame

Eismoinfo.lt pradeda dirbti žiemos ritmu

Eismoinfo.lt pradeda dirbti žiemos ritmu

Nuo spalio 15 dienos VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) Informacijos skyriaus operatoriai pradeda dirbti žiemos ritmu ir daugiausia dėmesio skirs kelių būklės stebėsenai ir operatyviam vairuotojų informavimui apie rudenį ir žiemą dažnai besikeičiančias eismo sąlygas. Pranešimai apie kelių būklę ir eismo sąlygas svetainėje eismoinfo.lt bus skelbiami mažiausiai du kartus per parą […]

Esama Lietuvos kelių būklė netenkina – Seimui svarstyti teikiami Susisiekimo ministerijos siūlomi pokyčiai

Esama Lietuvos kelių būklė netenkina – Seimui svarstyti teikiami Susisiekimo ministerijos siūlomi pokyčiai

Susisiekimo ministerija siūlo jau nuo ateinančių metų keliams finansuoti taikyti naują, aiškesniais kriterijais ir ilgalaikiu planavimu pagrįstą finansavimo sistemą. Tai numatyta Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų administravimo sistemos pertvarkoje, kuriai jau pritarė Vyriausybė ir šiandien ji teikiama svarstyti Seimui.   Lietuva užimą antrą vietą Europos Sąjungoje pagal bendrą kelių ilgį, tenkantį vienam gyventojui. […]

6 priežastys kodėl oro uostas yra geriausia vieta dirbti

6 priežastys kodėl oro uostas yra geriausia vieta dirbti

Aviacija yra viena nedaugelio industrijų, gebančių sužavėti bei sudominti kone kiekvieną. Tikriausiai todėl daugybė talentingų įvairių sričių specialistų savo karjerą susieja būtent su šia sritimi. Daugiau nei 30 metų aviacijos srityje dirbantis Kjell Mathisen, antžeminių paslaugų teikėjo „Aviator“ korporatyvinių mokymų vadovas, tuo įsitikino ne kartą. Aviacijos įmonių grupei „Avia Solutions Group“ priklausančioje įmonėje dirbantis patyręs […]

Ateinančiais metais Lietuvą ir Kazachstaną turėtų sujungti reguliarūs tiesioginiai skrydžiai

Ateinančiais metais Lietuvą ir Kazachstaną turėtų sujungti reguliarūs tiesioginiai skrydžiai

Jau ateinančiais metais rengiamasi pradėti reguliarius skrydžius tarp Lietuvos ir Kazachstano – tai numatyta abiejų šalių ketinimų protokole, kuris buvo pasirašytas spalio 12 d. Kazachstano sostinėje Nur Sultane Lietuvos delegacijos vizito metu. Tiesioginiai skrydžiai numatomi maršrutais Vilnius–Nur Sultanas–Vilnius ir Vilnius–Almata–Vilnius. „Dėliojant ir pildant skrydžių žemėlapį iš Lietuvos, Kazachstanas dėl jo ekonominių ryšių su Lietuva yra […]

SmartLynx Airlines Q3 2021: Back on track

SmartLynx Airlines Q3 2021: Back on track

Regardless of the ongoing global pandemic, SmartLynx Airlines, EU-based specialists in full-service ACMI aircraft leasing solutions continues growing. The company increased its fleet and also grew in size. Growing fleet and customer base 2021 so far has been a memorable year for SmartLynx Airlines. The company grew its fleet to an impressive number of 35 […]

Public and private sectors agreed on actions regarding 5G connection in Lithuania

Public and private sectors agreed on actions regarding 5G connection in Lithuania

The Ministry of Transport and Communications and other public sector institutions, along with telecommunication services providers, agreed on strategic actions regarding the development of the 5th generation mobile connection (5G) across Lithuania. These actions are provided for in a Memorandum that was signed by the parties. By 2022, 5G connection should be accessible at least […]