„Švaros broliai“ keičia veiklos modelį: pardavė keturias tunelinių plovyklų franšizes

„Švaros broliai“ keičia veiklos modelį: pardavė keturias tunelinių plovyklų franšizes

Švaros paslaugų bendrovė „Švaros broliai“ pirmadienį pagal franšizės sutartį perleido tunelinės plovyklos sostinės Justiniškių rajone valdymą naujam operatoriui. Šiemet sudariusi keturis tokius sandorius įmonė pažymi esminį veiklos pokytį:  „Švaros broliai“ tapo franšizių teikėja. Pasak vieno bendrovės įkūrėjų, svarbiu verslo patikimumo ženklu tapo ir tai, kad trys iš keturių sandorių sudaryti kriziniu karantino laikotarpiu.

„Mums pavyko rinkoje atsirinkti efektyviausius robotizuotus įrengimus ir iš jų suformuoti unikalią tunelinės plovyklos liniją, užtikrinančią greičiausią paslaugą Europoje. „Švaros brolių“ sukurta linija gali atlikti visą plovimo ciklą kartu su džiovinimu per mažiau nei 2 minutes, leidžiant per valandą nuplauti 220 ir daugiau automobilių.

Toks plovyklų greičio ir kokybės santykis bei mūsų siūloma šio verslo valdymo kompetencijų patirtis leidžia maksimizuoti franšizės gavėjo pajamas ir investicinę grąžą“, – sako vienas „Švaros brolių“ įkūrėjų Evaldas Kinderis.

Pasak „Švaros brolių“ vykdomojo direktoriaus Igno Pranskevičiaus, įmonei franšizavimo modelis yra vienas efektyviausių būdų greitesnei plėtrai ir investicijų pritraukimui užtikrinti.

„Nors daugybė mūsų mėgstamiausių restoranų, viešbučių, pramogų, parduotuvių ar net degalų kolonėlių yra vietos verslininkų nusipirktos užsienietiškos franšizės, Lietuvoje šis verslo modelis vis dar nėra plačiai žinomas ar taikomas. Lietuvių kalboje neturime net paprasto termino franšizių teikėjui apibūdinti.

Mūsų tapimas franšizių teikėjais reiškia, kad sukūrėme tokį automobilių švaros paslaugų verslo modelį, kuris lengvai gali būti pritaikomas Lietuvoje ar užsienyje ir yra užtikrintai sėkmingas“, – teigia I. Pranskevičius.

Sandoriai – karantino laikotarpiu 

Visus keturis franšizių pardavimo sandorius įmonė pasirašė šiemet, trys iš jų sudaryti Lietuvoje jau paskelbus karantiną. Franšizių gavėjais tapo aukščiausio lygio ir reputacijos, solidžią patirtį sukaupę Lietuvos verslo vadovai. Ekonomiškai nestabiliu laikotarpiu išsaugotą investuotojų pasitikėjimą I. Pranskevičius vertina kaip dar vieną sukurto verslo užtikrintos naudos ir pelningumo įrodymą.

„Tai dar kartą patvirtina, kad investuotojams pasiūlėme tvarų ir stabilią vertę kuriantį tunelinių plovyklų verslą. Jis leidžia augančioje rinkoje įsitvirtinti su jau gerai žinomu prekės ženklu ir sėkmingai veikiančiu verslo modeliu“, – teigia I. Pranskevičius.

Iš viso „Švaros brolių“  bendrovė įkūrusi septynių tunelinių plovyklų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Visos keturios šiemet parduotos plovyklos yra Vilniuje. Pasak įmonės vadovo, jau veikiančių tunelinių plovyklų Kaune ir Klaipėdoje franšizės taip pat gali būti siūlomos investuotojams. Be to, „Švaros broliai“ siūlys įsigyti „tuščio sklypo“ franšizes, norintiems statyti naują tunelinę plovyklą nuosavame ar nuomojamame nekilnojamojo turto objekte.

Modelį kūrė ekspertai, rėmėsi gerosiomis JAV praktikomis

„Švaros brolių“ teikiamas modelis yra ekspertų komandos išvystytas mūsų šalyje, tačiau paremtas ir gerosiomis pasaulinės sėkmės pasiekusių JAV švaros paslaugų bendrovių patirtimis. Teisinę šio modelio dalį įmonės komanda kūrė kartu su žinoma teisės firma „Sorainen“.

E. Kinderis pažymi, nors Lietuvoje franšizavimas dar nėra gerai žinomas verslo modelis, JAV jis leido suklestėti daugeliui šiandien visame pasaulyje atpažįstamų prekės ženklų.

„Kol kas dar neturime daug lietuviško verslo franšizių sėkmės istorijų, bet esame tikri, kad savo produktu galime pakeisti šią statistiką ir tuo pačiu nubrėžti naują galimybių liniją visos šalies mastu. Verslui reikšmingai augti ir greitai plėstis geresnio būdo tiesiog nėra – todėl būtent šį ir renkasi daugybė gerai sustyguotų didžiųjų JAV, Europos bendrovių“, – teigia E. Kinderis.

Pasak jo, geras pavyzdys – visiems puikiai pažįstamas „McDonalds“ prekės ženklas. Viena iš svarbiausių jo pasaulinės sėkmės paslapčių – vienodai aukštas veiklos standartas ir aiški produkcija, kad ir kurioje pasaulio šalyje įsikurtų restoranas.

„Tai pasiekiama užtikrinant visų veiklos sričių ir prekės ženklo standartų palaikymą. Mes siekiame, kad kiekvienoje „Švaros brolių“ vardu dirbančioje tunelinėje plovykloje visuomet būtų atliekama tokia pati kokybiška ir greita paslauga“, – sako E. Kinderis. 

„Švaros brolių“ franšizes nusipirkę verslininkai įgijo teisę naudoti prekės ženklą, patentuotą įrangą, verslo valdymo sistemas, taip pat buvo konsultuojami juridiniais ir finansiniais klausimais. Finansines paslaugas franšizių gavėjams užtikrino bankas „Mano bankas“.

Apie franšizę

Franšizės verslo modelio principas veikia, kai vieno prekinio ženklo savininkas sutarties pagrindu suteikia leidimą kitam juridiniam ar fiziniam asmeniui naudotis tuo prekiniu ženklu ir vykdyti jo veiklą.

Sumokėjus sutarties mokestį, dažniausiai gaunamas visas instrukcijų paketas ir rekomendacijos veiklos vykdymui, sukaupta prekinio ženklo patirtis, leidimai naudoti prekės ženklą ir papildomos konsultacijos bei apmokymai. Žinomas prekės ženklas leidžia pradėti veiklą su iš karto egzistuojančiu klientų srautu ir susijusiais, patikrintais tiekėjais bei jų siūlomomis specialiomis kainomis, o franšizės teikėjas įsipareigoja teikti franšizės gavėjui įvairias paslaugas (pvz. rinkodaros, prekių tiekimo, techninio aptarnavimo), padedančias generuoti didesnę vertę.

Tuo pačiu sutariama, kad visuose franšizės gavėjų valdomuose padaliniuose būtų laikomasi vienodų prekės ženklo įvaizdžio, kokybės standartų, procedūros būtų atliekamos identiškai, o vartotojai gautų tokius pačius produktus ir paslaugas.

Franšizavimo verslo modelis yra plačiai paplitęs pasaulyje. Lietuvoje franšizės pagrindu taip pat veikia ne vienas žinomas užsienio prekės ženklas: „McDonalds“, „Marriott“, „RE/MAX“, „Yves Rocher“, „Circle K“ ir kiti. 

„Švaros broliai“ yra didžiausias Lietuvoje specializuotas automobilių plovimo ir patalpų valymo tinklas, jau du dešimtmečius teikiantis visapusiškas švaros paslaugas. Bendrovė valdo savitarnos plovyklų, švaros centrų ir itin pažangių tunelinių plovyklų tinklą penkiuose Lietuvos miestuose.

Audituotais duomenimis, pernai „Švaros brolių“ pajamos augo 30 proc. ir siekė 13 mln. eurų. Bendrovės EBITDA 2019 metais augo 2,7 karto ir viršijo 1,6 mln. eurų. 2018-aisiais veikusi nuostolingai, pernai įmonė uždirbo 0,4 mln. eurų pelno prieš mokesčius.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Pletkus, Integrity PR

Kiti skelbimai:
 
Bio Phyto Mild Facial Cleanser Veido prausiklis, 250 ml
 
TOMMY HILFIGER 15-39-01-5 Black 01 44
 
AUDIMAS Švelnaus mod.polo maršk.ilg.rank. 2021-571 Navy Blazer S
 
Este 83-28-05-8 Black 37
 
Camper Courb K300289 Blue 46

Rekomenduojame

Vairavimas žiemą: svarbu atsakingai įvertinti eismo sąlygas

Vairavimas žiemą: svarbu atsakingai įvertinti eismo sąlygas

Žiemos sąlygos gali būti itin permainingos. Kartais net tą pačią dieną gali lyti, kristi sniegas, šlapdriba, formuotis plikledis arba staigiai kristi oro temperatūra, todėl prieš kiekvieną kelionę vairuotojai turėtų itin atidžiai įvertinti esamas eismo sąlygas, kelio dangos būklę ir pasirinkti žiemos sąlygoms tinkamą, saugų vairavimo stilių. Važiuojant slidžia kelio danga vairuoti reikėtų tolygiai, vengti staigių […]

„Audi e-tron GT“ premjera – jau vasario mėnesį

„Audi e-tron GT“ premjera – jau vasario mėnesį

„Nuostabiausias automobilis, kurį esu kada nors nupiešęs“ , – taip teigė „Audi Design“ padalinio vadovas Marc Lichte 2018 m. rudenį, kada gamintojas Los Andželo automobilių parodoje pristatė koncepcinį „Audi e-tron GT“. Po dviejų metų debiutuoja pirmas serijinės gamybos elektrinis „Gran Turismo“ klasės „Audi“ automobilis. Pasaulinė automobilio premjera – jau vasario 9 dieną. Apgalvotas ir funkcionalus […]

Susisiekimo ministro ir elektroninių ryšių rinkos atstovų susitikime – dėmesys 5G ryšiui, valstybinio kritinio ryšio tinklo kūrimui, Elektroninių ryšių įstatymo projektui

Susisiekimo ministro ir elektroninių ryšių rinkos atstovų susitikime – dėmesys 5G ryšiui, valstybinio kritinio ryšio tinklo kūrimui, Elektroninių ryšių įstatymo projektui

Susisiekimo ministras Marius Skuodis trečiadienį nuotoliniame susitikime su elektroninių ryšių rinkos atstovais išreiškė viltį, kad naujos kartos judriojo ryšio (5G) dažnių skirstymo aukciono pradžia neužtruks, tinklas bus tolygiai diegiamas visoje Lietuvoje ir artimiausiais metais pasieks bent jau didžiuosius šalies miestus. Taip pat, ministro manymu, labai svarbu, kad visa Lietuvoje esama elektroninių ryšių infrastruktūros informacija būtų […]

Vilnius pribrendo metropolitenui ir pagal Maskvos standartus

Vilnius pribrendo metropolitenui ir pagal Maskvos standartus

Nenuostabu, kad dalis Lietuvos visuomenės dar gyvena pagal sovietinius standartus. 50 metų mes jais vadovavomės, ne taip lengva atprasti. „Metro sąjūdžio“ žmonės jau beveik 20 metų įrodinėja, kad Vakarų Europoje sprendimą pradėti planuoti ir statyti miesto geležinkelį – metropoliteną lemia ekonominis ir socialinis tikslingumas, o ne gyventojų skaičius. Kol kas tuo įtikinti pavyko tik LR […]