Šventės ne už kalnų: trys patarimai patikimam siuntos pakavimui

Šventės ne už kalnų: trys patarimai patikimam siuntos pakavimui

Iki didžiųjų metų švenčių likus mažiau nei mėnesiui, vis didesnį pagreitį įgauna kalėdinių dovanų siuntimas. Tačiau skubant nustebinti artimą žmogų svarbu nepamiršti, kaip siunta turi būti tinkamai įpakuota. Tai – būtina, norint kad ji gavėją pasiektų nepažeista ir nesugadintų šventinės nuotaikos. Dėl to didžiausią dėmesį kreipkite ne į pakuotės puošnumą, o jos tvirtumą ir patvarumą.

„Kol pasiekia adresatą, siuntos kartais gali keliauti ir per kelis žemynus, skirtingomis transporto priemonėmis. Dėl to tinkamas siuntos įpakavimas yra viena iš garantijų, kad ji kelionės tikslą pasieks saugiai. Kalėdinių siuntų laikotarpiui įsibėgėjant, primename, kad pakuojant svarbu nepamiršti trijų esminių dalykų – pakuotės tvirtumo, pakuotės užpildo ir pakavimo priemonių draugiškumo aplinkai“, – sako Lietuvos pašto Klientų patirčių departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Tvirtumas – pirmiausia

Prieš pakuojant norimą daiktą itin svarbu išsirinkti tvirtą siuntos pakuotę, kuri atlaikytų ne tik viduje esančių daiktų svorį, bet ir galimą išorinį slėgį. Dėl to siuntos pakuotę reikėtų rinktis atsižvelgiant į siunčiamo daikto fizines savybes. Pavyzdžiui, trapiems daiktams – keramikai, stiklui, elektroninėms prekėms ir pan. – reikėtų naudoti specialią tik tiems daiktams transportuoti skirtą pakuotę, užtikrinant vidinio pakavimo saugumą.

Svarbu atsiminti, kad siunčiami trapūs daiktai privalo liki savo originaliame įpakavime ir būti įdėti į siuntimo pakuotę. Tik gamintojo pakuotė, kurioje yra siunčiamas daiktas, nėra transportavimui skirta pakuotė.

Labiausiai siuntimui rekomenduojama naudoti gofruoto kartono dėžes, o jeigu siunta smulkesnė – tvirtus popierinius vokus. Atsiminkite, kad laikraštinis, plonas popierius, taip pat plastikiniai maišeliai siuntinio apsaugoti negali. Logistikos grandinėje siuntos keliauja pačiomis įvairiausiomis sąlygomis, todėl  pakuotės privalo būti tokio tvirtumo, kad išliktų nepažeistos ir krisdamos iš 90 cm aukščio.

Tvirtai supakuota siunta taip pat turi būti užklijuota lipniąja juosta. Ją rekomenduojama apjuosti per visą siuntos apimtį, mažiausiai trijose vietose. Taip užklijuota siunta transportuojama neplyš ir neatsidarys, o kartu ir nepažeis kitų siuntų. Jeigu siunčiate trapesnius ir dūžiams itin jautrius daiktus, papildomai reikėtų apvynioti ir atsikišusias tokių daiktų dalis.

Nepamirškite pakuotės užpildo

Transportavimo metu visos siuntos, nepriklausomai nuo jų turinio ar esančių perspėjimų apie viduje esančius trapius daiktus, yra skirstomis bei pristatomos vienodai.

Todėl tam, kad siuntos viduje esantys daiktai nejudėtų, nesitrintų ir atkeliautų geros būklės net ir pažeidus pakuotės išorę, tuščios siuntos ertmės turi būti užpildytos biriu užpildu. Tam siūloma naudoti smulkintą popierių arba kartoną, iš krakmolo ar kitų medžiagų pagamintas granules. To ypatingai svarbu nepamiršti siunčiant mažesnius daiktus didesnėje pakuotėje, taip pat trapesnius daiktus.

Rekomenduojamas užpildo sluoksnis turi siekti apie 5 cm nuo daikto iki dėžės sienelės.

Nenumokite ranką į tvarumą

Tinkamai pakuojant šventines dovanas, svarbu nepamiršti ir aplinkosauginio aspekto – rinktis aplinkai draugiškesnius būdus ir priemones.

Siuntas kviečiame dėti į jau naudotą, tačiau tvirtumo nepraradusią gofruoto kartono dėžę arba, jeigu siunčiamas daiktas nedidelis, į tvirtą popierinį voką. Tiesa, naudojant dėžes nebe pirmą kartą, visada patikrinkite, kad ant jos nebeliktų senesnės informacijos apie ankstesnį siuntimą – tai padės išvengti galimo siuntos pasimetimo dėl skirtingų adresų.

Ne bėda, jeigu pas save nerandate panaudotų ir siuntimui tinkamų dėžių ar vokų. Tokiu atveju rinkitės iš jau perdirbtų, arba lengvai perdirbamų medžiagų pagamintas priemones. Jas be vargo galite rasti Lietuvos pašto skyriuose. Skaičiuojama, kad šiuo metu čia per 80 proc. pardavinėjamų pakavimo priemonių yra pagamintos iš perdirbtų medžiagų – didžioji dalis kartono dėžių, popieriaus arba kartono drožlių, krakmolo granulių.

Dar daugiau ir dar detalesnių tinkamo pakavimo patarimų visada galite rasti ir Lietuvos pašto tinklalapyje esančioje specialioje atmintinėje.

Pranešimą paskelbė: Lukas Zadarackas, AB Lietuvos paštas

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Naujos kartos „Volkswagen“ komercinės transporto priemonės – modernesnės, efektyvesnės ir universalesnės

Naujos kartos „Volkswagen“ komercinės transporto priemonės – modernesnės, efektyvesnės ir universalesnės

„Volkswagen“ Lietuvoje pristato visapusiškai atnaujintą komercinių automobilių gamą – nuo kompaktiškojo „Caddy“ iki daugiafunkcio „Transporter“, erdvaus „Crafter“ ir legendinio „California“ kemperio. Šie naujausios kartos „Volkswagen“ modeliai sukurti siekiant užtikrinti neprilygstamą komfortą, kuris ypač svarbus tiems, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia prie vairo. „Komerciniai automobiliai yra daugelio kasdienių operacijų pagrindas – jos jungia žmones, prekes ir […]


„Truckmaster“ sunkvežimių plovykla – efektyvus sprendimas jūsų sunkiojo transporto švarai

„Truckmaster“ sunkvežimių plovykla – efektyvus sprendimas jūsų sunkiojo transporto švarai

Sunkvežimių plovimas yra kur kas daugiau nei tik estetinis rūpestis – tai būtina priežiūros dalis, padedanti užtikrinti ilgesnį technikos tarnavimo laiką, saugumą keliuose ir įmonės įvaizdį. „Truckmaster“ sunkvežimių plovykla siūlo profesionalias plovimo paslaugas, atitinkančias šiuolaikinių transporto įmonių poreikius. Moderni įranga ir patikimos technologijos „Truck Master“ sunkvežimių plovyklose naudojama moderni ATLAS ir ITECO įranga, kuri užtikrina […]


Kryžkalnyje startavo naujos „Inbalance grid“ stotelės „Orlen“ degalinėse: jau veikia 10 greito įkrovimo taškų

Kryžkalnyje startavo naujos „Inbalance grid“ stotelės „Orlen“ degalinėse: jau veikia 10 greito įkrovimo taškų

Elektromobilių įkrovimo tinklo operatorė „Inbalance grid“ pradėjo vasaros plėtros sezoną – startavo nuo Kryžkalnio „Orlen“ degalinių, kur įjungti 8 nauji greitojo įkrovimo taškai A1 kelyje į pajūrį ir iš jo. Iš viso šiais metais „Inbalance grid“ įrengs 54 didelės galios įkrovimo prieigas. Naujose stotelėse – pigiausia kilovatvalandė A1 kelyje „A1 magistralė – tai stuburas, jungiantis […]


EIMIN paskirstė 5 mln. eurų Lietuvos savivaldybių kelių projektams

EIMIN paskirstė 5 mln. eurų Lietuvos savivaldybių kelių projektams

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) finansuos įvairiose Lietuvos savivaldybėse esančių kelių, vedančių į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos, tvarkymą: 7 projektams įgyvendinti skirta 5 mln. eurų. „Lietuvos regionų konkurencingumo didinimas – vienas svarbiausių EIMIN ekonomikos transformacijos plano „START“ prioritetų. Tad skirdami investicijų regionų kelių infrastruktūrai tobulinti ne tik pagerinsime susisiekimą, bet ir prisidėsime prie darbo […]


„airBaltic“ padvigubins skrydžių iš Vilniaus į Amsterdamą ir Dubajų dažnį

„airBaltic“ padvigubins skrydžių iš Vilniaus į Amsterdamą ir Dubajų dažnį

Pirmaujanti Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ paskelbė planus padidinti skrydžių iš Vilniaus į Amsterdamą (Nyderlandai) ir Dubajų (Jungtiniai Arabų Emyratai) dažnį artėjančiu žiemos sezonu, nuo 2025 m. spalio pabaigos iki 2026 m. kovo pabaigos. „airBaltic“ tarp Vilniaus ir Amsterdamo vykdys net 14 skrydžių per savaitę, dar labiau pagerindama Lietuvos susisiekimą su pasauliu per vieną […]


Per mėnesį Lietuvoje įrengtos dar 23 naujos įkrovimo stotelės

Per mėnesį Lietuvoje įrengtos dar 23 naujos įkrovimo stotelės

Lietuvoje tęsiama elektromobilių viešojo įkrovimo tinklo plėtra. Per gegužės mėnesį žaliųjų energijos sprendimų bendrovė „Enefit“ visoje šalyje įrengė 23 naujas elektromobilių įkrovimo stoteles. Ekspertai sako, kad vis didesnis dėmesys kreipiamas erdvėms už didžiųjų miestų ribų, siekiant, kad infrastruktūra būtų išvystyta tolygiai visoje šalyje. Per gegužę įrengtose 23-ose stotelėse vienu metu jau dabar gali būti įkrauti […]