Prieš šventes prekybos centrų stovėjimo aikštelėse – tobulos sąlygos avarijoms: kaip jų išvengti?

1

Prieš šventes prekybos centrų stovėjimo aikštelėse – tobulos sąlygos avarijoms: kaip jų išvengti?

Neretai įsivaizduojama, kad pavojai prie vairo tyko vien tik gatvėse ir keliuose, visgi nemažą dalį eismo įvykių sudaro būtent daugiabučių, prekybos centrų ir kitose automobilių stovėjimo aikštelėse bei garažuose įvykstantys transporto priemonių susidūrimai. Draudimo bendrovės ERGO Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas sako, kad tokių eismo įvykių skaičius visuomet išauga prieš didžiąsias metų šventes, kai gyventojai skuba apsipirkti.

Nors tokie eismo įvykiai paprastai yra nedideli, tačiau gali gerokai sugadinti šventinę nuotaiką, sukelti bereikalingų rūpesčių, o taip pat lemti nemenkas žalas. R. Bieliauskas sako, kad paprastai avarijos įvyksta, kuomet vairuotojai aikštelėje nepraleidžia vieni kitų, nėra pakankamai atidūs važiuodami atbulomis ar paprasčiausiai stokoja parkavimosi įgūdžių.

„Prieš didžiąsias metų šventes parduotuvių ir prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse išties gali netrūkti sumaišties – transporto priemonės suka ratus ieškodamos patogios vietos prisiparkuoti, vieni vairuotojai įvažiuoja, kiti – išvažiuoja, o aplinkui zuja kurjerių automobiliai ir pėstieji. Ne paslaptis, kad prekybos centrų ar kitų įstaigų stovėjimo aikštelės nebūtinai yra labai erdvios, todėl dideliam kiekiui automobilių jose išsitekti ir manevruoti gali būti sudėtinga“, – sako R. Bieliauskas.

Jo teigimu, įvažiavę į automobilių stovėjimo aikštelę vairuotojai neretai pamiršta netgi esmines kelių eismo taisykles ir nebežino, kas kam turi duoti kelią. Draudikų atstovas primena, kad, nesant kitaip nurodančių ženklų, galioja dešinės rankos taisyklė, pagal kurią pirmumą turi atvažiuojantis iš dešinės.

„Kitas svarbus eismo stovėjimo aikštelėse aspektas, kuris neretai pridaro vairuotojams keblumų – važiavimas atbulomis. Tai darant reikėtų būti itin atidiems ir įsitikinti, kad iš galo neatvažiuoja kitos transporto priemonės ir neina pėstieji. Sunkumų iš stovėjimo vietos išvažiuojant atbulomis dažnai kyla didesnių gabaritų transporto priemonių vairuotojams“, – pažymi R. Bieliauskas.

Draudikų atstovo teigimu, norint išvengti nemalonumų reikėtų ne tik važiuoti atsargiai, bet taip pat visuomet pastengti automobilį priparkuoti tvarkingai – lygiagrečiai stovėjimo vietą žyminčių linijų, neišlendant už jų, nestatant automobilio per arti kitų transporto priemonių, neužblokuojant joms kelio. Priešingu atveju automobilį gali kliudyti kiti eismo dalyviai, apibraižyti jį durelėmis.

„Nors dėl mažo automobilių greičio stovėjimo aikštelėse įvykstantys eismo įvykiai dažniausiai yra nedideli, tačiau pasitaiko ir tokių, kuriuose netgi nukenčia žmonės. Visgi dažniausiai tokiais atvejais patiriamos žalos būna susijusios su automobilio kėbulo įlenkimais ar apibraižymais, šoninio vaizdo veidrodėlių ar šviestuvų apgadinimu. Vidutinis žalos dydis tokiais atvejais siekia apie kelis šimtus eurų“, – sako R. Bieliauskas.

Anot draudimo eksperto, kadangi dažnu atveju eismo įvykiai stovėjimo aikštelėse yra smulkūs, paprastai vairuotojai išsiverčia be policijos pagalbos ir patys savarankiškai užpildo eismo įvykių deklaracijas. Tai visuomet svarbu daryti atidžiai, kuo tiksliau nurodant visas aplinkybes. Taip pat rekomenduotina automobilių apgadinimus ir pozicijas po eismo įvykio užfiksuoti telefono kamera. Jei nesutariama dėl eismo įvykio kaltininko ar avarijoje nukentėjus žmonėms, reikia iškviesti policiją.

ERGO Baltijos šalyse 

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Draudimo bendrovė ERGO 2021 m. Lietuvoje įvardinta geriausiai klientus aptarnaujančia draudimo sektoriaus įmone (remiantis bendrovės „Dive Lietuva“ slapto pirkėjo tyrimu). Šį titulą bendrovė pelnė antrą kartą iš eilės.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

Pranešimą paskelbė: Matas Ramonas, UAB „INK agency“

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kokią žinią perduoda griūvantys tiltai Lietuvoje? 

Kokią žinią perduoda griūvantys tiltai Lietuvoje? 

Susisiekimo infrastruktūra, jos sauga ir patikimumas – vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių kiekvienos šalies ekonomikos plėtrą. Įvairių pramonės šakų vystymasis neįsivaizduojamas be kelių ir tiltų infrastruktūros plėtros bei esamų statinių saugaus naudojimo. Didėjantys transporto srautai, jų intensyvumas, svoriai ir kiti parametrai tampa nauju iššūkiu tiek projektuojant, tiek ir eksploatuojant bei prižiūrint transporto infrastruktūros statinius.   Pasak Vilniaus […]


Ieškantiems naudoto automobilio pataria nepasiduoti emocijoms – sukčiai nesnaudžia

Ieškantiems naudoto automobilio pataria nepasiduoti emocijoms – sukčiai nesnaudžia

Išsirinkti naują automobilį nėra lengva, dar sunkiau, kai jis naudotas. Naudotų automobilių pardavėjų teigimu, norimo pirkinio paieškos gali užtrukti ir 3 mėn. – nors naudotų automobilių pasiūla, palyginti su praėjusių metų rudeniu, atsigauna, vis dėlto rinka dar nepasiekė priešpandeminio lygio. Dėl šios priežasties ieškantys naudoto automobilio turi kur kas atidžiau rinktis ir saugotis sukčių kabliuko. […]


Apklausa: 44 proc. vairuotojų erzina keleivio komentarai apie vairavimą, manevravimą ir kelio pasirinkimą

Apklausa: 44 proc. vairuotojų erzina keleivio komentarai apie vairavimą, manevravimą ir kelio pasirinkimą

Remiantis reprezentatyvia vasario mėnesį „Norstat“ atlikta apklausa, beveik pusę (44 proc.) vairuotojų labiausiai erzina keleivio komentarai apie vairavimą, manevravimą ir kelio pasirinkimą. Bendrovės „Moller Auto“ užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad penktadalį (21 proc.) vairuotojų erzina, kai šalia sėdintis keleivis staiga išblaško dėmesį ir tenka atitraukti akis nuo kelio. 7 proc. apklausoje dalyvavusių vairuotojų taip pat […]


Seimas patikslino mažos taršos zonų nustatymo miestuose tvarką

Seimas patikslino mažos taršos zonų nustatymo miestuose tvarką

Seimas pritarė Alternatyviųjų degalų įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-2305(2), patikslindamas, kuriems miestams reikalinga nustatyti ir įgyvendinti mažos taršos zonas. Įstatyme nustatyta, kad mažos taršos zonų nustatymo rekomendacijas tvirtins Susisiekimo ministerija. Taip pat patikslinta, kokiuose miestuose savivaldybių tarybos nustatys ar atnaujins mažos taršos transporto zonas. Tai bus daroma miestuose, turinčiuose kurorto arba kurortinės teritorijos statusą ar […]


Seimas patvirtino pokyčius dėl tarpmiestinio susisiekimo autobusais

Seimas patvirtino pokyčius dėl tarpmiestinio susisiekimo autobusais

2023 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)  Seimas priėmė Kelių transporto kodekso pakeitimus, kuriais nutarta Lietuvoje nuo liepos 1 d. įtvirtinti liberalų verslo modelį vežėjams, vežantiems keleivius tarpmiestiniais autobusais. Kodekso pakeitimais siekiama užtikrinti vežėjų konkurenciją ir galimybę naujoms įmonėms netrukdomai ateiti į šių paslaugų […]


Wizz Air pelnė metų oro linijų apdovanojimą

Wizz Air pelnė metų oro linijų apdovanojimą

Wizz Air oro transporto industrijos apdovanojimuose „Air Transport Awards“ įvertinta kaip geriausia oro linijų bendrovė. Apdovanojimą per iškilmes, vykusias Monrealyje „Oro transporto simpoziumo 2023” metu, atsiėmė Jozsefas Varadi, Wizz Air grupės vadovas. „Air Transport Awards“ yra tarptautiniai oro transporto pramonės apdovanojimai, kasmet skiriami už išskirtinius pasiekimus aviacijos sektoriaus organizacijoms, bendrovėms ir lyderiams. J. Varadi džiaugėsi […]