Susisiekimo ministerija ir „LTG Link“ pasirašė sutartį dėl keleivių vežimo geležinkeliais

1

Susisiekimo ministerija ir „LTG Link“ pasirašė sutartį dėl keleivių vežimo geležinkeliais

Susisiekimo ministerija ir „Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ pasirašė keleivių vežimo sutartį 2023–2032 metų laikotarpiui, kuria įsipareigojama teikti viešąsias keleivių vežimo geležinkelių transporto paslaugas ir kurti patogesnes sąlygas keliauti traukiniais visiems žmonėms, įskaitant turinčius individualių poreikių, bei skatinti naudojimąsi tvaresniu viešuoju geležinkelių transportu ir mažinti transporto poveikį aplinkai. 

Būtinybę sudaryti tokią sutartį ir finansuoti geležinkelio maršrutus, kurie yra būtini užtikrinant gyventojų poreikį keliauti viešuoju tarpmiestiniu transportu, bet nėra komerciškai pelningi, numato Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas dėl keleivinio geležinkelių ir kelių transporto viešųjų paslaugų ir yra įprasta praktika Europos Sąjungoje.

Šia sutartimi siekiama, kad vis daugiau keleivių rinktųsi geležinkelių transportą, o jų skaičius Lietuvoje 2025 m. išaugtų iki 6 mln., o 2030 m. – iki 10 mln. 2022 m. sausio–lapkričio mėnesiais „LTG Link“ pervežė beveik 4,3 mln. keleivių.

Planuojama, kad vidutinė metinė dalinio finansavimo suma keleiviams vežti sieks 40 mln. eurų, kuri leis ne tik užtikrinti būtinąjį finansavimą, bet ir atnaujinti traukinių parką.

„Susitarimas su „LTG Link“ dešimtmečiui įtvirtina šalių siekius toliau skatinti gyventojus rinktis keliones traukiniais, didinti kelionių traukiniais patrauklumą ir teikiamų paslaugų kokybę. Taip pat šia sutartimi didinsime įmonei keliamus kokybės reikalavimus ir stiprinsime kontrolę, derinsime tvarkaraščius, numatysime ilgalaikį finansavimą. Kas ypač svarbu – ja dedame tvirtą pagrindą viso traukinių parko atnaujinimui“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Ilgalaikė viešųjų paslaugų sutartis bus reikšminga „LTG Link“ pritraukiant ir papildomą Lietuvos ir tarptautinių finansų rinkų finansavimą naujiems elektriniams, visiškai pritaikytiems specialių poreikių turintiems keleiviams traukiniams.

„Ši sutartis žymi naują etapą plėtojant žaliąjį susisiekimą traukiniais. Ilgalaikis finansavimas leis planuoti ir įgyvendinti tiek tai, kas būtina keleiviams šiandien, tiek planuoti visiems žmonėms pritaikytų traukinių parko atnaujinimą ir plėtrą. Per artimiausius dešimt metų suplanuotais pokyčiais tikimės kryptingai prisidėti prie tvarių kelionių traukiniais populiarinimo, transporto poveikio aplinkai mažinimo ir didinti geležinkelio paslaugų prieinamumą visoje šalyje“, – teigia „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

Susisiekimo ministerija ir „LTG Link“ sutarė dėl procedūrų, susijusių su traukinių maršrutų nustatymu, viešųjų paslaugų kokybės reikalavimų ir kontrolės priemonių. „LTG Link“ kiekvienais metais derins preliminarų kitų metų traukinių eismo tvarkaraštį. Taip pat bus siekiama prie traukinių eismo grafikų geriau priderinti autobusų maršrutus ir užtikrinti tolimesnes keleivių keliones.

Sutartyje numatyta galimybė prie geležinkelių viešųjų paslaugų gerinimo prisidėti ir suinteresuotoms savivaldybėms, atliepiant kiekvieno regiono ypatumus ir poreikius, derinant traukinių ir vietinio viešojo transporto maršrutus, įrengiant „Statyk ir važiuok“ aikšteles kuo arčiau traukinių stočių, kuriant vieno bilieto sistemą ar imantis kitų priemonių, skatinančių kuo daugiau regiono gyventojų rinktis keliones traukiniais.

Susisiekimo ministerijos ir „LTG Link“ sutartis įsigaliojo 2023 m. sausio 1 d. 

Pranešimą paskelbė: Žydrūnė Tursaitė, LR Susisiekimo ministerija

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
„Audi Activesphere“ koncepcija 

„Audi Activesphere“ koncepcija 

Ketvirtasis futuristinis „Audi Activesphere“ modelis yra keturių žiedų prekės ženklo „Sphere“ serijos koncepcinių automobilių kulminacija. Pristatytas keturių durų krosoveris-kupė pasižymi stebėtinai universalia kėbulo konstrukcija, o uždaras automobilio galas vieno mygtuko paspaudimu gali virsti atvira erdve kroviniams („Active back“).  Tobulai derindamas priešingybes, „Audi Activesphere“ yra universalus išsišokėlis, nepaisantis ribų. Jo pakaba ir pavaros sistema vienodai gerai […]

Naujasis „BMW M3 CS“: iki 100 km/val. – per 3,4 sek.

Naujasis „BMW M3 CS“: iki 100 km/val. – per 3,4 sek.

Vokietijos automobilių koncerno „BMW“ sportinių modelių padalinys „M GmbH“ pristatė atnaujintą, dar greitesnį „BMW M3 CS“ sedaną. Šis modelis, kuris pritaikytas ir važiavimui lenktynių trasose, ir yra universalus kasdienėse kelionėse, pasižymi patobulintu 405 kW/550 AG galios varikliu, subtilia išvaizda bei inovacijomis valdymo srityje.   „Naujausias modelis yra dar sportiškesnis ir dinamiškesnis. Tai pavyko pasiekti patobulinus […]

Ruošiamasi rekonstruoti krašto apsaugai svarbų valstybinės reikšmės kelią Švenčionių rajone

Ruošiamasi rekonstruoti krašto apsaugai svarbų valstybinės reikšmės kelią Švenčionių rajone

Švenčionių rajone ties Pabradės poligonu rengiamasi kapitališkai remontuoti rajoninio kelio Nr. 4415 Pabradė–Meškerinė beveik 6 km ilgio ruožą (nuo 5,3 iki 11,1 km). Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė viešąjį pirkimą šio ruožo kapitalinio remonto techninio darbo projektui parengti, projekto vykdymui prižiūrėti ir darbams atlikti. Planuojama, kad sėkmingai atlikus viešųjų pirkimų procedūras, projektą bus galima įgyvendinti […]

Saugaus eismo situacija Lietuvoje pernai: padėtis gerėjo, bet problemų dar apstu

Saugaus eismo situacija Lietuvoje pernai: padėtis gerėjo, bet problemų dar apstu

Nors kiekvienais metais eismo saugumo užtikrinimui pritaikoma įvairių naujovių, vairuotojai vis labiau drausminami, tačiau kai kurios tendencijos išlieka neraminančios. Statistiniai duomenys atskleidžia, kad eismo įvykių skaičius pernai kai kuriuose miestuose kartais pasiekdavo ir priešpandeminius rezultatus, taip pat padaugėjo incidentų, kuriuose sužeidžiami žmonės. Pavojingiausia – uostamiestyje Kaip rodo pastarųjų ketverių metų draudimo bendrovės ERGO duomenys, keliuose […]

300 naujų vilkikų papildys „cargoGO Logistics“ transporto parką – investuoja 40 milijonų eurų

300 naujų vilkikų papildys „cargoGO Logistics“ transporto parką – investuoja 40 milijonų eurų

Viena didžiausių logistikos kompanijų Lietuvoje UAB „cargoGO Logistics“ didina savo veiklos apimtis ir transporto parką papildys 300 naujų vilkikų. Užsakyti automobiliai įmonės transporto bazę pasieks etapais, išdėstytais per visus 2023-uosius metus. Į transporto parko plėtrą įmonė investuoja 40 mln. Eur. „Didžioji dalis įsigyjamų automobilių bus skirti plėtrai – jaučiame didelį vilkikų poreikį. Šiuo metu valdome […]

Kodėl naujų elektromobilių kainos vis dar yra aukštos?

Kodėl naujų elektromobilių kainos vis dar yra aukštos?

Nenumaldomai artėjant elektromobilių erai, didžioji dalis automobilių gamintojų savo gamoje įterpia ir elektra varomus modelius, kuriuos renkasi vis daugiau pirkėjų. Tačiau elektromobilių paklausa vis dar neprilygsta benzininiams bei dyzeliniams modeliams dėl mažo pasirinkimo, vairuotojų įpročių ir, svarbiausia, aukštos kainos. Daugelis vairuotojų pereitų prie elektra varomų automobilių anksčiau, bet ne kiekvienas juos gali įpirkti. Nors rinka […]