Seimas svarstys Respublikos Prezidento siūlymą dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos pertvarkos

Seimas svarstys Respublikos Prezidento siūlymą dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos pertvarkos

Seimas svarstys Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vetuotą Kelių įstatymo pataisų projektą Nr. XIIIP-4746GR. Seimo gegužės 28 d. priimtais pakeitimais nuspręsta valstybinės reikšmės kelių atkūrimą, peržiūrą ir plėtrą vykdančią biudžetinę įstaigą Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos pertvarkyti į valstybės įmonę.

„Kelių infrastruktūros sektoriui reikia stipraus šeimininko ir gerai sutvarkyto valdymo. Respublikos Prezidentas remia LAKD reorganizaciją į valstybės įmonę, nes tai leis naudoti lankstesnius ir pažangesnius valdymo sistemos metodus, optimizuoti, racionaliau naudoti materialinius, finansinius ir žmogiškuosius išteklius, pritraukti investicijų, skirtų transporto infrastruktūrai tobulinti ir plėtoti, užtikrinti šios įstaigos veiklos skaidrumą ir efektyvumą“, – pristatydamas šalies vadovo poziciją sakė Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius.

Seimo sprendimu valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdybos daugumą turėjo sudaryti valstybės tarnautojai.

Respublikos Prezidento nuomone, ši nuostata neatitinka Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatyme įtvirtintos bendros visų valstybės ir savivaldybės įmonių valdybų formavimo taisyklės, pagal kurią daugumą valdybos narių turi sudaryti ne valstybės tarnautojai, o nepriklausomi skaidrios atrankos procedūros būdu atrinkti asmenys.

Pasak J. Neverovičiaus, Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatyme nustatyta, kad valstybės ir savivaldybės įmonių valdybose turi būti ne mažiau kaip pusė nepriklausomų valdybos narių – tokių asmenų, kurie nebūtų valstybės tarnautojai ar darbuotojų atstovai: „Nusistovėjusi praktika rodo, kad akcininkas, tai yra šiuo atveju valstybė, turi daugybę priemonių, kaip užtikrinti savo interesus nedarant nepagrįstos intervencijos į įmonės valdymą. Jeigu norime tobulinti valstybės valdomų įmonių valdyseną, galime diskutuoti dėl to, kaip stiprinti ir kaip tai daryti sistemiškai.“

G. Nausėda siūlo iš priimto įstatymo išbraukti nuostatą, kad valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdybos daugumą turi sudaryti valstybės tarnautojai.

„Respublikos Prezidentas pasisako už valstybės ir savivaldybių įmonių skaidrią, efektyvią ir profesionalią veiklą, ir tai galima užtikrinti per kompetentingų vadovų pritraukimą ir jų įgalinimą. Politikų, valstybės tarnautojų vaidmuo turi pasibaigti ties strateginiais sprendimais, priežiūra bei savininko teisių užtikrinimu“, – sakė vyriausiasis patarėjas.

Alternatyvaus balsavimo metu už pasiūlymą grąžintą Kelių įstatymo pataisų projektą ir lydimuosius teisės aktus svarstyti iš naujo balsavo 110, už pasiūlymą laikyti įstatymus nepriimtais – vienas Seimo narys. Projektai bus svarstomi iš naujo.

Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Projektus Seimo posėdyje numatoma svarstyti po savaitės – birželio 23 dieną.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Kiti skelbimai:
 
HELLY HANSEN Vidda Parka Women's Black L
 
CAMPER Oxyde Foca Dark Brown 37
 
HELLY HANSEN Rigging Coat Men's Black L
 
Crocs™ Classic Lined Clog Navy/Charcoal 36,5
 
REIMA Stemu Denim Blue 29

Rekomenduojame

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Vilniaus valdžia negaili dėmesio ir pinigų dviračių takų statybai. Reikia pagalvoti, kaip efektyviai šią sukurtą susisiekimo infrastruktūrą išnaudoti. Didelių pasiekimų šioje srityje turi Indija ir Vietnamas. Vilniuje automobilių spūsčių mastui artėjant prie Indijos miestų, galima pasinaudoti pastarųjų patirtimi – dviračių taksi kroviniams ir žmonėms pervežti. Indijoje tokiu transportu užsiima žmonės, vadinami „rikšomis“. Žmonių pervežimui jie […]

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Kelyje patyrę eismo nelaimę Lietuvos vairuotojai pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos tarnyboms, o sutuoktiniui arba partneriui. Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis mūsų šalies vairuotojų po eismo avarijos iškart skambina antrajai pusei ir tik 17 proc. vairuojančių lietuvių iškart renka pagalbos numerį 112. Tokias tendencijas atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu bendrovės „Nielsen“ atlikta reprezentatyvi […]

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

Rudeniui artėjant pabaigos link, Vokietijos gamintoja „BMW Motorrad“ atskleidė būsimojo 2021 m. motociklų sezono naujienas. Kitąmet į gatves išriedės net penki nauji modeliai: šį pavasarį atnaujinto „R 18“ klasikinė versija „BMW R 18 Classic“ ir  atnaujinta „BMW R nineT“ modelių šeima: „R nineT“, „R nineT Pure“, „R nineT Scrambler“ bei „R nineT Urban G/S“.   […]

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Šiandien sostinėje įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė […]