Surinkti į vieną

Surinkti į vieną

LTL (Less Truck Load) Europoje užima ketvirtadalį visos krovinių gabenimo rinkos. Norėdami suprasti dalinių krovinių gabenimo sėkmės priežastį ir sužinoti apie šio pobūdžio gabenimo organizavimo sunkumus, kalbamės su „AsstrA“ dalinių krovinių gabenimo skyriaus vadovu Justu Cibulsku.

– Justai, pirmiausia pakalbėkime apie pagrindinius dalykus: koks turi būti mažiausias ir koks didžiausias svoris prekių, priimamų gabenti konsoliduotomis partijomis?

Siekdami patenkinti „AsstrA“ Klientų poreikius, gabenti priimami LTL kroviniai, kurie gali būti nuo voko dydžio iki 21 tonos krovinio svorio. Reikia patikslinti, kad ES šalyse ir NVS teritorijoje situacija skiriasi. Europos Sąjungoje maksimali dalinių krovinių suminė masė yra 24 tonos, o NVS šalyse – 21 tona. Pavyzdžiui, jeigu pagrindinis krovinys sveria 21 toną Lenkijoje, galima pakrauti dar 3 tonas prekių. Rusijoje tokios galimybės nėra. Įmonių grupės specialistai ieško Klientui paties naudingiausio varianto.

– Į ką reikia atkreipti dėmesį pateikiant dalinio krovinio gabenimo užsakymą? Koks yra svarbiausias gabenimo etapas?

Organizuojant LTL gabenimą būtina pateikti kuo daugiau informacijos apie krovinį – svarbios visos detalės. Planuojant dalinių krovinių gabenimą kritiškai svarbūs dalykai yra krovinio dydis, svoris, pakuotė. Atsižvelgiant į tai, kokiu būdu kraunamas automobilis – iš viršaus, iš šono, iš galo, – sudaroma prekių išdėstymo schema. Reikia prisiminti, kad universalūs krovinio supakavimo būdai reiškia, kad krovinio matmenys gali būti skirtingi. Pavyzdžiui, europadėklas – tai medinis padėklas, kurio matmenys yra 800x1200x145 mm, o FIN padėklo matmenys yra 1000×1200×145 mm. 200 mm skirtumas gali būti lemtingas krovinių konsolidavimo etape. Dalinių krovinių gabenimo planavimas primena visiems žinomą žaidimą „Tetris“: reikia nustatyti krovinio matmenis ir kuo naudingiau išnaudoti turimą erdvę. Geras pakrovimo suplanavimas ir išmintingas kiekvieno kvadratinio centimetro panaudojimas suteikia galimybę pasiūlyti Klientams naudingas paslaugas.

– Kokie yra šio gabenimo būdo privalumai ir trūkumai?

Didžiausias dalinių krovinių gabenimo privalumas – geresnė lyginant su FTL (Full truck load) kaina. Šiuo atveju kaina dalijama visiems krovinių siuntėjams, o siunčiant FTL – transportą apmoka vienas Klientas. Trūkumas – laikas, reikalingas gabenimui. Įprastas krovinių „surinkimas“ atrodo taip: prekės suvežamos į partnerių sandėlį. Tada „AsstrA“ ekspertai pradeda konsoliduoti krovinius – į vieną automobilį sukraunami kroviniai, kurie turi būti nugabenti į tą patį paskirties tašką. Kito etapo metu vykdomas pristatymas „iki durų“: prekės perkraunamos  į mažesnius sunkvežimius ir kroviniai išgabenami pagal adresus.

– Kokioms prekėms labiausiai tinka toks konsoliduotas gabenimas?

LTL būdu galima vežti daugumą įprastų matmenų ir svorio prekių. „AsstrA-Associated Traffic“ AG ekspertai organizuoja dalinių krovinių gabenimą iš/į NVS, Baltijos šalis, Lenkiją, Vokietiją, Prancūziją, Nyderlandus, Belgiją ir Italiją. Šį gabenimo būdą pasirenka tie Klientai, kuriems reikia nuvežti nedidelį ir neskubų krovinį. Jeigu abejojate, ar tikslinga pasirinkti tokį krovinio vežimo būdą, tikslinga kreiptis konsultacijos į transporto ir logistikos paslaugų teikėją. Įmonių grupės „AsstrA“ ekspertai korporatyviniams Klientams siūlo keletą transporto paslaugų organizavimo variantų ir padeda pasirinkti optimalų gabenimo būdą.  

Pranešimą paskelbė: Anastasiia Onoshko, AsstrA Associated Traffic AG

Kiti skelbimai:
 
Lakštinė stangrinanti veido kaukė, 25 ml
 
HELLY HANSEN Koppervik Black/Ebony/Grey Fog 45
 
Vagabond Kenova 4457-201 Black 36
 
HELLY HANSEN Seraphina Women's Oatmeal/Natura/Cement 38
 
REIMA Ivalo Black 36

Susisiekimo ministras: perskirstyta 3,3 mln. eurų rezervinių lėšų Lietuvos keliams

 Atsižvelgiant į šiemet kelių rekonstravimo projektuose sutaupytas ar nepanaudotas lėšas, Susisiekimo ministerijos siūlymu perskirstyti 3,3 mln. eurų rezervinių Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų. Tam Vyriausybė pritarė 2019 m. spalio 30 dieną. „Perskirstomos lėšos teks kelių objektams, kuriuose darbai jau atlikti arba bus atlikti iki šių metų pabaigos. Taip pat atsižvelgėme į papildomai gautus […]

  Straipsniai »

Nuoseklus Lietuvos oro uostų augimas – stebimas visų finansinių rodiklių kilimas

Lietuvos oro uostai ir toliau skaičiuoja augančius finansinius rodiklius. Apžvelgus pirmuosius 9 šių metų  mėnesius suskaičiuota, jog lyginant su praėjusiais metais, bendros pajamos didėjo 13 proc. ir siekia beveik 37 mln. eurų. Lietuvos oro uostai pažymi, kad didėjo ir  aviacinės – skrydžių, keleivių aptarnavimo, krovinių gabenimo, ir neaviacinės veiklos – patalpų nuomos, maitinimo įstaigų, įvairių […]

  Straipsniai »
„GranTurismo Zéda“ žymi naujos „Maserati“ eros pradžią

„GranTurismo Zéda“ žymi naujos „Maserati“ eros pradžią

Foto: https://we.tl/t-UVyYjZaMef „Maserati“ verčia naują puslapį ilgoje ir įspūdingoje įmonės istorijoje. Vieno sėkmingiausių visų laikų „Maserati GranTurismo“ kupė gamybos pabaigoje pristatomas „GranTurismo Zéda“ – vienetinės gamybos automobilis, kuris liks šio modelio simbolis ir parduodamas nebus. Jis žymi ir dar vieną naują pradžią – baigiamą „Viale Ciro Menotti“ gamyklos Modenoje modernizavimą. „Maserati“ itin svarbi yra istorija, […]

  Straipsniai »
Naujovė pavėžėjų automobiliuose – specialios kėdutės mažyliams

Naujovė pavėžėjų automobiliuose – specialios kėdutės mažyliams

Tėveliai, besinaudojantys pavėžėjimo paslaugomis ir norintys keliauti su mažais vaikais, iki šiol susidurdavo su problema, mat tik nedaugelyje automobilių galėjo būti užtikrintas mažųjų keleivių saugumas. Tačiau nuo šiol, išsikvietus „Bolt“ specialios kategorijos automobilį, dėl to jaudintis neteks, nes jame bus įrengta vaikiška paaukštinimo kėdutė. Svarbiausia – klausyti ir išgirsti „Sulaukėme daugybės užklausų iš klientų ir […]

  Straipsniai »