Vertins „Rail Baltica“ poveikį klimato kaitai

Vertins „Rail Baltica“ poveikį klimato kaitai

Bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail AS“ vykdo studiją, kuria vertins klimato kaitos poveikį „Rail Baltica“ projektui.
Klimato kaitos vertinimas yra dalis visos geležinkelio linijos konsoliduotojo preliminaraus techninio projektavimo dalis. Studijos rengimo metu bus vertinamos klimato kaitos grėsmės, taip pat teikiami siūlymai ilgalaikėms prisitaikymo prie jos priemonėms, kurių gali prireikti dėl kylančios temperatūros, ekstremalaus kritulių kiekio ir išaugusios potvynių rizikos.
Gairės, kurios padės įvertinti klimato kaitą projektavimo metu ir parinkti prisitaikymo prie jos priemones, bus integruojamos geležinkelio projektavimo etape.
Prisitaikyti prie klimato kaitos galima parenkant tinkamas medžiagas tose projekto vietose, kuriose gali kilti grėsmė viso „Rail Baltica“ projekto naudojimo metu. Tinkamai parinktos medžiagos leidžia sumažinti geležinkelio priežiūros kaštus ir rizikas, kurios galėtų sutrumpinti numatomą 100 metų „Rail Baltica“ gyvavimo ciklą.
Be to, tikimasi surasti ir tvarius sprendimus, kurie padės sumažinti geležinkelio įtaką aplinkai.
Pernai „Ernst & Young Baltic“ atliktoje geležinkelių infrastruktūros bei projekto „Rail Baltica“ kaštų ir naudos analizėje įvertinta, kad per tris Baltijos valstybes „Rail Baltica“ eksploatacija leis sumažinti anglies dvideginio (CO2) – šiltnamio efektą sukeliančių dujų, kurios skatina globalinį atšilimą – emisijų išmetimų kiekius, kurių skaičiuojama nauda prilygs 3 mlrd. eurų.
Transportas daro neigiamą poveikį aplinkai ir žmonių gyvenimo kokybei. Jam tenka apie trečdalis viso suvartojamo energijos kiekio ir išmetamo CO2 kiekio Europos Sąjungoje. Bendrijos strategijoje numatyta kelių transportą pakeisti efektyviomis ir tvariomis transporto rūšimis – geležinkeliais ir vidaus vandenų transportu. Tikimasi, kad tai padės sumažinti Europos priklausomybę nuo importuojamos naftos ir sumažinti taršą.
Įgyvendinant bendrą ES aplinkosaugos strategiją iki 2030 metų numatyta perskirstyti krovinių gabenimą taip, kad geležinkeliams ir jūros transportui tektų ne mažiau kaip 30 proc. visų krovinių, o iki 2050 m. atitinkamai iki 50 proc.
Traukiniai, palyginti su kitu transportu, yra ekologiškiausia transporto rūšis. Jie aplinkai mažiausiai kenksmingi, nes išmeta mažiausią CO2 kiekį.
Remiantis Europos aplinkos agentūra, geležinkelių transporto išmetamas CO2 kiekis vienam tonos kilometrui yra 3,5 karto mažesnis nei kelių transporto. Be to, siekiant išvengti taršos, visa „Rail Baltica“ linija bus visiškai elektrifikuota. Statybose bus naudojamos naujausios technologijos ir medžiagos. Linija suplanuota taip, kad būtų kiek galima toliau nuo saugomų „Natura 2000“ teritorijų ir reikšmingai nepaveiktų kitų jautrių saugomų vietovių.
Studiją vykdo Estijos aplinkosaugos vadybos ir erdvinio planavimo konsultantai „Hendrikson & CO“ kartu su „SIA Vides Eksperti“ ir „DGE Baltic Soil and Environment“.

Pranešimą paskelbė: Stanislavas Likas, UAB „Publicum“

Kiti skelbimai:
 
Gija 3D Gembird PLA Sky Blue | 1,75mm | 1kg
 
Guess GUUT104GG 9-10“ Universal Tablet Case Black
 
Corsair ValueSelect 8GB DDR4 2400MHz CL16 DIMM
 
Crocs™ Serena Flip Women's Pool 38,5
 
Dishwasher BOSCH SMS 25AI03E (width 60cm; inox color)
Kaunas baigia rengti Darnaus judumo planą: laukia miestiečių pastabų ir pasiūlymų

Kaunas baigia rengti Darnaus judumo planą: laukia miestiečių pastabų ir pasiūlymų

Darnaus judumo planą baigiantis rengti Kaunas šį svarbų strateginį dokumentą pateikė visuomenės svarstymui. Iki liepos 7 dienos miestas laukia kauniečių pastabų ir pasiūlymų. Darnaus judumo plane numatyti veiksmai, turintys iki 2030 metų kardinaliai pakeisti miestiečių judėjimo mieste įpročius. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad labiausiai aplinką teršia ir klimato kaitai daugiausiai įtakos turi transporto sektorius. Lietuvoje išmetamųjų […]

  Straipsniai »

Kaip nepadaryti klaidos renkantis naują dviratį?

Šiltuoju metų laiku dviratis – ne tik smagi pramoga, bet ir populiari bei stilinga susisiekimo priemonė. Pastaruoju metu madoje ryškios spalvos, įvairūs raštai ir aksesuarai, tačiau neretai pamirštama atsižvelgti į tai, kokiais keliais ar kaip ilgai bus važinėjama. Tad kaip pasirinkti geriausiai jūsų gyvenimo būdą bei poreikius atitinkančią transporto priemonę? Kalnų dviratis – ir važinėjantiems […]

  Straipsniai »

„Uber“ pristato naują savaeigę transporto priemonę bei maisto pristatymo dronais testus

Antrąją ir paskutiniąją trečiojo kasmetinio „Elevate Summit“ susitikimo dieną „Uber“ pristatė kaip bendradarbiauja su vyriausybės ir pramonės atstovais kuriant pirmąjį pasaulyje oro transporto tinklą su saugiomis bei tyliomis elektrinėmis „Uber Air“ transporto priemonėmis. Šalia „Uber Air“ inovacijų buvo pristatyti ir kiti „Uber“ technologiniai pasiekimai bei ateities tikslai – nuo naujų sprendimų el. dviračiams ir motoroleriams […]

  Straipsniai »

Tropinių karščių pasekmė: pasipylė smulkūs eismo įvykiai, vairuojama tarsi apgirtus

Lietuvą užklupę tropiniai karščiai ir 30°C dienomis viršijanti oro temperatūra keliuose sukėlė smulkių eismo įvykių bangą. Draudikai pastebi, kad nuo karščio kenčiantys vairuotojai ėmė klysti elementariausiose situacijose, todėl ir jiems, ir pėstiesiems pataria būti atsargesniems, atidžiau planuoti keliones net ir įprastais maršrutais. BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis teigia, kad pastarąją savaitę smulkių eismo įvykių […]

  Straipsniai »