Toliau bus skatinamas elektromobilių įsigijimas – artimiausiems metams tam skiriama 50 mln. eurų

Toliau bus skatinamas elektromobilių įsigijimas – artimiausiems metams tam skiriama 50 mln. eurų

Iš Modernizavimo fondo iki 2026 m. bus skirta 50 mln. eurų parama grynųjų elektromobilių įsigijimui skatinti. Europos investicinis bankas patvirtino šią Susisiekimo ministerijos parengtą paraišką skatinti elektromobilių įsigijimą.

Kaip ir anksčiau, įsigyti elektromobilius bus skatinami tiek gyventojai, tiek juridiniai asmenys. Artimiausiu metu bus pradėti rengti Modernizavimo fondo lėšomis suplanuotų priemonių aprašai, o finansavimas iš šio fondo lėšų bus pradėtas teikti nuo birželio 2 dienos.

„Tinkamai investavus šias lėšas į elektromobilių įsigijimo skatinimą Lietuvoje papildomai bus įsigyta daugiau kaip 14 tūkst. elektromobilių. Per 10 metų laikotarpį elektromobilių naudojimas vietoje dyzelinu varomų automobilių padėtų sumažinti beveik 0,5 mln. tonų į aplinką išmetamo anglies dioksido. Palyginimui, dyzelinu varomi lengvieji automobiliai vidutiniškai per metus išmeta apie 3,5 t anglies dioksido, elektromobiliai – 0,06 t anglies dioksido“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Įvertinus iki šiol vykdytą grynųjų elektromobilių įsigijimo skatinimo priemonių praktiką, planuojama, kad parama bus taikoma gyventojams įsigyjant naują (iki 6 mėn.) ir naudotą (iki 4 m.) lengvąjį elektromobilį, o juridiniams asmenims – įsigyjant naujus (iki 6 mėn.) lengvuosius elektromobilius. Bus paliekamos dabar taikomos finansinės paskatos sumos, paskata bus taikoma kompensacijų principu.

Skatinant elektromobilių įsigijimą, siekiama ne padidinti bendrą automobilių parką, bet senus bei taršius automobilius pakeisti aplinkai draugiškais elektromobiliais. Dėl šios priežasties bus laikomasi principo, kad einamaisiais metais su kompensacija įsigytų grynųjų elektromobilių skaičius negalės būti didesnis nei praėjusiais metais utilizuotų automobilių skaičius.

„Skatiname gyventojus persėsti prie elektromobilių vairo ne tik finansinėmis priemonėmis. Taip pat geriname ir elektromobilių infrastruktūrą, kad liktų vis mažiau priežasčių važiuoti iškastiniu kuru varomais automobiliais. Nuo šių metų kovo statant ir rekonstruojant naujus pastatus jų stovėjimo aikštelėse penktadalis vietų turės būti tinkamos elektromobiliams įkrauti“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Modernizavimo fondo lėšos padės užtikinti nepertraukiamą grynųjų elektromobilių įsigijimo finansavimą, kuris iki šių metų birželio 1 d. vykdomas per Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros programą ir finansuojamas iš Klimato kaitos programos lėšų.

Kovo mėnesio duomenimis, šalyje registruota apie 9 tūkst. elektromobilių. Siekiama, kad iki 2025 m. pabaigos jų būtų apie 50 tūkst. Šiuo metu veikia apie 600 įkrovimo prieigų, planuojama iki 2025 m. Lietuvoje įrengti dar ne mažiau kaip 1200 viešųjų įkrovimo prieigų.

Šiuo metu transporto sektorius sudaro trečdalį visos taršos, jame 95 proc. taršos sukuria kelių transportas. Lietuvoje registruota apie 1,8 mln. transporto priemonių, iš kurių 1,7 mln. yra lengvieji automobiliai. Didžioji jų dalis – apie 70 proc. – varomi dyzelinu.

Pranešimą paskelbė: Agnė Augustinaitė, LR Susisiekimo ministerija

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kokią žinią perduoda griūvantys tiltai Lietuvoje? 

Kokią žinią perduoda griūvantys tiltai Lietuvoje? 

Susisiekimo infrastruktūra, jos sauga ir patikimumas – vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių kiekvienos šalies ekonomikos plėtrą. Įvairių pramonės šakų vystymasis neįsivaizduojamas be kelių ir tiltų infrastruktūros plėtros bei esamų statinių saugaus naudojimo. Didėjantys transporto srautai, jų intensyvumas, svoriai ir kiti parametrai tampa nauju iššūkiu tiek projektuojant, tiek ir eksploatuojant bei prižiūrint transporto infrastruktūros statinius.   Pasak Vilniaus […]


Ieškantiems naudoto automobilio pataria nepasiduoti emocijoms – sukčiai nesnaudžia

Ieškantiems naudoto automobilio pataria nepasiduoti emocijoms – sukčiai nesnaudžia

Išsirinkti naują automobilį nėra lengva, dar sunkiau, kai jis naudotas. Naudotų automobilių pardavėjų teigimu, norimo pirkinio paieškos gali užtrukti ir 3 mėn. – nors naudotų automobilių pasiūla, palyginti su praėjusių metų rudeniu, atsigauna, vis dėlto rinka dar nepasiekė priešpandeminio lygio. Dėl šios priežasties ieškantys naudoto automobilio turi kur kas atidžiau rinktis ir saugotis sukčių kabliuko. […]


Apklausa: 44 proc. vairuotojų erzina keleivio komentarai apie vairavimą, manevravimą ir kelio pasirinkimą

Apklausa: 44 proc. vairuotojų erzina keleivio komentarai apie vairavimą, manevravimą ir kelio pasirinkimą

Remiantis reprezentatyvia vasario mėnesį „Norstat“ atlikta apklausa, beveik pusę (44 proc.) vairuotojų labiausiai erzina keleivio komentarai apie vairavimą, manevravimą ir kelio pasirinkimą. Bendrovės „Moller Auto“ užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad penktadalį (21 proc.) vairuotojų erzina, kai šalia sėdintis keleivis staiga išblaško dėmesį ir tenka atitraukti akis nuo kelio. 7 proc. apklausoje dalyvavusių vairuotojų taip pat […]


Seimas patikslino mažos taršos zonų nustatymo miestuose tvarką

Seimas patikslino mažos taršos zonų nustatymo miestuose tvarką

Seimas pritarė Alternatyviųjų degalų įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-2305(2), patikslindamas, kuriems miestams reikalinga nustatyti ir įgyvendinti mažos taršos zonas. Įstatyme nustatyta, kad mažos taršos zonų nustatymo rekomendacijas tvirtins Susisiekimo ministerija. Taip pat patikslinta, kokiuose miestuose savivaldybių tarybos nustatys ar atnaujins mažos taršos transporto zonas. Tai bus daroma miestuose, turinčiuose kurorto arba kurortinės teritorijos statusą ar […]


Seimas patvirtino pokyčius dėl tarpmiestinio susisiekimo autobusais

Seimas patvirtino pokyčius dėl tarpmiestinio susisiekimo autobusais

2023 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)  Seimas priėmė Kelių transporto kodekso pakeitimus, kuriais nutarta Lietuvoje nuo liepos 1 d. įtvirtinti liberalų verslo modelį vežėjams, vežantiems keleivius tarpmiestiniais autobusais. Kodekso pakeitimais siekiama užtikrinti vežėjų konkurenciją ir galimybę naujoms įmonėms netrukdomai ateiti į šių paslaugų […]


Wizz Air pelnė metų oro linijų apdovanojimą

Wizz Air pelnė metų oro linijų apdovanojimą

Wizz Air oro transporto industrijos apdovanojimuose „Air Transport Awards“ įvertinta kaip geriausia oro linijų bendrovė. Apdovanojimą per iškilmes, vykusias Monrealyje „Oro transporto simpoziumo 2023” metu, atsiėmė Jozsefas Varadi, Wizz Air grupės vadovas. „Air Transport Awards“ yra tarptautiniai oro transporto pramonės apdovanojimai, kasmet skiriami už išskirtinius pasiekimus aviacijos sektoriaus organizacijoms, bendrovėms ir lyderiams. J. Varadi džiaugėsi […]