„Švaros broliai“ keičia veiklos modelį: pardavė keturias tunelinių plovyklų franšizes

„Švaros broliai“ keičia veiklos modelį: pardavė keturias tunelinių plovyklų franšizes

Švaros paslaugų bendrovė „Švaros broliai“ pirmadienį pagal franšizės sutartį perleido tunelinės plovyklos sostinės Justiniškių rajone valdymą naujam operatoriui. Šiemet sudariusi keturis tokius sandorius įmonė pažymi esminį veiklos pokytį:  „Švaros broliai“ tapo franšizių teikėja. Pasak vieno bendrovės įkūrėjų, svarbiu verslo patikimumo ženklu tapo ir tai, kad trys iš keturių sandorių sudaryti kriziniu karantino laikotarpiu.

„Mums pavyko rinkoje atsirinkti efektyviausius robotizuotus įrengimus ir iš jų suformuoti unikalią tunelinės plovyklos liniją, užtikrinančią greičiausią paslaugą Europoje. „Švaros brolių“ sukurta linija gali atlikti visą plovimo ciklą kartu su džiovinimu per mažiau nei 2 minutes, leidžiant per valandą nuplauti 220 ir daugiau automobilių.

Toks plovyklų greičio ir kokybės santykis bei mūsų siūloma šio verslo valdymo kompetencijų patirtis leidžia maksimizuoti franšizės gavėjo pajamas ir investicinę grąžą“, – sako vienas „Švaros brolių“ įkūrėjų Evaldas Kinderis.

Pasak „Švaros brolių“ vykdomojo direktoriaus Igno Pranskevičiaus, įmonei franšizavimo modelis yra vienas efektyviausių būdų greitesnei plėtrai ir investicijų pritraukimui užtikrinti.

„Nors daugybė mūsų mėgstamiausių restoranų, viešbučių, pramogų, parduotuvių ar net degalų kolonėlių yra vietos verslininkų nusipirktos užsienietiškos franšizės, Lietuvoje šis verslo modelis vis dar nėra plačiai žinomas ar taikomas. Lietuvių kalboje neturime net paprasto termino franšizių teikėjui apibūdinti.

Mūsų tapimas franšizių teikėjais reiškia, kad sukūrėme tokį automobilių švaros paslaugų verslo modelį, kuris lengvai gali būti pritaikomas Lietuvoje ar užsienyje ir yra užtikrintai sėkmingas“, – teigia I. Pranskevičius.

Sandoriai – karantino laikotarpiu 

Visus keturis franšizių pardavimo sandorius įmonė pasirašė šiemet, trys iš jų sudaryti Lietuvoje jau paskelbus karantiną. Franšizių gavėjais tapo aukščiausio lygio ir reputacijos, solidžią patirtį sukaupę Lietuvos verslo vadovai. Ekonomiškai nestabiliu laikotarpiu išsaugotą investuotojų pasitikėjimą I. Pranskevičius vertina kaip dar vieną sukurto verslo užtikrintos naudos ir pelningumo įrodymą.

„Tai dar kartą patvirtina, kad investuotojams pasiūlėme tvarų ir stabilią vertę kuriantį tunelinių plovyklų verslą. Jis leidžia augančioje rinkoje įsitvirtinti su jau gerai žinomu prekės ženklu ir sėkmingai veikiančiu verslo modeliu“, – teigia I. Pranskevičius.

Iš viso „Švaros brolių“  bendrovė įkūrusi septynių tunelinių plovyklų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Visos keturios šiemet parduotos plovyklos yra Vilniuje. Pasak įmonės vadovo, jau veikiančių tunelinių plovyklų Kaune ir Klaipėdoje franšizės taip pat gali būti siūlomos investuotojams. Be to, „Švaros broliai“ siūlys įsigyti „tuščio sklypo“ franšizes, norintiems statyti naują tunelinę plovyklą nuosavame ar nuomojamame nekilnojamojo turto objekte.

Modelį kūrė ekspertai, rėmėsi gerosiomis JAV praktikomis

„Švaros brolių“ teikiamas modelis yra ekspertų komandos išvystytas mūsų šalyje, tačiau paremtas ir gerosiomis pasaulinės sėkmės pasiekusių JAV švaros paslaugų bendrovių patirtimis. Teisinę šio modelio dalį įmonės komanda kūrė kartu su žinoma teisės firma „Sorainen“.

E. Kinderis pažymi, nors Lietuvoje franšizavimas dar nėra gerai žinomas verslo modelis, JAV jis leido suklestėti daugeliui šiandien visame pasaulyje atpažįstamų prekės ženklų.

„Kol kas dar neturime daug lietuviško verslo franšizių sėkmės istorijų, bet esame tikri, kad savo produktu galime pakeisti šią statistiką ir tuo pačiu nubrėžti naują galimybių liniją visos šalies mastu. Verslui reikšmingai augti ir greitai plėstis geresnio būdo tiesiog nėra – todėl būtent šį ir renkasi daugybė gerai sustyguotų didžiųjų JAV, Europos bendrovių“, – teigia E. Kinderis.

Pasak jo, geras pavyzdys – visiems puikiai pažįstamas „McDonalds“ prekės ženklas. Viena iš svarbiausių jo pasaulinės sėkmės paslapčių – vienodai aukštas veiklos standartas ir aiški produkcija, kad ir kurioje pasaulio šalyje įsikurtų restoranas.

„Tai pasiekiama užtikrinant visų veiklos sričių ir prekės ženklo standartų palaikymą. Mes siekiame, kad kiekvienoje „Švaros brolių“ vardu dirbančioje tunelinėje plovykloje visuomet būtų atliekama tokia pati kokybiška ir greita paslauga“, – sako E. Kinderis. 

„Švaros brolių“ franšizes nusipirkę verslininkai įgijo teisę naudoti prekės ženklą, patentuotą įrangą, verslo valdymo sistemas, taip pat buvo konsultuojami juridiniais ir finansiniais klausimais. Finansines paslaugas franšizių gavėjams užtikrino bankas „Mano bankas“.

Apie franšizę

Franšizės verslo modelio principas veikia, kai vieno prekinio ženklo savininkas sutarties pagrindu suteikia leidimą kitam juridiniam ar fiziniam asmeniui naudotis tuo prekiniu ženklu ir vykdyti jo veiklą.

Sumokėjus sutarties mokestį, dažniausiai gaunamas visas instrukcijų paketas ir rekomendacijos veiklos vykdymui, sukaupta prekinio ženklo patirtis, leidimai naudoti prekės ženklą ir papildomos konsultacijos bei apmokymai. Žinomas prekės ženklas leidžia pradėti veiklą su iš karto egzistuojančiu klientų srautu ir susijusiais, patikrintais tiekėjais bei jų siūlomomis specialiomis kainomis, o franšizės teikėjas įsipareigoja teikti franšizės gavėjui įvairias paslaugas (pvz. rinkodaros, prekių tiekimo, techninio aptarnavimo), padedančias generuoti didesnę vertę.

Tuo pačiu sutariama, kad visuose franšizės gavėjų valdomuose padaliniuose būtų laikomasi vienodų prekės ženklo įvaizdžio, kokybės standartų, procedūros būtų atliekamos identiškai, o vartotojai gautų tokius pačius produktus ir paslaugas.

Franšizavimo verslo modelis yra plačiai paplitęs pasaulyje. Lietuvoje franšizės pagrindu taip pat veikia ne vienas žinomas užsienio prekės ženklas: „McDonalds“, „Marriott“, „RE/MAX“, „Yves Rocher“, „Circle K“ ir kiti. 

„Švaros broliai“ yra didžiausias Lietuvoje specializuotas automobilių plovimo ir patalpų valymo tinklas, jau du dešimtmečius teikiantis visapusiškas švaros paslaugas. Bendrovė valdo savitarnos plovyklų, švaros centrų ir itin pažangių tunelinių plovyklų tinklą penkiuose Lietuvos miestuose.

Audituotais duomenimis, pernai „Švaros brolių“ pajamos augo 30 proc. ir siekė 13 mln. eurų. Bendrovės EBITDA 2019 metais augo 2,7 karto ir viršijo 1,6 mln. eurų. 2018-aisiais veikusi nuostolingai, pernai įmonė uždirbo 0,4 mln. eurų pelno prieš mokesčius.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Pletkus, Integrity PR

Kiti skelbimai:
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Rekomenduojame

Nuo temperatūros svyravimų kenčia keliai: ką siūlo mokslininkai?

Nuo temperatūros svyravimų kenčia keliai: ką siūlo mokslininkai?

Ne tik liūtys, bet ir dideli karščiai padaro miestams nemažai žalos. Ypač kenčia keliai. Oro temperatūrai pakilus iki daugiau nei 30 laipsnių karščio, „plaukiantis“ bitumas bei provėžuota kelio danga – viena iš itin dažnų problemų. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kelių tyrimų instituto direktoriaus prof. dr. Audriaus Vaitkaus, specialistų tokie incidentai nestebina. „Klimato […]

M. Skuodis: pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtra – potencialas naujiems kroviniams ir investicijoms pritraukti

M. Skuodis: pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtra – potencialas naujiems kroviniams ir investicijoms pritraukti

Lankydamiesi šiandien Klaipėdoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis apžiūrėjo per pastaruosius metus išplėtotą Malkų įlanką bei perspektyvinę pietinę dalį, kurioje artimiausiais metais planuojama dideli darbai. Sėkmingai atliktos investicijos į Malkų įlanką Klaipėdos uostui jau leidžia užsitikrinti dar tvirtesnes pozicijas laivų remonto rinkoje, didinti krovos pajėgumą, o numatoma pietinės uosto dalies plėtra […]

Klaipėdoje Premjerė ir susisiekimo ministras dalyvaus naujo lietuviško kelto vardo suteikimo ceremonijoje ir apžiūrės plėtojamą pietinę uosto dalį

Klaipėdoje Premjerė ir susisiekimo ministras dalyvaus naujo lietuviško kelto vardo suteikimo ceremonijoje ir apžiūrės plėtojamą pietinę uosto dalį

Penktadienį, liepos 23 d., Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis lankysis Klaipėdoje, kur dalyvaus naujo „Smiltynės perkėlos“ kelto vardo suteikimo ceremonijoje, laivu plauks ir apžiūrės Malkų įlanką bei Klaipėdos uosto pietinę dalį, kurioje artimiausiais metais planuojama didelė plėtra. „Smiltynės perkėlai“ pastatytas 60 m ilgio, 14 m pločio universalus keleivinis-krovininis keltas „Klaipėda“ išskirtinis […]

Pandemija Lietuvos aviacijoje – kada grįšime į įprastas vėžes?

Pandemija Lietuvos aviacijoje – kada grįšime į įprastas vėžes?

Netikėtai pasaulį užklupęs Covid-19 iš esmės sukrėtė aviacijos industriją. Siekiant suvaldyti virusą, lyg tol klestėjusi sfera kone pernakt smuko į dar neregėtas žemumas. Nacionalinės aviacijos asociacijos LAVIA teigimu, prireiks bent dviejų metų, kol sugrįšime į 2019 metais pasiekto aviacijos piko laikus. Asociacijos prielaida remiasi optimistinėmis prognozėmis, laikantis pozicijos, kad pasaulinė pandeminė situacija gerės arba bent […]

Marius Skuodis approved the new Board of Lietuvos geležinkeliai, AB

Marius Skuodis approved the new Board of Lietuvos geležinkeliai, AB

Upon the approval of the Minister of Transport and Communications, the newly formed Board of Lietuvos geležinkeliai, AB (LTG) takes up its duties. It consists of 7 members; i.e. five independent members: Dalia Andrulionienė, Eugenijus Preikša, Bernard Guillelmon, Kęstutis Šliužas, Aurimas Vilkelis; and 2 members delegated by the Ministry of Transport and Communications: Romas Švedas […]

Skelbiami mėgėjiškų vaizdo siužetų saugaus eismo tema konkurso nugalėtojai

Skelbiami mėgėjiškų vaizdo siužetų saugaus eismo tema konkurso nugalėtojai

Paaiškėjo valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) skelbto mėgėjiškų vaizdo siužetų saugaus eismo tema konkurso nugalėtojai. I grupėje, kurioje varžėsi 12-18 metų amžiaus autorių sukurti vaizdo siužetai geriausiais pripažinti vaizdo siužetai „Saugok save“ (autorius Lukas Pacevičius iš Vilniaus) ir „Vairuodamas nesinaudok telefonu!“ (autoriai Benas ir Darius Bačkaičiai iš Kauno). III grupėje, […]