Toliau bus skatinamas elektromobilių įsigijimas – artimiausiems metams tam skiriama 50 mln. eurų

Toliau bus skatinamas elektromobilių įsigijimas – artimiausiems metams tam skiriama 50 mln. eurų

Iš Modernizavimo fondo iki 2026 m. bus skirta 50 mln. eurų parama grynųjų elektromobilių įsigijimui skatinti. Europos investicinis bankas patvirtino šią Susisiekimo ministerijos parengtą paraišką skatinti elektromobilių įsigijimą.

Kaip ir anksčiau, įsigyti elektromobilius bus skatinami tiek gyventojai, tiek juridiniai asmenys. Artimiausiu metu bus pradėti rengti Modernizavimo fondo lėšomis suplanuotų priemonių aprašai, o finansavimas iš šio fondo lėšų bus pradėtas teikti nuo birželio 2 dienos.

„Tinkamai investavus šias lėšas į elektromobilių įsigijimo skatinimą Lietuvoje papildomai bus įsigyta daugiau kaip 14 tūkst. elektromobilių. Per 10 metų laikotarpį elektromobilių naudojimas vietoje dyzelinu varomų automobilių padėtų sumažinti beveik 0,5 mln. tonų į aplinką išmetamo anglies dioksido. Palyginimui, dyzelinu varomi lengvieji automobiliai vidutiniškai per metus išmeta apie 3,5 t anglies dioksido, elektromobiliai – 0,06 t anglies dioksido“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Įvertinus iki šiol vykdytą grynųjų elektromobilių įsigijimo skatinimo priemonių praktiką, planuojama, kad parama bus taikoma gyventojams įsigyjant naują (iki 6 mėn.) ir naudotą (iki 4 m.) lengvąjį elektromobilį, o juridiniams asmenims – įsigyjant naujus (iki 6 mėn.) lengvuosius elektromobilius. Bus paliekamos dabar taikomos finansinės paskatos sumos, paskata bus taikoma kompensacijų principu.

Skatinant elektromobilių įsigijimą, siekiama ne padidinti bendrą automobilių parką, bet senus bei taršius automobilius pakeisti aplinkai draugiškais elektromobiliais. Dėl šios priežasties bus laikomasi principo, kad einamaisiais metais su kompensacija įsigytų grynųjų elektromobilių skaičius negalės būti didesnis nei praėjusiais metais utilizuotų automobilių skaičius.

„Skatiname gyventojus persėsti prie elektromobilių vairo ne tik finansinėmis priemonėmis. Taip pat geriname ir elektromobilių infrastruktūrą, kad liktų vis mažiau priežasčių važiuoti iškastiniu kuru varomais automobiliais. Nuo šių metų kovo statant ir rekonstruojant naujus pastatus jų stovėjimo aikštelėse penktadalis vietų turės būti tinkamos elektromobiliams įkrauti“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Modernizavimo fondo lėšos padės užtikinti nepertraukiamą grynųjų elektromobilių įsigijimo finansavimą, kuris iki šių metų birželio 1 d. vykdomas per Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros programą ir finansuojamas iš Klimato kaitos programos lėšų.

Kovo mėnesio duomenimis, šalyje registruota apie 9 tūkst. elektromobilių. Siekiama, kad iki 2025 m. pabaigos jų būtų apie 50 tūkst. Šiuo metu veikia apie 600 įkrovimo prieigų, planuojama iki 2025 m. Lietuvoje įrengti dar ne mažiau kaip 1200 viešųjų įkrovimo prieigų.

Šiuo metu transporto sektorius sudaro trečdalį visos taršos, jame 95 proc. taršos sukuria kelių transportas. Lietuvoje registruota apie 1,8 mln. transporto priemonių, iš kurių 1,7 mln. yra lengvieji automobiliai. Didžioji jų dalis – apie 70 proc. – varomi dyzelinu.

Pranešimą paskelbė: Agnė Augustinaitė, LR Susisiekimo ministerija

Rekomenduojame

Kelių eismo taisyklių naujovė: Lietuvos miestų gatvėse – atskiri tik maršrutiniam transportui skirti šviesoforai

Kelių eismo taisyklių naujovė: Lietuvos miestų gatvėse – atskiri tik maršrutiniam transportui skirti šviesoforai

Nuo birželio 1 d. įsigaliojus Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimams, miestuose gali atsirasti atskirų, tik maršrutiniam transportui skirtų šviesoforų. Jie bus įrengti sankryžose prie raide „A“ pažymėtų eismo juostų, taip pat ten, kur maršrutiniam transportui reikia suteikti pirmenybę. „Nauji šviesoforai ir jų signalai, skirti tik maršrutiniam transportui, bus naudojami siekiant lanksčiau reguliuoti eismą ir prioretizuoti […]

Demonstruoja pavyzdį didmiesčiams: Tauragėje pradėjo veikti uždaros, nemokamos dviračių saugyklos

Demonstruoja pavyzdį didmiesčiams: Tauragėje pradėjo veikti uždaros, nemokamos dviračių saugyklos

Vasaros sezoną Tauragė tikisi pasitikti su dar daugiau dviratininkų ir paspirtukininkų:  miestiečiams atveriamos nemokamos dviračių saugyklos, kuriose patogiai ir saugiai šie kasdien galės palikti savo gamtai draugiškas transporto priemones. Nors panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena, toks sprendimas Lietuvoje – pirmasis.  Juo Tauragė siekia ne tik rodyti pavyzdį šalies didmiesčiams, bet ir dar […]

Greičiausias „BWM M“ serijinis modelis – tokių išleis tik tūkstantį

Greičiausias „BWM M“ serijinis modelis – tokių išleis tik tūkstantį

Sportinių BMW automobilių gamybos padalinys „BMW M GmbH“, šiemet minintis 50 metų jubiliejų, pristatė itin greitą specialaus leidimo automobilį – „BMW M4 CSL“. Tai greičiausią garsiosios Niurburgringo trasos įveikimo laiką pademonstravęs BMW serijinis modelis. Šių sportiškų automobilių visame pasaulyje bus pagaminta tik 1 tūkstantis. Naujojo modelio pavadinime naudojamos raidės CSL žymi žodžius Competition, Sport ir […]

Europos investicijų banko konsultavimo paslaugų tarnyba remia žaliąją krovininę laivybą Lietuvos vidaus vandenyse

Europos investicijų banko konsultavimo paslaugų tarnyba remia žaliąją krovininę laivybą Lietuvos vidaus vandenyse

Projekto tikslas – atnaujinti krovinių gabenimą vandens transportu tarp dviejų didžiųjų Lietuvos miestų: Klaipėdos ir Kauno Per Europos investavimo konsultacijų centrą EIB teikia konsultacinę paramą Lietuvos vidaus vandens kelių direkcijai, kad šalies transporto infrastruktūra būtų tvaresnė Europos investicijų bankas (EIB) ir Lietuvos vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) pasirašė konsultavimo paslaugų sutartį, pagal kurią bus teikiama […]

Dviračių gatvės Lietuvos miestuose: eismo organizavimas palankesnis ne automobiliams, bet dviratininkams

Dviračių gatvės Lietuvos miestuose: eismo organizavimas palankesnis ne automobiliams, bet dviratininkams

Nuo birželio 1 d. Lietuvos miestuose galės atsirasti „Dviračių gatvės“ – tokiu nauju kelio ženklu pažymėtos gatvės bus skirtos mišriam dviračių ir automobilių, kitų ne motorinių ir motorinių transporto priemonių eismui. Jose eismo dalyviams galios specialūs Kelių eismo taisyklių reikalavimai, o dviratininkai galės jaustis gerokai laisviau ir saugiau. „Dviračių gatvių atvėrimas – naujas žingsnis skatinant […]

Vilniuje pristatyta nauja gatvė

Vilniuje pristatyta nauja gatvė

Šnipiškės toliau atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvivo gatvių šiandien šventiškai atidaryta nauja beveik kilometro ilgio Kernavės gatvė.  Gatvė įrengta rūpinantis, kad ji būtų patogi, saugi, žalia, gyva, kaimyniška, tiesiog – jauki.  „Šnipiškės stiebiasi, priimdamos ir naujus verslus, ir naujus gyventojus, o kartu išlaikydamos autentišką dvasią. Kernavės gatvės vietoje prieš kelerius metus buvo tiesiog išvažinėtas molynas, […]