Prieššventinio apsipirkimo įkarštyje pasipila ir smulkios avarijos: ką svarbu atminti vairuotojams

1

Prieššventinio apsipirkimo įkarštyje pasipila ir smulkios avarijos: ką svarbu atminti vairuotojams

Iki didžiųjų metų švenčių likus nepilnai savaitei gyventojai skuba pirkti dovanas ir ruoštis šventėms − prekybos centruose šurmuliuoja pirkėjų minios, o stovėjimo aikštelėse vairuotojus pasitinka spūstys, taigi didėja ir transporto priemonių susidūrimų tikimybė. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad įvairiose stovėjimo aikštelėse, įskaitant prekybos centrus, apgadintų automobilių nuostoliai šiemet jau viršijo 8,6 mln. eurų sumą. Ekspertai dalinasi keletu patarimų, ką vairuotojams vertėtų prisiminti chaotišku prieššventiniu laikotarpiu.

Įvykiai smulkūs – nuostolių suma didelė

Pasak Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovo, įsibėgėjus dovanų pirkimo karštinei, stovėjimo aikštelės prekybos centruose tampa perpildytos. Nors dažniausiai jose nutinka smulkūs eismo įvykiai – tokios situacijos vis tiek pareikalauja papildomų išlaidų ir gaišina laiką.

„Prekybos centrų, visuomeninių įstaigų, daugiabučių namų aikštelėse avarijos paprastai nutinka parkuojant automobilį, važiuojant atbulomis, netrūksta ir durelėmis nudaužytų šonų. Tokių nuostolių vidutinė suma viršija 800 eurų. Pernai per 11 mėnesių išmokėjome daugiau nei 7,3 mln. eurų nuostoliams padengti. Šiemet per tą patį laikotarpį nuostolių sumos jau viršijo 8,6 mln. eurų. Taigi smulkūs susidūrimai gali pridaryti išties nemažai bėdos“, – komentuoja A. Juodeikis.

Nuo atsakomybės neapsaugos ir paliktas raštelis

Anot eksperto, per tokius susidūrimus dažniausiai pažeidžiamas automobilio dažų sluoksnis, įlenkiamas ar kitaip apgadinamas sparnas, durelės.

„Net jei abi transporto priemonės nejuda ir variklis neužvestas, o atidarant dureles subraižomas ar įlenkiamas kitas automobilis – tai jau yra eismo įvykis. Tokiu atveju pildoma įvykio deklaracija, o padaryta žala atlyginama pagal privalomąjį transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimą“, – sako A. Juodeikis.

Draudimo bendrovės atstovas primena, kad apgadinus svetimą automobilį, jokiu būdu negalima pasišalinti iš įvykio vietos – tai užtraukia rimtas pasekmes.

„Vis dėlto pasitaiko tokių atvejų, kai transporto priemonė randama apgadinta, o kaltininkas dingęs. Tokiu atveju padeda kasko draudimas, kuris atlygina kliento patirtą žalą. Svarbiausia yra užfiksuoti įvykį, nufotografuoti nuostolius ir kreiptis į savo draudimo bendrovę“, – primena „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Jis pažymi, kad dauguma aikštelių prie prekybos centrų yra filmuojamos, netrūksta ir liudininkų, todėl atsakomybės išvengti nepavyks. Nukentėjusiam asmeniui paliktas raštelis – taip pat ne išeitis, nes tai nesušvelnina pažeidimo ir nepadeda išvengti administracinės atsakomybės.

Nebandykite gudrauti – paslaugumo dabar reikia visiems

Tokių nelaimių stovėjimo aikštelėse gruodį padaugėja, nes žmonės yra labiau išsiblaškę, skuba, rankose dažnai turi daug pirkinių. A. Juodeikis pastebi, kad vis dėlto nuostolių reikėtų pabandyti išvengti, atsižvelgiant į keletą paprastų dalykų.

„Kalbant apie durelėmis nudaužytus automobilių šonus, užtenka stipresnio vėjo gūsio ar per skubėjimą neatsargaus judesio, kad apgadintumėte kitą transporto priemonę. Todėl net jei labai skubate – atkreipkite dėmesį į aplink esančius automobilius. Jei esate su vaikais – jiems taip pat priminkite, kad elgtųsi atsargiai ir atidžiai.

Jei matote, kad išlipti iš savo automobilio bus sudėtinga – verčiau pirmiausia išlaipinkite keleivius, o tik tada pastatykite transporto priemonę. Taip gali pavykti išvengti nelaimingų nutikimų“, – sako draudimo ekspertas.

Pasak A. Juodeikio, šiuo skubėjimo kupinu laikotarpiu reiktų būti atidesniems. Parkuojant automobilį reiktų įvertinti, kiek vietos palikta jūsų automobiliui ar kiek jos paliksite kitam vairuotojui.

„Išvykdami iš stovėjimo vietos ar aikštelės, taip pat būkite budresni, nepamirškite elementarių kelių eismo taisyklių važiuodami atbuline eiga ar darydami posūkio manevrą.  Nebandykite gudrauti – paslaugumo šiuo metu reikia kiekvienam. Ypač, kai žiemą stabdymo kelias ilgesnis, o matomumas – prastesnis“, – patarimais dalinasi „Lietuvos draudimo“ žalų ekspertas.

Pranešimą paskelbė: Paulina Urbelytė-Kuprienė, Salve Agency

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
„Moterų ralyje“ važiuojantys elektromobiliai meta iššūkį mitams

„Moterų ralyje“ važiuojantys elektromobiliai meta iššūkį mitams

Didžiausias Lietuvoje „Moterų ralis“ jau trejus metus iš eilės siūlo dalyvėms važiuoti ir elektromobiliais. „Elektromobilių įskaitoje“ besiregistruojančios moterys drąsiai priima ralio mestą iššūkį ir lygiomis sąlygomis varžosi su bendros įskaitos dalyvėmis. „Nesame vienintelis ralis, kuriame dalyvauja elektromobiliai. Tiesiog mes visus automobilius traktuojame kaip lygius. Tarkime, sudarydami kelio knygą, nerenkame specialaus kelio, kuriame būtų įkrovimo stotelių, […]


Vairuotojai dažnai daro didelę klaidą: kodėl nevalia pavasarį pamiršti automobilio stiklų

Vairuotojai dažnai daro didelę klaidą: kodėl nevalia pavasarį pamiršti automobilio stiklų

Pavasarį vairuotojai ypatingą dėmesį turėtų skirti automobilių stiklų būklei ir jų švarai. Draudikai atkreipia dėmesį, kad šviečiant skaisčiai pavasario saulei geras matomumas kelyje yra itin svarbus. Vairavimo sąlygos, kai spigina saulė, kelyje yra kur kas pavojingesnės nei akinančios kitų transporto priemonių šviesos ar šlapia kelio danga. Dar viena sezoninė problema – stiklo įdaužos, kurios, pasak […]


Vis dar sergame greičio liga: skubame, rizikuojame, tačiau laiko nesutaupome

Vis dar sergame greičio liga: skubame, rizikuojame, tačiau laiko nesutaupome

Ryte ramiai išgėrę kavos sėdate į savo automobilį, saugiai prisegate vaikus, puikiai žinote, kiek laiko truks kelionė iki darželio ar mokyklos, kada atsidursite darbe. Deja, kasdienė šeimos kelione retai atrodo taip idiliškai: ramiai pradėti dieną neleidžia nuolat tarp eismo juostų nardantys, greitį viršijantys, agresyviai kelyje besielgiantys vairuotojai. Specialistai sako, kad vis dar sergame savotiška greičio […]


Seimas pritarė greitesniam transeuropinio transporto tinklo projektų įgyvendinimui

Seimas pritarė greitesniam transeuropinio transporto tinklo projektų įgyvendinimui

2024 m. balandžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)  Seimas suteikė ypatingos valstybinės svarbos statusą transeuropinio transporto tinklą (TEN-T) Lietuvos teritorijoje sudarantiems projektams. Už tai numatantį Seimo įstatymą (projektas Nr. XIVP-3336(2) ES) balsavo 86 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai. Tokiu būdu siekiama paspartinti šios infrastruktūros projektų įgyvendinimą. […]


„Avia Solutions Group” 2023 m. audituoti finansiniai rezultatai – EBITDA augo 36 proc. iki 392 mln. Eur

„Avia Solutions Group” 2023 m. audituoti finansiniai rezultatai – EBITDA augo 36 proc. iki 392 mln. Eur

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, pranešė 2023 m. audituotus finansinius rezultatus: grupės grynasis pelnas augo 5,5 karto iki 68,2 mln. Eur., koreguota EBITDA – 36 proc. iki 392 mln. Eur., pajamos – 22 proc. iki 2,3 mlrd. Eur. Daugiausia pajamų bendrovė generavo […]


Lietuvos telkiami transporto ministrai ir tarptautiniai partneriai sutarė stiprinti paramą Ukrainos atstatymui

Lietuvos telkiami transporto ministrai ir tarptautiniai partneriai sutarė stiprinti paramą Ukrainos atstatymui

Šį trečiadienį Trakuose susitikę 30 šalių transporto ministrai,  tarptautinių institucijų ir užsienio šalių atstovai sutarė toliau stiprinti bendradarbiavimą ir tarptautinę paramą Ukrainos transporto infrastruktūros atstatymui. Tarptautinio transporto forumo (ITF) aukšto lygio susitikime transporto lyderiai išreiškė siekį plėtoti naujus logistikos maršrutus ir strategines jungtis su Ukraina, taip pat ketinimus prisidėti prie „CIG4U“ – 2023 gruodį Kyjive […]