Užduotis teisingai užpildyti eismo įvykio deklaraciją – kokias klaidas daro vairuotojai?

Užduotis teisingai užpildyti eismo įvykio deklaraciją – kokias klaidas daro vairuotojai?

Seniai praeityje tie laikai, kai patekus į eismo įvykį patiems vairuotojams tekdavo tartis dėl avarijos metu patirtų nuostolių atlyginimo. Šiandien tuo pasirūpina draudimo bendrovės, kurių ekspertai įvertina eismo įvykio aplinkybes bei patirtą žalą ir išmoka nukentėjusios transporto priemonės savininkui jam priklausančią draudimo išmoką. Vairuotojams tereikia prisiminti vieną svarbų formalumą – teisingai užpildyti eismo įvykio deklaraciją. Visgi draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas sako, kad tai padaryti vairuotojams pavyksta dar ne visada. 

Klaidas lemia skubėjimas ir stresas 

„Mūsų ekspertus pasiekia išties nemaža neteisingai, ne iki galo ar neįskaitomai užpildytų eismo įvykio deklaracijų. Dėl tokių dokumentų žalos administravimo procesas apsunkinamas ir gali užtrukti. Dėl to vairuotojus visuomet raginame į deklaracijos pildymą nežiūrėti pro pirštus ir verčiau skirti tam kiek daugiau laiko eismo įvykio vietoje, nei vėliau bandyti įrodyti savo tiesą ir papildomai aiškintis eismo įvykio aplinkybes su ekspertais“, – sako R. Bieliauskas. 

Draudikų atstovas pažymi, kad neretai klaidų eismo įvykių deklaracijose įsivelia ar visi reikiami dokumento laukeliai neužpildomi dėl eismo įvykio metu patirto streso, o taip pat dėl skubėjimo. 

„Žinoma, pasitaiko įvairių situacijų, tačiau stresas ir skubėjimas yra vieni pagrindinių netinkamą deklaracijų užpildymą lemiančių veiksnių. Išgąstis ir susijaudinimas, o neretai ir pyktis, neabejotinai yra daugelio net ir smulkių eismo įvykių palydovas. Tad, ypač tais atvejais, kai eismo įvykio deklaraciją vairuotojai pildo pirmą kartą, dažnai pamirštama įrašyti visą privalomą informaciją, pribraukoma, rašoma ant nubraukto teksto viršaus ar netgi pamirštama deklaraciją pasirašyti. Dėl to prieš pildant eismo įvykio deklaraciją visuomet reikėtų pasistengti nusiraminti“, – sako draudikų atstovas. 

Anot R. Bieliausko, deklaracijos taip pat neretai užpildomos atsainiai, kai vairuotojai labai skuba, nes vėluoja į darbą ar svarbų susitikimą. Visgi draudimo eksperto teigimu, eismo įvykis yra viena iš tų aplinkybių, dėl kurios vėlavimas daugeliu atveju gali būti pateisinimas.

„Deklaraciją reikėtų stengtis pildyti tvarkingai, įskaitomai. Jei susimaišoma, padaroma klaidų, verčiau imti švarią deklaracijos formą ir pildyti ją iš naujo, nei braukyti, įvairiomis rodyklėmis, simboliais ar prierašais bandyti paaiškinti, kas turėta omenyje. Taip pat reikėtų pasistengti kuo tiksliau aprašyti avarinę situaciją, nubraižyti jos schemą, kartu vengiant bereikalingos informacijos.  Kitaip tariant, iš deklaracijos draudimo bendrovės ekspertams turi būti aišku, kaip ir kokiomis aplinkybėmis įvyko eismo įvykis“, – pabrėžia R. Bieliauskas. 

Tartis „gražiuoju“ neverta 

Žinoma, kartais dėl šių aplinkybių nesutaria ir patys vairuotojai. Tokiais atvejais, anot R. Bieliausko, reikia kviesti policijos pareigūnus, kurie padeda įvertinti situaciją ir nustato avarijos kaltininką.

„Vis dar pasitaiko atvejų, kai avarijos kaltininkas daro spaudimą kitam eismo įvykio dalyviui prisiimti kaltę, bando įtikinti sava įvykių versija ar netgi grasina, siūlo nefiksuoti eismo įvykio ir susitarti „gražiuoju“. Tokiam spaudimui ir grasinimams pasiduoti tikrai nereikėtų, o bet kokius kylančius ginčus derėtų spręsti tik su policijos pareigūnų pagalba. Kitu atveju galima prarasti teisėtai priklausančią draudimo išmoką“, – pabrėžia R. Bieliauskas. 

Pasitaiko, kad tarp vairuotojų, patekusių į eismo įvykį, kyla neaiškumų ir nesutariama, kas kaltas. Tokiu atveju svarbu užfiksuoti nutikimą ir, tik turint įvykį įrodančias fotografijas, patraukti automobilius į šoną ir pradėti pildyti deklaraciją. 

„Kol nesutarta dėl kaltės ir nuotraukose neužfiksuota automobilio padėtis po įvykio, transporto priemonių nereikėtų patraukti į šoną. Šią padėtį ir transporto priemonėms padarytus apgadinimus iš įvairių rakursų derėtų užfiksuoti – nuotraukas vėliau galima perduoti draudikams. Jei būta avarijos liudininkų, taip pat verta paprašyti jų kontaktų. Kilus neaiškumams, liudininkai gali padėti išaiškinti situaciją“, – sako R. Bieliauskas. 

Greičiau gauti išmoką padeda inovacijos 

Klaidų pildant eismo įvykio deklaraciją išvengti galima ir deklaracijas pateikiant per elektroninių deklaracijų platformą. Naudojantis svetaine www.draudimoivykiai.lt eismo įvykius vairuotojai deklaruos ir greičiau, ir paprasčiau. 

Draudimo eksperto teigimu, užpildytą eismo įvykio deklaraciją pateikus draudikams laukia žalos įvertinimo procesas. Šiandien jį palengvinti gali ir išmaniosios technologijos. R. Bieliausko teigimu, užfiksuoti eismo įvykio metu patirtus apgadinimus draudimo bendrovės klientai gali naudodamiesi „ERGO Smart“ įrankiu, kuris leidžia greičiau įvertinti ir atlyginti žalą. 

Tiesa, R. Bieliauskas pažymi, kad net ir žalą fiksuojant šiuo išmaniuoju įrankiu, teisingai užpildyti eismo įvykio deklaraciją yra labai svarbu. 

ERGO Baltijos šalyse 

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.  

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt 

Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

Pranešimą paskelbė: Virginija Sližauskaitė, UAB „INK agency“

Kiti skelbimai:
 
REIMA Vipellys Lemon Yellow 26-29
 
Camper Iman K400299 Grey 38
 
Crocs™ Crocs CHERRIES G0734300-MU
 
REIMA Vipellys Neon Pink 30-33
 
ALTERCORE Katie Black 40

Rekomenduojame

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį. „Tiguan eHybrid“ galima važiuoti naudojant tik elektrą, tik benziną arba apjungti abiejų variklių galią. Pagrindinis iš tinklo kraunamo „eHybrid“ privalumas yra ypač […]

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemija pakeitė ne tik visuomenės bendravimo, bet ir vairavimo įpročius. Naujausio tyrimo duomenys rodo, kad 42 proc. Lietuvos gyventojų karantino laikotarpiu mažiau naudojasi automobiliu. Kaimyninėse valstybėse tendencijos priešingos – 57 proc. Estijos ir 48 proc. Latvijos žmonių transporto priemonę vairuoja tiek, kiek ir prieš pandemiją. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ vasario mėnesį atlikta […]

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi“ ryžtingai vysto „e-voliuciją“ elektriniame mobilume ir 2021 m. Šanchajaus automobilių parodoje pristato pirmąjį inovacinės elektrinių automobilių šeimos modelį – keturių durelių „Audi A6 e-tron concept“, kurio gamybai bus naudojama visiškai nauja „Premium Platform Electric“ („PPE“) platforma. Jau 2022 metų pabaigoje bus pradėta serijinė C segmento, vėliau – B segmento modelių, turinčių „PPE“ platformą, gamyba. […]

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Šalyje atsiveriant vis daugiau verslų ir ugdymo įstaigų, į miestų gatves piko metu grįžta automobilių spūstys, lemiančios oro užterštumą. Siekiant atkreipti dėmesį į tvaresnes kelionės alternatyvas, Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ Žemės dienos proga primena, kad gyventojai, rinkdamiesi elektra varomas transporto priemones, prisideda prie aplinkos tausojimo. Eismo užimtumą Vilniuje fiksuojančios navigacinės įrangos „Tom Tom“ programėlės […]