„Stena Line“ maršrutą Karlskrona–Gdynė aptarnaus nauji „E-Flexer“ keltai

1

„Stena Line“ maršrutą Karlskrona–Gdynė aptarnaus nauji „E-Flexer“ keltai

Švedijos keltų bendrovė „Stena Line“ praneša, kad reaguodama į išaugusią klientų paklausą Baltijos jūros regione, bendrovė paleis du naujus „E-Flexer“ keltus maršrutu Karlskrona-Gdynė. „E-Flexer“ yra modernūs ir taupiai degalus naudojantys keltai, kurie yra svarbi „Stena Lines“ tvarios plėtros strategijos dalis. Daugiau nei pusė visų keleivių „Stena Line“ keltais – lietuviai.

„E-Flexer“ keltai kursuos maršrutu tarp Karlskronos (Švedija) ir Gdynės (Lenkija). Pirmasis „E-Flexer“ keltas pradės veiklą liepos mėnesį, o antrasis – lapkričio. Iš pradžių abu keltus buvo planuota dislokuoti maršrute tarp Nineshamno ir Ventspilio. Tačiau dėl itin sparčios krovinių plėtros pietinėje Baltijos jūros dalyje „Stena Line“ nusprendė, kad šiuo metu „E-Flexer“ geriausiai tinka būtent ten.

Neseniai modernizuoti „Stena Scandia“ ir „Stena Baltica“, keleivių gabenimo pajėgumus padidino 30 proc., o salono erdvę – 70 proc., todėl ir toliau aptarnaus maršrutą tarp Nineshamno ir Ventspilio.

Naujieji keltai atspindi bendrovės siekį ir toliau stiprinti savo pozicijas Baltijos jūroje bei augti išvien su savo klientais.

„Lankstumas ir augimas kartu su klientais yra „Stena Line“ siekiamybė, todėl su „E-Flexer“ keltais klientams siūlome modernų laivyną, atitinkantį mūsų klientų poreikius“, – sako „Stena Line“ generalinis direktorius Niclas Martenssonas.

Pavadinimas „E-Flexer“ pasirinktas dėl siekio perteikti du pagrindinius projekto tikslus: efektyvumą ir lankstumą. Šie laivai pagal savo dydį yra vieni našiausiai degalus naudojančių laivų pasaulyje. Be to, jie yra pakankamai dinamiški, jog galėtų plaukioti įvairiais maršrutais. Keltuose įprastą kurą galima pakeisti metanoliu arba suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD), kai tik bus sukurta reikiama bunkeriavimo infrastruktūra.

Pastaraisiais metais „Stena Line“ smarkiai plėtė veiklą Baltijos jūroje, nes didėjo poreikis vežti keleivius ir krovinius. Tarp Nineshamno ir Ventspilio pradėjo kursuoti laivai „Stena Scandica“ (2021 m. liepą) ir „Stena Baltica“ (2022 m. sausį). Be to, maršrute tarp Liepojos ir Travemiundės bendrovė 40 proc. padidino krovinių vežimo pajėgumus šiuo maršrutu pradėjus kursuoti „RoPax“ tipo laivams „Stena Livia“ ir „Stena Flavia“.

Šių metų vasario 1 d. „Stena Line“ atidarė visiškai naują maršrutą tarp Nineshamno ir Hanko (Suomija), kurį aptarnaus laivas „Urd“. Gegužės viduryje prie jo prisijungs ir antras laivas „Stena Gothica“.

Trumpai: faktai apie „E-Flexer“:

– Kursuos tarp Karlskronos (Švedija) ir Gdynė (Lenkija);

– Pirmasis „E-Flexer“ veiklą pradės liepos mėnesį, o antrasis – lapkričio;

– Ilgis: 240 metrų;

– Talpa: 1 200 keleivių ir 3 600 m krovinių vežimo juostų;

„InSite“ istorija:

Naujieji „E-Flexer“ aptarnaus maršrutą Karlskrona-Gdynė

„E-Flexers“ – tai naujos kartos 240 metrų ilgio ekonomiški keltai. Jau eksploatuojame tris „E-Flexer“ keltus („Stena Estrid“, „Embla“ ir „Edda“), kurie kursuoja Airijos jūroje. Kai 2022 m. birželį ir lapkritį bus pristatyti kiti du „E-Flexer“ laivai, jie bus naudojami maršrutu Karlskrona-Gdynė, ir tai bus dar vienas žingsnis įgyvendinant mūsų siekį toliau stiprinti savo pozicijas Baltijos jūroje.

Anksčiau „E-Flexers“ planavome naudoti tarp Nineshamno ir Ventspilio, tačiau dėl itin sparčios krovinių plėtros ir padidėjusios mūsų paslaugų paklausos pietinėje Baltijos jūros dalyje nusprendėme, kad šiuo metu „E-Flexers“ geriausia naudoti būtent ten.

Neseniai pailginti ir modernizuoti 222 metrų ilgio „Visentini“ laivai „Stena Scandia“ ir „Baltica“ aptarnaus maršrutą tarp Nineshamno ir Ventspilio, taip padidindami krovinių gabenimo pajėgumą 30 proc. ir salono erdvę 70 proc. bei toliau užtikrindami šiuolaikišką kelionių patirtį.

„Lankstumas ir augimas kartu su klientais yra „Stena Line“ siekiamybė, todėl su „E-Flexer“ keltais klientams siūlome modernų laivyną, atitinkantį mūsų klientų poreikius“, – sako „Stena Line“ generalinis direktorius Niclas Martenssonas.

Apie „Stena Line“:

„Stena Line“ yra viena iš pirmaujančių keltų kompanijų Europoje, turinti 37 laivus ir 18 maršrutų Šiaurės Europoje. „Stena Line“ yra svarbi Europos logistikos tinklo dalis, kurianti naujus intermodalinius krovinių gabenimo sprendimus ir derinanti susisiekimą geležinkeliu, keliais ir jūra. Daug keleivių jūra pervežanti bendrovė taip pat svarbi ir Europos turizmui. „Stena Line“ 2012 m. įsigijo keltų maršrutą tarp Nineshamno Švedijoje bei Ventspilio Latvijoje. Bendrovė padvigubino savo veiklą nuo vieno laivo ir 10 išvykimų per savaitę iki dabartinio fiksuoto tvarkaraščio, kuriame yra du laivai ir 24 išvykimai per savaitę.

Pranešimą paskelbė: Rokas Stankevičius, Integrity PR

Rekomenduojame

Greičiausias „BWM M“ serijinis modelis – tokių išleis tik tūkstantį

Greičiausias „BWM M“ serijinis modelis – tokių išleis tik tūkstantį

Sportinių BMW automobilių gamybos padalinys „BMW M GmbH“, šiemet minintis 50 metų jubiliejų, pristatė itin greitą specialaus leidimo automobilį – „BMW M4 CSL“. Tai greičiausią garsiosios Niurburgringo trasos įveikimo laiką pademonstravęs BMW serijinis modelis. Šių sportiškų automobilių visame pasaulyje bus pagaminta tik 1 tūkstantis. Naujojo modelio pavadinime naudojamos raidės CSL žymi žodžius Competition, Sport ir […]

Europos investicijų banko konsultavimo paslaugų tarnyba remia žaliąją krovininę laivybą Lietuvos vidaus vandenyse

Europos investicijų banko konsultavimo paslaugų tarnyba remia žaliąją krovininę laivybą Lietuvos vidaus vandenyse

Projekto tikslas – atnaujinti krovinių gabenimą vandens transportu tarp dviejų didžiųjų Lietuvos miestų: Klaipėdos ir Kauno Per Europos investavimo konsultacijų centrą EIB teikia konsultacinę paramą Lietuvos vidaus vandens kelių direkcijai, kad šalies transporto infrastruktūra būtų tvaresnė Europos investicijų bankas (EIB) ir Lietuvos vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) pasirašė konsultavimo paslaugų sutartį, pagal kurią bus teikiama […]

Dviračių gatvės Lietuvos miestuose: eismo organizavimas palankesnis ne automobiliams, bet dviratininkams

Dviračių gatvės Lietuvos miestuose: eismo organizavimas palankesnis ne automobiliams, bet dviratininkams

Nuo birželio 1 d. Lietuvos miestuose galės atsirasti „Dviračių gatvės“ – tokiu nauju kelio ženklu pažymėtos gatvės bus skirtos mišriam dviračių ir automobilių, kitų ne motorinių ir motorinių transporto priemonių eismui. Jose eismo dalyviams galios specialūs Kelių eismo taisyklių reikalavimai, o dviratininkai galės jaustis gerokai laisviau ir saugiau. „Dviračių gatvių atvėrimas – naujas žingsnis skatinant […]

Vilniuje pristatyta nauja gatvė

Vilniuje pristatyta nauja gatvė

Šnipiškės toliau atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvivo gatvių šiandien šventiškai atidaryta nauja beveik kilometro ilgio Kernavės gatvė.  Gatvė įrengta rūpinantis, kad ji būtų patogi, saugi, žalia, gyva, kaimyniška, tiesiog – jauki.  „Šnipiškės stiebiasi, priimdamos ir naujus verslus, ir naujus gyventojus, o kartu išlaikydamos autentišką dvasią. Kernavės gatvės vietoje prieš kelerius metus buvo tiesiog išvažinėtas molynas, […]

Moterų jūrininkių dienos proga „Stena Line“ praneša apie pirmąją laivo kapitonę

Moterų jūrininkių dienos proga „Stena Line“ praneša apie pirmąją laivo kapitonę

Nedaugelis žino, bet šiandien Tarptautinė jūrininkystės organizacija oficialiai mini Tarptautinę moterų jūrininkių dieną. Pasaulinis laivybos sektorius kasmet pažymi reikšmingą moterų vaidmenį jūrų pramonėje ir atkreipia dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduriame norėdami padėti kiekvienai moteriai sėkmingai siekti karjeros jūroje. Švedijos keltų bendrovė „Stena Line“ gegužę taip pat švenčia įvairovės mėnesį, todėl kartu su šia proga […]

„Volkswagen“ ir „Audi“ pirmojo 2022-ųjų trečdalio rezultatai: nors iššūkių nemažėja, rinka pamažu atsigauna

„Volkswagen“ ir „Audi“ pirmojo 2022-ųjų trečdalio rezultatai: nors iššūkių nemažėja, rinka pamažu atsigauna

„Moller Baltic Import“, importuojanti „Volkswagen“ keleivinius bei komercinius automobilius Baltijos šalyse ir „Audi“ automobilius Lietuvoje bei Latvijoje, per pirmąjį 2022 metų trečdalį pagerino savo pardavimų rezultatus. Nors rinka susiduria su vis daugiau naujų iššūkių, naujų automobilių gamybos pajėgumai pamažu stabilizuojasi. „Volkswagen“ keleivinių elektromobilių pardavimai Baltijos šalyse išaugo 41 proc. Vienintelis smuktelėjęs segmentas buvo „Volkswagen“ komerciniai […]