Tarp susisiekimo sektoriaus inovacijų – pasaulyje pripažintos palydovinės navigacijos sistemos

Tarp susisiekimo sektoriaus inovacijų – pasaulyje pripažintos palydovinės navigacijos sistemos

Vilniuje vykstant tarptautiniam seminarui „Palydovinės navigacijos sistemas Galileo ir EGNOS. Kokia nauda Lietuvai?“, transporto sektoriui aktualius klausimus dvišaliame susitikime su Europos pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos agentūros GSA generaliniu direktoriumi Carlo des Dorides aptarė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Pasak ministro, Lietuva aktyviai domisi GSA agentūros patirtimi, ypač susijusia su savivaldžiu vairavimu, taip pat 5G ryšio sinergija su Galileo programa.

„Susisiekimo sektorius ateityje taps vienu iš pagrindinių Galileo paslaugų naudotojų. Neabejojama, kad ES savivaldžių automobilių pramonė remsis europine satelitine navigacija. Aviacijai sparčiai pereinant prie Galileo ir EGNOS sistemų, tikėtina, kad eismo valdymo sistemos taip pat bus diegiamos Galileo pagrindu. Mums labai svarbu perimti sukauptas žinias bei patirtį. Pažangių technologijų taikymas ir bendradarbiavimas su GSA paskatins inovacijas susisiekimo sektoriuje ir užtikrins modernios transporto sistemos plėtrą“, – teigia susisiekimo ministras.

GSA generalinis direktorius Carlo des Dorides pabrėžė Galileo ir EGNOS sistemų naudą transporto, telekomunikacijų, žemės ūkio sektoriuose, pristatė skirtingas paslaugas ir jų pritaikymo galimybes. Pažymėjo, kad Galileo yra vienintelė civilinė pasaulinės navigacijos sistema, galinti užtikrinti ES šalims strateginę autonomiją ir technologinę nepriklausomybę. 

Šiuo metu daugiau nei 600 mln. pasaulio gyventojų jau naudojasi išmaniaisiais telefonais, palaikančiais Galileo sistemą.  Galileo yra pasirinktas kaip standartinis laiko garantas telekomunikacijų sistemose.

Dvišalio susitikimo metu aptartos Lietuvos galimybės ūkio sektoriuose kur kas plačiau naudoti Galileo ir Egnos pagrindu veikiančias technologijas. Lietuvai ypač aktuali e. mokesčių keliuose rinkliavos sistema (angl. e.Tolling), kuri diegiama pasitelkiant GPS. GSA šioje srityje jau turi sukaupusi nemažą patirtį, todėl Lietuvai žengiant e. mokesčių keliuose sistemos diegimo link, svarbu susipažinti su agentūros bei kitų šalių patirtimi, tinkamai įvertinti Galileo bei kitų GPS pagrindu veikiančių sistemų privalumus bei trūkumus.

Europos Sąjungai dedant dideles pastangas sukurti Europos nepriklausomą civilinę palydovinės navigacijos sistemą ir sudaryti nemokamą prieigą prie kosmoso duomenų, gerėja paprastiems vartotojams bei verslui teikiamų paslaugų kokybė, duomenų patikimumas, buvimo vietos nustatymo tikslumas ir kiti parametrai.

Aviacijos srityje EGNOS signalą netrukus bus pradėta taikyti ir Lietuvoje. Pernai rudenį VĮ „Oro navigacija“ pasirašė darbinį susitarimą su bendrove ESSP, kurią įkūrė septynių Europos valstybių oro navigacijos paslaugų teikėjos. Susitarimas leis lėktuvų artėjimo tūpti procedūroms panaudoti itin tikslų palydovinį signalą ir tokiu būdu padidinti skrydžių saugą. EGNOS paslaugą tarptautiniuose Lietuvos oro uostuose planuojama pradėti taikyti jau šiais metais.

Apie Europoje vis aktyviau naudojamas palydovinės navigacijos sistemas Galileo ir EGNOS bei jų technologinę revoliuciją šiandien Vilniuje diskutuoja specialistai iš Europos pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos agentūros GSA, Europos Komisijos, Bendrojo pagalbos centro, Mokslo ir technologijų inovacijų agentūros (MITA), Kosmoso mokslo ir technologijų instituto bei valstybės įmonės „Oro navigacija“.

 

Pranešimą paskelbė: Daiva Rickevičiūtė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
AUDIMAS Trumpa tampri marginta suknelė 20FL-012 Water Printed XL
 
AUDIMAS Ilgi daugiafunk.paplūdimio šortai 2011-518 Dutch Blue 56
 
AUDIMAS Parka su pašiltinimu THERMORE 2011-407 India Ink L
 
Nike 22-97-15-7 Black 15 42,5
 
AUDIMAS Atsegamas džemp. medv. vidumi 20LT-406 Black XL

Rekomenduojame

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Beveik 40 šalies savivaldybių sulauks lėšų, už kurias šiemet bus asfaltuojami gyvenvietėse esantys bei gyvenvietes jungiantys keliai su žvyro danga. Gyvenviečių kelių infrastruktūrai gerinti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu skirta daugiau nei 27 mln. eurų.  „Mūsų šalies miestuose ir gyvenvietėse vis dar yra nemažai neišasfaltuotų gatvių bei gyvenvietes jungiančių žvyrkelių – dalis jų jau netrukus […]

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

Į Europos padangę sugrįžta legenda – po beveik dešimties metų pertraukos į dangų vėl pakyla „Goodyear Blimp“ dirižablis. Tai yra viena paskutinių kompanijos investicijų, skirta stiprinti įmonės žinomumą ir verslo iniciatyvas Europoje. Daugiausiai dėmesio pastaruoju metu buvo skirta Europos rinkos produktų asortimento atnaujinimui, kurių ne vienas sulaukė apdovanojimų, taip pat su naujų partnerių augimu susietai […]

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ atstovai Lietuvoje atvėrė elektronines parduotuves, kuriose vairuotojai galės išsirinkti ir gauti automobilį neišeidami iš namų. Naujai atidarytų el. parduotuvių lankytojai jau dabar gali ne tik apžiūrėti naujausius automobilių modelius ir susipažinti su jų techninėmis specifikacijomis, bet ir gauti ekspertinę konsultaciją, užsiregistruoti bandomajam važiavimui ar užsisakyti tokias papildomas paslaugas kaip automobilio registracija ar […]

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

2020 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, ragindamas sustabdyti aerodromų naikinimą ir pristatyti visuomenei jų plėtros strategiją. „Nuo pat 1990 m. Lietuva neturi jokios rimtos strategijos, ką daryti su aerodromais. Turtas parceliuojamas, neprižiūrimas ir nykstantis. Aerodromai iki šiol gyvuoja tik entuziastų dėka. Valstybinės institucijos […]