Seimo sprendimas dėl poilsio dienos padidins tradicines Vėlinių transporto spūstis

Seimo sprendimas dėl poilsio dienos padidins tradicines Vėlinių transporto spūstis

Seimui neeiliniame posėdyje svarstant siūlymą Vėlines (lapkričio 2 d.) paskelbti ne darbo diena, su laidojimu susijusių paslaugų teikėjai teigia, kad šis sprendimas nepakeis nusistovėjusios tradicijos lankyti artimųjų kapus pirmą lapkričio dieną. 

„Per ilgametę darbo patirtį matome, kad įpročiai, kaip, kada ir kiek lankome kapus iš esmės yra nusistovėję ir vargu ar jie labai stipriai pasikeistų. Tikrai esame viena iš tų tautų, kuriems ryšys su išėjusiais artimaisiais išlieka svarbus, stengiamės jiems atiduoti pagarbą ne tik mintimis ir maldomis, bet ir prižiūrėdami bei lankydami amžinojo poilsio vietas. Paprastai tai masiškai darome būtent lapkričio 1 d. Tai jau gilias tradicijas turintis ritualas”, – sako  Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ direktorė Jolanta Sprainaitienė.  

Pasak jos, atsiradus galimybei amžino poilsio vietas lengviau lankyti ir lapkričio 2 d., dalis žmonių šia galimybe pasinaudotų. Tai turėtų įtakos eismo situacijai ir, tikėtina, dar labiau padidintų keliaujančiųjų srautus bei spūstis keliuose. 

„Pirmiausia galvoju apie emigravusius, užsienyje gyvenančius šalies gyventojus, kuriems ir grįžti, ir per vieną dieną artimųjų kapus, kartais išsibarsčiusius po visą Lietuvą, aplankyti būna ne menkas iššūkis. Tai jiems ko gero būtų paprasčiau ir lengviau. Kita vertus, toks Seimo sprendimas gali nulemti išaugusį eismo intensyvumą bei spūstis. Tiesiog dalis gyventojų turėdami vos vieną dieną apsisprendžia nevažiuoti lankyti toliau esančių artimųjų kapų. Tuo tarpu dvi laisvos dienos gali turėti įtakos tam, kad važiuojančių srautai išaugtų, o nemenkos spūstys dar labiau padidėtų“, – sako „Ritualas“ direktorė. 

J. Sprainaitienė pastebi, kad be kapinių lankymo dar vienas svarbus Visų šventųjų dienos, aspektas – tradicijų ir pagarbos perdavimas jaunajai kartai. 

„Nemažiau nei pačių kapinių lankymas ir tvarkymas, žvakelės uždegimas, ar gėlių padėjimas per Visų šventųjų dieną yra svarbus ir tradicijų bei šeimos istorijos perdavimas jaunajai kartai. Galimybė papasakoti ir atminti tuos, kurių jau nebėra tarp mūsų, tačiau jie yra tapę mūsų gyvenimo dalimi sujungia ne tik kartas, bet ir šalį, kaip bendruomenę. Žinoma, tai galima daryti pačiomis įvairiausiomis progomis, ne vien lapkričio mėnesį, tačiau atminimui skirta diena dažną paskatina nepraleisti progos prisiminti savo giminės istoriją“, – įsitikinusi J. Sprainaitienė.

  

Pranešimą paskelbė: Džeraldas Kauneckas, UAB „Idea Prima“

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ Crocband Rain Boot Kid's Bright Cobalt/Flame 32
 
Crocs™ LiteRide Slide Black/Slate Grey 47,5
 
Crocs™ LiteRide Flip Navy/White 47,5
 
Crocs™ Funlab Shark Patch Rain Boot Kids Navy 23
 
TOMS Tropical Print Rope Women's Alpargata No Color 36,5

Rekomenduojame

Dinamiškas, manevringas ir elektrinis: „Audi“ pristato koncepcinę „e-tron“ S modelių pavarą

Dinamiškas, manevringas ir elektrinis: „Audi“ pristato koncepcinę „e-tron“ S modelių pavarą

„Audi e-tron“ ir „Audi e-tron Sportback“ S modelių versijos bus dar manevringesnės, tiksliau valdomos ir dinamiškesnės. Trys elektros varikliai, kurių du yra sumontuoti galinėje ašyje, kartu pasiekia momentinę 370 kW galią ir 973 Nm sukimo momentą. Tai leidžia abiem vien tik elektra varomiems modeliams iki 100 km/h įsibėgėti per 4,5 sekundės. Pažangi pavaros kontrolės sistema […]

Su naujomis „Goodyear“ padangomis „EfficientGrip Performance 2“ važiuosite toliau

Su naujomis „Goodyear“ padangomis „EfficientGrip Performance 2“ važiuosite toliau

„Goodyear“ pristato naująsias „EfficientGrip Performance 2“ – šios padangos pasižymi 50 % didesne rida, lyginant su ankstesniuoju „EfficientGrip Performance“ modeliuiii. „Goodyear“ pristato naujas efektyvias „EfficientGrip Performance 2“ padangas, stipriai pagerintomis eksploatacinėmis savybėmis. Šios ypač vertinamų „EfficientGrip Performance“ padangų įpėdinės yra skirtos 15–19 colių skersmens ratlankių automobilių vairuotojams – tiems, kurie daug keliauja ir ieško efektyvumo stabdant šlapiame ir […]

Vagysčių iš automobilių – vis mažiau, bet BMW, Volkswagen ir Lexus savininkai turėtų likti budrūs

Vagysčių iš automobilių – vis mažiau, bet BMW, Volkswagen ir Lexus savininkai turėtų likti budrūs

Policijos statistika rodo, kad vagystės iš automobilių tampa vis retesnės – pernai jų Lietuvoje registruota trečdaliu mažiau nei 2018 m. ir net keturiskart mažiau nei prieš 5 metus. Tačiau draudikai perspėja vairuotojų neatsipalaiduoti – kai kurių markių naujesnių automobilių veidrodėliai, žibintai bei kitos detalės vis dar masina paklausaus grobio ieškančius vagišius, o vidutinė vienos vagystės […]

Lietuva siekia papildomų ES lėšų „Rail Baltica“ pagrindinės linijos statyboms nuo Kauno iki Latvijos sienos

Lietuva siekia papildomų ES lėšų „Rail Baltica“ pagrindinės linijos statyboms nuo Kauno iki Latvijos sienos

Lietuva kartu su projekto partneriais pateikė paraiškas gauti papildomą Europos Infrastruktūros tinklų priemonės ES paramą „Rail Baltica“ projekto veikloms. Bendras visų šalių paraiškoje nurodytas projekto finansavimo iš ES poreikis siekia 664,1 mln. eurų, iš kurių Lietuvos dalis – 278,9 mln. eurai. ES institucijų sprendimo dėl finansavimo patvirtinimo laukiama 2020 m. birželio – liepos mėn.  „ […]