Verslo centras „Vestum“: judėsime kitaip – kaip ir visas pasaulis

Verslo centras „Vestum“: judėsime kitaip – kaip ir visas pasaulis

Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum“ vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina patogią vietą vertinančius, nuo sostinės spūsčių pavargusius verslo atstovus.

Atsižvelgė į mažesnių patalpų poreikį

Vilniaus Vakarinėje gatvėje 105 numeriu pažymėtas verslo centras „Vestum“ – tai 6 000 kv. m nuomojamo ploto pastatas su 4 000 kv. m ploto dengta dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštele, kurioje numatyta net 500 vietų darbuotojų ar lankytojų automobiliams. Pro langus matyti patrauklus vandens telkinys, pabrėžiantis žaliojo Vilniaus privalumus.

Prieš 5 metus suplanuotos AB „Norteo“ investicijos į šį pernai pradėtą statyti kompleksą sieks 12 mln. Eur. Iki įkurtuvių liko mažiau nei pora mėnesių, netrukus bus baigti visi suplanuoti darbai, potencialūs nuomininkai jau šiandien matuojasi naujas darbo erdves.

„Projekto sprendimą padiktavo tai, kad Vilniaus vakarinėje dalyje nebuvo pakankamos modernių biurų patalpų pasiūlos. Pastaruosius kelerius metus stebėjome ir mažesnių biuro patalpų poreikį, jį padiktavo populiarėjantys lankstūs darbo grafikai, mažėjantis darbo vietose nuolat dirbančių žmonių skaičius. Tam didelę įtaką turėjo ir COVID-19 pandemija“, – pasakoja AB „Norteo“ pardavimų partnerė Jurgita Čepulėnė.

Jos manymu, verslo centras „Vestum“ pirmiausia yra aktualus vidutinio dydžio ir mažoms įmonėms, kurių veikloje reikalingas greitas judėjimas tiek mieste, tiek susisiekiant su kitomis Lietuvos vietovėmis. Naujojo verslo centro vieta būtent ir leidžia negaištant laiko ir sostinės centrą patogiai pasiekti, ir klientus priimti.

Bus judama spūstims priešinga kryptimi

„Šioje miesto dalyje pasirinkus biurą patenkama į eismo srautą, priešingą spūstis kuriančiam judėjimui. Tiek į darbą, tiek atgal čia bus judama be spūsčių, taip galima sutaupyti iki 2 valandų per dieną. Tai 80 valandų papildomo laisvo laiko per mėnesį, o per metus šis iš didmiesčio atkovotas laikas sudarytų visą mėnesį. Apie tai pagalvota žvelgiant į miesto planą, įvertinus šio projekto vietą prie Šiaurinės gatvės ir Vakarinio aplinkkelio sankryžos. Galime sakyti, kad „Vestum“ yra lengvai pasiekiamas iš visų 4 pagrindinių pasaulio krypčių“, – aiškina AB „Norteo“ atstovė.

Verslo centro vieta ypač patogi atvykstantiems iš Kauno ir Panevėžio. Į čia įkurtą darbo vietą atvykti iš Kauno nesutrukdys šviesoforai – šioje kelio atkarpoje toks yra vienintelis.

Įvertino pasikeitusį požiūrį į darbo vietą

Pasak J. Čepulėnės, imtis „Vestum“ projekto anaiptol ne paskutinė priežastis buvo ir pasikeitęs darbdavių bei pačių darbuotojų požiūris į darbo aplinką. Dar prieš kelerius metus tai buvo ne itin aktualu, o dabar tampa viena iš esminių sąlygų, renkantis nuomojamą biuro plotą.

„Vis daugiau mažų ir vidutinių įmonių dairosi naujos statybos patalpų tam, kad savo darbuotojams galėtų užtikrinti geras darbo sąlygas. Aktualu tokie dalykai kaip modernios vėdinimo ir šildymo sistemos, taip pat daug dėmesio skiriama garso izoliacijai“, – teigia J. Čepulėnė.

AB „Norteo“ pardavimų partnerė atkreipia dėmesį, kad „Vestum“ atsiradimas patogioje susisiekti sostinės vietoje atspindi ir bendrą globalią, o ypač JAV didmiesčiuose populiarią tendenciją. Biurų patalpos miestų centruose tuštėja, darbuotojai vis labiau taupo savo kelionių į darbą ir atgal laiką, lengvai pasiekiamų darbo vietų poreikis didėja.

Augančiam verslui – palaipsniui augantis biuras

Vilniuje tokiam verslo centro sprendimui sąlygos susidarė keičiantis pačiam miestui – pirmiausia atsiradus Vakariniam aplinkkeliui, o dar labiau dėl suplanuotos Šiaurinės gatvės. Atsižvelgta ir į tai, kad apie 50 proc. Vilniaus gyventojų koncentruojasi būtent šioje miesto dalyje. Anot J. Čepulėnės, tokie rajonai, kaip Pilaitė, yra vieni labiausiai besiplečiančių, jų gyventojų amžiaus vidurkis vienas mažiausių, čia kuriasi jaunos šeimos. Būtent tokiai potencialių darbdavių ir darbuotojų kategorijai gali būti aktuali patogi ir moderni darbo vieta verslo centre „Vestum“ už optimalią nuomos kainą (10,5–15,5 Eur už kv. m per mėn. + PVM).

Tarp papildomų „Vestum“ privalumų – A+ pastato energinio efektyvumo klasė, dvigubo stiklo ir aliuminio pertvaros tarp kabinetų su puikia garso ir šilumos izoliacija, šiuolaikiškos vėdinimo, rekuperacijos ir šildymo sistemos, itin šviesios, funkcionalios biurų patalpos, atskira virtuvės ir valgomojo zona, lankstūs patalpų (nuo 52 iki 116 kv. m) planavimo sprendimai, kai augant įmonei galima palaipsniui patogiai išsinuomoti daugiau vietos.

Įkurtuvėms šiuo metu besiruošiančiam verslo centrui „Vestum“ pasirinktas generalinis rangovas – nuo 2006 m. rinkoje darbus vykdanti statybos ir statybos valdymo projektų įmonė UAB „Binkauskas ir Stašinskas“.

Nekilnojamojo turto plėtotojas AB „Norteo“ (buvusi AB „SKV-Valda“) 11 pastarųjų metų valdo 120 tūkst. kv. m komercinių nekilnojamojo turto objektų, tarp jų – 23 tūkst. kv. m logistikos centras Lentvaryje, 9,5 tūkst. kv. m prekybos centras Vilniaus Pilaitės mikrorajone ir kt.

Daugiau apie verslo centrą: www.vestum.lt

Pranešimą paskelbė: Karolis Bauba, UAB VRS WPI Vilnius

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Lietuvos įmonės ir toliau perka „Porsche“, tačiau populiarėja ir „Tesla“

Lietuvos įmonės ir toliau perka „Porsche“, tačiau populiarėja ir „Tesla“

Lietuvos įmonės šiuo metu yra įregistravusios daugiau kaip 470 tūkst. automobilių – tokius duomenis rodo „Regitra“. Virš 32 tūkst. iš jų yra elektromobiliai, tačiau didžioji dauguma – net 58,1 proc. (273 tūkst.) – vis dar varomi dyzelinu. Banko „Bigbank“ duomenimis, įmonės naujus automobilius perka vidutiniškai už kiek daugiau nei 42 tūkst. eurų, o naudotus automobilius […]


NASA astronautė VILNIUS TECH studentams: šiame universitete visus jaudina skrydžiai

NASA astronautė VILNIUS TECH studentams: šiame universitete visus jaudina skrydžiai

Gegužę VILNIUS TECH universitetas sulaukė ypatingų svečių – lankėsi buvusi NASA astronautė Heidemarie Stefanyshyn-Piper ir JAV delegacija. Ji skaitė paskaitą Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) studentams ir kosmoso entuziastams apie karjerą inžinerijoje, kosmoso keliones, misijas ir savo patirtis. Heidemarie Stefanyshyn-Piper – amerikiečių inžinierė ir NASA astronautė. Baigusi inžinerijos mokslus, ji įstojo į JAV jūrų pajėgas […]


„Lidl Lietuva“ tęsia plėtrą: atidarytas antrasis logistikos centras šalyje

„Lidl Lietuva“ tęsia plėtrą: atidarytas antrasis logistikos centras šalyje

 Penktadienį Vilniuje duris ir rampas oficialiai atvėrė antrasis šalyje „Lidl Lietuva“ logistikos centras. Inovatyviais ir aplinkai draugiškais sprendimais pasižymintis logistikos centras leis tęsti tinklo plėtrą Lietuvoje, o efektyvus jo darbas – ir toliau užtikrinti pirkėjams geriausią kainos ir kokybės santykį. Netoli Lentvario įsikūrusiame logistikos centre buvo sukurta daugiau nei 200 darbo vietų. Vieno moderniausių Baltijos šalyse logistikos […]


Atskleidė, kiek iš tiesų kainuoja elektromobilio išlaikymas

Atskleidė, kiek iš tiesų kainuoja elektromobilio išlaikymas

Elektromobilius vairuojančių gyventojų išlaidos kelionėms gali būti daugiau negu dvigubai mažesnės nei tradicinių transporto priemonių savininkų. Tad nenuostabu, jog elektrinių automobilių populiarumas pastaraisiais metais Lietuvoje sparčiai auga. Naujausiais valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, šių metų gegužės 1 d. iš viso Lietuvoje buvo įregistruota 13 301 M1 ir N1 klasės elektromobilių, be to, mūsų šalies keliais važinėja […]


„airBaltic“ užtikrintai pasitinka vasarą – balandį keleivių padaugėjo 35 proc.

„airBaltic“ užtikrintai pasitinka vasarą – balandį keleivių padaugėjo 35 proc.

Lietuva. Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ vasaros sezoną pradeda stipriai – 2024 m. balandį Lietuvoje pervežė 53 400 keleivių, t. y. 35 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tai antras pagal dydį balandžio mėnesį Lietuvoje pervežtų keleivių skaičius per visą aviakompanijos istoriją. Balandį „airBaltic“ įvykdė 618 skrydžių arba 38 proc. daugiau nei pernai. „Keleivių […]


Liene Lemane paskirta naująja „Stena Line“ Šiaurės Baltijos jūros regiono prekybos direktore

Liene Lemane paskirta naująja „Stena Line“ Šiaurės Baltijos jūros regiono prekybos direktore

Nuo 2024 m. birželio 1 d. Liene Lemane pradeda eiti „Stena Line“ Šiaurės Baltijos jūros regiono prekybos direktorės pareigas ir vadovaus nuolatinei „Stena Line“ plėtrai Baltijos jūroje. Į naująsias pareigas Liene Lemane ateina su didele verslo kompetencija. Baigusi finansų ir banko operacijų studijas, Liene ketverius metus dirbo Latvijos ekonomikos ministerijoje, o 2014 m. prisijungė prie […]