Tyrimas atskleidė: daugiau nei pusė vairuotojų renkasi naudotas žiemines padangas

Tyrimas atskleidė: daugiau nei pusė vairuotojų renkasi naudotas žiemines padangas

Šaltasis sezonas automobilių savininkus gina keisti padangų. Šią žiemą maždaug vienas iš trijų (32 proc.) transporto priemonių savininkų Lietuvoje įsigijo visiškai naujas padangas. Dar trečdalis (34 proc.) vairuotojų naudoja dvejų metų, o ketvirtadalis (27 proc.) – trejų metų ir senesnes padangas. Tai atskleidė draudimo bendrovės „If“ atlikta gyventojų apklausa.

Pasak Guodos Jasaitės, draudimo bendrovės „If“ transporto žalų grupės vadovės, apklausa rodo, jog didžioji dauguma lietuvių renkasi ankstesniais sezonais naudotas padangas. Tai visiškai įprasta praktika, tačiau, siekiant saugumo kelyje, prieš naudojimą reikėtų padangas įvertinti kritiškai.

„Kokybiškos padangos tinkamos naudoti ne vieną sezoną, o nustatyti, ar jų būklė gera, visai nesudėtinga. Tereikia atkreipti dėmesį į protektoriaus gylį, kuris žieminių padangų turi būti ne mažesnis nei 3 mm, jų amžių, susidėvėjimą ir lygumą. Padangų naudojimo laikas taip pat priklauso nuo automobilio ridos, vairavimo stiliaus, kelio dangos, pačios transporto priemonės būklės“, – teigia pašnekovė.

Deja, anot jos, patirtis rodo, kad ne visi sugeba išsirinkti tinkamas padangas. Kasmet atsiranda vairuotojų, išriedančių į kelius netvarkingais ratais ir taip rizikuojančių sukelti pavojų tiek sau, tiek kitiems eismo dalyviams.

Populiariausios – žieminės nedygliuotos padangos

Apklausus Baltijos šalių automobilių savininkus taip pat paaiškėjo, kad dauguma jau pasirūpino žieminėmis padangomis. Lietuvoje populiariausios žieminės nedygliuotos padangos – tokias renkasi du iš trijų (67 proc.) tautiečių. Toks pasirinkimas paplitęs tiek tarp latvių (58 proc.), tiek tarp estų (55 proc.). Maždaug kas ketvirtas respondentas Lietuvoje (24 proc.) ir Latvijoje (25 proc.) naudoja universalias visasezones padangas. Visai kitokia situacija stebima Estijoje: čia vairuotojai pirmenybę teikia dygliuotoms padangoms – jas renkasi beveik pusė apklaustųjų (43 proc.).

„Priežasčių, kodėl tarp lietuvių palyginti paklausios universalios padangos, yra kelios. Viena vertus, tai leidžia sutaupyti. Be to, jos praktiškos, nes nereikia rūpintis tokių padangų sandėliavimu. Vis dėlto universalios padangos labiausia tinka toms šalims, kuriose temperatūra šaltuoju sezonu nenukrenta žemiau nulio. Taigi ne mūsų klimatui. Net ir esant pakankam protektoriaus gyliui, visasezonės padangos pasižymės prastomis sukibimo su keliu ypatybėmis už žiemines važiuojant apledėjusiu keliu. Tokiu atveju ilgėja automobilio stabdymo kelias, prastėja jo kontrolė“, – komentuoja „If“ atstovė.

Pasak jos, Estija pasižymi atšiauriausiu klimatu Baltijos šalyse, todėl jos gyventojai renkasi maksimaliai saugius sprendimus. Be to, palyginti su lietuviais ir latviais, šiauriečiai pasiryžę už padangas mokėti daugiau.

Estai pasiruošę mokėti daugiau už padangas

Remiantis tyrimo duomenimis, daugiausia, 25 proc., Estijos vairuotojų vienai žieminei padangai linkę išleisti 61–90 eurų. Nors tokią pačią sumą už padangas sumokėti atrodo normalu panašiam skaičiui lietuvių (23 proc.), tarp tautiečių vis dar paklausesnės pigesnės padangos. Todėl kas trečias mūsų šalies gyventojas pirmenybę teikia padangoms, kainuojančioms iki 60 eurų.

Daugumai lietuvių (42 proc.) kaina yra pagrindinis kriterijus renkantis padangas. Įdomu, kad taip pat nemažą dalį tautiečių motyvuoja garsūs prekių ženklai – jų padangas renkasi kiek daugiau nei trečdalis (37 proc.) respondentų.

Lietuvos norminiai aktai numato, kad žieminės padangos mūsų šalyje privalomos nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d.

Reprezentatyvią gyventojų apklausą draudimo bendrovės „If“ užsakymu Baltijos šalyse atliko „KOG institutas“. Apklausoje dalyvavo 3000 respondentų.

 

Pranešimą paskelbė: Milda Lomsargienė, „If P&C Insurance AS“ filialas

Kiti skelbimai:
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Rekomenduojame

Nuo šiol su „Wizz Air“ virtualiu asistentu klientai gali bendrauti ir „Facebook Messenger“ programėlėje

Nuo šiol su „Wizz Air“ virtualiu asistentu klientai gali bendrauti ir „Facebook Messenger“ programėlėje

Vilnius, gruodžio 3 d. „Wizz Air“, sparčiausiai auganti Europos oro bendrovė, praneša, kad jos virtualus pokalbių robotas „Amelia“ nuo šiol klientus aptarnaus ir „Facebook Messenger“ programėlėje. Oro linijos siekia, kad keleiviai galėtų kuo greičiau ir lengviau gauti jiems rūpimą informaciją apie keliones ir skrydžius. Amerikiečių aviacijos pradininkės Amelios Earhart garbei pavadintas „Wizz Air“ virtualus asistentas […]

Susisiekimo ministras pristato Lietuvos valstybinės reikšmės kelių plėtros ir priežiūros strategiją iki 2035 m.

Susisiekimo ministras pristato Lietuvos valstybinės reikšmės kelių plėtros ir priežiūros strategiją iki 2035 m.

Susisiekimo ministerija kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija planuoja ilgalaikę valstybinių šalies kelių perspektyvą – svarbiausi tikslai ir plėtros kryptys numatomos parengtame Lietuvos valstybinės reikšmės kelių plėtros ir priežiūros strategijos iki 2035 m. projekte. Strategijoje numatyta modernizuoti svarbiausias šalies magistrales, iš esmės pagerinti kelių ir daugiau nei 70-ies tiltų būklę, tęsti žvyrkelių asfaltavimą šalies regionuose […]

Keleivių vežėjai žada: siuntos autobusais prieš šventes keliaus sklandžiau

Keleivių vežėjai žada: siuntos autobusais prieš šventes keliaus sklandžiau

Prieš praėjusių metų žiemos šventes siuntos autobusais išgyveno piką: didžiųjų šalies miestų stotyse prie siuntų terminalų išsirikiuodavo didžiulės eilės. Keleivių vežėjams teko siuntas dalinti ir tiesiai iš autobusų – terminalų darbuotojai nespėdavo jų pasiimti iš transporto priemonės ir patalpose išrūšiuoti.  „Taip nutiko todėl, kad per praėjusių metų šventes buvo draudžiamas judėjimas tarp savivaldybių, todėl žmonės […]

M. Skuodis: „Starlink“ palydovinis internetas jau Lietuvoje – džiaugiamės, kad pavyko taip greitai

M. Skuodis: „Starlink“ palydovinis internetas jau Lietuvoje – džiaugiamės, kad pavyko taip greitai

Astronautikos bendrovė „Space X“ pranešė Lietuvoje pradedanti teikti „Starlink“ plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas – nors buvo žadėta, kad šios paslaugos Lietuvos vartotojus pasieks 2022 m. pradžioje. „Džiaugiuosi greitu ir sėkmingu bendradarbiavimo su šia JAV kompanija rezultatu. Svarbiausius darbus, kad šios paslaugos būtų pradėtos teikti Lietuvoje, pavyko suderinti sklandžiai ir džiugu, kad pavyko taip greitai. Kompanija […]

Jau pasiskiepijo daugiau kaip 90% „Wizz Air“ lėktuvų įgulų narių

Jau pasiskiepijo daugiau kaip 90% „Wizz Air“ lėktuvų įgulų narių

Sparčiausiai auganti Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air” praneša, kad nuo COVID-19 jau pasiskiepijo daugiau kaip 90% bendrovės įgulų narių. Oro linijos anksčiau skelbė, kad iki šių metų gruodžio 1 d. visi jos įgulų nariai privalo būti paskiepyti arba, išimtiniais atvejais, reguliariai atlikti antigeno testą ar PGR tyrimą savo lėšomis, nebent neseniai būtų persirgę šia […]

BMW pristatė galingo, prabangaus visureigio XM koncepciją

BMW pristatė galingo, prabangaus visureigio XM koncepciją

Majamyje vykstančiame „Art Basel 2021“ renginyje Vokietijos koncernas BMW pristatė išraiškingą naują koncepcinį modelį – BMW XM. Gamintojas žada, kad tai bus galingiausias „BMW M“ serijinės gamybos modelis. Sportiško, prabangaus ir elektrifikuoto XM gamybą koncernas planuoja pradėti kitąmet.   „Tai bus pirmasis BMW M serijos automobilis, turintis iš tinklo įkraunamą hibridinę pavarą. BMW sportinių automobilių […]