Šventės keliuose: 10 proc. išaugęs avaringumas ir dažnos vyresnių  vairuotojų klaidos

Šventės keliuose: 10 proc. išaugęs avaringumas ir dažnos vyresnių  vairuotojų klaidos

Nuo gruodžio pradžios gatves apėmęs šventinis chaosas kelia stresą, tačiau draudikų statistika neguodžia – kasmet šventiniu laikotarpiu eismo įvykių skaičius išauga dešimtadaliu, o į juos patenkančio vairuotojo portretas skiriasi nuo įprastų dienų. Nors beatodairiškai lakstančių vadinamųjų „lakūnų“ pasitaiko bet kuriuo metų laiku, tačiau dauguma eismo įvykių yra smulkūs ir techniniai,  kurių būtų galima išvengti.

Dažniau klysta senjorai

Draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis aiškina, jog gruodžio pabaigoje gatvėse ir keliuose ne tik išauga transporto srautai, bet ir pasikeičia vairuotojų kontingentas – sumažėja krovininio transporto, o už vairo dažniau sėda vyriausios ir jauniausios vairuotojų grupės.

„Bendrovės duomenimis, metų sandūroje, eismo įvykių skaičius išauga 10 proc. Įdomu tai, kad didžiausias augimas stebimas tarp vyresnio amžiaus, 51-65-erių metų, grupės vairuotojų. Apmaudžiausia, kad šiuo metu dominuoja būtent smulkūs eismo įvykiai, kurių būtų galima išvengti nepagailėjus laiko planavimui“, – sako A. Žiukelis.

Vairuotojų klaidos šventiniu laikotarpiu paprastai susiję su tuo, kad jie važiuoja neįprastais, mažiau pažįstamais maršrutais, susiduria su žiemiškų orų iššūkiu, transporto srautai pasidaro itin intensyvūs šalia prekybos centrų, eismą gali trikdyti įvairūs kalėdiniai renginiai miestuose. Dažniausios priežastys: skubėjimas, saugaus atstumo nesilaikymas, klaidos parkuojantis, staigus ir neatsakingas manevravimas.

Išaugęs ilgesnių kelionių, kartais nusidriekiančių ir per pusę Lietuvos, skaičius bus būdingas šių metų šventiniam periodui, prognozuoja specialistas. Vairuotojams patariama itin gerai planuotis laiką, nusimatyti poilsio pertraukėles bei turėti omenyje, kad oro sąlygos gali būti permainingos, o šviesus paros metas gruodžio mėnesį – pats trumpiausias.

Moterys prie vairo atidesnės

Draudikų duomenimis, šventiniu laikotarpiu eismo įvykio deklaracijas dažniau tenka pildyti vyrams, tuo tarpu moterų avaringumo rodiklis išlieka iš esmės nepakitęs.

„Kalėdinis laikotarpis visiems kupinas priešventinių rūpesčių, tačiau panašu, kad stresinėmis situacijomis laiką geriau planuoja ir atidžiau vairuoja moterys. Statistiškai jos patenka į tiek pat eismo įvykių kaip ir kitu metu, tuo tarpu vyrams eismo įvykio deklaracijas šventiniu laikotarpiu tenka pildyti dažniau nei įprastai“, – sako A. Žiukelis.

Pasak jo, keliaujant šventiniu periodu svarbiausia neprarasti šalto proto, neskubėti ir keliones planuoti atsižvelgiant į turimą laiką bei oro sąlygas.

„Žinoma, kad vėl neišvengsime spūsčių prie prekybos centrų, ar kamščių penktadienio vakarą, kai daugelis mėgins išvažiuoti iš didžiųjų miestų. Tačiau šiuo atveju labiausiai siūlyčiau prioritetą teikti neskubėjimui bei nestandartiniam mąstymui: jei žinome, kad visi skubės iš miesto penktadienį po darbo, kodėl ir mes turime elgtis taip pat? Gal geriau pailsėti, išsimiegoti ir į kelią leistis ankstyvą šeštadienio rytą? Šiuo atveju laimi tie, kurie mėgina ne pergudrauti kitus eismo dalyvius, bet mąsto nestandartiškai ir elgiasi bent truputį labiau apgalvotai“, – įsitikinęs specialistas.

Techninė automobilio būklė – labai svarbu

Specialisto teigimu, ruošiantis kelionėms ir norint šventes sutikti saugiai labai pravartu ne tik iš anksto sekti orų prognozes, bet ir įsitikinti, kad automobilio techninė būklė nesukels papildomų rūpesčių.

„Patikrinti padangų, salono filtrų būklę, įvertinti tepalų, aušinimo skysčio ir net langų apiplovimo skysčio lygį – tai mažiausia ką galite padaryti prieš ilgesnę kelionę. Jei nerimaujate dėl  galimų gedimų – pasikonsultuokite su specialistais. Taip pat žiemą išsiruošę į kelionę būtinai turėkite visų eksploatacinių skysčių atsargų: langų ir aušinimo skysčio, tepalų. Pasirūpinkite mobiliojo telefono įkrovimu, kad ištikus bėdai galėtumėte išsikviesti pagalbą. Taip pat bagažinėje vietą turėtų rasti žibintuvėlis, kastuvas ir techninė druska – visa tai pagelbės, jei netyčia kelias taptų neišvažiuojamas“, – pataria A. Žiukelis.

Apie BTA:

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (BTA) priklauso Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) ir yra didžiausia VIG bendrovė Baltijos regione. Beveik 200 metų veikianti, per 50 įmonių 25-iose šalyse valdanti VIG pirmauja Baltijos šalyse, kur grupės įmonės 2018 m. užima ketvirtadalį ne gyvybės draudimo rinkos. 2017 m. BTA savo draudimo partneriu Lietuvoje pasirinko per 400 tūkst. privačių bei verslo klientų, su kuriais pasirašyta beveik 1 mln. draudimo sutarčių, atlyginta per 38 mln. eurų žalų.

Pranešimą paskelbė: Lina Valantiejūtė, UAB „Idea Prima“

Kiti skelbimai:
 
hoco. Eye protection full screen curved surface Anti-Blue ray (A9) Screen protector, Apple, iPhone 7 Plus/8 Plus, Tempered glass, Black
 
Forever SE-410 Universal Cable 3.5mm In-Ear Earphones for mobile devices with Microphone (1.2m) White
 
MICROSOFT LIFECHAT LX-3000
 
Apple MMTN2ZM/A Original iPhone Stereo Headset mic/remote Lightning 1.4m Cable White (EU Blister)
 
Samsung case EFC-1C9LC for Galaxy Tab 8.9
Kelionė automobiliu ir maistas: kaip sutaupyti?

Kelionė automobiliu ir maistas: kaip sutaupyti?

Pripažinkime – ne visi keliaudami turi galimybių pietauti brangiausiuose restoranuose: kartais neišvengiamai tenka pataupyti. Tad dalijamės patarimais, kaip pernelyg nepaploninti savo piniginės. Ieškokite valgyklų, nebrangių mažų kavinių arba maitinkitės toliau nuo centro nutolusiose užeigėlėse Visai neseniai internete nuskambėjo istorija, kai japonų turistai už spagečius, jūrų gėrybes ir vandenį sumokėjo 350 eurų, o dar 80 eurų […]

  Straipsniai »

Klaipėdos uosto bendrasis planas leistų plėtoti gyvybiškai svarbią uosto infrastruktūrą

Pirmą kartą istorijoje parengtas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrasis planas, numatantis būtinas ir ilgalaikes uosto plėtros kryptis. Planas suderintas su kone 30 institucijų. Šio plano sprendiniai sudarys prielaidas uostui operatyviai reaguoti į besikeičiančias globalios rinkos sąlygas ir kurti reikiamą uosto infrastruktūrą. Šiuo metu Klaipėdos uosto trūkumais įvardijami nepakankamas gylis ir teritorijų stygius.   „Jau šiuo […]

  Straipsniai »

Magistralėje Vilnius–Kaunas–Klaipėda eismas rekonstruota „Megos“ sankryža ties Kaunu bus leidžiamas jau šiemet

Eismo sąlygos rekonstruojamame magistralės A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruože – vadinamoje „Megos“ sankryžoje ties Kaunu – netrukus pagerės. Dar šiais metais čia planuojama leisti eismą tiek pagrindiniu, tiek jungiamaisiais keliais. „Pagal sutartį magistralės rekonstrukcija buvo numatyta iki kitų metų balandžio mėn. Tačiau sparčiai vykdomi darbai leis gerokai anksčiau nei planuota atverti eismui šią svarbią sankryžą ir išspręsti […]

  Straipsniai »

„Rail Baltica“ geležinkelio statybas valdys per debesiją

Už „Rail Baltica“ projektą atsakinga „RB Rail AS“ pasirašė sutartį su pasaulyje lyderiaujančia programinės įrangos sprendimų tiekėja „Bentley Systems International Ltd.“, kuri rūpinsis statinio informacinio valdymo (SIV) sistemos Vieningos Duomenų Aplinkos (VDA) vystymu, pritaikymu ir palaikymu. Sutarties pagrindu ji bus naudojama geležinkelio linijos dizaino, statybų ir eksploatavimo fazėse. Bendra penkerių metų trukmės kontrakto suma siekia […]

  Straipsniai »