Skaidraus verslo vėliavnešių gretas papildė pirmoji keleivių vežimo organizatoriaus paslaugas teikianti įmonė

Skaidraus verslo vėliavnešių gretas papildė pirmoji keleivių vežimo organizatoriaus paslaugas teikianti įmonė

Šiais metais prie skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ narių prisijungė pirmoji keleivių vežimo organizatoriaus paslaugas teikianti įmonė UAB „Oryo“, valdanti prekės ženklą „eTAKSI“. Nors keleivių vežimo paslaugų sektorius neretai siejamas su šešėline ekonomika, prie skaidraus verslo atstovų prisijungusi įmonė – puikus pavyzdys, kaip šioje paslaugų srityje galima suvaldyti šešėlinės rizikos veiksnius ir puoselėti sąžiningą verslą.   

„Baltąja banga“ vartotojams siunčiame žinią, kad šiuo ženklu pažymėtas prekes ar paslaugas teikia skaidriai veikianti įmonė. Visuomenės sąmoningumui ir atsakingumui augant, ši žinia įgyja vis didesnę reikšmę. Todėl neabejojame, kad „eTAKSI“ įsitraukimas į „Baltosios bangos“ iniciatyvą ne tik suteiks svarų pranašumą bendrovei, bet ir paskatins teigiamus pokyčius rinkoje. Daliai paslaugų sektoriaus vis dar skendint šešėlyje, labai svarbu, kad kuo daugiau šios srities įmonių imtų rodyti pavyzdį kitiems rinkos dalyviams“, – pažymi Rūta Skyrienė, „Baltosios bangos“ Tarybos narė ir asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

Verslininkai pastebi, kad skaidrios įmonės vardą pelnyti nėra lengva, tačiau tikisi, jog šios pastangos sulauks grįžtamojo ryšio ateityje. Prie skaidraus verslo bendruomenės prijungusi „eTAKSI“ tikisi ne tik išlaikyti klientų pasitikėjimą teikiamomis paslaugomis, bet viso keleivių vežimo paslaugų sektoriaus skaidrinimo.

„Per daugiau kaip 10 veiklos metų laikydamiesi skaidraus ir etiško verslo principų subūrėme 2000 profesionalių vairuotojų komandą bei pelnėme didelį keleivių pasitikėjimą. Mūsų paslaugomis naudojasi daugiau kaip 300 000 keleivių. Džiaugiamės tapę pirmaisiais keleivių vežimo paslaugų sektoriaus atstovais, kurie prisijungė prie „Baltosios bangos“ iniciatyvos, žyminčios, kad bendrovė veikia skaidriai ir etiškai. Tikimės, kad šiuo pavyzdžiu užkrėsime ir kitus keleivių vežimo paslaugų rinkos dalyvius“, – sako UAB „Oryo“ direktorius Laimonas Žmuidinavičius.

Siekdama užtikrinti skaidrumą visuose veiklos procesuose ir skatinti bei garantuoti sąžiningą darbuotojų elgesį, UAB „Oryo“, valdanti prekės ženklą „eTAKSI“ sukūrė visą priemonių sistemą. Dar 2012 m. įmonė tradicinį taksi radijo ryšį pakeitė modernia taksi iškvietimo sistema, kur duomenų perdavimui naudojamas  mobilusis ryšys ir internetas. Prieš daugiau nei penkerius metus Lietuvos rinkai buvo pristatyta pirmoji mobilioji programėlė „eTAKSI“. Pasak įmonės vadovų, šie ir kiti sprendimai leido užtikrinti skaidrią kainą, parinkti optimalų maršrutą bei įpareigojo vairuotojus kokybiškai aptarnauti keleivius, kurie po kiekvienos kelionės gali palikti savo atsiliepimą apie vairuotoją ir kelionę. Po kiekvienos kelionės vairuotojai privalo keleiviams išrašyti kvitą arba sąskaitą – faktūrą.

„Jaučiame atsakomybę ne tik savo darbuotojams ir klientams, bet ir visuomenei, todėl mūsų įmonė nuosekliai skatina skaidrią veiklą. 2012 m. atsisakėme grynųjų pinigų – atsiskaitymai už paslaugas vairuotojams vykdomi tik per mokėjimo įstaigų licencijas turinčius partnerius, atlyginimai darbuotojams mokami laiku ir skaidriai, užtikrinant visas socialines garantijas. Sudarydami sutartis su vežėjais įpareigojame juos laikytis sąžiningo klientų aptarnavimo principų bei visų jų veiklą reglamentuojančių LR įstatymų ir teisės aktų“, – komentuoja L. Žmuidinavičius.

Anot jo, jau šiuo metu „eTAKSI” paslaugos verslui teikiamos tik elektroniniu atsiskaitymo būdu, o vis labiau tobulėjant mokėjimų technologijoms ateities keleivių vežimo verslas taps dar skaidresnis – bus galima atsiskaityti ir mobiliaisiais mokėjimais, tad visos transakcijos bus skaidrios.

Apie iniciatyvą „Baltoji banga“:

Baltoji banga– skaidraus ir atsakingo verslo ženklinimo iniciatyva, jungianti Lietuvos verslo įmones, kurios skleidžia skaidrią verslo praktiką visuomenėje. Įmonės žymi savo gaminamas prekes, teikiamas paslaugas, įmonių komunikacijos priemones visuomenei pristatomu verslo skaidrumo ženklu „Baltoji banga“.

Daugiau apie projektą: www.baltojibanga.lt

Pranešimą paskelbė: Rasa Mėlinienė, Integrity PR

Kiti skelbimai:
 
Rowenta Aqua Perfect HU5220F0 Humidification capacity 380 ml/hr, Black/ stainless steel, Type Humidifier, Ultra-Sonic, 110 W, Suitable for rooms up to 54 m², Water tank capacity 5.9 L
 
MyKronoz Zesport 2 460 mAh, Smartwatch, Touchscreen, Bluetooth, Heart rate monitor, White, GPS (satellite),
 
Sony Headphones MDR-E9LP In-ear, Blue
 
Epson Mobile Series EB-X05 XGA (1024×768), 3300 ANSI lumens, 15.000:1, White
 
ADE USB Humidefier HM1800-1 Black, Water tank capacity 0.16 L

Susisiekimo sektoriuje – augantys ekonominiai rodikliai, gerėjantys klientų vertinimai

Susisiekimo ministerija, siekdama užtikrinti kuo didesnę šiame sektoriuje sukuriamą vertę, skaičiuoja teigiamus 2018-ųjų pasiekimus. Palyginti su 2017 m., pernai 2,6 proc. išaugo susisiekimo sektoriaus sukuriama bendroji pridėtinė vertė, o Susisiekimo ministerijos pradėtas matuoti klientų (piliečių) pasitenkinimo sektoriaus paslaugomis rodiklis per metus pakilo nuo 34 iki 50,25 proc. „Susisiekimo sektorius – viena iš svarbiausių Lietuvos ekonomikos […]

  Straipsniai »
„Rail Baltica“ globalus projektas įgyvendino svarbiausius 2018 m. tikslus

„Rail Baltica“ globalus projektas įgyvendino svarbiausius 2018 m. tikslus

2018 m. „Rail Baltica“ globalus projektas pasiekė svarbiausius strateginius, techninius bei finansinius tikslus, todėl tikslas veiklą pradėti 2026 m. liko nepakitęs. Strateginiai pasiekimai 2018 m. spalį Europos Komisija priėmė įgyvendinantį tarptautinio „Rail Baltica“ projekto Šiaurės-Baltijos jūrų TEN-T koridoriuje sprendimą, taip sustiprindama Europos Komisijos ir ES šalių narių įsipareigojimą įgyvendinti šį projektą laiku. Taip pat buvo […]

  Straipsniai »

Keleivių bandyti skraidinti daiktai pernai nustebino net visko mačiusius Lietuvos oro uostų darbuotojus

Lietuvos oro uostai sudarė labiausiai nustebinusių orlaiviais 2018 m. bandytų skraidinti objektų TOP 5. Nors rankiniame keleivių bagaže aptikti neleistini radiniai stulbina, neretai susiduriama ir su nežinojimu, kokius paprastus daiktus galima vežtis, ir kokius – ne. Lietuvos oro uostų sudarytame 2018 m. keleivių bandytų skraidinti daiktų sąraše – ginklai, narkotinės medžiagos ir sprogmenys. 5-oje vietoje […]

  Straipsniai »
„DPD Lietuva“ atidarė mikrodepą: ruošiasi laikams, kai miesto centre nebeliks automobilių

„DPD Lietuva“ atidarė mikrodepą: ruošiasi laikams, kai miesto centre nebeliks automobilių

Siuntų pristatymo paslaugas teikianti UAB „DPD Lietuva“ Vilniaus centre atidarė mikrodepą – siuntų paskirstymo tašką, pritaikytą ateities miesto poreikiams. Vilniaus Naujamiestyje pradėjęs veikti „DPD Lietuva“ mikrodepas – tai nedidelis paskirstymo taškas, į kurį atkeliauja siuntos, kurias reikia pristatyti sostinės centre ir senamiestyje. Siuntas iš mikrodepo paima ir gavėjams pristato pėstieji kurjeriai. Kaip teigia „DPD Lietuva“ […]

  Straipsniai »