Tyrimas parodė: Lietuvos vairuotojams išmani navigacija tampa kasdieniu įrankiu ir sutaupo iki 10 minučių per kelionę

Tyrimas parodė: Lietuvos vairuotojams išmani navigacija tampa kasdieniu įrankiu ir sutaupo iki 10 minučių per kelionę

Išmanūs pagalbininkai kelyje keičia Lietuvos vairuotojų įpročius. Naujausios apklausos duomenimis, du trečdaliai išmaniosios navigacijos vartotojų ją naudoja nuolat – bent kartą per savaitę. Pusei besinaudojančiųjų ji tapo nuolatiniu pagalbininku greičiausiam maršrutui nustatyti ir dažnai leidžia kiekvienoje kelionėje sutaupyti net iki 10 minučių.

„Daugumai navigacija buvo įprastas pagalbininkas nepažįstamoje vietoje ar ilgesnėse kelionėse atostogų metu. Tačiau tyrimai jau rodo priešingą tendenciją – išmanioji navigacija jau mielai naudojama ir savo mieste, kasdien važiuojant į darbą ar vežant vaikus į mokyklą. Parinkdama greičiausią maršrutą ji leidžia tokiai kelionei sutaupyti net iki 10 minučių“, – sako Arūnas Mickevičius, „Bitė Lietuva“ rinkodaros vadovas.

Kaip parodė šį rudenį atlikta reprezentatyvi išmaniosios navigacijos „Waze“ vartotojų apklausa[1], lietuviai eismo pagalbininkais ima naudotis reguliariai. Du iš trijų apklaustųjų tai jau daro bent kartą per savaitę, maždaug trečdalis – kasdien.

Apklausos duomenimis, du iš trijų apklaustų lietuvių turi daugiau nei vieną galimą maršrutą savo kasdienės kelionės tikslui pasiekti. Ir net trečdalis apklaustųjų nurodė, kad dėl išmaniosios navigacijos galimybių parinkti greičiausią maršrutą jie sutaupo iki 10 minučių kiekvienos kelionės metu. Dar panaši dalis apklaustųjų teigė, kad sutaupo ir daugiau savo laiko. Be to, du trečdaliai tyrime dalyvavusių vairuotojų jaučiasi daug ramiau ir užtikrinčiau žinodami savo atvykimo laiką bei tai, kas jų laukia kelyje.

„Kasdien įsijungti navigaciją verta net ir važiuojant gerai žinomais keliais. Didesniuose Lietuvos miestuose gyvenantys vairuotojai turi bent kelias alternatyvas nuvykti į darbą, o toks pagalbininkas nuolat informuoja apie eismo situaciją, kamščius ar avarijas ir pagal tai pasiūlo greičiausią būdą pasiekti savo kelionės tikslą“, – tikina A. Mickevičius.

Trys iš keturių apklaustų „Waze“ vartotojų navigacijoje tikrina kokios galimos kliūtys jų laukia kelyje, daugiau kaip trečdalis navigaciją naudoja apie kliūtis kelyje pranešti programėlėje kitiems vairuotojams. Vis tik svarbiausiu navigacijos naudojimo tikslu išlieka maršruto nustatymas nepažįstamoje vietoje – tą nurodė 77 proc. respondentų.

„Google“ priklausanti sutelktinių duomenų (angl. crowd-sourcing) principu veikianti išmanioji navigacija „Waze“ realiu laiku rodo situaciją keliuose. Programėlė yra nemokama ir veikia visuose išmaniuosiuose įrenginiuose. Jos naudotojai saugiai, vos keliais paspaudimais gali pranešti apie eismo sąlygas ir kliūtis. Programai apdorojus šią informaciją, vairuotojui pasiūlomas greičiausias maršrutas. „Waze“ mokosi iš vairuotojo įpročių ir tobulina žemėlapius, kurie vėliau pagal tai yra atnaujinami ir „Google Maps“ programėlėje.

[1] Reprezentatyvų Lietuvos gyventojų tyrimą atliko visuomenės ir rinkos tyrimų bendrovė „Sprinter tyrimai“. Tyrimo metu apklausti 502 respondentai, naudojantys navigaciją „Waze“.

Pranešimą paskelbė : Martynas Pasiliauskas, Integrity PR

Kiti skelbimai:
 
EMU Australia Kitty Sneaker Pink 24
 
HELLY HANSEN Woodlands Coffee Bean/Natura/Black 45
 
Argan Infusion Anti Dandruff Shampoo Šampūnas nuo pleiskanų, 250ml
 
EMU Australia Leopard Brumby Midnight 28
 
HELLY HANSEN Seraphina Demi Women's Whiskey/Frosted Almond 38

Susisiekimo ministras: sklandi Lietuvos pašto veikla bus užtikrinta

Susisiekimo ministerija apgailestauja, kad nepavyko surasti sutarimo su AB Lietuvos paštas valdybos nariais ir dėkoja už jų indėlį į bendrovės veiklą. Atsisakius valdybai tęsti darbą iki šių metų pabaigos, Susisiekimo ministerija skubiai suformuos naują valdybą. Jau inicijuotos procedūros naujų nepriklausomų narių atrankai, siekiant suformuoti nuolatinę bendrovės valdybą, kuri atitiktų EBPO reikalavimus. „Naujoji bendrovės valdyba turės […]

  Straipsniai »

Pasirašyta sutartis dėl ilgalaikės Lietuvos susisiekimo plėtros iki 2050 m. strategijos rengimo

Susisiekimo ministerijos iniciatyva pradedama rengti Lietuvos susisiekimo plėtros iki 2050 m. strategija, kuria siekiama numatyti optimalias ilgalaikes šalies transporto sektoriaus plėtros kryptis ir prioritetus. Pagal pasirašytą strategijos rengimo sutartį ją numatoma parengti iki kitų metų liepos mėnesį. „Ilgalaikė susisiekimo strategija suteiks pagrindą kryptingai, gerąja užsienio valstybių praktika pagrįstai tolimesnei Lietuvos transporto sektoriaus plėtrai. Tai leis […]

  Straipsniai »
Oficialu: Prie pokyčių Vilniaus stoties rajone jungiasi ir Autobusų stotis

Oficialu: Prie pokyčių Vilniaus stoties rajone jungiasi ir Autobusų stotis

Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – šiandien savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosios įmonės, valdančios dabartinę autobusų stotį, prisijungė prie savivaldybės ir „Lietuvos geležinkelių” planuojamų grandiozinių pokyčių visam Stoties rajonui. „Turime aiškią […]

  Straipsniai »

Gyventojų nuomonė: žalių rodyklių atsisakymas apsunkins eismo sąlygas

Sprendimas Lietuvoje atsisakyti į dešinę leidžiančių sukti žaliųjų rodyklių, kai dega raudonas šviesoforo signalas, sutinkamas skeptiškai. Kas antras šalies vairuotojas laikosi nuomonės, kad tai padidins spūstis ir sulėtins eismą. Reprezentatyvią apklausą atlikusių „Spinter tyrimų“ duomenimis, didesnių spūsčių tikisi 57 proc., o lėtesnio judėjimo – 53 proc. šalies vairuotojų. Atitinkamai geresnį eismo pralaidumą prognozuoja vos 7 […]

  Straipsniai »