Seimas svarstys Respublikos Prezidento siūlymą dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos pertvarkos

Seimas svarstys Respublikos Prezidento siūlymą dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos pertvarkos

Seimas svarstys Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vetuotą Kelių įstatymo pataisų projektą Nr. XIIIP-4746GR. Seimo gegužės 28 d. priimtais pakeitimais nuspręsta valstybinės reikšmės kelių atkūrimą, peržiūrą ir plėtrą vykdančią biudžetinę įstaigą Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos pertvarkyti į valstybės įmonę.

„Kelių infrastruktūros sektoriui reikia stipraus šeimininko ir gerai sutvarkyto valdymo. Respublikos Prezidentas remia LAKD reorganizaciją į valstybės įmonę, nes tai leis naudoti lankstesnius ir pažangesnius valdymo sistemos metodus, optimizuoti, racionaliau naudoti materialinius, finansinius ir žmogiškuosius išteklius, pritraukti investicijų, skirtų transporto infrastruktūrai tobulinti ir plėtoti, užtikrinti šios įstaigos veiklos skaidrumą ir efektyvumą“, – pristatydamas šalies vadovo poziciją sakė Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius.

Seimo sprendimu valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdybos daugumą turėjo sudaryti valstybės tarnautojai.

Respublikos Prezidento nuomone, ši nuostata neatitinka Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatyme įtvirtintos bendros visų valstybės ir savivaldybės įmonių valdybų formavimo taisyklės, pagal kurią daugumą valdybos narių turi sudaryti ne valstybės tarnautojai, o nepriklausomi skaidrios atrankos procedūros būdu atrinkti asmenys.

Pasak J. Neverovičiaus, Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatyme nustatyta, kad valstybės ir savivaldybės įmonių valdybose turi būti ne mažiau kaip pusė nepriklausomų valdybos narių – tokių asmenų, kurie nebūtų valstybės tarnautojai ar darbuotojų atstovai: „Nusistovėjusi praktika rodo, kad akcininkas, tai yra šiuo atveju valstybė, turi daugybę priemonių, kaip užtikrinti savo interesus nedarant nepagrįstos intervencijos į įmonės valdymą. Jeigu norime tobulinti valstybės valdomų įmonių valdyseną, galime diskutuoti dėl to, kaip stiprinti ir kaip tai daryti sistemiškai.“

G. Nausėda siūlo iš priimto įstatymo išbraukti nuostatą, kad valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdybos daugumą turi sudaryti valstybės tarnautojai.

„Respublikos Prezidentas pasisako už valstybės ir savivaldybių įmonių skaidrią, efektyvią ir profesionalią veiklą, ir tai galima užtikrinti per kompetentingų vadovų pritraukimą ir jų įgalinimą. Politikų, valstybės tarnautojų vaidmuo turi pasibaigti ties strateginiais sprendimais, priežiūra bei savininko teisių užtikrinimu“, – sakė vyriausiasis patarėjas.

Alternatyvaus balsavimo metu už pasiūlymą grąžintą Kelių įstatymo pataisų projektą ir lydimuosius teisės aktus svarstyti iš naujo balsavo 110, už pasiūlymą laikyti įstatymus nepriimtais – vienas Seimo narys. Projektai bus svarstomi iš naujo.

Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Projektus Seimo posėdyje numatoma svarstyti po savaitės – birželio 23 dieną.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Kiti skelbimai:
 
Bio Phyto Mild Facial Cleanser Veido prausiklis, 250 ml
 
TOMMY HILFIGER 15-39-01-5 Black 01 44
 
AUDIMAS Švelnaus mod.polo maršk.ilg.rank. 2021-571 Navy Blazer S
 
Este 83-28-05-8 Black 37
 
Camper Courb K300289 Blue 46

Rekomenduojame

WSOPC pokerio turnyre triumfavęs lietuvis savo sąskaitą papildė milijonine suma

WSOPC pokerio turnyre triumfavęs lietuvis savo sąskaitą papildė milijonine suma

Vėlų šeštadienio vakarą finišavo „GGPoker World Series of Poker Winter Online Circuit“ (WSOPC) serija, kurios puošmena tapo pagrindinis turnyras, kuriame 1700 dolerių įpirka buvo sumokėta net 6395 kartų, o nugalėtojo apyrankė ir įspūdingas piniginis prizas atiteko Lietuvos atstovui. Paulius Plaušinaitis nužygiavo iki pat finalinės turnyro dvikovos, kurioje akis į akį susidūrė su Turkijos atstovu. Lietuvis […]

Dėl pandemijos pernai mažėjo eismo įvykių skaičius, tačiau ne vairuotojų patirtos žalos

Dėl pandemijos pernai mažėjo eismo įvykių skaičius, tačiau ne vairuotojų patirtos žalos

Pernai užklupusi koronaviruso pandemija savo pėdsaką paliko daugelyje sričių, tarp jų – ir eismo įvykių statistikoje. Draudimo bendrovės ERGO Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas pastebi, kad 2020 metai išsiskyrė mažesniu nei įprasta fiksuotų eismo įvykių skaičiumi. Tai liudija ir kelių policijos statistika. Visgi, net ir galiojant karantino suvaržymams, smulkesnių eismo įvykių miestų […]

Vairavimas žiemą: svarbi automobilio techninė būklė

Vairavimas žiemą: svarbi automobilio techninė būklė

Besikeičiančios žiemos sąlygos, gausiau iškrentantis sniegas ir žema temperatūra vairuotojus ragina būti atsargesnius kelyje, rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo. Kitas svarbus saugaus dalyvavimo eisme žiemą aspektas – tvarkinga automobilio techninė būklė ir priežiūra. Vienas svarbiausių saugumo reikalavimų – tinkamos naudoti žieminės padangos, kurių protektoriaus gylis turi […]

Kokia bus kuriama ateities susisiekimo sistema

Kokia bus kuriama ateities susisiekimo sistema

Pandemija ir karantinas parodė, koks svarbus ekonomikai ir socialiniam gyvenimui yra susisiekimas. Šiai svarbiai Lietuvos žmonių veiklos sričiai privalo vadovauti Susisiekimo ministerija. Kaip šį darbą ji turi atlikti, išdėstyta Transporto veiklos pagrindų įstatyme ir pačios ministerijos sudarytuose jos veiklos nuostatuose. Visuose šiuose dokumentuose rašoma, kad Susisiekimo ministerija formuoja valstybės transporto politiką, organizuoja, koordinuoja ir kontroliuoja […]