Šiaulių oro uostas dar metams tapo didžiausia regione orlaivių parkavimo aikštelė

1

Šiaulių oro uostas dar metams tapo didžiausia regione orlaivių parkavimo aikštelė

Su NATO kariškiais erdve besidalinantis tarptautinis Šiaulių oro uostas 2021-iesiems metams tapo didžiausia Šiaurės Lietuvoje keleivinių orlaivių parkavimo aikštele. Oro uostas visas turimas lėktuvų parkavimo vietas iki šių metų pabaigos išnuomojo Estijos kapitalo orlaivių techninės priežiūros ir remonto įmonei „AviaticMRO“.

Bendrovė galės naudotis maždaug 63 tūkst. kvadratinių metrų plotu, kuriame vienu metu galima laikyti 16-a „Airbus“ A319, A320 ar „Boeing 737“ tipo orlaivių, kitaip – iki 180 vietų keleiviams turinčių lėktuvų.

„Užtikrindami pandemijos metu neskraidančių orlaivių priežiūros paklausą, tęsiame pernai pradėtą bendradarbiavimą su „AviaticMRO“. Įmonės klientai galės toliau naudotis visu mūsų turimu orlaivių stovėjimo aikštelių plotu, priparkuotiems orlaiviams teiksime ir profesionalias jų priežiūros paslaugas. Kaip ir visas aviacijos sektorius nekantriai laukiame sektoriaus atsigavimo, o iki tol esame pasiruošę užtikrinti, kad orlaiviams būtų teikiama aukščiausio lygio priežiūra“, – sako Šiaulių oro uosto vadovė Aurelija Kuezada.

„AviaticMRO“ Šiaulių oro uostą orlaivių parkavimui pasirinko pernai kovą, kai iš Kinijos visame pasaulyje ėmęs plisti COVID-19 sukėlė globalią pandemiją ir paralyžiavo aviaciją.

Įmonės vadovas Povilas Padaiga teigia, kad Šiaulių oro uoste toliau dirbs ir dėl čia turimų ilgalaikių investavimo planų, ir dėl suteikiamų sąlygų.

„Susidėjo viskas – nuo mūsų plano ir projekto čia vystyti orlaivių angarą, iki kainos, kokybės ir kitų parametrų. Matysime, kaip atrodys kiti metai, bet kadangi esame išsinuomoję visas vietas, stengsimės jas visas ir užpildyti“, – planuoja „AviaticMRO“ vadovas.

Jis tikisi, kad optimistinio scenarijaus atveju daugiau judesio skrydžių sektoriuje gali atsirasti jau pavasarį.

Tarptautinė kelionių sektoriaus analitikos agentūra „Cirium“ 2020-ųjų pavasarį įvertino, kad iš maždaug 26 tūkst. keleivinių lėktuvų visame pasaulyje pandemija ant žemės privertė nuleisti beveik du trečdalius, arba 64 proc., viso parko. Savo ruožtu priežiūros institucijos perspėja apie ilgalaikio stovėjimo ant žemės įtaką orlaivių technikai ir ragina jų priežiūrai skirti daugiau dėmesio.

Pasak Šiaulių oro uosto direktorės, suvaldžius pandemiją aviacijos sektorius turės nemažai iššūkių ir užtikrinant nepriekaištingą orlaivių techninę būklę, ir pilotų įgūdžių atnaujinimą.

„Geriausia, ką šioje situacijoje galime padaryti, tai pasiruošti startuoti visa jėga iš karto, kai tik bus įmanoma. Todėl džiaugiamės, kad pateisiname partnerio, kuris mums patikėjo dalį skrydžių bendrovių turimo orlaivių parko, lūkesčius“, – sako A. Kuezada.

Oro uosto savininkė Šiaulių savivaldybė beveik 10 mln. eurų skyrė Šiaulių oro uosto infrastruktūros pagerinimui, o strateginė investuotoja įmonė „AviaticMRO“ oro uoste už 20 mln. eurų ketina pastatyti 23 tūkst. kv. metrų ploto orlaivių techninės priežiūros ir remonto centrą. Jis turėtų pradėti veikti 2022 metais ir įdarbinti apie 1 tūkst. specialistų.

Šiuo metu Šiaulių oro uostas yra paskelbęs dar vieno laisvo ir investicijoms skirto beveik 15 tūkst. kv. metrų ploto sklypo nuomos aukcioną. Pastarasis planuojamas sausio 18 dieną. Pradinė šio sklypo metinė nuomos kaina yra 9,4 tūkst. eurų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Apie tarptautinį Šiaulių oro uostą:

Tarptautinį Šiaulių oro uostą valdo Šiaulių miesto savivaldybės įmonė „Šiaulių oro uostas“, teikianti antžeminio orlaivių, keleivių ir krovinių aptarnavimo, žemės nuomos ir kitas paslaugas. Pasinaudojant ilgiausiu Baltijos šalyse – 3,5 km ilgio – kilimo-tūpimo taku oro uostas gali priimti ypač didelius bei pakrautus lėktuvus. Šiaulių oro uostas taip pat yra vienintelis regione, turintis sertifikuotą veterinarinį sandėlį su laboratorija, ir vienintelis, per kurį oro transportu eksportuojami gyvūnai. Nuo 2004 Šiaulių oro uoste reziduoja NATO oro policija. Šiuo metu oro uoste dirba 14 darbuotojų. 

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Naujos kartos „Volkswagen“ komercinės transporto priemonės – modernesnės, efektyvesnės ir universalesnės

Naujos kartos „Volkswagen“ komercinės transporto priemonės – modernesnės, efektyvesnės ir universalesnės

„Volkswagen“ Lietuvoje pristato visapusiškai atnaujintą komercinių automobilių gamą – nuo kompaktiškojo „Caddy“ iki daugiafunkcio „Transporter“, erdvaus „Crafter“ ir legendinio „California“ kemperio. Šie naujausios kartos „Volkswagen“ modeliai sukurti siekiant užtikrinti neprilygstamą komfortą, kuris ypač svarbus tiems, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia prie vairo. „Komerciniai automobiliai yra daugelio kasdienių operacijų pagrindas – jos jungia žmones, prekes ir […]


„Truckmaster“ sunkvežimių plovykla – efektyvus sprendimas jūsų sunkiojo transporto švarai

„Truckmaster“ sunkvežimių plovykla – efektyvus sprendimas jūsų sunkiojo transporto švarai

Sunkvežimių plovimas yra kur kas daugiau nei tik estetinis rūpestis – tai būtina priežiūros dalis, padedanti užtikrinti ilgesnį technikos tarnavimo laiką, saugumą keliuose ir įmonės įvaizdį. „Truckmaster“ sunkvežimių plovykla siūlo profesionalias plovimo paslaugas, atitinkančias šiuolaikinių transporto įmonių poreikius. Moderni įranga ir patikimos technologijos „Truck Master“ sunkvežimių plovyklose naudojama moderni ATLAS ir ITECO įranga, kuri užtikrina […]


Kryžkalnyje startavo naujos „Inbalance grid“ stotelės „Orlen“ degalinėse: jau veikia 10 greito įkrovimo taškų

Kryžkalnyje startavo naujos „Inbalance grid“ stotelės „Orlen“ degalinėse: jau veikia 10 greito įkrovimo taškų

Elektromobilių įkrovimo tinklo operatorė „Inbalance grid“ pradėjo vasaros plėtros sezoną – startavo nuo Kryžkalnio „Orlen“ degalinių, kur įjungti 8 nauji greitojo įkrovimo taškai A1 kelyje į pajūrį ir iš jo. Iš viso šiais metais „Inbalance grid“ įrengs 54 didelės galios įkrovimo prieigas. Naujose stotelėse – pigiausia kilovatvalandė A1 kelyje „A1 magistralė – tai stuburas, jungiantis […]


EIMIN paskirstė 5 mln. eurų Lietuvos savivaldybių kelių projektams

EIMIN paskirstė 5 mln. eurų Lietuvos savivaldybių kelių projektams

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) finansuos įvairiose Lietuvos savivaldybėse esančių kelių, vedančių į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos, tvarkymą: 7 projektams įgyvendinti skirta 5 mln. eurų. „Lietuvos regionų konkurencingumo didinimas – vienas svarbiausių EIMIN ekonomikos transformacijos plano „START“ prioritetų. Tad skirdami investicijų regionų kelių infrastruktūrai tobulinti ne tik pagerinsime susisiekimą, bet ir prisidėsime prie darbo […]


„airBaltic“ padvigubins skrydžių iš Vilniaus į Amsterdamą ir Dubajų dažnį

„airBaltic“ padvigubins skrydžių iš Vilniaus į Amsterdamą ir Dubajų dažnį

Pirmaujanti Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ paskelbė planus padidinti skrydžių iš Vilniaus į Amsterdamą (Nyderlandai) ir Dubajų (Jungtiniai Arabų Emyratai) dažnį artėjančiu žiemos sezonu, nuo 2025 m. spalio pabaigos iki 2026 m. kovo pabaigos. „airBaltic“ tarp Vilniaus ir Amsterdamo vykdys net 14 skrydžių per savaitę, dar labiau pagerindama Lietuvos susisiekimą su pasauliu per vieną […]


Per mėnesį Lietuvoje įrengtos dar 23 naujos įkrovimo stotelės

Per mėnesį Lietuvoje įrengtos dar 23 naujos įkrovimo stotelės

Lietuvoje tęsiama elektromobilių viešojo įkrovimo tinklo plėtra. Per gegužės mėnesį žaliųjų energijos sprendimų bendrovė „Enefit“ visoje šalyje įrengė 23 naujas elektromobilių įkrovimo stoteles. Ekspertai sako, kad vis didesnis dėmesys kreipiamas erdvėms už didžiųjų miestų ribų, siekiant, kad infrastruktūra būtų išvystyta tolygiai visoje šalyje. Per gegužę įrengtose 23-ose stotelėse vienu metu jau dabar gali būti įkrauti […]