Vairavimas spūstyse: kaip elgtis, kad susierzinimas ir vėlavimas netaptų kelionės palydovais

2

Vairavimas spūstyse: kaip elgtis, kad susierzinimas ir vėlavimas netaptų kelionės palydovais

 Vasaros kelionės, aktyvių atostogų planai ir didelės apimties Lietuvos kelių bei jų infrastruktūros atnaujinimo darbai lemia intensyvų eismą ir spūstis mūsų šalies tarpmiestiniuose keliuose. Ruošiantis vasaros išvykoms, specialistai pataria keliones planuoti iš anksto ir pabrėžia, kad vairavimo saugumas yra prioritetas, ypač susidarius eismo spūstims. Ekspertai dalinasi patarimais, kaip valdyti stresą prie vairo ir „išgyventi“ spūstis mūsų šalies tarpmiestiniuose keliuose.

„Eismo spūstys – nors ir nemalonus, bet dažnu atveju neišvengiamas reiškinys, ypač tuomet, kai gerinama kelių būklė ir jų infrastruktūra. Suprasdami, kad kelių remonto darbai gali kelti nemalonias patirtis mūsų klientams, kviečiame iš anksto planuoti vasaros keliones, pasirinkti tinkamiausią maršrutą ir prireikus užsukti į degalines, kur bus galima numalšinti stresą, atsivėsinti bei pailsėjus toliau tęsti kelionę“, – teigia „Circle K“ Lietuvos degalinių tinklo departamento direktorė Kristina Kabelienė.

Saugaus vairavimo atmintinė

Vairavimo mokyklos vadovo ir saugaus eismo eksperto Artūro Pakėno teigimu, teisingas kelionės maršruto planas ir kelios paprastos taisyklės padės išvengti nemalonių emocijų kelyje.

1. Planuokite kelionę iš anksto.

 Visų pirma, saugaus eismo ekspertas pataria pagalvoti apie tinkamiausią laiką kelionei.

„Jeigu turite galimybę, rinkitės pradėti kelionę ne piko metu. Pavyzdžiui, būtų naivu tikėtis sekmadienio pavakarę iš pajūrio į didžiuosius šalies miestus sugrįžti be jokių spūsčių. Geriau išvykite šiek tiek anksčiau arba ilgiau pasimėgaukite jūros malonumais“, – sako A. Pakėnas.

2. Naudokitės navigacijos sistemomis.

Automobiliuose integruotos modernios navigacijos sistemos gali pateikti realaus laiko informaciją apie eismo sąlygas ir pasiūlyti alternatyvius maršrutus, siekiant išvengti spūsčių.

„Leisdamiesi į kelią pasižiūrėkite, kokia yra planuojamos kelionės trukmė ir pasirinkite optimaliausią maršrutą. Navigacijos padės geriau planuoti kelionės laiką ir išvengti vėlavimo“, – pataria instruktorius.

 3. Laikykitės saugaus atstumo.

Eismo spūstys dažnai priverčia staigiai stabdyti. A. Pakėnas rekomenduoja laikytis saugaus atstumo nuo priekyje važiuojančios transporto priemonės, kad turėtumėte pakankamai laiko reaguoti ir sustoti, jei to prireiks.

„Tenka stebėti situacijas, kai vairuotojai, pastebėję atsiradusį tarpą tarp transporto priemonių, stengiasi „užkišti“ automobilį. Taip elgtis nederėtų. Saugus, bent dviejų sekundžių stabdymo atstumas leis išvengti susidūrimo“, – pabrėžia A.Pakėnas.

 4. Būkite kantrūs ir atsisakykite lenkimo manevrų.

Spūsties metu lenkimas ar staigus manevravimas gali būti pavojingas.  „Būkite kantrūs ir nesiblaškykite po eismo juostas. Lenkimo manevras gali sukelti eismo įvykį ir padidinti spūstį“, – priduria vairavimo mokytojas.

5. Sustokite atsipūsti, kad išliktumėte dėmesingi

Spūsties metu labai svarbu išlaikyti dėmesingumą. A. Pakėnas primena: nesinaudokite mobiliaisiais telefonais, išalkus ar ištroškus sustokite degalinėje. „Pašaliniai veiksniai, kurie blaško vairuotojų dėmesį, gali sukelti nelaimingą atsitikimą“, – sako saugaus eismo ekspertas.

Sustojimo svarbą vairuojant ilgą laiką pabrėžia ir K. Kabelienė. „Sustojimai būtini siekiant užtikrinti tiek jūsų pačių, tiek kitų eismo dalyvių saugumą. Ilgai vairuojant, nuovargis tampa vienu pagrindinių rizikos veiksnių: lėtėja reakcija, mažėja dėmesingumas, kyla stresas ir nuobodulys. Sustojimai suteikia galimybę pailsėti, atsipalaiduoti, užkąsti ir išgerti vandens, taip palaikant tinkamą energijos lygį ir gerą savijautą. Taip pat – tai proga atnaujinti informaciją apie eismo sąlygas ir pasirinkti maršrutą, kuris padės išvengti netikėtų situacijų kelyje“, – teigia K. Kabelienė.

6. Naudokite posūkių signalus ir stebėkite kelio ženklus.

Vairavimo mokytojas pabrėžia būtinybę naudoti posūkių signalus, stebėti kelio ženklus ir laikytis vairuotojams skirtų nurodymų.

„Visada praneškite apie savo ketinimus kitiems vairuotojams, naudodami posūkių signalus. Tai padės išvengti nesusipratimų ir staigių manevrų, kurie gali sukelti eismo nelaimes. Taip pat būtina atidžiai stebėti kelio ženklus. Ypatingą dėmesį sutelkite į šviesoforo signalą. Remontuojamų kelių ruožuose jis suteikia svarbios informacijos apie eismo sąlygas ir padeda užtikrinti saugų vairavimą“, – pataria vairavimo mokyklos vadovas.

7. Būkite pasiruošę nenumatytiems atvejams.

Automobilyje visuomet turėkite pirmosios pagalbos rinkinį, atsarginį ratą ir įrankius, kad būtumėte pasiruošę nenumatytiems atvejams. „Turint reikalingas priemones nenumatytose situacijose jausitės saugiau ir greičiau galėsite jas išspręsti“, – sako A. Pakėnas.

Pranešimą paskelbė: PR Service, PR Service (UAB PIAR)

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi keliones elektromobiliais, siekdami ne tik išvengti taršos, bet ir mėgautis komfortišku bei tylesniu važiavimu. Nors ilgesnės kelionės elektromobiliu jau nebėra retenybė, dalis vairuotojų vis dar svarsto ar patogu būtų leistis į tolimesnes keliones po Lietuvą. „Elektrum Lietuva“ elektromobilių produktų vystymo vadovė Laura Doraitė-Gudavičienė pasidalino įžvalgomis apie patogiausias kryptis Lietuvoje vasarą […]


Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Penktadienį, liepos 19 d., Palangoje susisiekimo ministras Marius Skuodis apdovanos jubiliejinių, 25-ąjį kartą vykstančių automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Šios jau ketvirtį amžiaus vykstančios lenktynės pritraukia automobilių sporto mėgėjus ne tik iš visos šalies, bet ir iš užsienio. M. Skuodis apdovanos automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Kvalifikacijos lenktynių metu dalyviai varžosi dėl […]


Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Į kitą plėtros etapą elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja ir gamintoja „Elinta Charge“ žengia su nauju vadovu. Įmonės generaliniu direktoriumi paskirtas Vaidas Bielinis, kurio pagrindiniai tikslai bus orientuoti į tvarų bei nuoseklų įmonės augimą, patikimiausių ir technologiškai pažangiausių produktų kūrimą ir kryptingą komandos darbą. Daugiau nei 20 metų verslo plėtros patirtį technologijų ir telekomunikacijų srityse sukaupęs […]


Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Nors profesinis mokymas Lietuvoje sparčiai populiarėja, visuomenėje dar vis vyrauja jį supantys mitai. O tai neretai jauną žmogų nukreipia ne tuo keliu, kurį jis iš tiesų norėtų pasirinkti. „Planuojantys dar šiais metais įstoti į profesinio mokymo įstaigą, tai gali padaryti iki rugpjūčio 5 d. LAMA BPO sistemoje. Tačiau neretai susiduriama su situacijomis, kuomet artimieji bando […]


„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

Lietuvos ir tarptautiniam susisiekimui strategiškai svarbaus magistralinio kelio „Via Baltica“ paskutinės atkarpos nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstrukcijai Europos Komisija (EK) šią savaitę papildomai skyrė 48 mln. eurų Europos infrastruktūros tinklų priemonės (Connecting Europe Facility, CEF) lėšų. Užbaigus šią 12 kilometrų ilgio atkarpą, planuojama, kad automagistralė nuo Kauno iki Varšuvos bus visiškai užbaigta jau 2025 […]


Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje. Darbą Kyjive esančioje Lietuvos ambasadoje transporto atašė pradės spalio 1 d. Šiam Susisiekimo ministerijos siūlytam nutarimo projektui šiandien pritarė Vyriausybė. Naujoji pareigybė kuriama siekiant stiprinti atstovavimą Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje, kurie vis aktualesni vykstant transporto paslaugų eksporto rinkų diversifikacijai, transporto ir logistikos sektoriaus įmonėms ieškant naujų partnerysčių, tiekėjų, žaliavų […]