Susisiekimo ministras ragina tėvus ir mokytojus priminti vaikams apie saugią kelionę į mokyklą

Susisiekimo ministras ragina tėvus ir mokytojus priminti vaikams apie saugią kelionę į mokyklą

Prasidedant naujiems mokslo metams, susisiekimo ministras Rokas Masiulis kviečia mokyklinio amžiaus vaikų tėvus ir mokytojus atkreipti dėmesį į jaunųjų eismo dalyvių drausmingumą, atsakingumą už savo elgesį kelyje ir pasirūpinti, kad jų dalyvavimas eisme būtų saugus.

„Prasideda metų laikas, reikalaujantis ypatingo visų eismo dalyvių atidumo. Po vasaros atostogų vaikai būna primiršę, kaip saugiai elgtis kelyje į mokyklą, o tai neretai tampa skaudžių nelaimių priežastimi. Siekiame atkreipti visų mokyklinio amžiaus vaikų tėvelių dėmesį į būtiniausias eismo saugos priemones, kuriomis aprūpinti vaikai galės daug saugiau keliauti į mokyklą, o iš vairuotojų labiausiai tikimės supratimo, kultūringo elgesio ir pagarbos“, – sakė susisiekimo ministras R. Masiulis.

„Nauji mokslo metai atneša nemažai rūpesčių ir iššūkių tiek mokiniams, tiek jų tėvams ir mokytojams. Noriu priminti, kad išlydint vaiką į mokyklą, svarbu pasirūpinti ne tik nauja kuprine ar rašikliais, bet ir patikrinti, ar tinkamai prisegti atšvaitai, paklausti, ar vaikas žino, kaip saugiai elgtis kelyje, kaip teisingai pereiti per gatvę“, – akcentavo ministras.

Susisiekimo ministras ragina vairuotojus būti itin budrius, ypač važiuojant pro mokyklas ar ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Vežantiems vaiką automobiliu tėveliams taip pat svarbu nepamiršti apie saugos diržus ar specialias kėdutes.

Pasak ministro, vaikams svarbiausias yra asmeninis tėvų pavyzdys, kaip saugiai ir atsakingai elgtis kelyje. Tėvai turėtų būti pirmieji ir patys kantriausi mokytojai, pratindami vaikus būti atidžiais, atsargiai elgtis gatvėje, tamsiu paros metu neišeiti į kelią be atšvaitų. Labai svarbu mažesniųjų klasių vaikus bent keletą kartų į mokyklą palydėti patiems tėvams. Įvertinti, kaip jis vienas pasiekia mokyklą, paaiškinti apie gresiantį pavojų bei pamokyti saugiai pereiti gatvę.

Primename, kad pėstieji, einantys neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu, tamsiuoju paros metu, ar jeigu yra prastas matomumas, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ar prie drabužių matomoje vietoje prisisegti atšvaitą.

Kelkraščiu ar važiuojamosios dalies pakraščiu reikia eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, o į kitą kelio pusę, jei matomumo zonoje nėra pėsčiųjų perėjos ar sankryžos, pereiti gerai apžvelgiamoje vietoje ir tik įsitikinus, kad eiti saugu.

Sutemus pėstieji gatvėje bei kelyje tampa bemaž nepastebimi. Gana dažnai pasitaiko atvejų, kai atšvaitai segimi ne taip, kaip jie efektyviausiai atspindėtų šviesos šaltinį, dėl to tampa praktiškai beverčiais. Susisiekimo ministerija primena, kaip teisingai reikėtų nešioti atšvaitą:

Atšvaitą prie drabužių reikia pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Pakabinamą atšvaitą prisegti prie drabužių (pvz., kišenės), dešinėje pusėje, kad jis švytuotų kelių aukštyje. Atšvaitą – juostelę geriausia nešioti ant rankos – truputį aukščiau riešo ar ant kojos. Atšvaito paviršiaus plotas turi būti pakankamai didelis, kad transporto priemonės jį apšviestų. Svarbu prisiminti tai, kad atšvaitas reikalingas tam, kad pėsčiasis praneštų apie save vairuotojui, o šis laiku pastebėtų pėsčiąjį.

Pranešimą paskelbė : Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
Evelatus Apple iPhone 4/4s
 
Rašalas Epson T2633 XL magenta Claria | 9,7 ml | XP-600/700/800
 
Evelatus Samsung A40 Gradient Glass Case 2 Bubble Gum
 
Mocco 3D Silicone Back Case For Mobile Phone Giraffe Samsung A510F Galaxy A5 (2016) Black
 
Blun DIAMOND ultra thin silicone back cover case for Samsung J530F Galaxy J5 (2017) with Rose gold frame
Pavojingi siuntiniai Lietuvos keliuose – kas gresia už neteisingą jų transportavimą?

Pavojingi siuntiniai Lietuvos keliuose – kas gresia už neteisingą jų transportavimą?

Dėl itin sparčiai populiarėjančių įvairių buitinių ir pramoninių elektronikos prietaisų Europos ir tuo pačiu Lietuvos keliuose kasdien keliauja vis daugiau įvairių kategorijų pavojingų krovinių (ADR), kurie, nesilaikant reikalavimų, gali sukelti itin skaudžių pasekmių. Todėl tiek draudikai, tiek teisininkai atkreipia įvairius pavojingus krovinius siunčiančių verslų ir siuntų bendrovių dėmesį į kuo atsakingesnį jų vertinimą ir transportavimą, […]

  Straipsniai »
Sostinės Kareivių gatvėje – naujas dviračių takas

Sostinės Kareivių gatvėje – naujas dviračių takas

Palei Kareivių gatvę, tarp Kareivių ir Žirmūnų gatvių sankryžos, nusidriekė naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas. Šioje tako atkarpoje paklotas raudonas asfaltas, įrengtas naujas dviračių tako apšvietimas, šaligatviai, atliktas ženklinimas. Naujas raudono asfalto takas tapo taip reikalinga jungtis su Eurovelo taku palei Nerį, kurį jau spėjo pamėgti daugelis dviratininkų. Tako įrengimui savivaldybė skyrė apie 250 […]

  Straipsniai »

Baigta rekonstruoti magistralės „Via Baltica“ dalis – Panevėžio aplinkkelis

Gerinant eismo sąlygas magistralėje „Via Baltica“, baigtas rekonstruoti apie 22 km ilgio Panevėžio aplinkkelis. Jis praplatintas nuo 2 iki 3 eismo juostų, dėl reversinio eismo organizavimo sudarytos greitkeliui artimos eismo sąlygos. „Magistralėje „Via Baltica“ atlikti darbai ypač svarbūs eismo saugai ir važiavimo komfortui. Svarbiausioje šalies magistralėje Šiaurės–Pietų kryptimi sudarytos sąlygos važiuoti greičiau, kartu sumažinant eismo […]

  Straipsniai »
Dar vienas naujas skyrius „Porsche“ istorijoje – atidaryta „Taycan“ gamykla

Dar vienas naujas skyrius „Porsche“ istorijoje – atidaryta „Taycan“ gamykla

Nuo „Mission E“ koncepcijos pristatymo 2015 m. Frankfurto automobilių parodoje iki pirmojo serijinės gamybos elektrinio „Taycan“ modelio praėjo mažiau nei 48 mėnesiai. Šią savaitę daugiau nei trijų šimtų politikos, verslo ir žiniasklaidos atstovų akyse „Porsche“ atvertė dar vieną naują skyrių gamintojo istorijoje – atidarė pirmajam elektromobiliui „Taycan“ skirtą gamybos liniją. „Elektromobilis „Taycan“ yra naujoji „Porsche“ […]

  Straipsniai »