Sveikinimai epistolinio rašinio konkurso dalyvius pasieks neįprastu būdu

Sveikinimai epistolinio rašinio konkurso dalyvius pasieks neįprastu būdu

Viena iš gegužės mėnesio dienų Susisiekimo ministerijoje paprastai būna šventė – tądien apdovanojami Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO organizuojamo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso laureatai Lietuvoje. Šiais metais dėl Covid–19 pandemijos apdovanojimai vyksta kiek neįprastu, bet tuo pačiu labai simboliniu būdu – ministro sveikinimai, diplomai ir medaliai, simbolinės dovanėlės pas moksleivius keliauja paštu.  

„Kaip ir daugelyje kitų sričių, virusas paskatino paieškoti originalių sprendimų ir apdovanojant konkurso laureatus. Kasmet Lietuvos moksleiviai šiam konkursui parašo apie šimtą rašinių, todėl jų pastangas norisi įvertinti. Tai, kad apdovanojimai ir padėkos konkurso laureatus pasiekia pašto keliu, siejasi su pačia konkurso idėja – juk vaikai konkursui rašo laiškus, be to, vieni iš konkurso organizatorių yra pašto atstovai. Dėkojame kiekvienam dalyvavusiam konkurse – už drąsą kurti, gebėjimą paskatinti suklusti, Lietuvos vardo garsinimą“,  – sako susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič. 

Šiais metais tarptautinis epistolinio rašinio konkursas vyksta jau 49-tą kartą. Šį kartą moksleiviai buvo kviečiami rašyti žinutę suaugusiajam apie pasaulį, kuriame gyvename. 

Konkursas organizuojamas dviem pakopomis: pirmiausia išrenkamas vietinis šalies nugalėtojas, tada jo rašinys išverčiamas į prancūzų kalbą ir siunčiamas Pasaulinės pašto sąjungos tarptautiniam biurui, ir rašinys tada dalyvauja tolimesniame konkurso etape, kurio metu renkamas geriausio rašinio autorius tarptautiniu mastu. 

2020-ųjų geriausio epistolinio rašinio autore Lietuvoje pripažinta Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos septintokė Viltenė Vaitkevičiūtė (mokytoja Gražina Trybienė) – jos rašinys išverstas į prancūzų kalbą ir jau išsiųstas į tolimesnį konkurso etapą. Taip pat išrinkti antros ir trečios vietos autoriai – šie moksleiviai gaus diplomus bei medalius. Dar keletui moksleivių keliauja specialios padėkos. Iš viso sveikinimų ir Lietuvos pašto dovanėlių sulauks 14 vaikų. Simbolinės dovanos keliauja ir laureatų mokytojams.  

„Prisėdame prie šio konkurso organizavimo siekdami paskatinti jaunus žmones – kurti, nebijoti garsiai reikšti mintis, siekti daugiau. Šių metų rašinio tema tuo pačiu buvo ir puiki galimybė suaugusiems išgirsti vaikus – mes – suaugę neretai pranykstame savo rūpesčiuose ir nepastebime aplinkinio pasaulio grožio ar unikalumo, o vaikai jį mato dažnai kur kas detalesnį ir nuspalvintą visai kitomis spalvomis“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Lietuvoje konkursą organizuoja Lietuvos paštas kartu su Susisiekimo ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. 

Daugiau apie konkursą galima sužinoti čia

Pranešimą paskelbė: Vaiva Grigaitienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
Bio Phyto Mild Facial Cleanser Veido prausiklis, 250 ml
 
TOMMY HILFIGER 15-39-01-5 Black 01 44
 
AUDIMAS Švelnaus mod.polo maršk.ilg.rank. 2021-571 Navy Blazer S
 
Este 83-28-05-8 Black 37
 
Camper Courb K300289 Blue 46

Rekomenduojame

Dėl pandemijos pernai mažėjo eismo įvykių skaičius, tačiau ne vairuotojų patirtos žalos

Dėl pandemijos pernai mažėjo eismo įvykių skaičius, tačiau ne vairuotojų patirtos žalos

Pernai užklupusi koronaviruso pandemija savo pėdsaką paliko daugelyje sričių, tarp jų – ir eismo įvykių statistikoje. Draudimo bendrovės ERGO Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas pastebi, kad 2020 metai išsiskyrė mažesniu nei įprasta fiksuotų eismo įvykių skaičiumi. Tai liudija ir kelių policijos statistika. Visgi, net ir galiojant karantino suvaržymams, smulkesnių eismo įvykių miestų […]

Vairavimas žiemą: svarbi automobilio techninė būklė

Vairavimas žiemą: svarbi automobilio techninė būklė

Besikeičiančios žiemos sąlygos, gausiau iškrentantis sniegas ir žema temperatūra vairuotojus ragina būti atsargesnius kelyje, rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo. Kitas svarbus saugaus dalyvavimo eisme žiemą aspektas – tvarkinga automobilio techninė būklė ir priežiūra. Vienas svarbiausių saugumo reikalavimų – tinkamos naudoti žieminės padangos, kurių protektoriaus gylis turi […]

Kokia bus kuriama ateities susisiekimo sistema

Kokia bus kuriama ateities susisiekimo sistema

Pandemija ir karantinas parodė, koks svarbus ekonomikai ir socialiniam gyvenimui yra susisiekimas. Šiai svarbiai Lietuvos žmonių veiklos sričiai privalo vadovauti Susisiekimo ministerija. Kaip šį darbą ji turi atlikti, išdėstyta Transporto veiklos pagrindų įstatyme ir pačios ministerijos sudarytuose jos veiklos nuostatuose. Visuose šiuose dokumentuose rašoma, kad Susisiekimo ministerija formuoja valstybės transporto politiką, organizuoja, koordinuoja ir kontroliuoja […]

Vyriausybės kanceliarija atsisako prabangių automobilių

Vyriausybės kanceliarija atsisako prabangių automobilių

Vyriausybės kanceliarija nutraukia automobilių nuomos sutartį ir atsisako prabangių automobilių naudojimo. „Šiuo metu matome, kad per pandemiją daugiau dirbant nuotoliniu būdu, sumažėjus judėjimui, išvykų ir susitikimų kitose institucijose, galime reikšmingai sutaupyti, taip pat atsisakyti nereikalingos prabangos ir perdėtų, nebūtinų valdžios privilegijų. Todėl nematau poreikio naudotis asmeninio vairuotojo su automobiliu paslaugomis, kas anksčiau buvo įprasta praktika. […]