Šiltesnės dienos ir paspirtukininkai vėl gatvėse: kodėl šaltuoju metų laiku tam verčiau ieškoti alternatyvų?

Šiltesnės dienos ir paspirtukininkai vėl gatvėse: kodėl šaltuoju metų laiku tam verčiau ieškoti alternatyvų?

Elektriniai paspirtukai tampa neatsiejama šiuolaikinių miestų dalis, juos galima matyti ne tik vingiuojančius dviračių takais, bet ir užimančius pėsčiųjų šaligatvius. Nors manantys, kad paspirtukai tik drumsčia ramybę vylėsi, kad atvėsus orams jų nebeliks gatvėse, iš tiesų, net ir pusnys nesustabdė privačių paspirtukų savininkų, o šoktelėjęs aukštyn temperatūros stulpelis dažną paragino vėl pasirinkti šią alternatyvią transporto priemonę. Kampanijos „Pėsčiųjų indeksas“ ekspertai atsako, ar saugu šaltuoju sezonu keliauti su dviračiu ar paspirtuku.

Draudimo bendrovės BTA Sveikatos ir asmens žalų reguliavimo skyriaus vadovė Irina Paleckienė pastebi, kad dabar gerokai ramesnis laikas, kai traumų dėl atsitikimų, susijusių su paspirtukais ar dviračiais nefiksuojama, jų pikas stebimas šiltuoju sezonu.

Vis dėlto nusprendusiems rinktis paspirtuką ar dviratį I. Paleckienė primena, kad keliaujant jais svarbu paisyti Kelių eismo taisyklių, dėvėti šalmą ir, jei yra galimybė, kitas apsaugas. „Pastebime, kad žmonės yra linkę važiuoti elektriniu paspirtuku ne visai pagal paskirtį – po kelis ant vieno paspirtuko, drauge su kūdikiais nešioklėse ir panašiai. Toks elgesys yra labai neatsakingas ir susidūrus su kita transporto priemone ar kliūtimi, griūvant gali būti itin skaudus“, – įspėja ekspertė. Be to, pavojus gali kilti ne tik pasirinkusiems keliauti paspirtuku, bet ir aplinkiniams.

Įvertinkite oro sąlygas

Atliekų tvarkymu ir teritorijų priežiūra besirūpinančios bendrovės „Ekonovus“ komunikacijos vadovė Vilma Balčiauskaitė sako, kad tiek keliaujant pėsčiomis, tiek ir pasirinkus alternatyvias judėjimo priemones visuomet svarbu atsižvelgti į oro sąlygas. „Šaltasis sezonas kupinas iššūkių, net jeigu vakar mėgavomės šiluma, dar nereiškia, kad ramiai galime ir kitą rytą priimti tokį pat sprendimą. Svarbu įsivertinti, kokia danga, ar nėra pašalę, ar jūsų transporto priemonė yra pritaikyta šaltam sezonui“, – pasakoja bendrovės komunikacijos vadovė ir primena šaltojo sezono rytus dažniausiai pradėti nuo orų prognozių apžvalgos.

Anot jos, šaltuoju sezonu svarbu pasirinkti mažesnį greitį, nes stabdymo kelias gali būti gerokai ilgesnis. Be to, kaip pastebi ekspertė, valant šaligatvius dažnai gali susidaryti didesnės sniego sankaupos, kurios susiaurina praėjimą pėstiesiems, todėl šaligatvius pamėgę paspirtukininkai čia sunkiau galėtų prasilenkti, be to, sniegas gali apsunkinti važiavimą.

„Šaltuoju sezonu saugumą užtikrinti padeda ne tik sniego valymas ar šaligatvių barstymas, bet ir atsakingas eismo dalyvių elgesys, teisingi pasirinkimai – avalynė ar padangos, saugaus greičio pasirinkimas, didesnis laiko rezervas, dėmesingumas aplinkiniams ir pagalba jiems slystelėjus. Taip pat tiek einant, tiek vykstant dviračiu ar paspirtuku svarbu pasirinkti tinkamą poziciją, kuri padėtų išlaikyti pusiausvyrą, ir, ypač vyraujant žiemiškiems orams, vadinamąjį vasarinį transportą verčiau iškeisti į šiam orui labiau tinkančius keliavimo būdus“, – pataria V. Balčiauskaitė.

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt, elektrinių paspirtukų sezoną baigusi jau gruodį, tikina neplanuojanti atnaujinti šios paslaugos žiemą, esant trumpalaikiam atšilimui. Sezono pradžia iš tiesų priklauso nuo oro sąlygų, tačiau aktyviau stebėti oro sąlygas skirtinguose Lietuvos miestuose įmonės atstovai ima artėjant pavasariui. Joms esant pakankamai palankioms, miestuose palaipsniui didinamas paspirtukų skaičius.

Pasak „Boltsusisiekimo paslaugų plėtros vadovo Baltijos šalyse Eimanto Baltos, paspirtukų nuomos paslauga valdoma centralizuotai, todėl pavasario ar rudens mėnesiais susidūrus su nepalankiomis sąlygomis prieiga prie paspirtukų akimirksniu apribojama – tokiu atveju vartotoją, bandantį pradėti kelionę, programėlėje pasitinka atitinkamas skydelis.

 „Visuomet edukuojame klientus, kaip patiems įsitikinti, kad kelionė būtų maksimaliai saugi, tačiau efektyviausiai ateiname į pagalbą iš technologinės pusės – mažiname paspirtukų greitį specialiose miestų zonose arba tam tikromis paros valandomis, – vardija E. Balta.

Artėjant temperatūros pokyčiams, planuojantiems keliauti savo turimais nuosavais paspirtukais ekspertai primena būti atsargiems ir rūpintis savo bei artimųjų saugumu.

Pranešimą paskelbė: Laura Dabulytė, Budinti komunikacija, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama. Automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ atliktas tyrimas atskleidė, kad pusė visų platformoje tikrintų „BMW“ markės automobilių praeityje buvo apgadinti. „BMW“ taip pat buvo viena labiausiai vagiamų markių – 17,7 proc. […]


2023 metais Lietuvoje įregistruota daugiausiai naujų automobilių Baltijos šalyse

2023 metais Lietuvoje įregistruota daugiausiai naujų automobilių Baltijos šalyse

Praeitais metais Lietuvoje įregistruota 30,8 tūkst. naujų automobilių, rodo Lietuvos naujų automobilių rinkos analizė. Nors tai didžiausias įregistruotų naujų lengvųjų transporto priemonių skaičius Baltijos šalyse, Lietuvos rinka per metus augo mažiausiai – 6,2 proc. Latvijoje ir Estijoje augimas siekė po 11 proc. Tačiau anot bendrovės „Citadele Leasing“ filialo Lietuvoje vadovo Vaidoto Gursko, šalies rinka pradeda […]


Vilniuje lankysis didžiausių Turkijos įmonių atstovai

Vilniuje lankysis didžiausių Turkijos įmonių atstovai

Vasario 29 – kovo 1 d. Lietuvoje vyks Turkijos ir Lietuvos verslo forumas, kurį organizuoja finansų konsultantų įmonės „iFuture INVESTMENTS“. Renginyje įžvalgomis dalinsis verslininkai iš didžiausio pramonės centro Turkijoje, Bursos regione, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas, Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas […]


Žvyrkelių priežiūrą sunkina permainingi orai

Žvyrkelių priežiūrą sunkina permainingi orai

Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi. Kad būtų […]


Po žiemos nusprendėte nusiplauti automobilį? Štai, ką reikėtų žinoti

Po žiemos nusprendėte nusiplauti automobilį? Štai, ką reikėtų žinoti

Traukiantis žiemiškiems orams ir artėjant pavasariui, dažnas vairuotojas džiaugiasi pagaliau nusiplovęs automobilį – saulėtomis dienomis prie plovyklų neretai nusidriekia ilgiausios eilės. Tiesa, dažnai džiaugsmas trunka neilgai. Ankstyvam pavasariui būdinga nekintanti tendencija – 30 proc. išaugęs žalų, užfiksuotų išvažiavus iš plovyklų, skaičius. Visgi skubėti kaltinti plovyklos nereikėtų – neretai nuplovus automobilį tiesiog geriau matomi įvairūs anksčiau […]


Kaip sutaupyti perkant knygas?

Kaip sutaupyti perkant knygas?

Ar jūs mėgstate skaityti knygas? Jei taip, galbūt jums kyla klausimas, kur ir kaip galima įsigyti knygų pigiau. Vienas iš variantų yra pirkti skaitytas knygas. Šiame straipsnyje mes pateiksime kelias priežastis, kodėl tai gali būti naudinga ir kaip tai padaryti. Pirma, pirkti skaitytas knygas yra ekologiška. Knygų gamyba reikalauja daug medžiagų ir energijos, o taip […]