Tamsusis metų laikas: kodėl automobilio langų švara – gyvybiškai svarbi

Tamsusis metų laikas: kodėl automobilio langų švara – gyvybiškai svarbi

Automobilio stiklai yra langai į kelią, todėl pastaraisiais mėnesiais jų švara yra būtina didesniam eismo dalyvių saugumui. Draudikų duomenimis, avaringumo rizika išauga, jei prie prastų oro bei kelio sąlygų prisideda ir blogas matomumas.

Pasak draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovės Baltijos šalims Viktorijos Katilienės, vairuotojai artimiausiais mėnesiais turėtų ypatingą dėmesį skirti langų stiklų ir veidrodėlių švarai.

„Prasidėjus tamsiesiems metų mėnesiams, vairuojant tiek mieste, tiek tarpmiestiniuose bei magistraliniuose keliuose, sėsti prie vairo reikėtų esant švariems langams, žibintams, veidrodėliams bei valstybiniams numeriams. O leidžiantis į kelią – turėti pakankamą kiekį langų valymo skysčio ir kokybiškus valytuvus“, – sako V. Katilienė.

Draudimo bendrovės Žalų departamento vadovė Baltijos šalims pabrėžia, kad langų bei veidrodėlių būklė tiesiogiai įtakoja matomumą ir vairavimo kokybę. Tuo tarpu valstybinių numerių švarą netgi reglamentuoja Kelių eismo taisyklės.

Nešvarumų „ruožai“ – ženklas valytuvų keitimui

„Reiktų pasirūpinti kokybiškomis automobilio langų valytuvų šluotelėmis. Po šiltojo sezono patikrinkite priekinių ir galinių langų valytuvų guminių juostelių nusidėvėjimą. Apžiūrėkite, ar juose neatsidaro įtrūkimų bei apnašų. Tokie valytuvai subraižys priekinį automobilio stiklą. Jeigu pastebite, jog, valant langus, jie pilnai nenusivalo arba ant jų yra paliekami drėgmės ir nešvarumų „ruožai“, vadinasi, valytuvai jau yra pasidėvėję. Jie dažnai ne tik nepagerina, bet ir pablogina matomumą. Tad pastebėjus tokius „ruožus“ verta pamąstyti apie naujų valytuvų įsigijimą“, – sako V. Katilienė.

Jos teigimu, įprastai valytuvų šluoteles patariama keisti mažiausiai kartą per metus. „Pastaraisiais mėnesiais valytuvų laukia tikrai didelis darbas – krituliai, purvas, druska, šaltis. Tai yra sąlygos, kai ypač dėvisi gumos, todėl jei valytuvai ėmė valyti prasčiau, reiktų juos keisti“, – tvirtina draudikė.

Pasak V. Katilienės, pradedant šildyti automobilį, vidinė lango pusė greičiau apsitraukia riebaliniu sluoksniu, kuris apsunkina matomumą. Todėl langus iš vidaus itin kruopščiai patartina nusivalyti bent kartą į mėnesį, o dar geriau – kartą į dvi savaites „Jei vidinė langų pusė aprasojusi, nereikėtų jos valyti kempinėle, geriau palaukti, kol drėgmę išdžiovins automobilio šildytuvas“, – pataria ji.

Pasak draudimo bendrovės atstovės, visada reiktų turėti pakankamai langų plovimo skysčio. „Stiklo nešvarumai dar labiau pablogina matymo kokybę. Šaltajam metų laikui skirti langų valymo skysčiai pasižymi šaltesniam orui reikalingomis valomosiomis savybėmis, todėl orams atšalus vasarinį langų skystį pakeiskite tokiu, kuris skirtas šaltajam vairavimo sezonui. Pasikeitus orams, pasikeičia ir stiklų ploviklio efektyvumas. Mat šaltuoju metų laiku stiklą dažniausiai padengia šlapias purvas, druska ir medžių lapų atplaišos, o ne dulkės ir vabzdžiai“, – teigia draudikė.

V. Katilienė pabrėžia, kad veidrodėlių švara – nemažiau svarbi. „Matomumas per veidrodėlius taip pat gali pabloginti arba pagerinti vairavimo kokybę. Veidrodėliai valytuvų neturi, todėl reikėtų nepamiršti juos nuvalyti rankiniu būdu. Pasitaiko atvejų, kad vairuotojai nežino, jog vairuoja automobilį su šildomais veidrodėliais. Tuomet jų negalima valyti ledo grandikliu, būtina kelias minutes palaukti, kol suveiks jų šildytuvai ir ledas atitirps“, – pataria draudimo bendrovės Žalų departamento vadovė Baltijos šalims.

Su apledėjusiu stiklu reiktų elgtis atsargiai

Pasak „Carglass® Lietuva“ direktoriaus Jurijaus Končanino, dažniausia priekinių stiklų skilimo priežastis – įdauža, atsiradusi akmenukui atsitrenkus į priekinį automobilio stiklą. „Joje pradeda kauptis drėgmė, kuri orams keičiantis užšąla. Vėstant orams, kuomet įjungus stiklo šildymą atsiranda temperatūrų skirtumas tarp vidinės ir išorinės stiklo pusės, didėja įdaužų skilimo rizika. Šaltuoju sezonu dauguma įdaužų skyla per visą stiklą. Suskilusio stiklo suremontuoti nepavyks, jį būtina keisti nauju“, – sako jis.

Jei vis dėlto akmenukas pataikė į stiklą, geriausia, pasak specialisto, ką tik atsiradusią įdaužą užklijuoti skaidriu lipduku, kad į ją nepatektų purvo. „Tuomet, ilgai neatidėliojant, reikėtų kreiptis į specializuotą stiklų remonto bendrovę. Internete esu matęs patarimų, kad laikinai įdaužą galima užtepti bespalviu nagų laku. Deja, iš tiesų toks būdas gali tik dar labiau pakenkti“, – kalba J. Končaninas.

Prie dažniausiai pasitaikančių stiklų defektų žiemos metu jis priskiria stiklo subraižymus, atsiradusius dėl netinkamo stiklų valymo ledo grandikliais arba nuo susidėvėjusių valytuvų šluotelių.

„Pagrindinė problema, kad vairuotojai gremždami apledėjusius stiklus iš vakaro nenuplauna stiklo valytuvais ir palieka nešvarų stiklą. Jį braižo ne grandiklis, o ant stiklo esančios dulkės ir purvas. Pats stiklas yra pagamintas iš kvarcinio smėlio, tai ženkliai kietesnė medžiaga negu plastikinis grandiklis. Tad švaraus stiklo praktiškai neįmanoma subraižyti tinkamu ledo grandikliu“, – sako J. Končaninas.

Jis pataria, kaip stiklo apledėjimo galima nesunkiai išvengti. „Jeigu įprasite kiekvieną kartą prieš grįždami namo praverti langus, išjungti automobilio salono šildymą, tokiu būdu suvienodinsite lauko ir automobilio temperatūras. Tuomet langai nerasos, ant jų nesikaups drėgmė, o ryte jie bus mažiau apšarmoję“, – pataria J. Končaninas.

Jo teigimu, žiemos sezonu reikalinga visapusiška stiklų švara. „Vairuotojai turi skirti kelias minutes ir atsakingai pasirūpinti stiklų švara ir būkle prieš pradedami kelionę tamsiuoju metų laiku“, – pabrėžia įmonės „Carglass® Lietuva“ direktorius.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Kiti skelbimai:
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Rekomenduojame

Pristatyta į Lietuvą atkeliaujanti nauja, nuotoliniu būdu valdomų automobilių pritaikymo technologija

Pristatyta į Lietuvą atkeliaujanti nauja, nuotoliniu būdu valdomų automobilių pritaikymo technologija

Artimiausiu metu Lietuvos vartotojams bus pristatyta į šalį atkeliaujanti nauja technologinė galimybė – per nuotolį valdomų automobilių techninis funkcionalumas ir pritaikymas automobilių dalijimosi srityje. Šios technologijos pranašumus, kurie viešai bus pademonstruoti kitą savaitę, su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu susitikime trečiadienį aptarė automobilių dalijimosi paslaugas Baltijos šalyse teikiančios įmonės „CityBee“ vadovai.   „Lietuvos transporto sektorius, kaip […]

Susisiekimo ministerijos tikslas – Lietuvoje registruotų orlaivių skrydžiai į JAV

Susisiekimo ministerijos tikslas – Lietuvoje registruotų orlaivių skrydžiai į JAV

Lietuva sieks gauti JAV federalinės aviacijos administracijos (FAA) leidimą Lietuvoje registruotiems orlaiviams vykdyti skrydžius į JAV. Susisiekimo ministerija pavedė Transporto kompetencijų agentūrai įgyvendinti projektą, kad iki 2023 m. sausio 1 d. būtų sėkmingai atliktas skrydžiams organizuoti reikalingas FAA auditas ir gautas šios organizacijos leidimas. „Siekiame, kad Lietuvoje registruoti orlaiviai galėtų organizuoti skrydžius į JAV, veikti […]

Kaip elgtis išvydus švyturėlius: patarė nedaryti kelių esminių klaidų

Kaip elgtis išvydus švyturėlius: patarė nedaryti kelių esminių klaidų

Rudenį į gatves pajudant vis daugiau transporto priemonių nesnaudžia ir specialiųjų transporto priemonių vairuotojai. Dažnai jie kelią pro intensyvų eismą skinasi apie save pranešdami švyturėliais, į kuriuos privalu reaguoti visiems eismo dalyviams. Draudimo bendrovės ERGO atstovas primena, kaip reikėtų reaguoti į skirtingų spalvų švyturėlius ir elgtis kelyje, kad nebūtų sukeliamos pavojingos situacijos. Stebėkite aplinką ERGO […]

„IAA MOBILITY 2021“ parodoje debiutavo naują vairavimo patirtį suteikiantis „Huawei AR–HUD“

„IAA MOBILITY 2021“ parodoje debiutavo naują vairavimo patirtį suteikiantis „Huawei AR–HUD“

Rugsėjo antrą savaitę Miunchene, Vokietijoje, surengtoje 2021 m. Tarptautinėje mobilumo parodoje (IAA MOBILITY 2021) „Huawei“ pristatė naujausios kartos papildytos realybės projekcinį vairuotojo ekraną (AR-HUD). Šis sprendimas automobilio priekinį stiklą paverčia pirmojo asmens vaizdo (First Person View) ekranu, kuriame, pasitelkiant pažangias technologijas, integruotos saugumo, informacijos ir pramogų funkcijos, sukuriančios visiškai naują vairavimo patirtį. Turėdama daugiau nei […]

Oro vežėjo  „Alitalia“ nebeliks: pataria, kaip elgtis jos bilietus įsigijusiems vartotojams

Oro vežėjo „Alitalia“ nebeliks: pataria, kaip elgtis jos bilietus įsigijusiems vartotojams

Oro vežėjų rinka ruošiasi svarbiems pokyčiams: nuo spalio 15 d. Italijos vyriausybei priklausiusią  aviakompaniją „Alitalia“ pakeis „Italia Trasporto Aereo“ bendrovė, plačiau žinoma kaip ITA.  Finansinių problemų „Alitalia“ turėjo jau anksčiau, tačiau koronaviruso pandemija padėtį dar pablogino, todėl po mėnesio lėktuvai su „Alitalia“ ženklu bus visam laikui nutupdyti. Ką reikia žinoti šio oro vežėjo bilietus įsigijusiems […]

„Wizz Air“ pilotų atlyginimus grąžina į priešpandeminį lygį

„Wizz Air“ pilotų atlyginimus grąžina į priešpandeminį lygį

Sparčiausiai auganti Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air” šiandien praneša, kad nuo š. m. spalio 1 d pilotams grąžina tokius atlyginimus, kokie jie buvo prieš pandemiją. Pilotų atlyginimus oro linijų bendrovės buvo priverstos mažinti prasidėjus COVID-19 pandemijai; „Wizz Air“ – vienos pirmųjų oro linijų, nusprendusių juos atstatyti. Įmonė taip pat skelbia, kad, norėdama įgyvendinti savo […]