Tyrimas: kokiais varikliais automobilius Lietuvos žmonės renkasi šiandien ir kokius rinksis ateityje?

Tyrimas: kokiais varikliais automobilius Lietuvos žmonės renkasi šiandien ir kokius rinksis ateityje?

50 proc. Lietuvos šeimų turi vieną automobilį, o kiek mažiau negu pusė (42 proc.)  du ir daugiau. Lietuvoje populiariausi yra dyzeliniai automobiliai, toliau rikiuojasi benzininiai, o elektromobiliai ir hibridiniai automobiliai dar nėra plačiai paplitę, tačiau daugelis žmonių norėtų, kad tai būtų kitas jų automobilis, rodo draudimo bendrovės „If“ atlikta apklausa.

Dyzeliniai automobiliai – labiausiai paplitę tarp lietuvių

Apklausos rezultatai parodė, kad daugumos Lietuvos šeimų automobiliai yra dyzeliniai arba benzininiai. 71 proc. šeimų turi dyzelinį automobilį, o kur kas mažiau (34 proc.) respondentų – benzininį. 6proc. šeimų vairuoja automobilį, varomą suskystintosiomis dujomis, 3 proc. šeimų turi hibridines transporto priemones. 1 proc. šeimų renkasi elektromobilius, gamtines dujas, suspaustąsias gamtines dujas deginantį arba iš tinklo įkraunamą hibridinį automobilį.

„Benzinu varomi automobiliai labiausiai paplitę dideliuose miestuose, o dyzeliniai – kaimo vietovėse ar mažesniuose miestuose. Tai tikriausiai susiję su atstumais, kuriuos žmonės kasdien nuvažiuoja, ir transporto priemonių tipu, kurį jie renkasi. Pavyzdžiui, didžiuosiuose miestuose elektromobilį turi 3 proc. žmonių, o mažesniuose miestuose ir kaimo vietovėse jų skaičius nesiekia net vieno procentoteigia draudimo bendrovės „If“ transporto draudimo produkto vadovas Danas Dilys.

Žengiame į švaresnį rytojų

Apklausa parodė, kad nemaža dalis – 22 proc. – žmonių rinkdamiesi kitą automobilį pirmenybę teiks benzininiam varikliui, o 18 proc. gyventojų dairysis mažiau ekologiško dyzelinio automobilio. 14 proc. apklaustųjų rinksis hibridinį automobilį su galimybe jį įkrauti, 12 proc. – elektra varomą, 9 proc. – hibridinį be galimybės įkrauti, 2 proc. ieškos suskystintosiomis dujomis varomos transporto priemonės. Likę 22 proc. nežino, koks bus kitas jų automobilis.

„Lyginant visas Baltijos šalis, Estija labiausiai domisi elektromobiliais, Lietuva lieka antroje vietoje. Žvelgiant į šių dienų aktualijas, žmonės jaučia baimę dėl kylančių elektros kainų, todėl elektromobilių įsigijimas kelia nepasitikėjimą. Tačiau džiugina tai, kad bendrai žvelgiant į skaičius dauguma žmonių domisi hibridiniais automobiliais ir visgi tais pačiais elektromobiliais susidomėjimas yra išaugęs“,  komentuoja D. Dilys.

Gyvenamoji vieta ir pajamos lemia automobilio pasirinkimą

Daugiabučiuose gyvenantys žmonės pasyviausiai rinktųsi seną automobilį keisti į elektromobilį – taip nurodė 9 proc. respondentų, nuosavų namų gyventojai labiau domisi elektromobilių įsigijimu – 14 proc. Kotedžuose gyvenančių žmonių susidomėjimas elektromobiliais didžiausias, elektromobilį kaip kito automobilio pasirinkimą įvardijo 25 proc. apklaustųjų.

Automobilio nuosavybė taip pat susijusi su žmonių pajamomis. Apklausos metu nustatyta, kad mažesnes nei vidutines pajamas gaunantys asmenys dažniausiai turi dyzelinius automobilius. O didesnes negu vidutines pajamas gaunantys gyventojai dažniausiai vairuoja benzininius ir hibridinius automobilius. Paklausti, kokį automobilį jie rinktųsi, jei visi automobiliai kainuotų tiek pat, dažniausiai atsakė, kad pirmenybę teiktų hibridiniam arba elektriniam.

Lietuvoje ir Latvijoje šiuo metu populiariausi dyzeliniai automobiliai, Estijoje – benzininiai. Lietuvoje dyzelinį automobilį šeimoje turi net 71 proc. respondentų, Latvijoje – 61 proc., Estijoje – 47 proc. Lietuvoje ir Latvijoje yra daugiau dujomis varomų automobilių, o Estijoje – daugiau elektrinių ir hibridinių transporto priemonių.

„Nors susidomėjimas elektromobilių įsigijimu dar nėra įsitvirtinęs aukštumose, visgi šie automobiliai yra draudžiami vis dažniau. Privačiame segmente per devynis šių metų mėnesius elektromobilių kasko draudimu buvo draudžiama 100 proc. daugiau, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu“, – komentuoja ekspertas.

Populiariausias draudžiamas elektromobilis – „Tesla Model 3“, antroje vietoje atsidūrė „Nissan Leaf“, trečioje – „Tesla Model Y“. Tarp populiariausių modelių toliau rikiuojasi „BMW i3“ ir „Škoda Enyaq“, rodo „If“ kasko statistika. 

„If“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliko apklausą, kurioje dalyvavo šiek tiek daugiau nei 1 000 žmonių iš kiekvienos šalies.

Apie „If“

„If“ yra pirmaujanti ne gyvybės draudimo bendrovė Skandinavijoje ir Baltijos šalyse, turinti daugiau nei 3,9 mln. klientų. 2021 m. jos pajamos iš draudimo veiklos siekė 4,8 mlrd. eurų. „If“ priklauso Suomijos „Sampo“ grupei, vienai didžiausių finansų įmonių grupių Šiaurės Europoje.

Pranešimą paskelbė: Eglė Lauciūtė, Integrity PR

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kitąmet bus remontuojamas viadukas kelyje nuo Vilniaus į Trakus

Kitąmet bus remontuojamas viadukas kelyje nuo Vilniaus į Trakus

2023 m. bus pradėtas įgyvendinti valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė 16,017 km viaduko kapitalinio remonto projektas.  Remonto darbai turės būti atlikti per 13 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo. VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) ir rangovo pasirašytos sutarties vertė – 1,664 mln. eurų su PVM.   Transporto mazge planuojama remontuoti virš magistralinio […]

Šiaulių oro uosto vadovė atsako, ar realu iš Šiaulių sulaukti užsakomųjų reisų į Turkiją ar Egiptą

Šiaulių oro uosto vadovė atsako, ar realu iš Šiaulių sulaukti užsakomųjų reisų į Turkiją ar Egiptą

Tarptautiniam Šiaulių oro uostui priimant vis daugiau orlaivių, dažniau sulaukiama klausimų, ar galima ir kada turistams laukti užsakomųjų reisų iš Šiaulių populiariomis atostogų kryptimis, pavyzdžiui, į Turkiją ar Egiptą. Oro uosto vadovė sako, kad toks verslo modelis įtikinamiausiai atrodytų nebent „popieriuje“. Sena nauja idėja Aurelijos Kuezados teigimu, svarstymus dėl keleivinių skrydžių galimai skatina tai, kad […]

Gerėja VVT darbuotojų darbo sąlygos: netrukus bus išmokėti didesni atlyginimai, pristatyti nauji poilsio nameliai

Gerėja VVT darbuotojų darbo sąlygos: netrukus bus išmokėti didesni atlyginimai, pristatyti nauji poilsio nameliai

Įvedus naują darbo apmokėjimo sistemą, „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) darbuotojų asmenines sąskaitas jau pasiekė vidutiniškai 15,5 proc. didesni atlyginimų avansai. Gerėja ir kitos darbo sąlygos – pakeisti grafikai kokybiškam pietų ir poilsio laikui, atsisakyta žalų išskaičiavimo dėl eismo įvykių. Atsižvelgus į vairuotojų pastabas, Vilniaus miesto savivaldybė patobulino poilsio patalpų galinėse maršrutų stotelėse projektą – tokių mieste bus […]

Susisiekimo ministras M. Skuodis su vizitu lankysis Jungtinėje Karalystėje, dalyvaus tarptautinėje elektromobilumo konferencijoje Londone

Susisiekimo ministras M. Skuodis su vizitu lankysis Jungtinėje Karalystėje, dalyvaus tarptautinėje elektromobilumo konferencijoje Londone

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pirmadienį išvyksta į Jungtinę Karalystę (JK), kur skaitys pranešimą vienoje didžiausių tarptautinių elektromobilumo konferencijų „London EV Show“. Ministras M. Skuodis vizito metu taip pat susitiks su JK Parlamento Transporto komitetu, JK aviacijos, jūrų ir saugumo ministre, Škotijos transporto ministre.   Antrus metus iš eilės Londone rengiamoje konferencijoje „London EV Show“ politikos, […]

Posūkių rodymas kelyje: kada privaloma, o kada gali grėsti bauda?

Posūkių rodymas kelyje: kada privaloma, o kada gali grėsti bauda?

Turbūt kone kiekvieną vairuotoją yra užplūdusios blogos emocijos, kai jam staigmena tapo priešais jį eisme dalyvavusio automobilio veiksmai. Laimė, jei toks manevravimas nerodant įspėjamojo posūkio signalo baigiasi laimingai ir nereikia pildyti eismo įvykio deklaracijos. Deja, dažnai pasitaiko ir nelaimingų nutikimų. Todėl draudimo ekspertas primena, kada reikia naudoti įspėjamąjį posūkio signalą, kada jo reikėtų vengti ir […]

Utena pasipuošė  naujomis autobusų stotelėmis

Utena pasipuošė naujomis autobusų stotelėmis

Utenoje baigtas įgyvendinti dar vienas miestui ir jo gyventojams svarbus projektas –Utenos miesto darnaus judumo plano priemonių diegimo pirmasis etapas. Jo metu  mieste įrengta 21 nauja  autobusų sustojimo stotelė, kurios pritaikytos ir žmonėms su negalia. Dar viena darnaus judumo plano priemonė – viešojo transporto žiedinių maršrutų  miesto gatvėmis įdiegimas. Planuojama parengti du žiedinius maršrutus, kurie […]