Trys „už“, kodėl moterys renkasi automobilių savitarnos plovyklą

1

Trys „už“, kodėl moterys renkasi automobilių savitarnos plovyklą

Iki „Moterų ralio“ likus mažiau nei dviem mėnesiams, renginio organizatoriai skaičiuoja jau užsiregistravus daugiau nei 1000 moterų, virš 300 ekipažų. Ralio dieną žiūrovai išvys įspūdingą moterų papuoštų automobilių paradą. Ekipažai turės nemažai paplušėti tvarkant ir puošiant automobilius.

„Moterų ralio“ organizatorių teigimu, vienas iš renginio tikslų – vairavimo kultūros skatinimas. „Švarus automobilis – dėmesingo, save ir kitus gerbiančio vairuotojo požymis. Visuomenėje vis dar gyvuoja nuomonė, kad moterys automobiliu rūpinasi mažiau nei vyrai. Bet ar tikrai taip yra?“, – klausia Neringa Simson.

Anot „H2Auto“ plovyklų tinklo rinkodaros vadovės Editos Skruibienės, pastebima, kad moterys ugdosi įprotį pakeliui į darbą ar namo užsukti į plovyklą. Tokį įprotį joms padeda ugdyti vis labiau populiarėjančios savitarnos paslaugos.

„Šiuolaikinės moterys rūpinasi ne tik namais ir jų švara, bet ir savo automobiliu, juk tenka kasdien juo vežti vaikus į mokyklą, būrelius, savaitgaliais vykti į gamtą. Nenuostabu, kad joms norisi greito ir patogaus būdo automobilio švarai palaikyti“, – teigia E. Skruibienė.

Jos manymu, pats laikas išsklaidyti visuomenėje užsilikusį mitą apie automobilio neprižiūrinčias dailiosios lyties atstoves. E. Skruibienės teigimu, šiuolaikiškos moterys mėgsta laisvę, planuoja laiką ir vertina patogumą. Išbandę savitarnos plovyklas ir patyrusios teigiamų įspūdžių, jos lieka lojaliomis paslaugos vartotojomis.

1. Nereikia specialiai ruoštis: sugalvojau ir važiuoju.

Tiek vyrams, tiek ir moterims yra svarbus laiko planavimas. Todėl laisvė, kad į plovyklą galima užsukti kada nori ir kada prireikia – svarbiausia. Dauguma moterų, užsukančių į savitarnos plovyklą, teigia, kad čia atvyko pakeliui iš darbo, į prekybos centrą, sporto klubą. Be to, yra patogu, nes plaunant išorę galima išsiurbti ar pavalyti saloną. Kai kurios jų atvažiuoja su vaikais – sugalvojus užsukti į plovyklą, nereikia šeimos palikti namuose. Moterys vertina ir privatumą, joms svarbu nepalikti „svetimiems“ automobilio, kuriame vis dar pilna asmeninių daiktų. Daug maloniau pačioms juos surūšiuoti.

2. Paprasta, nes „nieko nereikia trinti, mesti žetonų ir drabužiai lieka švarūs“.

Didžioji dalis (trys iš keturių) savitarnos plovyklų klientų – vyrai. Tačiau stebimas vis gausesnis moterų klienčių ratas. „Šiuolaikinės moterys drąsios, smalsios, savarankiškos ir veiklios. Todėl jos vis dažniau atvažiuoja ir išbando kažką naujo. Atvažiavusios įsitikina, kad automobilį plauti nėra „purvinas ar sunkus darbas“, – sako Edita Skruibienė.

Moterys įvertina, kad savitarnos plovyklose yra pakankamai erdvu, plovimas atliekamas greitai, su vandens ar specialaus cheminio mišinio srove, pačioms nesušlampant ir nepavargstant. Be to, nebereikia mesti žetonų, užtenka automobilyje turėti plovyklos kortelę, o susiorientuoti kokia seka ar kaip naudoti plovimo programas nėra sudėtinga. Į plovyklą dažnai užsukama ir tiesiog pasipildyti langų skysčio ar pavalyti ant sėdynės išsipylusį gėrimą, išsiurbti trupinius, pavalyti kilimėlius.

3. Nereikia priklausyti nuo to, kada vyras, tėvas ar draugas bus laisvas.

Dažnai vyrai rūpinasi tiek moters, tiek savo automobiliu, o tam reikia rasti papildomo laiko. Moterims norisi būti savarankiškomis ir tvarkytis pačioms. Juk būtent jos dažniau važiuoja su vaikais ir automobilyje vyksta daugiau veiksmo, atsiranda purvo, maisto likučių. Norisi kuo greičiau nešvarumus išsiurbti, pavalyti dėmes, išpurenti kilimėlius, iškvėpinti saloną.

„Automobilio plovimas nebėra „vyrų reikalas“, tai elementarus mieste gyvenančio žmogaus etiketas. Įvaizdžio dalimi laikoma ne tik „geras“, be ir estetiškai atrodantis automobilis. Kodėl moteris turi laukti kol vyras grįžęs po darbo važiuos nuplauti automobilio? Juk tai nėra tas pat, kaip sienoje skylę išgręžti. Nuplauti automobilį šiais laikais yra paprasta tiek vyrams, tik moterims“, – įsitikinusi „H2Auto“ plovyklų tinklo rinkodaros vadovė.

„Moterų ralio“ organizatoriai prognozuoja, kad šiemet renginyje dalyvaus kone pusantro tūkstančio veiklių ir aktyvių moterų iš visos Lietuvos. N. Simson sako neabejojanti, kad tai yra moterys, kurioms švarus ir tvarkingas automobilis yra praktiškos moters įvaizdžio dalis.

„Prieš pat renginį kviesime merginas išbandyti automobilių savitarnos plovyklas didžiuosiuose Lietuvos miestuose, papasakosime joms ir patarsime, kaip rūpintis automobilio išvaizda žiemą, o kaip – šiltuoju metų laiku. Skatinsime, kad moterys pačios rūpintųsi savo automobiliais, o tai savo ruožtu pakels tvarkingai atrodančių transporto priemonių skaičių mūsų šalies keliuose“, – pabrėžė Neringa Simson.

„Moterų ralis“ vyks balandžio 27 d., šeštadienį. Registracija į renginį dar vyksta.

Apie „Moterų ralį“

Nuotaikingas automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ Lietuvoje organizuojamas nuo 2015 metų. Tai analogo Lietuvoje neturintis masiškiausias renginys „ant ratų“, skirtas tik moterims. Vos gimęs „Moterų ralis“ sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus ir tapo vienu laukiamiausių aktyvių moterų laisvalaikio renginiu.

„Moterų ralio“ vienas tikslų – vairavimo kultūros ir saugumo kelyje didinimas. Ralio varžybos vyksta pagal Kelių eismo taisykles, čia svarbiausia skubėti lėtai. Kelių šimtų kilometrų trasoje ralio dalyvių laukia lankytini objektai, nuotaikingos užduotys bei specialios vairavimo rungtys. Dalyvaudamos varžybose moterys įgauna daugiau vairavimo, orientavimosi kelyje patirties.

2018 metais užfiksuotas Lietuvos rekordas – „Masiškiausias moterų sporto automobiliais renginys“ (320 ekipažų, kuriuos sudarė 1 250 moterų).

Daugiau informacijos apie renginį ir registraciją galima rasti svetainėje www.moteruralis.lt bei socialinio tinklo Facebook paskyroje „Moterų ralis“.

Pranešimą paskelbė: Rūta Trainytė, UAB „Report LT“

Kiti skelbimai:
 
AUDIMAS Trumpa tampri marginta suknelė 20FL-012 Water Printed XL
 
AUDIMAS Ilgi daugiafunk.paplūdimio šortai 2011-518 Dutch Blue 56
 
AUDIMAS Parka su pašiltinimu THERMORE 2011-407 India Ink L
 
Nike 22-97-15-7 Black 15 42,5
 
AUDIMAS Atsegamas džemp. medv. vidumi 20LT-406 Black XL

Rekomenduojame

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ atstovai Lietuvoje atvėrė elektronines parduotuves, kuriose vairuotojai galės išsirinkti ir gauti automobilį neišeidami iš namų. Naujai atidarytų el. parduotuvių lankytojai jau dabar gali ne tik apžiūrėti naujausius automobilių modelius ir susipažinti su jų techninėmis specifikacijomis, bet ir gauti ekspertinę konsultaciją, užsiregistruoti bandomajam važiavimui ar užsisakyti tokias papildomas paslaugas kaip automobilio registracija ar […]

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

2020 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, ragindamas sustabdyti aerodromų naikinimą ir pristatyti visuomenei jų plėtros strategiją. „Nuo pat 1990 m. Lietuva neturi jokios rimtos strategijos, ką daryti su aerodromais. Turtas parceliuojamas, neprižiūrimas ir nykstantis. Aerodromai iki šiol gyvuoja tik entuziastų dėka. Valstybinės institucijos […]

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Andriaus Kupčinsko ir Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Susisiekimo ministro akibrokštai dėl kelio Kaunas–Prienai–Alytus reikšmės“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Andriaus Kupčinsko ir Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Susisiekimo ministro akibrokštai dėl kelio Kaunas–Prienai–Alytus reikšmės“

2020 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Andrius Kupčinskas ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, reikalaudami pateikti aiškius ir nedviprasmiškus atsakymus dėl Kauno–Prienų–Alytaus kelio statuso keitimo į magistralinį ir jo sutvarkymo suprantamesnės perspektyvos nei 2033 m. Lietuvos automobilių kelių direkcijos skelbiamais valstybinės reikšmės kelių […]

Susisiekimo ministro pavedimu tikslinamas finansavimo skyrimas keliams į lankytinas vietoves

Susisiekimo ministro pavedimu tikslinamas finansavimo skyrimas keliams į lankytinas vietoves

Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič, siekdamas išsklaidyti abejones dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto, stabdo finansavimą Trakų r. vietinės reikšmės keliui, esančiam  sename Varnikų kaime. Susisiekimo ministro įsakymu patvirtintą finansuotinų kelių objektų sąrašą buvo sudariusi Valstybinės ir vietinės reikšmės kelių objektų, finansuojamų iš Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšų, […]