Prieš šventes prekybos centrų stovėjimo aikštelėse – tobulos sąlygos avarijoms: kaip jų išvengti?

1

Prieš šventes prekybos centrų stovėjimo aikštelėse – tobulos sąlygos avarijoms: kaip jų išvengti?

Neretai įsivaizduojama, kad pavojai prie vairo tyko vien tik gatvėse ir keliuose, visgi nemažą dalį eismo įvykių sudaro būtent daugiabučių, prekybos centrų ir kitose automobilių stovėjimo aikštelėse bei garažuose įvykstantys transporto priemonių susidūrimai. Draudimo bendrovės ERGO Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas sako, kad tokių eismo įvykių skaičius visuomet išauga prieš didžiąsias metų šventes, kai gyventojai skuba apsipirkti.

Nors tokie eismo įvykiai paprastai yra nedideli, tačiau gali gerokai sugadinti šventinę nuotaiką, sukelti bereikalingų rūpesčių, o taip pat lemti nemenkas žalas. R. Bieliauskas sako, kad paprastai avarijos įvyksta, kuomet vairuotojai aikštelėje nepraleidžia vieni kitų, nėra pakankamai atidūs važiuodami atbulomis ar paprasčiausiai stokoja parkavimosi įgūdžių.

„Prieš didžiąsias metų šventes parduotuvių ir prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse išties gali netrūkti sumaišties – transporto priemonės suka ratus ieškodamos patogios vietos prisiparkuoti, vieni vairuotojai įvažiuoja, kiti – išvažiuoja, o aplinkui zuja kurjerių automobiliai ir pėstieji. Ne paslaptis, kad prekybos centrų ar kitų įstaigų stovėjimo aikštelės nebūtinai yra labai erdvios, todėl dideliam kiekiui automobilių jose išsitekti ir manevruoti gali būti sudėtinga“, – sako R. Bieliauskas.

Jo teigimu, įvažiavę į automobilių stovėjimo aikštelę vairuotojai neretai pamiršta netgi esmines kelių eismo taisykles ir nebežino, kas kam turi duoti kelią. Draudikų atstovas primena, kad, nesant kitaip nurodančių ženklų, galioja dešinės rankos taisyklė, pagal kurią pirmumą turi atvažiuojantis iš dešinės.

„Kitas svarbus eismo stovėjimo aikštelėse aspektas, kuris neretai pridaro vairuotojams keblumų – važiavimas atbulomis. Tai darant reikėtų būti itin atidiems ir įsitikinti, kad iš galo neatvažiuoja kitos transporto priemonės ir neina pėstieji. Sunkumų iš stovėjimo vietos išvažiuojant atbulomis dažnai kyla didesnių gabaritų transporto priemonių vairuotojams“, – pažymi R. Bieliauskas.

Draudikų atstovo teigimu, norint išvengti nemalonumų reikėtų ne tik važiuoti atsargiai, bet taip pat visuomet pastengti automobilį priparkuoti tvarkingai – lygiagrečiai stovėjimo vietą žyminčių linijų, neišlendant už jų, nestatant automobilio per arti kitų transporto priemonių, neužblokuojant joms kelio. Priešingu atveju automobilį gali kliudyti kiti eismo dalyviai, apibraižyti jį durelėmis.

„Nors dėl mažo automobilių greičio stovėjimo aikštelėse įvykstantys eismo įvykiai dažniausiai yra nedideli, tačiau pasitaiko ir tokių, kuriuose netgi nukenčia žmonės. Visgi dažniausiai tokiais atvejais patiriamos žalos būna susijusios su automobilio kėbulo įlenkimais ar apibraižymais, šoninio vaizdo veidrodėlių ar šviestuvų apgadinimu. Vidutinis žalos dydis tokiais atvejais siekia apie kelis šimtus eurų“, – sako R. Bieliauskas.

Anot draudimo eksperto, kadangi dažnu atveju eismo įvykiai stovėjimo aikštelėse yra smulkūs, paprastai vairuotojai išsiverčia be policijos pagalbos ir patys savarankiškai užpildo eismo įvykių deklaracijas. Tai visuomet svarbu daryti atidžiai, kuo tiksliau nurodant visas aplinkybes. Taip pat rekomenduotina automobilių apgadinimus ir pozicijas po eismo įvykio užfiksuoti telefono kamera. Jei nesutariama dėl eismo įvykio kaltininko ar avarijoje nukentėjus žmonėms, reikia iškviesti policiją.

ERGO Baltijos šalyse 

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Draudimo bendrovė ERGO 2021 m. Lietuvoje įvardinta geriausiai klientus aptarnaujančia draudimo sektoriaus įmone (remiantis bendrovės „Dive Lietuva“ slapto pirkėjo tyrimu). Šį titulą bendrovė pelnė antrą kartą iš eilės.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

Pranešimą paskelbė: Matas Ramonas, UAB „INK agency“

Rekomenduojame

Greičiausias „BWM M“ serijinis modelis – tokių išleis tik tūkstantį

Greičiausias „BWM M“ serijinis modelis – tokių išleis tik tūkstantį

Sportinių BMW automobilių gamybos padalinys „BMW M GmbH“, šiemet minintis 50 metų jubiliejų, pristatė itin greitą specialaus leidimo automobilį – „BMW M4 CSL“. Tai greičiausią garsiosios Niurburgringo trasos įveikimo laiką pademonstravęs BMW serijinis modelis. Šių sportiškų automobilių visame pasaulyje bus pagaminta tik 1 tūkstantis. Naujojo modelio pavadinime naudojamos raidės CSL žymi žodžius Competition, Sport ir […]

Europos investicijų banko konsultavimo paslaugų tarnyba remia žaliąją krovininę laivybą Lietuvos vidaus vandenyse

Europos investicijų banko konsultavimo paslaugų tarnyba remia žaliąją krovininę laivybą Lietuvos vidaus vandenyse

Projekto tikslas – atnaujinti krovinių gabenimą vandens transportu tarp dviejų didžiųjų Lietuvos miestų: Klaipėdos ir Kauno Per Europos investavimo konsultacijų centrą EIB teikia konsultacinę paramą Lietuvos vidaus vandens kelių direkcijai, kad šalies transporto infrastruktūra būtų tvaresnė Europos investicijų bankas (EIB) ir Lietuvos vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) pasirašė konsultavimo paslaugų sutartį, pagal kurią bus teikiama […]

Dviračių gatvės Lietuvos miestuose: eismo organizavimas palankesnis ne automobiliams, bet dviratininkams

Dviračių gatvės Lietuvos miestuose: eismo organizavimas palankesnis ne automobiliams, bet dviratininkams

Nuo birželio 1 d. Lietuvos miestuose galės atsirasti „Dviračių gatvės“ – tokiu nauju kelio ženklu pažymėtos gatvės bus skirtos mišriam dviračių ir automobilių, kitų ne motorinių ir motorinių transporto priemonių eismui. Jose eismo dalyviams galios specialūs Kelių eismo taisyklių reikalavimai, o dviratininkai galės jaustis gerokai laisviau ir saugiau. „Dviračių gatvių atvėrimas – naujas žingsnis skatinant […]

Vilniuje pristatyta nauja gatvė

Vilniuje pristatyta nauja gatvė

Šnipiškės toliau atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvivo gatvių šiandien šventiškai atidaryta nauja beveik kilometro ilgio Kernavės gatvė.  Gatvė įrengta rūpinantis, kad ji būtų patogi, saugi, žalia, gyva, kaimyniška, tiesiog – jauki.  „Šnipiškės stiebiasi, priimdamos ir naujus verslus, ir naujus gyventojus, o kartu išlaikydamos autentišką dvasią. Kernavės gatvės vietoje prieš kelerius metus buvo tiesiog išvažinėtas molynas, […]

Moterų jūrininkių dienos proga „Stena Line“ praneša apie pirmąją laivo kapitonę

Moterų jūrininkių dienos proga „Stena Line“ praneša apie pirmąją laivo kapitonę

Nedaugelis žino, bet šiandien Tarptautinė jūrininkystės organizacija oficialiai mini Tarptautinę moterų jūrininkių dieną. Pasaulinis laivybos sektorius kasmet pažymi reikšmingą moterų vaidmenį jūrų pramonėje ir atkreipia dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduriame norėdami padėti kiekvienai moteriai sėkmingai siekti karjeros jūroje. Švedijos keltų bendrovė „Stena Line“ gegužę taip pat švenčia įvairovės mėnesį, todėl kartu su šia proga […]

„Volkswagen“ ir „Audi“ pirmojo 2022-ųjų trečdalio rezultatai: nors iššūkių nemažėja, rinka pamažu atsigauna

„Volkswagen“ ir „Audi“ pirmojo 2022-ųjų trečdalio rezultatai: nors iššūkių nemažėja, rinka pamažu atsigauna

„Moller Baltic Import“, importuojanti „Volkswagen“ keleivinius bei komercinius automobilius Baltijos šalyse ir „Audi“ automobilius Lietuvoje bei Latvijoje, per pirmąjį 2022 metų trečdalį pagerino savo pardavimų rezultatus. Nors rinka susiduria su vis daugiau naujų iššūkių, naujų automobilių gamybos pajėgumai pamažu stabilizuojasi. „Volkswagen“ keleivinių elektromobilių pardavimai Baltijos šalyse išaugo 41 proc. Vienintelis smuktelėjęs segmentas buvo „Volkswagen“ komerciniai […]