R. Masiulis: Lietuva gali būti pavyzdys, kaip užtikrinti ekonomikos augimą nuolatinių grėsmių šešėlyje

R. Masiulis: Lietuva gali būti pavyzdys, kaip užtikrinti ekonomikos augimą nuolatinių grėsmių šešėlyje

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis šiandien Danijos sostinėje vykstančiame tarptautiniame aukšto lygio  „Copenhagen Democracy Summit“ forume pristato Lietuvos iššūkius šiuo sudėtingu geopolitiniu laikotarpiu.

„Forumas didžiausią dėmesį skiria demokratijos iššūkiams pasaulyje. Jo pagrindinis akcentas itin aktualus ir Lietuvai, kurios verslas išskirtinai jautrus geopolitiniams poslinkiams kaimyninėse valstybėse. Lietuva gali būti labai geras pavyzdys, kaip užtikrinti ekonomikos augimą nepaisant nuolatinės grėsmės šešėlio iš rytinių kaimynų“, – sakė Kopenhagoje susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Forume R. Masiulis dalyvauja buvusio Danijos premjero ir NATO generalinis sekretorius Anderso Fogho Rasmusseno, kuris yra „Copenhagen Democracy Summit“ globėjas, asmeniniu kvietimu.

Pasak ministro, vertinant globalios prekybos pokyčius, Lietuvai itin svarbu įsilieti į sparčiai besivystančias krovinių transportavimo ir logistikos grandines, plėsti mūsų šalies įmonių teikiamų paslaugų rinkų geografiją.

Šių metų forume daugiausiai dėmesio skiriama diskusijai apie demokratijos, prekybos ir technologijų ateitį. Konferencijoje taip pat dalyvauja ir pranešimus skaito įtakingi politikos, verslo ir mokslo atstovai, tokie kaip buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas, buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas, buvęs Meksikos prezidentas Felipe Calderonas, garsus amerikiečių ekonomistas Carlas Schrammas ir kt.

Susisiekimo ministras panelinėje diskusijoje apie pasaulinės prekybos ateitį, forumo dalyviams pristatys transporto ir infrastruktūros vaidmenį, įtvirtinant Lietuvos euroatlantinės integracijos kryptį. Forumo metu taip pat aptartos naujos Europos Sąjungos iniciatyvos − ES karinio mobilumo infrastruktūros įgalinimo Baltijos regione svarba.

Aukščiausiojo lygio susitikimą tiesiogiai galima stebėti socialinio tinklo „Facebook“ „Alliance of Democracies“ paskyroje – https://www.facebook.com/AllianceofDemocracies/.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Saulytė-Šulgat, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ LiteRide Flip Navy/Melon 36,5
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Candy Pink 27
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Candy Pink 30
 
BENSIMON Tennis Lacet Femme Denim C15B 37
 
Crocs™ Sexi Flip Oyster 41
Keturiasdešimt „Ford Focus“ atspalvių

Keturiasdešimt „Ford Focus“ atspalvių

Daugiavaikė „Focus“ šeima šiemet pasipildys dar dviem nariais  Vilnius, gegužės 24 d. Jau šiandien Lietuvoje galima užsisakyti 40 skirtingų „Ford Focus“ versijų,  tačiau sąrašas nėra baigtas – į Lietuvą dar turėtų atvykti sportiškasis „Focus ST“, taip pat galima užsisakyti prabangiausios versijos „Vignale“ . Tuomet sąraše bus 50 skirtingų variantų ir „Focus“ taps vienu universaliausių modelių […]

  Straipsniai »

Panevėžyje sudegę vilkikai draudimo bendrovei atsieis penktadalį milijono eurų

Pirmadienio naktį Panevėžyje sudegusių vilkikų savininkų patirta žala gali siekti iki ketvirčio milijonų eurų, skaičiuoja nuostolius atlyginsiančios draudimo bendrovės BTA specialistai. Tai viena didžiausių KASKO draudimo žalų, kurias bendrovei yra tekę atlyginti pastaraisiais metais. „Per gaisrą Panevėžyje visiškai supleškėjo BTA apdrausti 5 vilkikai ir 4 puspriekabės. Kai kurios transporto priemonės taip stipriai sudegusios, kad neliko […]

  Straipsniai »
„Modus Group“ planuose – trys nauji „Autobrava Motors“ salonai

„Modus Group“ planuose – trys nauji „Autobrava Motors“ salonai

Tarptautinės įmonių grupės „Modus Group“ valdomas „Alfa Romeo“, „Fiat“, „Fiat Professional“ ir „Jeep“ atstovas Lietuvoje „Autobrava Motors“ ruošiasi pokyčiams. Įmonės planuose – trys naujos atstovybės didžiuosiuose šalies miestuose. Į atstovybes Kaune (šalia magistralinio kelio A1) ir Klaipėdoje bus persikelta dar šią vasarą. Antroje metų pusėje – ir nauja atstovybė Vilniuje. „FCA koncerno automobiliai populiarėja Lietuvoje […]

  Straipsniai »
Kauno autobusų stotis ruošiasi keleivių antplūdžiui

Kauno autobusų stotis ruošiasi keleivių antplūdžiui

Dėl „Rail Baltica“ projekto numatytų geležinkelio darbų šių metų gegužės 22 dieną ruože nuo Palemono iki Kauno geležinkelio stoties stabdomas traukinių eismas. Keleiviai vykstantys į Vilnių arba iš jo turės keliauti ne nuo geležinkelio stoties, o nuo Palemono traukinių stotelės. Tokiems tarpmiestinio susisiekimo pokyčiams ruošiasi autobusų atstovai, besitikintys padidėjusio keleivių srauto. Apie stoties ir vežėjų […]

  Straipsniai »