Vežėjai teigiamai įvertino Vyriausybės programą

Vežėjai teigiamai įvertino Vyriausybės programą

Didžiausias šalies transporto ir logistikos įmones vienijantis Tarptautinio transporto ir logistikos aljansas (TTLA) teigiamai įvertino Vyriausybės programos nuostatas dėl teisėkūros, ekonominės ir mokesčių politikos principų.

Pasak Aljanso generalinio sekretoriaus Povilo Drižo, taip pat palankiai įvertinti Vyriausybės siekiai gerinti verslo aplinką, stiprinti šalies konkurencingumą ir ekonominę diplomatiją.

Jo teigimu, nors Vyriausybės programoje išimtinai tarptautinio kelių transporto sektoriui skirtos strateginės veiklos kryptys nėra išskirtos, optimizmo suteikia bendrieji principai, apimantys atvirą ir skaidrų sprendimo priėmimo procesą. Pasak P. Drižo, verslas teigiamai vertina galimybę glaudžiai bendradarbiauti su Vyriausybe įgyvendinant ambicingus Europos žaliojo kurso tikslus, siekiant užtikrinti ekonomikos tvarumą.

„Vienas esminių Vyriausybės programos akcentų – kokybiškas teisėkūros procesas, paremtas konsultacijomis su visuomene bei teisinio reguliavimo poveikio vertinimu. Tikimės, kad šis pamatinis principas ateinančius ketverius metus lydės tiek Vyriausybės, tiek Seimo darbą. Verslas savo ruožtu yra pasiruošęs sprendimų priėmėjams ir atsakingoms institucijoms teikti ekspertinę informaciją dėl spręstinų transporto sektoriaus klausimų“, – pažymi P. Drižas.

Jo teigimu, pastaraisiais metais Lietuvos kelių transporto sektorius susidūrė su dideliais iššūkiais: mūsų šalies  įmonių patekimą į ES rinką ribojančiu Mobilumo paketo teisės aktų rinkiniu, mokestinės naštos padidėjimu, žmogiškųjų išteklių trūkumu.

Kalbėdamas apie programoje deklaruojamus ekonomikos ir transporto politikos prioritetus,  P. Drižas atkreipia dėmesį į Vyriausybės pasiryžimą naikinti barjerus ES vidaus rinkoje, ypač transporto, paslaugų ir kitose srityse. Pasak TTLA vadovo, šiais metais priimtas Mobilumo paketas puikiai iliustruoja ES vidaus rinkos atskirties didinimo tendencijas, kurios ypač neigiamai palies Lietuvos verslą.

„Tikimės, kad Lietuvos vežėjus labiausiai diskriminuojančios Mobilumo paketo nuostatos bus panaikintos ES Teisingumo Teismo sprendimu. Tačiau ieškinio nagrinėjimas teisme truks ne vienerius metus – tikimės, kad per visą šį laikotarpį Vyriausybė ir atsakingos institucijos, atstovaujančios Lietuvai teisme, sieks mūsų šaliai palankaus sprendimo“ – pridūrė P. Drižas.

Jo teigimu, TTLA yra pasiruošusi bendradarbiauti ir teikti siūlymus Vyriausybei, siekiant ilgojo laikotarpio strateginių tikslų, susijusių su Europos žaliojo kurso įgyvendinimu.

„Klimatui neutralios ekonomikos siekis yra didžiulis iššūkis tiek verslui, tiek viešajam sektoriui, tačiau bendromis pastangomis įmanoma pasiekti proveržį“, – sako P. Drižas.

TTLA vienija didžiausias šalies transporto ir logistikos įmones, kurių bendra apyvarta siekia per 80 proc. Lietuvos krovininio kelių transporto pajamų. Dabartinės asociacijos narės – išskirtinai tarptautinio krovinių transporto įmonės, veiklą vykdančios ne tik Lietuvos, bet ir Europos, Azijos bei kituose regionuose.

Pranešimą paskelbė: Stanislavas Likas, UAB „Publicum“

Kiti skelbimai:
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Rekomenduojame

Pristatyta į Lietuvą atkeliaujanti nauja, nuotoliniu būdu valdomų automobilių pritaikymo technologija

Pristatyta į Lietuvą atkeliaujanti nauja, nuotoliniu būdu valdomų automobilių pritaikymo technologija

Artimiausiu metu Lietuvos vartotojams bus pristatyta į šalį atkeliaujanti nauja technologinė galimybė – per nuotolį valdomų automobilių techninis funkcionalumas ir pritaikymas automobilių dalijimosi srityje. Šios technologijos pranašumus, kurie viešai bus pademonstruoti kitą savaitę, su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu susitikime trečiadienį aptarė automobilių dalijimosi paslaugas Baltijos šalyse teikiančios įmonės „CityBee“ vadovai.   „Lietuvos transporto sektorius, kaip […]

Susisiekimo ministerijos tikslas – Lietuvoje registruotų orlaivių skrydžiai į JAV

Susisiekimo ministerijos tikslas – Lietuvoje registruotų orlaivių skrydžiai į JAV

Lietuva sieks gauti JAV federalinės aviacijos administracijos (FAA) leidimą Lietuvoje registruotiems orlaiviams vykdyti skrydžius į JAV. Susisiekimo ministerija pavedė Transporto kompetencijų agentūrai įgyvendinti projektą, kad iki 2023 m. sausio 1 d. būtų sėkmingai atliktas skrydžiams organizuoti reikalingas FAA auditas ir gautas šios organizacijos leidimas. „Siekiame, kad Lietuvoje registruoti orlaiviai galėtų organizuoti skrydžius į JAV, veikti […]

Kaip elgtis išvydus švyturėlius: patarė nedaryti kelių esminių klaidų

Kaip elgtis išvydus švyturėlius: patarė nedaryti kelių esminių klaidų

Rudenį į gatves pajudant vis daugiau transporto priemonių nesnaudžia ir specialiųjų transporto priemonių vairuotojai. Dažnai jie kelią pro intensyvų eismą skinasi apie save pranešdami švyturėliais, į kuriuos privalu reaguoti visiems eismo dalyviams. Draudimo bendrovės ERGO atstovas primena, kaip reikėtų reaguoti į skirtingų spalvų švyturėlius ir elgtis kelyje, kad nebūtų sukeliamos pavojingos situacijos. Stebėkite aplinką ERGO […]

„IAA MOBILITY 2021“ parodoje debiutavo naują vairavimo patirtį suteikiantis „Huawei AR–HUD“

„IAA MOBILITY 2021“ parodoje debiutavo naują vairavimo patirtį suteikiantis „Huawei AR–HUD“

Rugsėjo antrą savaitę Miunchene, Vokietijoje, surengtoje 2021 m. Tarptautinėje mobilumo parodoje (IAA MOBILITY 2021) „Huawei“ pristatė naujausios kartos papildytos realybės projekcinį vairuotojo ekraną (AR-HUD). Šis sprendimas automobilio priekinį stiklą paverčia pirmojo asmens vaizdo (First Person View) ekranu, kuriame, pasitelkiant pažangias technologijas, integruotos saugumo, informacijos ir pramogų funkcijos, sukuriančios visiškai naują vairavimo patirtį. Turėdama daugiau nei […]

Oro vežėjo  „Alitalia“ nebeliks: pataria, kaip elgtis jos bilietus įsigijusiems vartotojams

Oro vežėjo „Alitalia“ nebeliks: pataria, kaip elgtis jos bilietus įsigijusiems vartotojams

Oro vežėjų rinka ruošiasi svarbiems pokyčiams: nuo spalio 15 d. Italijos vyriausybei priklausiusią  aviakompaniją „Alitalia“ pakeis „Italia Trasporto Aereo“ bendrovė, plačiau žinoma kaip ITA.  Finansinių problemų „Alitalia“ turėjo jau anksčiau, tačiau koronaviruso pandemija padėtį dar pablogino, todėl po mėnesio lėktuvai su „Alitalia“ ženklu bus visam laikui nutupdyti. Ką reikia žinoti šio oro vežėjo bilietus įsigijusiems […]

„Wizz Air“ pilotų atlyginimus grąžina į priešpandeminį lygį

„Wizz Air“ pilotų atlyginimus grąžina į priešpandeminį lygį

Sparčiausiai auganti Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air” šiandien praneša, kad nuo š. m. spalio 1 d pilotams grąžina tokius atlyginimus, kokie jie buvo prieš pandemiją. Pilotų atlyginimus oro linijų bendrovės buvo priverstos mažinti prasidėjus COVID-19 pandemijai; „Wizz Air“ – vienos pirmųjų oro linijų, nusprendusių juos atstatyti. Įmonė taip pat skelbia, kad, norėdama įgyvendinti savo […]