Šventės keliuose: 10 proc. išaugęs avaringumas ir dažnos vyresnių  vairuotojų klaidos

Šventės keliuose: 10 proc. išaugęs avaringumas ir dažnos vyresnių  vairuotojų klaidos

Nuo gruodžio pradžios gatves apėmęs šventinis chaosas kelia stresą, tačiau draudikų statistika neguodžia – kasmet šventiniu laikotarpiu eismo įvykių skaičius išauga dešimtadaliu, o į juos patenkančio vairuotojo portretas skiriasi nuo įprastų dienų. Nors beatodairiškai lakstančių vadinamųjų „lakūnų“ pasitaiko bet kuriuo metų laiku, tačiau dauguma eismo įvykių yra smulkūs ir techniniai,  kurių būtų galima išvengti.

Dažniau klysta senjorai

Draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis aiškina, jog gruodžio pabaigoje gatvėse ir keliuose ne tik išauga transporto srautai, bet ir pasikeičia vairuotojų kontingentas – sumažėja krovininio transporto, o už vairo dažniau sėda vyriausios ir jauniausios vairuotojų grupės.

„Bendrovės duomenimis, metų sandūroje, eismo įvykių skaičius išauga 10 proc. Įdomu tai, kad didžiausias augimas stebimas tarp vyresnio amžiaus, 51-65-erių metų, grupės vairuotojų. Apmaudžiausia, kad šiuo metu dominuoja būtent smulkūs eismo įvykiai, kurių būtų galima išvengti nepagailėjus laiko planavimui“, – sako A. Žiukelis.

Vairuotojų klaidos šventiniu laikotarpiu paprastai susiję su tuo, kad jie važiuoja neįprastais, mažiau pažįstamais maršrutais, susiduria su žiemiškų orų iššūkiu, transporto srautai pasidaro itin intensyvūs šalia prekybos centrų, eismą gali trikdyti įvairūs kalėdiniai renginiai miestuose. Dažniausios priežastys: skubėjimas, saugaus atstumo nesilaikymas, klaidos parkuojantis, staigus ir neatsakingas manevravimas.

Išaugęs ilgesnių kelionių, kartais nusidriekiančių ir per pusę Lietuvos, skaičius bus būdingas šių metų šventiniam periodui, prognozuoja specialistas. Vairuotojams patariama itin gerai planuotis laiką, nusimatyti poilsio pertraukėles bei turėti omenyje, kad oro sąlygos gali būti permainingos, o šviesus paros metas gruodžio mėnesį – pats trumpiausias.

Moterys prie vairo atidesnės

Draudikų duomenimis, šventiniu laikotarpiu eismo įvykio deklaracijas dažniau tenka pildyti vyrams, tuo tarpu moterų avaringumo rodiklis išlieka iš esmės nepakitęs.

„Kalėdinis laikotarpis visiems kupinas priešventinių rūpesčių, tačiau panašu, kad stresinėmis situacijomis laiką geriau planuoja ir atidžiau vairuoja moterys. Statistiškai jos patenka į tiek pat eismo įvykių kaip ir kitu metu, tuo tarpu vyrams eismo įvykio deklaracijas šventiniu laikotarpiu tenka pildyti dažniau nei įprastai“, – sako A. Žiukelis.

Pasak jo, keliaujant šventiniu periodu svarbiausia neprarasti šalto proto, neskubėti ir keliones planuoti atsižvelgiant į turimą laiką bei oro sąlygas.

„Žinoma, kad vėl neišvengsime spūsčių prie prekybos centrų, ar kamščių penktadienio vakarą, kai daugelis mėgins išvažiuoti iš didžiųjų miestų. Tačiau šiuo atveju labiausiai siūlyčiau prioritetą teikti neskubėjimui bei nestandartiniam mąstymui: jei žinome, kad visi skubės iš miesto penktadienį po darbo, kodėl ir mes turime elgtis taip pat? Gal geriau pailsėti, išsimiegoti ir į kelią leistis ankstyvą šeštadienio rytą? Šiuo atveju laimi tie, kurie mėgina ne pergudrauti kitus eismo dalyvius, bet mąsto nestandartiškai ir elgiasi bent truputį labiau apgalvotai“, – įsitikinęs specialistas.

Techninė automobilio būklė – labai svarbu

Specialisto teigimu, ruošiantis kelionėms ir norint šventes sutikti saugiai labai pravartu ne tik iš anksto sekti orų prognozes, bet ir įsitikinti, kad automobilio techninė būklė nesukels papildomų rūpesčių.

„Patikrinti padangų, salono filtrų būklę, įvertinti tepalų, aušinimo skysčio ir net langų apiplovimo skysčio lygį – tai mažiausia ką galite padaryti prieš ilgesnę kelionę. Jei nerimaujate dėl  galimų gedimų – pasikonsultuokite su specialistais. Taip pat žiemą išsiruošę į kelionę būtinai turėkite visų eksploatacinių skysčių atsargų: langų ir aušinimo skysčio, tepalų. Pasirūpinkite mobiliojo telefono įkrovimu, kad ištikus bėdai galėtumėte išsikviesti pagalbą. Taip pat bagažinėje vietą turėtų rasti žibintuvėlis, kastuvas ir techninė druska – visa tai pagelbės, jei netyčia kelias taptų neišvažiuojamas“, – pataria A. Žiukelis.

Apie BTA:

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (BTA) priklauso Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) ir yra didžiausia VIG bendrovė Baltijos regione. Beveik 200 metų veikianti, per 50 įmonių 25-iose šalyse valdanti VIG pirmauja Baltijos šalyse, kur grupės įmonės 2018 m. užima ketvirtadalį ne gyvybės draudimo rinkos. 2017 m. BTA savo draudimo partneriu Lietuvoje pasirinko per 400 tūkst. privačių bei verslo klientų, su kuriais pasirašyta beveik 1 mln. draudimo sutarčių, atlyginta per 38 mln. eurų žalų.

Pranešimą paskelbė: Lina Valantiejūtė, UAB „Idea Prima“

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Black 014 38
 
Converse Chuck Taylor All Star Hi White/White 36,5
 
Camper Imar Copa K200929 White Natural 36
 
Vagabond Anni 4937-001 Black 37
 
Crocs™ Funlab Unicorn Charm Sandal Kids Lavender 28

Rekomenduojame

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Dviračių sezonui įsibėgėjant, į miestų gatves ir užmiesčio kelius išrieda vis daugiau dviratininkų. Deja, dar ne visi dviračiais važinėja saugiai. Specialistai primena, kad tiek lekiant dviračių takais miestuose, tiek minant pedalus užmiestyje, svarbu atminti dviratininkams galiojančias taisykles ir reikalavimus, o taip pat – žinoti nerašytas taisykles, kurios leis prie vairo jaustis saugiau. Dviračių takas – […]

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

Vyriausybei skyrus 597 tūkst. AB Lietuvos pašto teikiamoms periodinių leidinių pristatymo kaimo vietovėse ir miestuose paslaugoms kompensuoti, leidėjams bus padengtos periodinių leidinių pristatymo išlaidos už 2 mėn.  „Mes žinome ir suprantame, kad periodinių leidinių leidėjai prasidėjus karantinui tapo pažeidžiami, susidūrė su nežinomybe, ar sugebės išlikti šiais sudėtingais laikais. Tikime, jog kompensuodami leidinių pristatymo išlaidas prisidėsime […]

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Šiaulių miesto vadovai pastaruoju metu itin stengėsi, kad į Vyriausybėje rengiamą ekonomikos skatinimo planą, dar vadinamą Ateities ekonomikos DNR planu, patektų ir keletas ne tik miestui, regionui, bet ir visai šaliai svarbių projektų – Šiaulių oro uosto infrastruktūros išvystymo ir geležinkelio vėžės į Šiaulių LEZ teritoriją atstatymo projektai. Dabar Šiaulių iniciatyva sulaukė itin rimto palaikymo […]

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Palengva grįžtanti keleivinė aviacija skrydžių pasiilgusiems keliautojams kelia vis daugiau džiaugsmo. Vis dėlto daugelyje šalių galiojant įvairiems apribojimams ir saugumo priemonėms, keliautojams būtina atsiminti tam tikrus pokyčius oro uostuose ir orlaiviuose. Siekiant palengvinti skrydžio pasiruošimo procesą, Lietuvos oro uostai primena pagrindines kelionių šiuo metu taisykles, padėsiančias užtikrinti jūsų ir aplinkinių saugumą. Namų darbai – atlikti […]