Susisiekimo ministerija inicijuoja Lietuvos aviacijos vystymo gairių iki 2030 m. rengimą

Susisiekimo ministerija inicijuoja Lietuvos aviacijos vystymo gairių iki 2030 m. rengimą

Susisiekimo ministerija kartu su socialiniais partneriais pradeda rengti Aviacijos vystymo gaires iki 2030 m., kurios numatys Lietuvos aviacijos viziją ir pagrindines artimiausio dešimtmečio vystymo kryptis, užtikrinant šio sektoriaus stabilumą ir svarbiausių darbų tęstinumą bei sinergiją su kitų transporto šakų plėtra.

Šių aviacijos vystymo gairių tikslas – aiškiai žinoti, kur einame, susikoncentruoti į tikslo siekimą, kad šalies aviacijos sektorius būtų vystomas kryptingai ir stabiliai, nepriklausomai nuo politinių pokyčių. Gairės bus rengiamos laikantis Susisiekimo ministerijos įtvirtintų principų – užtikrinant patogias transporto jungtis, aplinkai draugiškus sprendimus ir aukštą sektoriaus grąžą.

„Pagal savo potencialą Lietuvos aviacija iš tiesų dar per mažai prisideda prie šalies BVP, ir aviacijos strategija yra vienas iš būdų numatyti, kaip bendromis valstybės ir verslo pastangomis tai pasiekti. Strateginės aviacijos gairės ir veiksmų planas, kuriuos parengsime kartu su socialiniais partneriais, bus pagrindinių darbų artimiausią dešimtmetį kelrodis“, – sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

Siekiant užtikrinti patogias transporto jungtis, planuojama įvertinti Lietuvos pasiekiamumą oro transportu, skrydžių krypčių skaičių ir intensyvumą. Tai svarbu ne tik keleiviams, bet ir krovinių gabenimui.

„Šiuo metu dėl pandemijos poveikio keičiasi logistikos grandinės, konteinerių vežimas smarkiai brangsta, lėtėja prekių tiekimas. Todėl turėdami oro uostus su infrastruktūra ir lėktuvų takais, pritaikytais didžiausiems krovininiams orlaiviams, turime galimybę parodyti iniciatyvą ir aviacijos srityje tapti tarptautiniu krovinių paskirstymo centru“, – teigia viceministras.

Kitas svarbus aspektas – aplinkai draugiška aviacijos plėtra, pasyvi, CO2 neutrali infrastruktūra, ateities technologijos.

„Jau šiemet Lietuvoje planuojame atidaryti pirmąsias vandenilio degalines sunkiajam kelių transportui – neabejoju, kad tai netruks ateiti ir į aviaciją. Dėl technologinio progreso situacija civilinėje aviacijoje gali pasikeisti radikaliai – apie tai reikia galvoti, tam reikia ruošis“, – atkreipia dėmesį viceministras J. Skačkauskas.

Trečia aspektas – aukšta grąža. Pasak viceministro, aviacijos sektorius yra labai aukštos grąžos sektorius – tiek pagal savo kuriamą pridėtinę vertę, investicijų pritraukimą, tiek pagal mokesčius, sumokamus valstybei ir technologinę sklaidą. Todėl, turint visą infrastruktūrą, žinių ir įgūdžių, šios srities įmones, turime tai išnaudoti – surasti nišą ir pasiimti galimą naudą.

Aviacijos vystymo gaires iki 2030 m. Susisiekimo ministerija kartu su socialiniais partneriais planuoja parengti iki šių metų pabaigos. Šiam tikslui suburtoje darbo grupėje kartu dirbs Susisiekimo ministerijos bei jai pavaldžių aviacijos ir geležinkelių įmonių specialistai, aviacijos asociacijų ir Karinių oro pajėgų atstovai, taip pat Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovai.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Rekomenduojame

Pristatyta į Lietuvą atkeliaujanti nauja, nuotoliniu būdu valdomų automobilių pritaikymo technologija

Pristatyta į Lietuvą atkeliaujanti nauja, nuotoliniu būdu valdomų automobilių pritaikymo technologija

Artimiausiu metu Lietuvos vartotojams bus pristatyta į šalį atkeliaujanti nauja technologinė galimybė – per nuotolį valdomų automobilių techninis funkcionalumas ir pritaikymas automobilių dalijimosi srityje. Šios technologijos pranašumus, kurie viešai bus pademonstruoti kitą savaitę, su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu susitikime trečiadienį aptarė automobilių dalijimosi paslaugas Baltijos šalyse teikiančios įmonės „CityBee“ vadovai.   „Lietuvos transporto sektorius, kaip […]

Susisiekimo ministerijos tikslas – Lietuvoje registruotų orlaivių skrydžiai į JAV

Susisiekimo ministerijos tikslas – Lietuvoje registruotų orlaivių skrydžiai į JAV

Lietuva sieks gauti JAV federalinės aviacijos administracijos (FAA) leidimą Lietuvoje registruotiems orlaiviams vykdyti skrydžius į JAV. Susisiekimo ministerija pavedė Transporto kompetencijų agentūrai įgyvendinti projektą, kad iki 2023 m. sausio 1 d. būtų sėkmingai atliktas skrydžiams organizuoti reikalingas FAA auditas ir gautas šios organizacijos leidimas. „Siekiame, kad Lietuvoje registruoti orlaiviai galėtų organizuoti skrydžius į JAV, veikti […]

Kaip elgtis išvydus švyturėlius: patarė nedaryti kelių esminių klaidų

Kaip elgtis išvydus švyturėlius: patarė nedaryti kelių esminių klaidų

Rudenį į gatves pajudant vis daugiau transporto priemonių nesnaudžia ir specialiųjų transporto priemonių vairuotojai. Dažnai jie kelią pro intensyvų eismą skinasi apie save pranešdami švyturėliais, į kuriuos privalu reaguoti visiems eismo dalyviams. Draudimo bendrovės ERGO atstovas primena, kaip reikėtų reaguoti į skirtingų spalvų švyturėlius ir elgtis kelyje, kad nebūtų sukeliamos pavojingos situacijos. Stebėkite aplinką ERGO […]

„IAA MOBILITY 2021“ parodoje debiutavo naują vairavimo patirtį suteikiantis „Huawei AR–HUD“

„IAA MOBILITY 2021“ parodoje debiutavo naują vairavimo patirtį suteikiantis „Huawei AR–HUD“

Rugsėjo antrą savaitę Miunchene, Vokietijoje, surengtoje 2021 m. Tarptautinėje mobilumo parodoje (IAA MOBILITY 2021) „Huawei“ pristatė naujausios kartos papildytos realybės projekcinį vairuotojo ekraną (AR-HUD). Šis sprendimas automobilio priekinį stiklą paverčia pirmojo asmens vaizdo (First Person View) ekranu, kuriame, pasitelkiant pažangias technologijas, integruotos saugumo, informacijos ir pramogų funkcijos, sukuriančios visiškai naują vairavimo patirtį. Turėdama daugiau nei […]

Oro vežėjo  „Alitalia“ nebeliks: pataria, kaip elgtis jos bilietus įsigijusiems vartotojams

Oro vežėjo „Alitalia“ nebeliks: pataria, kaip elgtis jos bilietus įsigijusiems vartotojams

Oro vežėjų rinka ruošiasi svarbiems pokyčiams: nuo spalio 15 d. Italijos vyriausybei priklausiusią  aviakompaniją „Alitalia“ pakeis „Italia Trasporto Aereo“ bendrovė, plačiau žinoma kaip ITA.  Finansinių problemų „Alitalia“ turėjo jau anksčiau, tačiau koronaviruso pandemija padėtį dar pablogino, todėl po mėnesio lėktuvai su „Alitalia“ ženklu bus visam laikui nutupdyti. Ką reikia žinoti šio oro vežėjo bilietus įsigijusiems […]

„Wizz Air“ pilotų atlyginimus grąžina į priešpandeminį lygį

„Wizz Air“ pilotų atlyginimus grąžina į priešpandeminį lygį

Sparčiausiai auganti Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air” šiandien praneša, kad nuo š. m. spalio 1 d pilotams grąžina tokius atlyginimus, kokie jie buvo prieš pandemiją. Pilotų atlyginimus oro linijų bendrovės buvo priverstos mažinti prasidėjus COVID-19 pandemijai; „Wizz Air“ – vienos pirmųjų oro linijų, nusprendusių juos atstatyti. Įmonė taip pat skelbia, kad, norėdama įgyvendinti savo […]