Rail Baltica infrastruktūros valdymo studiją rengs Atkins

Rail Baltica infrastruktūros valdymo studiją rengs Atkins

Bendra Rail Baltica projekto įmonė RB RAIL AS pasirašė sutartį su projektavimo, inžinerines ir projektų valdymo konsultacijas teikiančia įmone Atkins (SNC-Lavalin grupės nare), kuri laimėjo atvirą konkursą Rail Baltica infrastruktūros valdymo studijai parengti. Konkursas buvo paskelbtas 2017-ųjų lapkritį.

Studijos tikslas – nustatyti ir apibrėžti optimalų tarpvalstybinės geležinkelio infrastruktūros valdymo modelį Baltijos valstybėse. Rengiant studiją įvertinamos projekto gyvavimo ciklo sąnaudos ir ekonominis veiklos efektyvumas, veiksmingas rinkos funkcionavimas apimant platų institucinį, veiklos ir komercinių veiksnių spektrą, atsižvelgiant į unikalų šio projekto pobūdį.

Pirkimų komisija nusprendė, kad Atkins pasiūlymas buvo ekonomiškai naudingiausias, todėl 2018 m. balandžio 16-ąją su įmone buvo pasirašyta sutartis. Jos vertė – 389 496 eurų, neskaitant PVM. Studija turės būti parengta iki šių metų rudens.

Išsami ir nepriklausoma galimų Rail Baltica infrastruktūros valdymo alternatyvų analizė palengvins ir paspartins reikalingų politinių sprendimų priėmimo procesą dėl Rail Baltica infrastruktūros valdytojo paskyrimo iki 2018 m. pabaigos.

„Vertinant geriausią Europos ir pasaulio patirtį matyti, kad vystant plyno lauko infrastruktūros projektą, jo valdytoją geriausia pasirinkti ankstyvoje projekto stadijoje. Ilgalaikei projekto Rail Baltica sėkmei taip pat labai svarbu tinkamai parinktas infrastruktūros valdymo modelis. Studija padės geriau įvertinti Rail Baltica teikiamą naudą Baltijos šalims, atsižvelgiant ilgalaikę socialinę ir ekonominę Europos  sąjungos bei nacionalinių investicijų naudą. Be to, 2018 m. baigiantis studija padės vykdyti kruopštų, informacija paremtą ir pagrįstą politinių sprendimų, susijusių su Rail Baltica infrastruktūros valdymų, procesą“,- teigia Kaspars Briskens, bendrovės RB Rail AS verslo plėtros vadovas.

Minėtame konkurse dalyvavo keturios kompanijos: DB Engineering & Consulting GmbH, Ingenieria y Economia del Transporte S.M.E.M.P.S.A., McKinsey & Company Poland Sp.z. o. o. bei Atkins. Konkursas buvo vykdomas vadovaujantis Latvijos viešųjų pirkimų įstatymu.

SNC-Lavalin grupei priklausanti įmonė Atkins yra pasaulinė projektavimo, inžinerijos ir projektų valdymo konsultacijų įmonė. Kartu su SNC-Lavalin, visiškai integruota profesinių paslaugų ir projektų valdymo kompanija, Atkins padeda klientams planuoti, projektuoti ir pradėti vykdyti stambius investicinius projektus. Bendrovė teikia ekspertines konsultacijas viso projektų gyvavimo ciklo metu. Atkins siekia puoselėti ilgalaikius santykius su klientais, įsigilindama į jų iššūkius, viziją bei padėdama realizuoti galimybes. Bendrovė yra plačiomis galimybėmis pasižyminti pasaulinio lygmens ekspertė.

RB RAIL AS

RB RAIL AS yra bendra Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos įmonė, įsteigta įgyvendinti Rail Baltica projektą – pirmąjį tokio pobūdžio infrastruktūros projektą Baltijos regione.

RB RAIL AS yra projekto Rail Baltica centrinis koordinatorius. Įgyvendinant projektą numatyta nutiesti greitojo geležinkelio liniją ir sukurti infrastruktūrą nuo Talino iki Lietuvos ir Lenkijos sienos. Rail Baltica bus elektrifikuota vieša geležinkelio linija – ekologiška ir moderni transporto sistema.

Pranešimą paskelbė : Dominykas Jakštas, Fabula Hill+Knowlton Strategies

Kiti skelbimai:
 
Rowenta Aqua Perfect HU5220F0 Humidification capacity 380 ml/hr, Black/ stainless steel, Type Humidifier, Ultra-Sonic, 110 W, Suitable for rooms up to 54 m², Water tank capacity 5.9 L
 
MyKronoz Zesport 2 460 mAh, Smartwatch, Touchscreen, Bluetooth, Heart rate monitor, White, GPS (satellite),
 
Sony Headphones MDR-E9LP In-ear, Blue
 
Epson Mobile Series EB-X05 XGA (1024×768), 3300 ANSI lumens, 15.000:1, White
 
ADE USB Humidefier HM1800-1 Black, Water tank capacity 0.16 L
Kalėdiniu laikotarpiu siuntų skaičius išaugo daugiau kaip 50 proc.

Kalėdiniu laikotarpiu siuntų skaičius išaugo daugiau kaip 50 proc.

Bendrovė „Venipak“ skelbia, kad gruodžio mėnesį intensyviausiu šventiniu laikotarpiu siuntų skaičius Baltijos šalyse išaugo daugiau kaip 50 proc. Lietuvoje buvo fiksuotas 57 proc., Latvijoje – 45 proc. bei Estijoje net 69 procentų siuntų kiekio padidėjimas. Bendrovės vadovas Justas Šablinskas teigia, kad panašus siuntų skaičiaus didžiųjų švenčių metu fiksuojamas kiekvienais metais. „Kiekvienos Kalėdos mums yra labai […]

  Straipsniai »
„Linava“ ragina Mobilumo paketo svarstymą nukelti kitai kadencijai

„Linava“ ragina Mobilumo paketo svarstymą nukelti kitai kadencijai

Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ išsiuntė laiškus Europos Parlamento (EP) Transporto (TRAN) komiteto koordinatoriams, Mobilumo Paketo (MP) pasiūlymų pranešėjams ir šešėliniams pranešėjams, taip pat Lietuvos atstovams EP, ragindami nukelti Mobilumo paketo svarstymą kitai EP kadencijai. Laiške Lietuvos atstovams EP „Linava“ prašė pastarųjų, kad jie susisiektų su jų politinės grupės EP TRAN komiteto koordinatoriais ir paprašytų […]

  Straipsniai »
Naujausia statistika: autobusuose saugos diržus segi tik kas trečias lietuvis

Naujausia statistika: autobusuose saugos diržus segi tik kas trečias lietuvis

Visose Baltijos šalyse keleivių vežimo bendrovės  „Lux Express“  atliktos apklausos rezultatai ir džiugina, ir neramina  – nors latviai, estai ir lietuviai beveik visada prisisega saugos diržus važiuodami automobiliais, situacija autobusuose vis dar ženkliai skiriasi. Kodėl tiek žmonių pamiršta saugumą keliaudami autobusais, nors prisisegti saugos diržus juose yra privalu? Statistika rodo, jog dauguma lietuvių, latvių ir […]

  Straipsniai »

Atodrėkio pavojai: ne tik varvekliai ir sniego nuošliaužos nuo stogų, bet ir netikėta rizika keliuose

Netikėtai prasidėjus atodrėkiui, o oro temperatūrai tiek dieną, tiek naktį besisukant aplink 0º C, formuojasi ne tik varvekliai, bet ir daug žalos pridarančios sunkaus sniego nuošliaužos. Draudikai savo ruožtu perspėja, kad vyraujant permainingiems orams atsiranda ir papildoma rizika kelyje – nuo automobilių, ypač sunkvežimių krentantis sniegas bei ledas gali tapti rimto eismo įvykio priežastimi. Rizika, […]

  Straipsniai »