Ukraina geležinkelių sistemą galėtų pertvarkyti pasitelkdama Lietuvos patirtį

Ukraina geležinkelių sistemą galėtų pertvarkyti pasitelkdama Lietuvos patirtį

Susisiekimo ministras Marius Skuodis, Kijeve susitikęs su Ukrainos nacionalinių reformų tarybos vykdomojo komiteto vadovu, buvusiu Sakartvelo prezidentu Michailu Saakašviliu, aptarė Ukrainos vykdomą geležinkelių sektoriaus reformą ir pasiūlė pasinaudoti sėkminga Lietuvos patirtimi pertvarkant bendrovę „Lietuvos geležinkeliai“.

„Lietuva remia Ukrainos eurointegracines iniciatyvas, siekį kurti šiuolaikišką geležinkelių sektorių, kuris veiktų skaidriai ir efektyviai. Ukraina eina teisingu keliu ir deda daug pastangų, kad tai pasiektų. Esame pasiruošę pasiūlyti savo ekspertinę pagalbą ir pasidalinti įgyta patirtimi pertvarkant vieną didžiausių šalies strateginių įmonių“, – sakė ministras M. Skuodis.

Siekiant didesnio veiklos efektyvumo ir skaidrumo, „Lietuvos geležinkeliai“ buvo reorganizuoti atskiriant krovinių vežimo, keleivių vežimo ir viešosios geležinkelių infrastruktūros valdymo ir naudojimo veiklas į atskiras įmones. Pertvarkydama šalies geležinkelių įmonę, Lietuva pavyzdžiu pasirinko komerciškai sėkmingą Vokietijos geležinkelių reformą. Pagal tokį modelį veikia Vokietijos geležinkelių grupė „Deutsche Bahn“.

Pasak M. Saakašvilio, Ukrainos užduotis yra užtikrinti, kad šalis kuo geriau atitiktų europinius geležinkelių sektoriaus standartus ir išnaudotų pažangiausių Europos šalių geriausią patirtį. 

Susitikime pažymėta, kad 2020 m. pabaigoje „Lietuvos geležinkelių“ krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ įsteigė bendrovę Ukrainoje, kuri teiks riedmenų nuomos, modernizavimo ir kitas krovinių gabenimo paslaugas. Ministro M. Skuodžio teigimu, naujoji bendrovė galėtų glaudžiau bendradarbiauti su Ukrainos geležinkeliais, kartu plėtoti bendrą veiklą ir investicinius projektus. Lietuvos geležinkelio įmonės taip pat galėtų pradėti konsultacijas dėl bendro lokomotyvų techninės priežiūros ir remonto centro įkūrimo Ukrainoje.

Be to, diskusijoje pabrėžtos perspektyvos dar efektyviau išnaudoti traukinius „Vikingas“, „Baltic–Ukraine Shuttle“ prekybos ir prekių mainams tarp Juodosios jūros ir Klaipėdos uosto.

Pranešimą paskelbė: Žydrūnė Tursaitė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
REIMA Vipellys Lemon Yellow 26-29
 
Camper Iman K400299 Grey 38
 
Crocs™ Crocs CHERRIES G0734300-MU
 
REIMA Vipellys Neon Pink 30-33
 
ALTERCORE Katie Black 40

Rekomenduojame

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį. „Tiguan eHybrid“ galima važiuoti naudojant tik elektrą, tik benziną arba apjungti abiejų variklių galią. Pagrindinis iš tinklo kraunamo „eHybrid“ privalumas yra ypač […]

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemija pakeitė ne tik visuomenės bendravimo, bet ir vairavimo įpročius. Naujausio tyrimo duomenys rodo, kad 42 proc. Lietuvos gyventojų karantino laikotarpiu mažiau naudojasi automobiliu. Kaimyninėse valstybėse tendencijos priešingos – 57 proc. Estijos ir 48 proc. Latvijos žmonių transporto priemonę vairuoja tiek, kiek ir prieš pandemiją. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ vasario mėnesį atlikta […]

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi“ ryžtingai vysto „e-voliuciją“ elektriniame mobilume ir 2021 m. Šanchajaus automobilių parodoje pristato pirmąjį inovacinės elektrinių automobilių šeimos modelį – keturių durelių „Audi A6 e-tron concept“, kurio gamybai bus naudojama visiškai nauja „Premium Platform Electric“ („PPE“) platforma. Jau 2022 metų pabaigoje bus pradėta serijinė C segmento, vėliau – B segmento modelių, turinčių „PPE“ platformą, gamyba. […]

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Šalyje atsiveriant vis daugiau verslų ir ugdymo įstaigų, į miestų gatves piko metu grįžta automobilių spūstys, lemiančios oro užterštumą. Siekiant atkreipti dėmesį į tvaresnes kelionės alternatyvas, Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ Žemės dienos proga primena, kad gyventojai, rinkdamiesi elektra varomas transporto priemones, prisideda prie aplinkos tausojimo. Eismo užimtumą Vilniuje fiksuojančios navigacinės įrangos „Tom Tom“ programėlės […]