Bendra Rail Baltica projekto įmonė RB RAIL AS pasirašė sutartį su projektavimo, inžinerines ir projektų valdymo konsultacijas teikiančia įmone Atkins (SNC-Lavalin grupės nare), kuri laimėjo atvirą konkursą Rail Baltica infrastruktūros valdymo studijai parengti. Konkursas buvo paskelbtas 2017-ųjų lapkritį.

Studijos tikslas – nustatyti ir apibrėžti optimalų tarpvalstybinės geležinkelio infrastruktūros valdymo modelį Baltijos valstybėse. Rengiant studiją įvertinamos projekto gyvavimo ciklo sąnaudos ir ekonominis veiklos efektyvumas, veiksmingas rinkos funkcionavimas apimant platų institucinį, veiklos ir komercinių veiksnių spektrą, atsižvelgiant į unikalų šio projekto pobūdį.

Pirkimų komisija nusprendė, kad Atkins pasiūlymas buvo ekonomiškai naudingiausias, todėl 2018 m. balandžio 16-ąją su įmone buvo pasirašyta sutartis. Jos vertė – 389 496 eurų, neskaitant PVM. Studija turės būti parengta iki šių metų rudens.

Išsami ir nepriklausoma galimų Rail Baltica infrastruktūros valdymo alternatyvų analizė palengvins ir paspartins reikalingų politinių sprendimų priėmimo procesą dėl Rail Baltica infrastruktūros valdytojo paskyrimo iki 2018 m. pabaigos.

„Vertinant geriausią Europos ir pasaulio patirtį matyti, kad vystant plyno lauko infrastruktūros projektą, jo valdytoją geriausia pasirinkti ankstyvoje projekto stadijoje. Ilgalaikei projekto Rail Baltica sėkmei taip pat labai svarbu tinkamai parinktas infrastruktūros valdymo modelis. Studija padės geriau įvertinti Rail Baltica teikiamą naudą Baltijos šalims, atsižvelgiant ilgalaikę socialinę ir ekonominę Europos  sąjungos bei nacionalinių investicijų naudą. Be to, 2018 m. baigiantis studija padės vykdyti kruopštų, informacija paremtą ir pagrįstą politinių sprendimų, susijusių su Rail Baltica infrastruktūros valdymų, procesą“,- teigia Kaspars Briskens, bendrovės RB Rail AS verslo plėtros vadovas.

Minėtame konkurse dalyvavo keturios kompanijos: DB Engineering & Consulting GmbH, Ingenieria y Economia del Transporte S.M.E.M.P.S.A., McKinsey & Company Poland Sp.z. o. o. bei Atkins. Konkursas buvo vykdomas vadovaujantis Latvijos viešųjų pirkimų įstatymu.

SNC-Lavalin grupei priklausanti įmonė Atkins yra pasaulinė projektavimo, inžinerijos ir projektų valdymo konsultacijų įmonė. Kartu su SNC-Lavalin, visiškai integruota profesinių paslaugų ir projektų valdymo kompanija, Atkins padeda klientams planuoti, projektuoti ir pradėti vykdyti stambius investicinius projektus. Bendrovė teikia ekspertines konsultacijas viso projektų gyvavimo ciklo metu. Atkins siekia puoselėti ilgalaikius santykius su klientais, įsigilindama į jų iššūkius, viziją bei padėdama realizuoti galimybes. Bendrovė yra plačiomis galimybėmis pasižyminti pasaulinio lygmens ekspertė.

RB RAIL AS

RB RAIL AS yra bendra Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos įmonė, įsteigta įgyvendinti Rail Baltica projektą – pirmąjį tokio pobūdžio infrastruktūros projektą Baltijos regione.

RB RAIL AS yra projekto Rail Baltica centrinis koordinatorius. Įgyvendinant projektą numatyta nutiesti greitojo geležinkelio liniją ir sukurti infrastruktūrą nuo Talino iki Lietuvos ir Lenkijos sienos. Rail Baltica bus elektrifikuota vieša geležinkelio linija – ekologiška ir moderni transporto sistema.

Pranešimą paskelbė : Dominykas Jakštas, Fabula Hill+Knowlton Strategies

 
Kiti skelbimai:
 
Ecovacs Window Cleaning Robot WINBOT X
 
Dell Latitude 7490 Black, 14 “, Full HD, 1920 x 1080 pixels, Matt, Intel Core i5, i5-8250U, 8 GB, DDR4, SSD 256 GB, Intel UHD, No Optical drive, Linux, 802.11ac, Bluetooth version 4.2, Keyboard language English, Keyboard backlit, Warranty ProSupport Onsit
 
Ocean Mist Volume Apimties suteikiantis šampūnas, 100 ml
 
Tristar KA-5043 termoventiliatorius
 
Dyson V7 Animal dulkių siurblys/šluota