R. Masiulis: Lietuva gali būti pavyzdys, kaip užtikrinti ekonomikos augimą nuolatinių grėsmių šešėlyje

R. Masiulis: Lietuva gali būti pavyzdys, kaip užtikrinti ekonomikos augimą nuolatinių grėsmių šešėlyje

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis šiandien Danijos sostinėje vykstančiame tarptautiniame aukšto lygio  „Copenhagen Democracy Summit“ forume pristato Lietuvos iššūkius šiuo sudėtingu geopolitiniu laikotarpiu.

„Forumas didžiausią dėmesį skiria demokratijos iššūkiams pasaulyje. Jo pagrindinis akcentas itin aktualus ir Lietuvai, kurios verslas išskirtinai jautrus geopolitiniams poslinkiams kaimyninėse valstybėse. Lietuva gali būti labai geras pavyzdys, kaip užtikrinti ekonomikos augimą nepaisant nuolatinės grėsmės šešėlio iš rytinių kaimynų“, – sakė Kopenhagoje susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Forume R. Masiulis dalyvauja buvusio Danijos premjero ir NATO generalinis sekretorius Anderso Fogho Rasmusseno, kuris yra „Copenhagen Democracy Summit“ globėjas, asmeniniu kvietimu.

Pasak ministro, vertinant globalios prekybos pokyčius, Lietuvai itin svarbu įsilieti į sparčiai besivystančias krovinių transportavimo ir logistikos grandines, plėsti mūsų šalies įmonių teikiamų paslaugų rinkų geografiją.

Šių metų forume daugiausiai dėmesio skiriama diskusijai apie demokratijos, prekybos ir technologijų ateitį. Konferencijoje taip pat dalyvauja ir pranešimus skaito įtakingi politikos, verslo ir mokslo atstovai, tokie kaip buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas, buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas, buvęs Meksikos prezidentas Felipe Calderonas, garsus amerikiečių ekonomistas Carlas Schrammas ir kt.

Susisiekimo ministras panelinėje diskusijoje apie pasaulinės prekybos ateitį, forumo dalyviams pristatys transporto ir infrastruktūros vaidmenį, įtvirtinant Lietuvos euroatlantinės integracijos kryptį. Forumo metu taip pat aptartos naujos Europos Sąjungos iniciatyvos − ES karinio mobilumo infrastruktūros įgalinimo Baltijos regione svarba.

Aukščiausiojo lygio susitikimą tiesiogiai galima stebėti socialinio tinklo „Facebook“ „Alliance of Democracies“ paskyroje – https://www.facebook.com/AllianceofDemocracies/.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Saulytė-Šulgat, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
Kingston SSDNow UV500 480 GB, SSD form factor 2.5“, SSD interface SATA, Write speed 500 MB/s, Read speed 520 MB/s
 
Logilink True Wireless Headset BT0044 Black, Bluetooth
 
Silicon Power Ultima U03 16 GB, USB 2.0, White
 
Nikon D3500 + AF-P DX 18–55 VR
 
Kaitlentė Electrolux LIV63430BW

Teismas paskelbė nutartį dėl E.Mikėno ir grupės asmenų veiksmų

Vilniaus apygardos teismas galutiniu ir neskundžiamu sprendimu paliko galioti 2019 m. sausio 18 d. nutartį (nutartis pridedama), kuria teisėjas konstatuoja, kad Erlando Mikėno ir grupės asmenų veiksmuose yra akivaizdūs nusikalstamos veikos požymiai, numatyti BK 300 straipsnio 1 dalyje, todėl dėl šios veikos turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Lietuvos nacionalinės vežėjų […]

  Straipsniai »

DHL kompanija sertifikuota kaip “Top Employer Global” penktus metus iš eilės

DHL Express – vienintelė kompanija, gavusi tokį pripažinimą visuose regionuose Pasaulinė tarptautinių skubių siuntų pristatymo lyderė yra viena iš vos 14 kompanijų, gavusios “Top Employer Global” titulą Amsterdamas/Bona, 2019 vasario 15: DHL Express, pasaulinė logistikos ir tarptautinių skubių siuntų pristatymo lyderė, penktus metus iš eilės buvo pripažinta kaip lyderiaujantis globalus darbdavys. “Top Employers” institutas įteikė […]

  Straipsniai »

„Temsa“ į Kauną pristatė 25 ekologiškus autobusus

KAUNAS, Lietuva, 2019 m. vasario 15 d., /PRNewswire/ — TEMSA, kuri jau pagamino apie 15 tūkst. keleivinių ir turistinių autobusų, šiandien riedančių 66 šalių keliais visame pasaulyje, neseniai laimėjo antrojo pagal dydį Lietuvos miesto Kauno savivaldybės surengtą viešojo transporto autobusų pirkimo konkursą. Netrukus į miesto gatves išriedėsiantys 25 autobusai „TEMSA LF 12“ buvo pristatyti per […]

  Straipsniai »
Vilniaus gatvėse – partizanų nuotraukomis ir citatomis papuošti autobusai

Vilniaus gatvėse – partizanų nuotraukomis ir citatomis papuošti autobusai

Artėjant Vasario 16-ajai, į sostinės gatves išvažiavo partizanų nuotraukomis ir citatomis papuoštas viešasis transportas – šiemet sukanka 70 metų, kai buvo pasirašyta Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracija. Ant autobusų galima išvysti Adolfo Ramanausko-Vanago, Jono Žemaičio-Vytauto, Juozo Šibailos-Merainio, Leonardo Vilhelmo Grigonio-Užpalio, Petro Bartkaus-Žadgailos, Vytauto Gužo-Kardo, Bronislovo Liesio-Nakties ir Aleksandro Grybino-Fausto, Šaulių sąjungos mintis apie laisvę, kovą, […]

  Straipsniai »