Susisiekimo ministras ragina tėvus ir mokytojus priminti vaikams apie saugią kelionę į mokyklą

Susisiekimo ministras ragina tėvus ir mokytojus priminti vaikams apie saugią kelionę į mokyklą

Prasidedant naujiems mokslo metams, susisiekimo ministras Rokas Masiulis kviečia mokyklinio amžiaus vaikų tėvus ir mokytojus atkreipti dėmesį į jaunųjų eismo dalyvių drausmingumą, atsakingumą už savo elgesį kelyje ir pasirūpinti, kad jų dalyvavimas eisme būtų saugus.

„Prasideda metų laikas, reikalaujantis ypatingo visų eismo dalyvių atidumo. Po vasaros atostogų vaikai būna primiršę, kaip saugiai elgtis kelyje į mokyklą, o tai neretai tampa skaudžių nelaimių priežastimi. Siekiame atkreipti visų mokyklinio amžiaus vaikų tėvelių dėmesį į būtiniausias eismo saugos priemones, kuriomis aprūpinti vaikai galės daug saugiau keliauti į mokyklą, o iš vairuotojų labiausiai tikimės supratimo, kultūringo elgesio ir pagarbos“, – sakė susisiekimo ministras R. Masiulis.

„Nauji mokslo metai atneša nemažai rūpesčių ir iššūkių tiek mokiniams, tiek jų tėvams ir mokytojams. Noriu priminti, kad išlydint vaiką į mokyklą, svarbu pasirūpinti ne tik nauja kuprine ar rašikliais, bet ir patikrinti, ar tinkamai prisegti atšvaitai, paklausti, ar vaikas žino, kaip saugiai elgtis kelyje, kaip teisingai pereiti per gatvę“, – akcentavo ministras.

Susisiekimo ministras ragina vairuotojus būti itin budrius, ypač važiuojant pro mokyklas ar ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Vežantiems vaiką automobiliu tėveliams taip pat svarbu nepamiršti apie saugos diržus ar specialias kėdutes.

Pasak ministro, vaikams svarbiausias yra asmeninis tėvų pavyzdys, kaip saugiai ir atsakingai elgtis kelyje. Tėvai turėtų būti pirmieji ir patys kantriausi mokytojai, pratindami vaikus būti atidžiais, atsargiai elgtis gatvėje, tamsiu paros metu neišeiti į kelią be atšvaitų. Labai svarbu mažesniųjų klasių vaikus bent keletą kartų į mokyklą palydėti patiems tėvams. Įvertinti, kaip jis vienas pasiekia mokyklą, paaiškinti apie gresiantį pavojų bei pamokyti saugiai pereiti gatvę.

Primename, kad pėstieji, einantys neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu, tamsiuoju paros metu, ar jeigu yra prastas matomumas, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ar prie drabužių matomoje vietoje prisisegti atšvaitą.

Kelkraščiu ar važiuojamosios dalies pakraščiu reikia eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, o į kitą kelio pusę, jei matomumo zonoje nėra pėsčiųjų perėjos ar sankryžos, pereiti gerai apžvelgiamoje vietoje ir tik įsitikinus, kad eiti saugu.

Sutemus pėstieji gatvėje bei kelyje tampa bemaž nepastebimi. Gana dažnai pasitaiko atvejų, kai atšvaitai segimi ne taip, kaip jie efektyviausiai atspindėtų šviesos šaltinį, dėl to tampa praktiškai beverčiais. Susisiekimo ministerija primena, kaip teisingai reikėtų nešioti atšvaitą:

Atšvaitą prie drabužių reikia pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Pakabinamą atšvaitą prisegti prie drabužių (pvz., kišenės), dešinėje pusėje, kad jis švytuotų kelių aukštyje. Atšvaitą – juostelę geriausia nešioti ant rankos – truputį aukščiau riešo ar ant kojos. Atšvaito paviršiaus plotas turi būti pakankamai didelis, kad transporto priemonės jį apšviestų. Svarbu prisiminti tai, kad atšvaitas reikalingas tam, kad pėsčiasis praneštų apie save vairuotojui, o šis laiku pastebėtų pėsčiąjį.

Pranešimą paskelbė : Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
REIMA Lahti Jungle Green 52-54
 
New Balance ML574 Burgundy 43
 
New Balance ML373 Black CA2 44,5
 
REIMA Haapa Pale Green 48-50
 
Under Eye Complex Paakių kremas, 22,5 ml

Gargždai irgi sieks grąžinti žaliąsias rodykles

Penktadienį neeiliniame posėdyje Klaipėdos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija, kuriai pirmininkauja Administracijos direktoriaus pavaduotojas Justas Ruškys, svarstė žaliųjų rodyklių grąžinimo Gargždų miesto sankryžose klausimą. Kad jas reikia grąžinti, nutarta vienbalsiai, nes nuo nau­jų me­tų prie švie­so­fo­rų ne­li­kus len­te­lių su ža­lio­mis ro­dyk­lė­mis, visuomenėje ki­lo nepasitenkinimas dėl atsiradusių di­de­lių rytinių ir vakarinių eis­mo spūs­čių, ypatingai sankryžoje su […]

  Straipsniai »

Draudikai atkreipia dėmesį: ką reikia žinoti mokant vairuoti šeimos narį?

Kelias iki vairuotojo pažymėjimo gavimo – ilgas ir vingiuotas, todėl neretai norėdami tvirčiau jaustis per praktikos egzaminą, vairavimo įgūdžių lavinimą patikime ne instruktoriams, o artimiesiems. Tačiau „Regitros“ taisyklės nurodo – sėsti su artimuoju prie vairo galima tik išlaikius teorijos žinių egzaminą, be to, toks mokymasis neatleidžia nuo reikalavimo baigti 30 valandų praktinio vairavimo mokymo kursą […]

  Straipsniai »

Paprastesnė persikėlimo į Kuršių neriją tvarka besinaudojantiems bilieto kompensavimu: daugiau alternatyvų moksleiviams

Atsižvelgusi į gyventojų nuogąstavimus, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) kartu su AB „Smiltynės perkėla“ supaprastina bilieto kainos kompensavimu besinaudojančių moksleivių persikėlimo per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos tvarką: neturintys asmens tapatybės dokumento galės pateikti moksleivio pažymėjimą. Papildomas sistemos funkcionalumas pradės veikti nuo […]

  Straipsniai »

Įstatyme siūloma reglamentuoti transporto priemonių pripažinimą atliekomis

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika Seimui pristatė Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-4292), kuriais siūloma nustatyti kriterijus, pagal kuriuos transporto priemonės būtų pripažintos eksploatuoti netinkamomis transporto priemonėmis, tai yra atliekomis. Numatoma, kad transporto priemonės būtų pripažįstamos atliekomis, jeigu transporto priemonės savininkui išduotas eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimas; jeigu transporto priemonė ardoma arba yra išardyta […]

  Straipsniai »