R. Masiulis: Lietuva gali būti pavyzdys, kaip užtikrinti ekonomikos augimą nuolatinių grėsmių šešėlyje

R. Masiulis: Lietuva gali būti pavyzdys, kaip užtikrinti ekonomikos augimą nuolatinių grėsmių šešėlyje

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis šiandien Danijos sostinėje vykstančiame tarptautiniame aukšto lygio  „Copenhagen Democracy Summit“ forume pristato Lietuvos iššūkius šiuo sudėtingu geopolitiniu laikotarpiu.

„Forumas didžiausią dėmesį skiria demokratijos iššūkiams pasaulyje. Jo pagrindinis akcentas itin aktualus ir Lietuvai, kurios verslas išskirtinai jautrus geopolitiniams poslinkiams kaimyninėse valstybėse. Lietuva gali būti labai geras pavyzdys, kaip užtikrinti ekonomikos augimą nepaisant nuolatinės grėsmės šešėlio iš rytinių kaimynų“, – sakė Kopenhagoje susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Forume R. Masiulis dalyvauja buvusio Danijos premjero ir NATO generalinis sekretorius Anderso Fogho Rasmusseno, kuris yra „Copenhagen Democracy Summit“ globėjas, asmeniniu kvietimu.

Pasak ministro, vertinant globalios prekybos pokyčius, Lietuvai itin svarbu įsilieti į sparčiai besivystančias krovinių transportavimo ir logistikos grandines, plėsti mūsų šalies įmonių teikiamų paslaugų rinkų geografiją.

Šių metų forume daugiausiai dėmesio skiriama diskusijai apie demokratijos, prekybos ir technologijų ateitį. Konferencijoje taip pat dalyvauja ir pranešimus skaito įtakingi politikos, verslo ir mokslo atstovai, tokie kaip buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas, buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas, buvęs Meksikos prezidentas Felipe Calderonas, garsus amerikiečių ekonomistas Carlas Schrammas ir kt.

Susisiekimo ministras panelinėje diskusijoje apie pasaulinės prekybos ateitį, forumo dalyviams pristatys transporto ir infrastruktūros vaidmenį, įtvirtinant Lietuvos euroatlantinės integracijos kryptį. Forumo metu taip pat aptartos naujos Europos Sąjungos iniciatyvos − ES karinio mobilumo infrastruktūros įgalinimo Baltijos regione svarba.

Aukščiausiojo lygio susitikimą tiesiogiai galima stebėti socialinio tinklo „Facebook“ „Alliance of Democracies“ paskyroje – https://www.facebook.com/AllianceofDemocracies/.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Saulytė-Šulgat, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
AUDIMAS Trumpa tampri marginta suknelė 20FL-012 Water Printed XL
 
AUDIMAS Ilgi daugiafunk.paplūdimio šortai 2011-518 Dutch Blue 56
 
AUDIMAS Parka su pašiltinimu THERMORE 2011-407 India Ink L
 
Nike 22-97-15-7 Black 15 42,5
 
AUDIMAS Atsegamas džemp. medv. vidumi 20LT-406 Black XL

Rekomenduojame

Valstybinės ir vietinės reikšmės keliams remontuoti skirta per 23 mln. eurų

Valstybinės ir vietinės reikšmės keliams remontuoti skirta per 23 mln. eurų

Šiais metais numatomiems atlikti Lietuvos kelių remonto darbams papildomai skiriama 23,3 mln. eurų. Šios investicijos skirtos susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu, įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo planą.  „Už šias lėšas visose šalies apskrityse, įvairiuose rajonuose bei savivaldybėse bus taisomi valstybinės ir vietinės reikšmės keliai, tad dar šiais metais daugelyje Lietuvos […]

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Beveik 40 šalies savivaldybių sulauks lėšų, už kurias šiemet bus asfaltuojami gyvenvietėse esantys bei gyvenvietes jungiantys keliai su žvyro danga. Gyvenviečių kelių infrastruktūrai gerinti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu skirta daugiau nei 27 mln. eurų.  „Mūsų šalies miestuose ir gyvenvietėse vis dar yra nemažai neišasfaltuotų gatvių bei gyvenvietes jungiančių žvyrkelių – dalis jų jau netrukus […]

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

Į Europos padangę sugrįžta legenda – po beveik dešimties metų pertraukos į dangų vėl pakyla „Goodyear Blimp“ dirižablis. Tai yra viena paskutinių kompanijos investicijų, skirta stiprinti įmonės žinomumą ir verslo iniciatyvas Europoje. Daugiausiai dėmesio pastaruoju metu buvo skirta Europos rinkos produktų asortimento atnaujinimui, kurių ne vienas sulaukė apdovanojimų, taip pat su naujų partnerių augimu susietai […]

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ atstovai Lietuvoje atvėrė elektronines parduotuves, kuriose vairuotojai galės išsirinkti ir gauti automobilį neišeidami iš namų. Naujai atidarytų el. parduotuvių lankytojai jau dabar gali ne tik apžiūrėti naujausius automobilių modelius ir susipažinti su jų techninėmis specifikacijomis, bet ir gauti ekspertinę konsultaciją, užsiregistruoti bandomajam važiavimui ar užsisakyti tokias papildomas paslaugas kaip automobilio registracija ar […]