Seimo sprendimas dėl poilsio dienos padidins tradicines Vėlinių transporto spūstis

Seimo sprendimas dėl poilsio dienos padidins tradicines Vėlinių transporto spūstis

Seimui neeiliniame posėdyje svarstant siūlymą Vėlines (lapkričio 2 d.) paskelbti ne darbo diena, su laidojimu susijusių paslaugų teikėjai teigia, kad šis sprendimas nepakeis nusistovėjusios tradicijos lankyti artimųjų kapus pirmą lapkričio dieną. 

„Per ilgametę darbo patirtį matome, kad įpročiai, kaip, kada ir kiek lankome kapus iš esmės yra nusistovėję ir vargu ar jie labai stipriai pasikeistų. Tikrai esame viena iš tų tautų, kuriems ryšys su išėjusiais artimaisiais išlieka svarbus, stengiamės jiems atiduoti pagarbą ne tik mintimis ir maldomis, bet ir prižiūrėdami bei lankydami amžinojo poilsio vietas. Paprastai tai masiškai darome būtent lapkričio 1 d. Tai jau gilias tradicijas turintis ritualas”, – sako  Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ direktorė Jolanta Sprainaitienė.  

Pasak jos, atsiradus galimybei amžino poilsio vietas lengviau lankyti ir lapkričio 2 d., dalis žmonių šia galimybe pasinaudotų. Tai turėtų įtakos eismo situacijai ir, tikėtina, dar labiau padidintų keliaujančiųjų srautus bei spūstis keliuose. 

„Pirmiausia galvoju apie emigravusius, užsienyje gyvenančius šalies gyventojus, kuriems ir grįžti, ir per vieną dieną artimųjų kapus, kartais išsibarsčiusius po visą Lietuvą, aplankyti būna ne menkas iššūkis. Tai jiems ko gero būtų paprasčiau ir lengviau. Kita vertus, toks Seimo sprendimas gali nulemti išaugusį eismo intensyvumą bei spūstis. Tiesiog dalis gyventojų turėdami vos vieną dieną apsisprendžia nevažiuoti lankyti toliau esančių artimųjų kapų. Tuo tarpu dvi laisvos dienos gali turėti įtakos tam, kad važiuojančių srautai išaugtų, o nemenkos spūstys dar labiau padidėtų“, – sako „Ritualas“ direktorė. 

J. Sprainaitienė pastebi, kad be kapinių lankymo dar vienas svarbus Visų šventųjų dienos, aspektas – tradicijų ir pagarbos perdavimas jaunajai kartai. 

„Nemažiau nei pačių kapinių lankymas ir tvarkymas, žvakelės uždegimas, ar gėlių padėjimas per Visų šventųjų dieną yra svarbus ir tradicijų bei šeimos istorijos perdavimas jaunajai kartai. Galimybė papasakoti ir atminti tuos, kurių jau nebėra tarp mūsų, tačiau jie yra tapę mūsų gyvenimo dalimi sujungia ne tik kartas, bet ir šalį, kaip bendruomenę. Žinoma, tai galima daryti pačiomis įvairiausiomis progomis, ne vien lapkričio mėnesį, tačiau atminimui skirta diena dažną paskatina nepraleisti progos prisiminti savo giminės istoriją“, – įsitikinusi J. Sprainaitienė.

  

Pranešimą paskelbė: Džeraldas Kauneckas, UAB „Idea Prima“

Kiti skelbimai:
 
Mocco Smart Magnet Book Case For LG K8 / K9 (2018) Red
 
Goobay 68388 CAT 5e patch cable, U/UTP, green, 7.5 m
 
Mocco Smart Magnet Book Case For Nokia 3 Green
 
Nokia DC-15 Original Micro USB 1A Car Charger 750mAh Universal (quick) (EU Blister)
 
Xiaomi Mi Home Barrier Tape Magnetic strip SKV4036TY

Ekologiška viešojo transporto revoliucija – Vilniuje pristatyti pirmieji Lietuvoje elektriniai autobusai

Vilnius tęsia didžiausią miesto istorijoje viešojo transporto atnaujinimą – šiandien gausų būrį naujų autobusų papildė penki pirmieji Lietuvoje elektriniai autobusai „Karsan Jest Elektric“. Jais vilniečiai iš Katedros aikštės Gedimino prospektu leidosi į specialias potyrių keliones, o nuo šio savaitgalio autobusus galės išbandyti visi keleiviai. Sekmadienį jie išvažiuos į 89-ąjį maršrutą, kuris taps pirmuoju visiškai elektrifikuotu […]

  Straipsniai »
Atmintinė keliaujantiems lėktuvu: ką reikėtų žinoti apie Šengeno erdvę?

Atmintinė keliaujantiems lėktuvu: ką reikėtų žinoti apie Šengeno erdvę?

Nors Lietuva Šengeno erdvėje yra daugiau kaip 10 metų, neretam keliautojui, ypač skrendančiam iš oro uosto pirmą kartą, kyla klausimų apie keliones Šengeno ir ne Šengeno erdvėse. Lietuvos aviacijos ekspertai aiškina apie šių erdvių ypatumus ir pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad kelionė praeitų sklandžiai ir nekeltų jokių rūpesčių. Oro uostuose – dvi atskiros […]

  Straipsniai »
Lietuvoje pradedama pažangių antrosios kartos biodegalų gamyba

Lietuvoje pradedama pažangių antrosios kartos biodegalų gamyba

Pasvalyje įsikūrusi bioetanolio ir biodujų gamybos bendrovė „Kurana“ pirmoji įmonė Baltijos šalyse iš pradėjo gaminti antrosios kartos degalus. Iki šiol „Kurana“ iš grūdų gamino tik pirmosios kartos bioetanolį, įmaišomą į benziną. Pradėti antrosios kartos bioetanolio gamybą paskatino Lietuvos įsipareigojimas didinti atsinaujinančių išteklių dalį transporto sektoriuje bei pareiga pasiūlyti dar mažiau taršius degalus. Per metus planuoja […]

  Straipsniai »
Studentų artimieji perspėjami atidžiau patikrinti automobilių draudimo sutartis

Studentų artimieji perspėjami atidžiau patikrinti automobilių draudimo sutartis

Į didžiuosius miestus suplūdę studentai netrukus apsipras su kasdieniais maršrutais, o draudikai prognozuoja, kad kaip ir kasmet spalį jie įsidrąsins persėsti į savo automobilius. Todėl jauniausios amžiaus grupės vairuotojų eismo įvykių suvestinėse kitą mėnesį turėtų padaugėti. Savo ruožtu jaunuolių artimieji perspėjami net ir iš geros valios nebandyti gudrauti su civilinės transporto atsakomybės polisais ir prieš […]

  Straipsniai »