Tarptautiniame transporto forume – vežėjams svarbūs ES kelių transporto rinkos klausimai

Tarptautiniame transporto forume – vežėjams svarbūs ES kelių transporto rinkos klausimai

Gegužės 23–24 d. susisiekimo ministras Rokas Masiulis dalyvaus Leipcige (Vokietija) vyksiančiame Tarptautinio transporto forumo (angl. ITF) ministrų susitikime, kur diskusijose ir sesijose aptars vežėjams svarbius bendros Europos kelių transporto rinkos ir jos teisinio reguliavimo klausimus bei inovatyvias idėjas eismo saugai gerinti.

 Apskritojo stalo diskusijoje ministrai ir tarptautinių organizacijų atstovai tarsis, kaip pašalinti kliūtis sąžiningam, saugiam ir efektyviam kelių transportui. Bus diskutuojama apie šiuo metu Europos Sąjungoje (ES) atnaujinamų kelių transporto rinkos taisyklių poveikį vairuotojų socialinėms ir darbo sąlygoms, transporto kompanijų administracinei naštai ir jų veiklos skaidrumui, taip pat skaidrios konkurencijos tarp ES ir trečiųjų šalių vežėjų sąlygų užtikrinimą.

 Ministrų sesijoje numatoma aptarti vežėjams svarbų ITF sukurtą mechanizmą – Kokybės chartiją ir jos reikalavimus Europos transporto ministrų konferencijos (ETMK) leidimų sistemoje dalyvaujančioms Europos valstybėms. Nors dar ne visos ES valstybės šios chartijos nuostatas taiko tarptautinėms transporto operacijoms, daugelis šalių chartijos reikalavimus jau perkėlė į nacionalinę teisę. Lietuvos susisiekimo ministras forume ketina pareikšti šalies palaikymą šios chartijos nuostatoms.

 „Kokybės chartija yra pagrindinė priemonė, Europos Sąjungos šalių vežėjams atverianti duris į bendrą Europos kelių transporto rinką, kur vežėjams taikomi vienodi reikalavimai, aukščiausios kokybės transporto priemonių kokybės standartai bei pašalinami rinkos iškraipymai. Norėčiau paraginti visas Europos valstybes įgyvendinti šios chartijos reikalavimus, panaikinant esamas išlygas ir apribojimus“, – sako ministras R. Masiulis.

 ITF ministrų susitikime taip pat daug dėmesio bus skiriama eismo saugai ir inovatyvioms idėjoms šioje srityje. Ministras R. Masiulis pristatys šalies siekį įgyvendinti „Viziją 0“, kurios tikslas – kad keliuose nežūtų nė vienas žmogus. Lietuva, nepriklausomybės laikotarpiu padariusi didžiulę pažangą eismo saugos srityje, šiuo metu kartu su kitomis valstybėmis siekia artimiausio ES nustatyto tikslo – iki 2030 m. žūčių keliuose skaičių sumažinti perpus.

 „Eismo saugos gerinimas yra kompleksinė, daugybę skirtingų priemonių apimanti veikla, kuriai naujų idėjų gali suteikti ir tobulėjančios technologijos kelių transporto srityje. Lietuvoje jau esame parengę teisinę bazę vienai iš ateities transporto rūšių – savivaldžiams automobiliams, kurie ilgalaikėje perspektyvoje gali padėti išvengti problemų dėl vairuotojų „žmogiškųjų“ klaidų ir pagerinti eismo saugos situaciją šalies keliuose“, – teigia susisiekimo ministras.

 Kasmet gegužės mėnesį Leipcige rengiamas ITF viršūnių susitikimas yra didžiausias tarptautinis transporto politikos renginys, kuriame transporto ministrai iš įvairių pasaulio šalių aptaria strateginius transporto klausimus kartu su verslo lyderiais, mokslininkais ir tarptautinių organizacijų atstovais. Renginyje sulaukiama apie 1400 dalyvių iš daugiau kaip 80 valstybių.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
TOMS Popsicles Kid's Alpargata Cadet Blue 28,5
 
Crocs™ Funlab Shark Band Sandal Kids Navy 24
 
ZAXY Looney Tunes Thong 17762 Grey 37
 
Crocs™ Serena Metallic Bar Flip Womens Gold/Black 39,5
 
ZAXY Start V Black/Pink 35,5

Rekomenduojame

Saugaus eismo dieną – dėmesys motociklų vairuotojams

Saugaus eismo dieną – dėmesys motociklų vairuotojams

Minint Saugaus eismo dieną, Susisiekimo ministerija ragina susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, tačiau jei karantino metu yra būtinybė vykti į darbą ar parduotuvę – primenama nepamiršti saugaus eismo principų ir pagarbos kitiems eismo dalyviams. Atėjus pavasariui prasidėjo ir motociklininkų sezonas, į gatves vėl grįžta įvairaus tipo dviratės transporto priemonės. „Prasidėjus pavasariui keliuose pastebėsime daugiau dviratininkų ir […]

Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

Logistikos įmones valdanti Lietuvos kapitalo bendrovė „Hoptrans“, vykdydama Vyriausybės specialųjį užsakymą, sėkmingai organizavo medicininės apsaugos priemonių, skirtų su koronaviruso infekcija kovojantiems šalies medikams, pervežimą iš Kinijos į Lietuvą. Tačiau sėkmingai įvykdytą medicinos priemonių pervežimo operaciją aptemdė paskleistas šmeižtas ir melas „Hoptrans“ grupės atžvilgiu. Kaip informavo Vytas Volkevičius, vienas iš „Hoptrans“ akcininkų, šiuo metu tai yra […]

Susisiekimo ministerija: automobilių techninę apžiūrą bus galima atlikti vėliau

Susisiekimo ministerija: automobilių techninę apžiūrą bus galima atlikti vėliau

Atsižvelgdama į riziką, susijusią su koronaviruso plitimu, Susisiekimo ministerija keičia privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarką. Pasibaigus techninės apžiūros galiojimo terminui, ją bus galima atlikti pasibaigus karantino laikotarpiui ir dar 30 kalendorinių dienų po karantino pabaigos. Be to, nustatyti specialūs techninių apžiūrų atlikimo saugumo reikalavimai, jas atliekant karantino metu. „Plintant koronavirusinei infekcijai COVID-19 ir […]

Draudikai stebi pasikeitusias žalų aplinkybes: eismo įvykiai šalia namų, neaiškūs įbrėžimai ir nepastebėtos vagystės

Draudikai stebi pasikeitusias žalų aplinkybes: eismo įvykiai šalia namų, neaiškūs įbrėžimai ir nepastebėtos vagystės

Kovo viduryje šalyje įvedus karantiną, draudikai teigia jau pirmosiomis jo dienomis fiksavę gana ryškius transporto žalų pokyčius. Nors šalies keliuose potencialių situacijų eismo įvykiams lieka vis mažiau, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje specialistai pastebi, kad didelė dalis jų nutinka automobilių stovėjimo aikštelėse. Pastarosiomis savaitėmis taip pat pastebima, kad vairuotojai rečiau gali įvardyti, kada ir kur nutiko […]