Testas Lietuvoje: ar vairuojantiems lietuviams reikia daugiau kofeino?

1

Testas Lietuvoje: ar vairuojantiems lietuviams reikia daugiau kofeino?

Pasaulinė Kanados kapitalo degalų ir greito apsipirkimo tinklo operatorė, bendrovė „Alimentation Couche-Tard Inc.“ dviejose Europos šalyse išbando apie tris kartus daugiau kofeino turinčią lėto filtravimo kavą, itin populiarią JAV. Tarp šalių, kuriose klientams siūloma ši kava, atsidūrė Lietuva ir Lenkija.

„Alimentation Couche-Tard Inc.“ priklausančiame „Circle K“ degalinių tinkle Lietuvoje nauja kava kol kas siūloma Grigiškių ir Garliavos degalinėse. Jei eksperimentas pasiteisins, ji bus ruošiama didžiausių klientų srautų sulaukiančiose degalinėse ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse, kur veikia „Circle K“.

„Tyrimų duomenimis, JAV beveik kas antras vairuotojas, vairuojantis komercinę transporto priemonę, dėl žvalumo kofeiną vartoja įvairiomis formomis: geria kavą, arbatą, energetinius gėrimus ar net specialias kofeino tabletes. Per keleto mėnesių „bandomąjį laikotarpį“ įsitikinsime, ar ir Lietuvos bei Lenkijos vairuotojai pasigenda daugiau kofeino“, – sako „Circle K Lietuva“ Rinkodaros departamento direktorė Renata Timoščik.

Eksperimentui neatsitiktinai pasirinktos dvi šalia esančios Europos šalys, kurias jungia intensyvūs transporto koridoriai ir plėtojama tarpusavio bei tranzitinė logistika.

„Vairuotojų nuovargis yra visuotinai žinoma problema, su kuria susiduriama ir JAV, ir Europoje. Ją bandoma spręsti tiek skatinant juos geriau planuotis darbotvarkę, tiek įvedant griežtus reikalavimus darbo ir poilsio režimui. Dalis vairuotojų už vairo vis tiek sėda pavargę, o būtent dėl nuovargio įvyksta 10-20 proc. eismo įvykių. 17 val. būdraujančio vairuotojo reakcija tampa panaši į lengvai apgirtusio, o nelaimės tikimybė statistiškai padvigubėja. Tiek užsnūdimas, tiek greičio pedalo spaudimas vardan didesnio adrenalino yra ne išeitis. Jei neįmanoma kitaip – bent jau galima išgerti stipresnės kavos“, – sako R. Timoščik.

Įvairūs priedai leidžia kavą suasmeninti pagal individualų skonį, tačiau stiprėja tendencija, kai akyliau atsigręžiama į esmines juodos kavos savybes, kurių nepaslėpsi tiek geriant šią kavą vieną, tiek su priedais. Lėto filtravimo kava nekonkuruoja su espreso, nes tai yra visiškai kitoks kavos paruošimo būdas ir kur kas švelnesnis, šviežesnis skonis.

Ši kava yra ypatingai populiari Šiaurės Amerikoje, todėl ir lėto filtravimo kavos ruošimo aparatai „Curtis“ yra amerikietiški. Jie leidžia lėto filtravimo kavą ruošti kontroliuojamu pulsavimo režimu, taip išgaunant maksimalų kiekį kofeino, o dėl trumpo vandens ir kavos sąlyčio išvengiama kartumo.

Lėto filtravimo kava ypatinga ir tuo, kad ruošiama šlapio filtravimo būdu išgyvena vadinamąją žydėjimo fazę, trunkančią iki 30 sekundžių, kai sužadinamos gerosios kavos savybės, ima išsiskirti kavos pupelių aliejai.

Lėto filtravimo kavos „Circle K“ klientai galės įsipilti pagal pageidavimą.

 „Lietuvoje kava yra vienareikšmiškai labiau mylima nei arbata, todėl šiam gėrimui keliami dideli reikalavimai. Jei kavai trūksta stiprumo, jėgos, dažniausiai siūloma dviguba juoda kava ar papildoma espreso dozė. Mes pasiūlysime dar vieną alternatyvą su lėto filtravimo kava ir lauksime rinkos atsako. Nuo jo priklausys šio projekto plėtra tiek Lietuvoje ir Lenkijoje, tiek kitose Europos šalyse“, – sako Rinkodaros departamento direktorė.

Be Lietuvos „Circle K“ degalinių tinklas veikia dar aštuoniose Europos šalyse: Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Airijoje ir Rusijoje.

Pranešimą paskelbė : Džolita Adomkienė, UAB „Idea Prima“

Kiti skelbimai:
 
hoco. Eye protection full screen curved surface Anti-Blue ray (A9) Screen protector, Apple, iPhone 7 Plus/8 Plus, Tempered glass, Black
 
Forever SE-410 Universal Cable 3.5mm In-Ear Earphones for mobile devices with Microphone (1.2m) White
 
MICROSOFT LIFECHAT LX-3000
 
Apple MMTN2ZM/A Original iPhone Stereo Headset mic/remote Lightning 1.4m Cable White (EU Blister)
 
Samsung case EFC-1C9LC for Galaxy Tab 8.9
Kelionė automobiliu ir maistas: kaip sutaupyti?

Kelionė automobiliu ir maistas: kaip sutaupyti?

Pripažinkime – ne visi keliaudami turi galimybių pietauti brangiausiuose restoranuose: kartais neišvengiamai tenka pataupyti. Tad dalijamės patarimais, kaip pernelyg nepaploninti savo piniginės. Ieškokite valgyklų, nebrangių mažų kavinių arba maitinkitės toliau nuo centro nutolusiose užeigėlėse Visai neseniai internete nuskambėjo istorija, kai japonų turistai už spagečius, jūrų gėrybes ir vandenį sumokėjo 350 eurų, o dar 80 eurų […]

  Straipsniai »

Klaipėdos uosto bendrasis planas leistų plėtoti gyvybiškai svarbią uosto infrastruktūrą

Pirmą kartą istorijoje parengtas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrasis planas, numatantis būtinas ir ilgalaikes uosto plėtros kryptis. Planas suderintas su kone 30 institucijų. Šio plano sprendiniai sudarys prielaidas uostui operatyviai reaguoti į besikeičiančias globalios rinkos sąlygas ir kurti reikiamą uosto infrastruktūrą. Šiuo metu Klaipėdos uosto trūkumais įvardijami nepakankamas gylis ir teritorijų stygius.   „Jau šiuo […]

  Straipsniai »

Magistralėje Vilnius–Kaunas–Klaipėda eismas rekonstruota „Megos“ sankryža ties Kaunu bus leidžiamas jau šiemet

Eismo sąlygos rekonstruojamame magistralės A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruože – vadinamoje „Megos“ sankryžoje ties Kaunu – netrukus pagerės. Dar šiais metais čia planuojama leisti eismą tiek pagrindiniu, tiek jungiamaisiais keliais. „Pagal sutartį magistralės rekonstrukcija buvo numatyta iki kitų metų balandžio mėn. Tačiau sparčiai vykdomi darbai leis gerokai anksčiau nei planuota atverti eismui šią svarbią sankryžą ir išspręsti […]

  Straipsniai »

„Rail Baltica“ geležinkelio statybas valdys per debesiją

Už „Rail Baltica“ projektą atsakinga „RB Rail AS“ pasirašė sutartį su pasaulyje lyderiaujančia programinės įrangos sprendimų tiekėja „Bentley Systems International Ltd.“, kuri rūpinsis statinio informacinio valdymo (SIV) sistemos Vieningos Duomenų Aplinkos (VDA) vystymu, pritaikymu ir palaikymu. Sutarties pagrindu ji bus naudojama geležinkelio linijos dizaino, statybų ir eksploatavimo fazėse. Bendra penkerių metų trukmės kontrakto suma siekia […]

  Straipsniai »