Sveikinimai epistolinio rašinio konkurso dalyvius pasieks neįprastu būdu

Sveikinimai epistolinio rašinio konkurso dalyvius pasieks neįprastu būdu

Viena iš gegužės mėnesio dienų Susisiekimo ministerijoje paprastai būna šventė – tądien apdovanojami Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO organizuojamo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso laureatai Lietuvoje. Šiais metais dėl Covid–19 pandemijos apdovanojimai vyksta kiek neįprastu, bet tuo pačiu labai simboliniu būdu – ministro sveikinimai, diplomai ir medaliai, simbolinės dovanėlės pas moksleivius keliauja paštu.  

„Kaip ir daugelyje kitų sričių, virusas paskatino paieškoti originalių sprendimų ir apdovanojant konkurso laureatus. Kasmet Lietuvos moksleiviai šiam konkursui parašo apie šimtą rašinių, todėl jų pastangas norisi įvertinti. Tai, kad apdovanojimai ir padėkos konkurso laureatus pasiekia pašto keliu, siejasi su pačia konkurso idėja – juk vaikai konkursui rašo laiškus, be to, vieni iš konkurso organizatorių yra pašto atstovai. Dėkojame kiekvienam dalyvavusiam konkurse – už drąsą kurti, gebėjimą paskatinti suklusti, Lietuvos vardo garsinimą“,  – sako susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič. 

Šiais metais tarptautinis epistolinio rašinio konkursas vyksta jau 49-tą kartą. Šį kartą moksleiviai buvo kviečiami rašyti žinutę suaugusiajam apie pasaulį, kuriame gyvename. 

Konkursas organizuojamas dviem pakopomis: pirmiausia išrenkamas vietinis šalies nugalėtojas, tada jo rašinys išverčiamas į prancūzų kalbą ir siunčiamas Pasaulinės pašto sąjungos tarptautiniam biurui, ir rašinys tada dalyvauja tolimesniame konkurso etape, kurio metu renkamas geriausio rašinio autorius tarptautiniu mastu. 

2020-ųjų geriausio epistolinio rašinio autore Lietuvoje pripažinta Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos septintokė Viltenė Vaitkevičiūtė (mokytoja Gražina Trybienė) – jos rašinys išverstas į prancūzų kalbą ir jau išsiųstas į tolimesnį konkurso etapą. Taip pat išrinkti antros ir trečios vietos autoriai – šie moksleiviai gaus diplomus bei medalius. Dar keletui moksleivių keliauja specialios padėkos. Iš viso sveikinimų ir Lietuvos pašto dovanėlių sulauks 14 vaikų. Simbolinės dovanos keliauja ir laureatų mokytojams.  

„Prisėdame prie šio konkurso organizavimo siekdami paskatinti jaunus žmones – kurti, nebijoti garsiai reikšti mintis, siekti daugiau. Šių metų rašinio tema tuo pačiu buvo ir puiki galimybė suaugusiems išgirsti vaikus – mes – suaugę neretai pranykstame savo rūpesčiuose ir nepastebime aplinkinio pasaulio grožio ar unikalumo, o vaikai jį mato dažnai kur kas detalesnį ir nuspalvintą visai kitomis spalvomis“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Lietuvoje konkursą organizuoja Lietuvos paštas kartu su Susisiekimo ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. 

Daugiau apie konkursą galima sužinoti čia

Pranešimą paskelbė: Vaiva Grigaitienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
HELLY HANSEN Vidda Parka Women's Black L
 
CAMPER Oxyde Foca Dark Brown 37
 
HELLY HANSEN Rigging Coat Men's Black L
 
Crocs™ Classic Lined Clog Navy/Charcoal 36,5
 
REIMA Stemu Denim Blue 29

Rekomenduojame

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Vilniaus valdžia negaili dėmesio ir pinigų dviračių takų statybai. Reikia pagalvoti, kaip efektyviai šią sukurtą susisiekimo infrastruktūrą išnaudoti. Didelių pasiekimų šioje srityje turi Indija ir Vietnamas. Vilniuje automobilių spūsčių mastui artėjant prie Indijos miestų, galima pasinaudoti pastarųjų patirtimi – dviračių taksi kroviniams ir žmonėms pervežti. Indijoje tokiu transportu užsiima žmonės, vadinami „rikšomis“. Žmonių pervežimui jie […]

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Kelyje patyrę eismo nelaimę Lietuvos vairuotojai pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos tarnyboms, o sutuoktiniui arba partneriui. Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis mūsų šalies vairuotojų po eismo avarijos iškart skambina antrajai pusei ir tik 17 proc. vairuojančių lietuvių iškart renka pagalbos numerį 112. Tokias tendencijas atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu bendrovės „Nielsen“ atlikta reprezentatyvi […]

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

Rudeniui artėjant pabaigos link, Vokietijos gamintoja „BMW Motorrad“ atskleidė būsimojo 2021 m. motociklų sezono naujienas. Kitąmet į gatves išriedės net penki nauji modeliai: šį pavasarį atnaujinto „R 18“ klasikinė versija „BMW R 18 Classic“ ir  atnaujinta „BMW R nineT“ modelių šeima: „R nineT“, „R nineT Pure“, „R nineT Scrambler“ bei „R nineT Urban G/S“.   […]

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Šiandien sostinėje įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė […]