Tyrimas parodė: Lietuvos vairuotojams išmani navigacija tampa kasdieniu įrankiu ir sutaupo iki 10 minučių per kelionę

Tyrimas parodė: Lietuvos vairuotojams išmani navigacija tampa kasdieniu įrankiu ir sutaupo iki 10 minučių per kelionę

Išmanūs pagalbininkai kelyje keičia Lietuvos vairuotojų įpročius. Naujausios apklausos duomenimis, du trečdaliai išmaniosios navigacijos vartotojų ją naudoja nuolat – bent kartą per savaitę. Pusei besinaudojančiųjų ji tapo nuolatiniu pagalbininku greičiausiam maršrutui nustatyti ir dažnai leidžia kiekvienoje kelionėje sutaupyti net iki 10 minučių.

„Daugumai navigacija buvo įprastas pagalbininkas nepažįstamoje vietoje ar ilgesnėse kelionėse atostogų metu. Tačiau tyrimai jau rodo priešingą tendenciją – išmanioji navigacija jau mielai naudojama ir savo mieste, kasdien važiuojant į darbą ar vežant vaikus į mokyklą. Parinkdama greičiausią maršrutą ji leidžia tokiai kelionei sutaupyti net iki 10 minučių“, – sako Arūnas Mickevičius, „Bitė Lietuva“ rinkodaros vadovas.

Kaip parodė šį rudenį atlikta reprezentatyvi išmaniosios navigacijos „Waze“ vartotojų apklausa[1], lietuviai eismo pagalbininkais ima naudotis reguliariai. Du iš trijų apklaustųjų tai jau daro bent kartą per savaitę, maždaug trečdalis – kasdien.

Apklausos duomenimis, du iš trijų apklaustų lietuvių turi daugiau nei vieną galimą maršrutą savo kasdienės kelionės tikslui pasiekti. Ir net trečdalis apklaustųjų nurodė, kad dėl išmaniosios navigacijos galimybių parinkti greičiausią maršrutą jie sutaupo iki 10 minučių kiekvienos kelionės metu. Dar panaši dalis apklaustųjų teigė, kad sutaupo ir daugiau savo laiko. Be to, du trečdaliai tyrime dalyvavusių vairuotojų jaučiasi daug ramiau ir užtikrinčiau žinodami savo atvykimo laiką bei tai, kas jų laukia kelyje.

„Kasdien įsijungti navigaciją verta net ir važiuojant gerai žinomais keliais. Didesniuose Lietuvos miestuose gyvenantys vairuotojai turi bent kelias alternatyvas nuvykti į darbą, o toks pagalbininkas nuolat informuoja apie eismo situaciją, kamščius ar avarijas ir pagal tai pasiūlo greičiausią būdą pasiekti savo kelionės tikslą“, – tikina A. Mickevičius.

Trys iš keturių apklaustų „Waze“ vartotojų navigacijoje tikrina kokios galimos kliūtys jų laukia kelyje, daugiau kaip trečdalis navigaciją naudoja apie kliūtis kelyje pranešti programėlėje kitiems vairuotojams. Vis tik svarbiausiu navigacijos naudojimo tikslu išlieka maršruto nustatymas nepažįstamoje vietoje – tą nurodė 77 proc. respondentų.

„Google“ priklausanti sutelktinių duomenų (angl. crowd-sourcing) principu veikianti išmanioji navigacija „Waze“ realiu laiku rodo situaciją keliuose. Programėlė yra nemokama ir veikia visuose išmaniuosiuose įrenginiuose. Jos naudotojai saugiai, vos keliais paspaudimais gali pranešti apie eismo sąlygas ir kliūtis. Programai apdorojus šią informaciją, vairuotojui pasiūlomas greičiausias maršrutas. „Waze“ mokosi iš vairuotojo įpročių ir tobulina žemėlapius, kurie vėliau pagal tai yra atnaujinami ir „Google Maps“ programėlėje.

[1] Reprezentatyvų Lietuvos gyventojų tyrimą atliko visuomenės ir rinkos tyrimų bendrovė „Sprinter tyrimai“. Tyrimo metu apklausti 502 respondentai, naudojantys navigaciją „Waze“.

Pranešimą paskelbė : Martynas Pasiliauskas, Integrity PR

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Black 014 38
 
Converse Chuck Taylor All Star Hi White/White 36,5
 
Camper Imar Copa K200929 White Natural 36
 
Vagabond Anni 4937-001 Black 37
 
Crocs™ Funlab Unicorn Charm Sandal Kids Lavender 28

Rekomenduojame

Susisiekimo ministerija: įsisenėjusios LAKD problemos tęsiasi metų metus

Susisiekimo ministerija: įsisenėjusios LAKD problemos tęsiasi metų metus

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) vėluoja atlikti numatytus darbus ir tinkamai nesprendžia kilusių problemų, kurios kasmet kartojasi – parodė Susisiekimo ministerijos atliktas LAKD vidaus auditas.  Vidaus audito metu buvo vertintas LAKD 2016–2019 m. projektų, finansuojamų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų ir 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos fondų lėšų, vykdymo efektyvumas, […]

Į rekreacines bei kurortines vietoves važiuosime geresniais keliais

Į rekreacines bei kurortines vietoves važiuosime geresniais keliais

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu papildomai skirta 9,3 mln. eurų kelių, vedančių į lankytinas ir rekreacines vietoves remontui. Šios investicijos suteikiamos iš Vyriausybės skirtų 150 mln. eurų valstybinės ir vietinės reikšmės kelių infrastruktūrai gerinti.  „Netrukus bus remontuojama ir restauruojama dar daugiau kelių, vedančių į mūsų šalies lankytinas bei kurortines vietoves. Manau, kad turėdami galimybę keliauti […]

Tyrimas: mobiliuoju telefonu vairuodami naudojasi du trečdaliai Lietuvos gyventojų

Tyrimas: mobiliuoju telefonu vairuodami naudojasi du trečdaliai Lietuvos gyventojų

Mobiliuoju telefonu automobilyje naudojasi 65 procentai Lietuvos gyventojų. Beveik pusė – 43 proc. – jų išmanųjį telefoną pasitelkia navigacijai, įjungdami populiariausias kelionių programėles, 34 proc. – skambina ir kalbasi naudodamiesi laisvų rankų įranga, 12 proc. klausosi mėgstamos muzikos. Tačiau net dešimtadalis prisipažįsta vairuodami skambinantys telefonu be laisvųjų rankų įrangos, o dar 10 proc. jų naršo […]

„Volkswagen“ leido žvilgtelėti į naująjį „Arteon“: virtuali pasaulinė premjera įvyks birželio 24-ąją

„Volkswagen“ leido žvilgtelėti į naująjį „Arteon“: virtuali pasaulinė premjera įvyks birželio 24-ąją

Dinamiškasis keturių durų „fastback“ bus ne tik atnaujintas, bet ir siūlomas nauju „shooting brake“ kėbulu Naujomis jėgainėmis, išmaniomis komforto ir vairuotojo pagalbos sistemomis iš esmės atnaujinta modelių gama „Volkswagen“ jau pristatė pirmuosius naujojo „Arteon“ vaizdus. Kartu su iki šiol gamintu „Gran Turismo“ modeliu pasirodys ir naujasis „Shooting Brake“ variantas. „Naujasis „Arteon Shooting Brake“ leido mums […]