Šią vasarą keliones lėktuvais keičia kelionės automobiliais – 3 dalykai, į ką reikėtų atsižvelgti

1

Šią vasarą keliones lėktuvais keičia kelionės automobiliais – 3 dalykai, į ką reikėtų atsižvelgti

Koronaviruso pandemijai pasaulį uždarius lokaliuose kelionių „burbuluose“, šiemet kur kas daugiau populiarumo turėtų sulaukti kelionės automobiliu. Draudikų teigimu, bene didžiausiu iššūkiu vairuotojams gali tapti įprotis automobilį kruopščiau paruošti kelionei, jei ji sąlyginai ilga ir tolima. Tačiau keliavimas šalies viduje ar po kaimynines šalis taip pat neturėtų užmigdyti budrumo.

„Skrydžiai lėktuvais atsigauna lėtai ir labai atsargiai. Dėl vyriausybių veiksmų kol kas sunku bent kiek ilgesniam laikotarpiui planuoti savo poilsį, nes skrydžiai gali tiesiog neįvykti. Didesnę veiksmų laisvę suteikia kelionės automobiliu trumpesniais atstumais, tačiau reikėtų nepamiršti, kad automobilis nesirenka šalies, kurioje sugesti. Mūsų ilgametė patirtis rodo, kad keliaujant dažniausiai sprogsta padangos, genda elektros instaliacijos, išbėga tepalai ar kiti skysčiai, genda stabdžiai. Automobilio gedimai gali ne tik apkartinti kelionę, sukelti streso, bet ir suplanuotą biudžetą išpūsti didelėmis neplanuotomis išlaidomis“, – sako draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Pirmiausiai – automobilio patikra

Susiruošus keliauti po Lietuvą ar į kaimynines šalis pirmiausiai rekomenduojama įsitikinti, kad jūsų automobilis yra techniškai tvarkingas ir nepagailėti vietos bagažinėje bent vienai, o jei bus keliaujama prastesniais keliais ar bekele, net ir dviem atsarginiams ratams. Ne ką mažiau svarbu patikrinti pastarųjų būklę: dažnai atsarginiai ratai būna tušti ar sugadinti po paskutinės nelaimės.

„Prieš kiekvieną ilgesnę kelionę reikia būtinai patikrinti padangų būklę – slėgį ir protektorių, tepalų, aušinimo ir stabdžių skysčio lygį, automobilio pakabą, stabdžių sistemą, bendrą variklio ir pagalbinių mazgų būklę – dirželiai, generatorius ir likusi elektros instaliacija. Jeigu akumuliatorius senas, pavargęs – nerizikuokite. Automobilis retai genda šalia serviso, tad neignoruokite netipiškų garsų, atsiradusio neaiškaus bildesio, užsižiebusių lempučių ir panašių perspėjimų. Jei nežinote, kokia jų priežastis – parodykite automobilį specialistams”, – perspėja A. Žiukelis.

Automobilio draudimo pakete neturint techninės pagalbos kelyje paslaugos, patartina iš anksto pasidomėti, į kokius automobilių servisus būtų galima kreiptis pagalbos, jei toks poreikis vis dėlto iškiltų.

Atidesnis planavimas prieš kelionę

Per patį pandemijos įkarštį keliautojai įsitikino, kaip greitai gali užsiverti valstybės ir nutrūkti įprasti susisiekimo būdai: nutupdomi lėktuvai, nustoja kursuoti keltai, neleidžiama kirsti sienos net ir važiuojant automobiliu.

„Svarbu detaliai apgalvoti planuojamą nuvažiuoti atstumą, susidaryti keliavimo maršrutą bei nusimatyti tokius sustojimo taškus kaip degalų bako papildymas, valgymo vietos bei nakvynė. Reiktų turėti omenyje, kad dėl poreikio išlaikyti fizinį atstumą maitinimo bei apgyvendinimo sektoriaus paslaugų teikėjai gali aptarnauti mažiau klientų, todėl būtų neprošal įsitikinti, kad jie tikrai veikia ir iš anksto rezervuoti staliuką bei nakvynes. Vertėtų apgalvoti ir planą B, jei lankomoje vietovėje staiga pablogėtų epidemiologinė situacija bei tektų kuo greičiau grįžti namo“, – pataria ekspertas.

Keliones palengvina susidarytos dienotvarkės laikymasis, iš anksto apgalvojant, kiek laiko skirsite konkrečiai veiklai bei važiavimui.

Koronaviruso diktuojamos taisyklės

Šalys taikė ir taiko nevienodo griežtumo priemones kovojant su koronavirusu, tačiau bazinius dalykus keliaujant visgi rekomenduojama turėti. Tai apsauginės veido kaukės, vienkartinės pirštinės, dezinfekcinis skystis.

„Jei keliaujate už Lietuvos ribų, būtinai pasidomėkite, kokius reikalavimus dėl koronaviruso kelia kita šalis. Kur reikia dėvėti apsaugos priemones, kokių atstumų laikytis, kokie objektai veikia ir panašiai. Susiraskite oficialų šaltinį, kuriame skelbiama operatyvi tos šalies epidemiologinė informacija. Jei tai kalba, kurios nemokate – naudokitės interneto naršyklių suteikiama vertimo paslauga arba vertimo programomis. Verta sekti ir Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos puslapį, kuriame duomenys ir rekomendacijos atnaujinamos operatyviai“, – sako A. Žiukelis.

Apsisprendus pakeliauti užsienyje, tvarkingas turėtų būti ne tik automobilio, bet ir keliautojų sveikatos draudimas, jei staiga prireiktų medikų pagalbos.

Apie BTA:                

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (BTA) priklauso Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) ir yra didžiausia VIG bendrovė Baltijos regione. Beveik 200 metų veikianti, per 50 įmonių 25-iose šalyse valdanti VIG pirmauja Baltijos šalyse, kur grupės įmonės 2019 m. užima ketvirtadalį ne gyvybės draudimo rinkos. 2019 m. BTA savo draudimo partneriu Lietuvoje pasirinko apie 420 tūkst. privačių bei verslo klientų, su kuriais pasirašyta virš 1 mln. draudimo sutarčių, atlyginta per 57 mln. eurų žalų.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima“

Kiti skelbimai:
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Rekomenduojame

Nuo temperatūros svyravimų kenčia keliai: ką siūlo mokslininkai?

Nuo temperatūros svyravimų kenčia keliai: ką siūlo mokslininkai?

Ne tik liūtys, bet ir dideli karščiai padaro miestams nemažai žalos. Ypač kenčia keliai. Oro temperatūrai pakilus iki daugiau nei 30 laipsnių karščio, „plaukiantis“ bitumas bei provėžuota kelio danga – viena iš itin dažnų problemų. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kelių tyrimų instituto direktoriaus prof. dr. Audriaus Vaitkaus, specialistų tokie incidentai nestebina. „Klimato […]

M. Skuodis: pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtra – potencialas naujiems kroviniams ir investicijoms pritraukti

M. Skuodis: pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtra – potencialas naujiems kroviniams ir investicijoms pritraukti

Lankydamiesi šiandien Klaipėdoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis apžiūrėjo per pastaruosius metus išplėtotą Malkų įlanką bei perspektyvinę pietinę dalį, kurioje artimiausiais metais planuojama dideli darbai. Sėkmingai atliktos investicijos į Malkų įlanką Klaipėdos uostui jau leidžia užsitikrinti dar tvirtesnes pozicijas laivų remonto rinkoje, didinti krovos pajėgumą, o numatoma pietinės uosto dalies plėtra […]

Klaipėdoje Premjerė ir susisiekimo ministras dalyvaus naujo lietuviško kelto vardo suteikimo ceremonijoje ir apžiūrės plėtojamą pietinę uosto dalį

Klaipėdoje Premjerė ir susisiekimo ministras dalyvaus naujo lietuviško kelto vardo suteikimo ceremonijoje ir apžiūrės plėtojamą pietinę uosto dalį

Penktadienį, liepos 23 d., Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis lankysis Klaipėdoje, kur dalyvaus naujo „Smiltynės perkėlos“ kelto vardo suteikimo ceremonijoje, laivu plauks ir apžiūrės Malkų įlanką bei Klaipėdos uosto pietinę dalį, kurioje artimiausiais metais planuojama didelė plėtra. „Smiltynės perkėlai“ pastatytas 60 m ilgio, 14 m pločio universalus keleivinis-krovininis keltas „Klaipėda“ išskirtinis […]

Pandemija Lietuvos aviacijoje – kada grįšime į įprastas vėžes?

Pandemija Lietuvos aviacijoje – kada grįšime į įprastas vėžes?

Netikėtai pasaulį užklupęs Covid-19 iš esmės sukrėtė aviacijos industriją. Siekiant suvaldyti virusą, lyg tol klestėjusi sfera kone pernakt smuko į dar neregėtas žemumas. Nacionalinės aviacijos asociacijos LAVIA teigimu, prireiks bent dviejų metų, kol sugrįšime į 2019 metais pasiekto aviacijos piko laikus. Asociacijos prielaida remiasi optimistinėmis prognozėmis, laikantis pozicijos, kad pasaulinė pandeminė situacija gerės arba bent […]

Marius Skuodis approved the new Board of Lietuvos geležinkeliai, AB

Marius Skuodis approved the new Board of Lietuvos geležinkeliai, AB

Upon the approval of the Minister of Transport and Communications, the newly formed Board of Lietuvos geležinkeliai, AB (LTG) takes up its duties. It consists of 7 members; i.e. five independent members: Dalia Andrulionienė, Eugenijus Preikša, Bernard Guillelmon, Kęstutis Šliužas, Aurimas Vilkelis; and 2 members delegated by the Ministry of Transport and Communications: Romas Švedas […]

Skelbiami mėgėjiškų vaizdo siužetų saugaus eismo tema konkurso nugalėtojai

Skelbiami mėgėjiškų vaizdo siužetų saugaus eismo tema konkurso nugalėtojai

Paaiškėjo valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) skelbto mėgėjiškų vaizdo siužetų saugaus eismo tema konkurso nugalėtojai. I grupėje, kurioje varžėsi 12-18 metų amžiaus autorių sukurti vaizdo siužetai geriausiais pripažinti vaizdo siužetai „Saugok save“ (autorius Lukas Pacevičius iš Vilniaus) ir „Vairuodamas nesinaudok telefonu!“ (autoriai Benas ir Darius Bačkaičiai iš Kauno). III grupėje, […]