„Švaros broliai“ keičia veiklos modelį: pardavė keturias tunelinių plovyklų franšizes

„Švaros broliai“ keičia veiklos modelį: pardavė keturias tunelinių plovyklų franšizes

Švaros paslaugų bendrovė „Švaros broliai“ pirmadienį pagal franšizės sutartį perleido tunelinės plovyklos sostinės Justiniškių rajone valdymą naujam operatoriui. Šiemet sudariusi keturis tokius sandorius įmonė pažymi esminį veiklos pokytį:  „Švaros broliai“ tapo franšizių teikėja. Pasak vieno bendrovės įkūrėjų, svarbiu verslo patikimumo ženklu tapo ir tai, kad trys iš keturių sandorių sudaryti kriziniu karantino laikotarpiu.

„Mums pavyko rinkoje atsirinkti efektyviausius robotizuotus įrengimus ir iš jų suformuoti unikalią tunelinės plovyklos liniją, užtikrinančią greičiausią paslaugą Europoje. „Švaros brolių“ sukurta linija gali atlikti visą plovimo ciklą kartu su džiovinimu per mažiau nei 2 minutes, leidžiant per valandą nuplauti 220 ir daugiau automobilių.

Toks plovyklų greičio ir kokybės santykis bei mūsų siūloma šio verslo valdymo kompetencijų patirtis leidžia maksimizuoti franšizės gavėjo pajamas ir investicinę grąžą“, – sako vienas „Švaros brolių“ įkūrėjų Evaldas Kinderis.

Pasak „Švaros brolių“ vykdomojo direktoriaus Igno Pranskevičiaus, įmonei franšizavimo modelis yra vienas efektyviausių būdų greitesnei plėtrai ir investicijų pritraukimui užtikrinti.

„Nors daugybė mūsų mėgstamiausių restoranų, viešbučių, pramogų, parduotuvių ar net degalų kolonėlių yra vietos verslininkų nusipirktos užsienietiškos franšizės, Lietuvoje šis verslo modelis vis dar nėra plačiai žinomas ar taikomas. Lietuvių kalboje neturime net paprasto termino franšizių teikėjui apibūdinti.

Mūsų tapimas franšizių teikėjais reiškia, kad sukūrėme tokį automobilių švaros paslaugų verslo modelį, kuris lengvai gali būti pritaikomas Lietuvoje ar užsienyje ir yra užtikrintai sėkmingas“, – teigia I. Pranskevičius.

Sandoriai – karantino laikotarpiu 

Visus keturis franšizių pardavimo sandorius įmonė pasirašė šiemet, trys iš jų sudaryti Lietuvoje jau paskelbus karantiną. Franšizių gavėjais tapo aukščiausio lygio ir reputacijos, solidžią patirtį sukaupę Lietuvos verslo vadovai. Ekonomiškai nestabiliu laikotarpiu išsaugotą investuotojų pasitikėjimą I. Pranskevičius vertina kaip dar vieną sukurto verslo užtikrintos naudos ir pelningumo įrodymą.

„Tai dar kartą patvirtina, kad investuotojams pasiūlėme tvarų ir stabilią vertę kuriantį tunelinių plovyklų verslą. Jis leidžia augančioje rinkoje įsitvirtinti su jau gerai žinomu prekės ženklu ir sėkmingai veikiančiu verslo modeliu“, – teigia I. Pranskevičius.

Iš viso „Švaros brolių“  bendrovė įkūrusi septynių tunelinių plovyklų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Visos keturios šiemet parduotos plovyklos yra Vilniuje. Pasak įmonės vadovo, jau veikiančių tunelinių plovyklų Kaune ir Klaipėdoje franšizės taip pat gali būti siūlomos investuotojams. Be to, „Švaros broliai“ siūlys įsigyti „tuščio sklypo“ franšizes, norintiems statyti naują tunelinę plovyklą nuosavame ar nuomojamame nekilnojamojo turto objekte.

Modelį kūrė ekspertai, rėmėsi gerosiomis JAV praktikomis

„Švaros brolių“ teikiamas modelis yra ekspertų komandos išvystytas mūsų šalyje, tačiau paremtas ir gerosiomis pasaulinės sėkmės pasiekusių JAV švaros paslaugų bendrovių patirtimis. Teisinę šio modelio dalį įmonės komanda kūrė kartu su žinoma teisės firma „Sorainen“.

E. Kinderis pažymi, nors Lietuvoje franšizavimas dar nėra gerai žinomas verslo modelis, JAV jis leido suklestėti daugeliui šiandien visame pasaulyje atpažįstamų prekės ženklų.

„Kol kas dar neturime daug lietuviško verslo franšizių sėkmės istorijų, bet esame tikri, kad savo produktu galime pakeisti šią statistiką ir tuo pačiu nubrėžti naują galimybių liniją visos šalies mastu. Verslui reikšmingai augti ir greitai plėstis geresnio būdo tiesiog nėra – todėl būtent šį ir renkasi daugybė gerai sustyguotų didžiųjų JAV, Europos bendrovių“, – teigia E. Kinderis.

Pasak jo, geras pavyzdys – visiems puikiai pažįstamas „McDonalds“ prekės ženklas. Viena iš svarbiausių jo pasaulinės sėkmės paslapčių – vienodai aukštas veiklos standartas ir aiški produkcija, kad ir kurioje pasaulio šalyje įsikurtų restoranas.

„Tai pasiekiama užtikrinant visų veiklos sričių ir prekės ženklo standartų palaikymą. Mes siekiame, kad kiekvienoje „Švaros brolių“ vardu dirbančioje tunelinėje plovykloje visuomet būtų atliekama tokia pati kokybiška ir greita paslauga“, – sako E. Kinderis. 

„Švaros brolių“ franšizes nusipirkę verslininkai įgijo teisę naudoti prekės ženklą, patentuotą įrangą, verslo valdymo sistemas, taip pat buvo konsultuojami juridiniais ir finansiniais klausimais. Finansines paslaugas franšizių gavėjams užtikrino bankas „Mano bankas“.

Apie franšizę

Franšizės verslo modelio principas veikia, kai vieno prekinio ženklo savininkas sutarties pagrindu suteikia leidimą kitam juridiniam ar fiziniam asmeniui naudotis tuo prekiniu ženklu ir vykdyti jo veiklą.

Sumokėjus sutarties mokestį, dažniausiai gaunamas visas instrukcijų paketas ir rekomendacijos veiklos vykdymui, sukaupta prekinio ženklo patirtis, leidimai naudoti prekės ženklą ir papildomos konsultacijos bei apmokymai. Žinomas prekės ženklas leidžia pradėti veiklą su iš karto egzistuojančiu klientų srautu ir susijusiais, patikrintais tiekėjais bei jų siūlomomis specialiomis kainomis, o franšizės teikėjas įsipareigoja teikti franšizės gavėjui įvairias paslaugas (pvz. rinkodaros, prekių tiekimo, techninio aptarnavimo), padedančias generuoti didesnę vertę.

Tuo pačiu sutariama, kad visuose franšizės gavėjų valdomuose padaliniuose būtų laikomasi vienodų prekės ženklo įvaizdžio, kokybės standartų, procedūros būtų atliekamos identiškai, o vartotojai gautų tokius pačius produktus ir paslaugas.

Franšizavimo verslo modelis yra plačiai paplitęs pasaulyje. Lietuvoje franšizės pagrindu taip pat veikia ne vienas žinomas užsienio prekės ženklas: „McDonalds“, „Marriott“, „RE/MAX“, „Yves Rocher“, „Circle K“ ir kiti. 

„Švaros broliai“ yra didžiausias Lietuvoje specializuotas automobilių plovimo ir patalpų valymo tinklas, jau du dešimtmečius teikiantis visapusiškas švaros paslaugas. Bendrovė valdo savitarnos plovyklų, švaros centrų ir itin pažangių tunelinių plovyklų tinklą penkiuose Lietuvos miestuose.

Audituotais duomenimis, pernai „Švaros brolių“ pajamos augo 30 proc. ir siekė 13 mln. eurų. Bendrovės EBITDA 2019 metais augo 2,7 karto ir viršijo 1,6 mln. eurų. 2018-aisiais veikusi nuostolingai, pernai įmonė uždirbo 0,4 mln. eurų pelno prieš mokesčius.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Pletkus, Integrity PR

Kiti skelbimai:
 
HELLY HANSEN Vidda Parka Women's Black L
 
CAMPER Oxyde Foca Dark Brown 37
 
HELLY HANSEN Rigging Coat Men's Black L
 
Crocs™ Classic Lined Clog Navy/Charcoal 36,5
 
REIMA Stemu Denim Blue 29

Rekomenduojame

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

Rudeniui artėjant pabaigos link, Vokietijos gamintoja „BMW Motorrad“ atskleidė būsimojo 2021 m. motociklų sezono naujienas. Kitąmet į gatves išriedės net penki nauji modeliai: šį pavasarį atnaujinto „R 18“ klasikinė versija „BMW R 18 Classic“ ir  atnaujinta „BMW R nineT“ modelių šeima: „R nineT“, „R nineT Pure“, „R nineT Scrambler“ bei „R nineT Urban G/S“.   […]

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Šiandien sostinėje įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė […]

Ruduo bėga greitai, žiema jau ne už kalnų – pats laikas keisti padangas iš vasarinių į žiemines!

Ruduo bėga greitai, žiema jau ne už kalnų – pats laikas keisti padangas iš vasarinių į žiemines!

Žinome, kad padangos – tai vienintelė transporto priemonės dalis, kuri liečiasi su kelio danga, ir jas keisti reikia du (2) kartus per metus, prieš vasarą, ir žiemą. Kiekvienas vairuotojas Lietuvoje privalo pakeisti savo vairuojamos transporto priemones padangas iš vasarinių į žiemines iki tam nustatyto termino – lapkričio 10-os dienos. Padangos gali būti pakeičiamos ir anksčiau, […]

„airBaltic“ susisiekimą su Baltijos šalimis sieks išlaikyti ir žiemą

„airBaltic“ susisiekimą su Baltijos šalimis sieks išlaikyti ir žiemą

Vilniuje nuo šios savaitės įsigaliojo naujas „airBaltic“ žiemos tvarkaraštis. Šio sezono metu oro linijų bendrovė planuoja vykdyti aštuonis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus. Iš Lietuvos sostinės „airBaltic“ siūlys tiesioginius skrydžius į Amsterdamą, Berlyną, Kijevą, Londoną, Miuncheną, Oslą ir Paryžių ir patogų susisiekimą per Rygą daugiau nei 40 krypčių. Be to, skrendant iš Rygos į žiemos tvarkaraštį […]