Šią vasarą keliones lėktuvais keičia kelionės automobiliais – 3 dalykai, į ką reikėtų atsižvelgti

1

Šią vasarą keliones lėktuvais keičia kelionės automobiliais – 3 dalykai, į ką reikėtų atsižvelgti

Koronaviruso pandemijai pasaulį uždarius lokaliuose kelionių „burbuluose“, šiemet kur kas daugiau populiarumo turėtų sulaukti kelionės automobiliu. Draudikų teigimu, bene didžiausiu iššūkiu vairuotojams gali tapti įprotis automobilį kruopščiau paruošti kelionei, jei ji sąlyginai ilga ir tolima. Tačiau keliavimas šalies viduje ar po kaimynines šalis taip pat neturėtų užmigdyti budrumo.

„Skrydžiai lėktuvais atsigauna lėtai ir labai atsargiai. Dėl vyriausybių veiksmų kol kas sunku bent kiek ilgesniam laikotarpiui planuoti savo poilsį, nes skrydžiai gali tiesiog neįvykti. Didesnę veiksmų laisvę suteikia kelionės automobiliu trumpesniais atstumais, tačiau reikėtų nepamiršti, kad automobilis nesirenka šalies, kurioje sugesti. Mūsų ilgametė patirtis rodo, kad keliaujant dažniausiai sprogsta padangos, genda elektros instaliacijos, išbėga tepalai ar kiti skysčiai, genda stabdžiai. Automobilio gedimai gali ne tik apkartinti kelionę, sukelti streso, bet ir suplanuotą biudžetą išpūsti didelėmis neplanuotomis išlaidomis“, – sako draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Pirmiausiai – automobilio patikra

Susiruošus keliauti po Lietuvą ar į kaimynines šalis pirmiausiai rekomenduojama įsitikinti, kad jūsų automobilis yra techniškai tvarkingas ir nepagailėti vietos bagažinėje bent vienai, o jei bus keliaujama prastesniais keliais ar bekele, net ir dviem atsarginiams ratams. Ne ką mažiau svarbu patikrinti pastarųjų būklę: dažnai atsarginiai ratai būna tušti ar sugadinti po paskutinės nelaimės.

„Prieš kiekvieną ilgesnę kelionę reikia būtinai patikrinti padangų būklę – slėgį ir protektorių, tepalų, aušinimo ir stabdžių skysčio lygį, automobilio pakabą, stabdžių sistemą, bendrą variklio ir pagalbinių mazgų būklę – dirželiai, generatorius ir likusi elektros instaliacija. Jeigu akumuliatorius senas, pavargęs – nerizikuokite. Automobilis retai genda šalia serviso, tad neignoruokite netipiškų garsų, atsiradusio neaiškaus bildesio, užsižiebusių lempučių ir panašių perspėjimų. Jei nežinote, kokia jų priežastis – parodykite automobilį specialistams”, – perspėja A. Žiukelis.

Automobilio draudimo pakete neturint techninės pagalbos kelyje paslaugos, patartina iš anksto pasidomėti, į kokius automobilių servisus būtų galima kreiptis pagalbos, jei toks poreikis vis dėlto iškiltų.

Atidesnis planavimas prieš kelionę

Per patį pandemijos įkarštį keliautojai įsitikino, kaip greitai gali užsiverti valstybės ir nutrūkti įprasti susisiekimo būdai: nutupdomi lėktuvai, nustoja kursuoti keltai, neleidžiama kirsti sienos net ir važiuojant automobiliu.

„Svarbu detaliai apgalvoti planuojamą nuvažiuoti atstumą, susidaryti keliavimo maršrutą bei nusimatyti tokius sustojimo taškus kaip degalų bako papildymas, valgymo vietos bei nakvynė. Reiktų turėti omenyje, kad dėl poreikio išlaikyti fizinį atstumą maitinimo bei apgyvendinimo sektoriaus paslaugų teikėjai gali aptarnauti mažiau klientų, todėl būtų neprošal įsitikinti, kad jie tikrai veikia ir iš anksto rezervuoti staliuką bei nakvynes. Vertėtų apgalvoti ir planą B, jei lankomoje vietovėje staiga pablogėtų epidemiologinė situacija bei tektų kuo greičiau grįžti namo“, – pataria ekspertas.

Keliones palengvina susidarytos dienotvarkės laikymasis, iš anksto apgalvojant, kiek laiko skirsite konkrečiai veiklai bei važiavimui.

Koronaviruso diktuojamos taisyklės

Šalys taikė ir taiko nevienodo griežtumo priemones kovojant su koronavirusu, tačiau bazinius dalykus keliaujant visgi rekomenduojama turėti. Tai apsauginės veido kaukės, vienkartinės pirštinės, dezinfekcinis skystis.

„Jei keliaujate už Lietuvos ribų, būtinai pasidomėkite, kokius reikalavimus dėl koronaviruso kelia kita šalis. Kur reikia dėvėti apsaugos priemones, kokių atstumų laikytis, kokie objektai veikia ir panašiai. Susiraskite oficialų šaltinį, kuriame skelbiama operatyvi tos šalies epidemiologinė informacija. Jei tai kalba, kurios nemokate – naudokitės interneto naršyklių suteikiama vertimo paslauga arba vertimo programomis. Verta sekti ir Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos puslapį, kuriame duomenys ir rekomendacijos atnaujinamos operatyviai“, – sako A. Žiukelis.

Apsisprendus pakeliauti užsienyje, tvarkingas turėtų būti ne tik automobilio, bet ir keliautojų sveikatos draudimas, jei staiga prireiktų medikų pagalbos.

Apie BTA:                

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (BTA) priklauso Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) ir yra didžiausia VIG bendrovė Baltijos regione. Beveik 200 metų veikianti, per 50 įmonių 25-iose šalyse valdanti VIG pirmauja Baltijos šalyse, kur grupės įmonės 2019 m. užima ketvirtadalį ne gyvybės draudimo rinkos. 2019 m. BTA savo draudimo partneriu Lietuvoje pasirinko apie 420 tūkst. privačių bei verslo klientų, su kuriais pasirašyta virš 1 mln. draudimo sutarčių, atlyginta per 57 mln. eurų žalų.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima“

Kiti skelbimai:
 
Bio Phyto Mild Facial Cleanser Veido prausiklis, 250 ml
 
TOMMY HILFIGER 15-39-01-5 Black 01 44
 
AUDIMAS Švelnaus mod.polo maršk.ilg.rank. 2021-571 Navy Blazer S
 
Este 83-28-05-8 Black 37
 
Camper Courb K300289 Blue 46

Rekomenduojame

Vairavimas žiemą: svarbu atsakingai įvertinti eismo sąlygas

Vairavimas žiemą: svarbu atsakingai įvertinti eismo sąlygas

Žiemos sąlygos gali būti itin permainingos. Kartais net tą pačią dieną gali lyti, kristi sniegas, šlapdriba, formuotis plikledis arba staigiai kristi oro temperatūra, todėl prieš kiekvieną kelionę vairuotojai turėtų itin atidžiai įvertinti esamas eismo sąlygas, kelio dangos būklę ir pasirinkti žiemos sąlygoms tinkamą, saugų vairavimo stilių. Važiuojant slidžia kelio danga vairuoti reikėtų tolygiai, vengti staigių […]

„Audi e-tron GT“ premjera – jau vasario mėnesį

„Audi e-tron GT“ premjera – jau vasario mėnesį

„Nuostabiausias automobilis, kurį esu kada nors nupiešęs“ , – taip teigė „Audi Design“ padalinio vadovas Marc Lichte 2018 m. rudenį, kada gamintojas Los Andželo automobilių parodoje pristatė koncepcinį „Audi e-tron GT“. Po dviejų metų debiutuoja pirmas serijinės gamybos elektrinis „Gran Turismo“ klasės „Audi“ automobilis. Pasaulinė automobilio premjera – jau vasario 9 dieną. Apgalvotas ir funkcionalus […]

Susisiekimo ministro ir elektroninių ryšių rinkos atstovų susitikime – dėmesys 5G ryšiui, valstybinio kritinio ryšio tinklo kūrimui, Elektroninių ryšių įstatymo projektui

Susisiekimo ministro ir elektroninių ryšių rinkos atstovų susitikime – dėmesys 5G ryšiui, valstybinio kritinio ryšio tinklo kūrimui, Elektroninių ryšių įstatymo projektui

Susisiekimo ministras Marius Skuodis trečiadienį nuotoliniame susitikime su elektroninių ryšių rinkos atstovais išreiškė viltį, kad naujos kartos judriojo ryšio (5G) dažnių skirstymo aukciono pradžia neužtruks, tinklas bus tolygiai diegiamas visoje Lietuvoje ir artimiausiais metais pasieks bent jau didžiuosius šalies miestus. Taip pat, ministro manymu, labai svarbu, kad visa Lietuvoje esama elektroninių ryšių infrastruktūros informacija būtų […]

Vilnius pribrendo metropolitenui ir pagal Maskvos standartus

Vilnius pribrendo metropolitenui ir pagal Maskvos standartus

Nenuostabu, kad dalis Lietuvos visuomenės dar gyvena pagal sovietinius standartus. 50 metų mes jais vadovavomės, ne taip lengva atprasti. „Metro sąjūdžio“ žmonės jau beveik 20 metų įrodinėja, kad Vakarų Europoje sprendimą pradėti planuoti ir statyti miesto geležinkelį – metropoliteną lemia ekonominis ir socialinis tikslingumas, o ne gyventojų skaičius. Kol kas tuo įtikinti pavyko tik LR […]