Siekdamas veikti tvariau kiekviename žingsnyje, prekybos tinklas „Lidl“ prekių gabenimui pradėjo naudoti biometanu varomus vilkikus. Ekspertai teigia, kad tokiu būdu yra visiškai atsisakoma iškastinio kuro, be to, biometano naudojimas vilkikuose leidžia 13,5 proc. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisiją, lyginant su dyzeliniais vilkikais.
Nuo gegužės „Lidl“ naudoja tris biometanu varomus vilkikus prekėms iš logistikos centro Kaune pristatyti. Šias tvaresnes transporto priemones kartu su kitomis logistikos paslaugomis prekybos tinklui suteikia bendrovė „Hegelmann Logistics“.
Mažina ŠESD emisiją ir prisideda prie žiedinės ekonomikos
„Lidl Lietuva“ kartu su 31-oje šalyje veikiančia „Lidl“ įmonių grupe siekia iki 2030 metų pabaigos sumažinti savo operatyvinės veiklos metu susidarančią ŠESD emisiją 80 procentų. Prekybos tinklas taip pat stengiasi įvairiais būdais mažinti emisiją ir tiekimo grandinėje.
„Per 2021 finansinius metus transportuojant prekes iš logistikos centro į „Lidl“ parduotuves susidarė per 6,7 tūkst. tonų anglies dvideginio. Siekdami mažinti ŠESD emisiją šioje srityje, pasitelkėme tvaresnes kuro rūšis. Biometano dujomis varomi vilkikai leis sutaupyti 13,5 proc. ŠESD emisijos, lyginant su dyzeliniais vilkikais“, – teigia Aivaras Docius, „Lidl Lietuva“ Logistikos departamento vadovas.
Šis įmonės sprendimas taip pat leidžia visiškai atsisakyti iškastinio kuro, nes biometanas yra gaminamas iš organinių atliekų.
„Biometanu varomi vilkikai transporto sektoriuje jau dabar padeda ne tik mažinti ŠESD emisiją, bet ir prisideda prie žiedinės ekonomikos. Vertinant ateities perspektyvas, biometanas kartu su elektriniu bei vandeniliu varomu transportu neabejotinai taps viena iš pagrindinių alternatyvų iškastiniam kurui“, – sako Andrius Šumskis, „Hegelmann Logistics“ direktorius.
Naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius
Biometanu varomų vilkikų naudojimas taip pat prisideda prie žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimo. Pasak ekspertų, biometano dujų gamybai pasitelkiamos organinės atliekos: nuotekų dumblas, maisto, žemės ūkio atliekos ir kt.
„Biometanas, kuris yra atsinaujinantis energijos šaltinis, gaminamas fermentacijos būdu specialiose biodujų jėgainėse. Čia mikroorganizmams skaidant organines medžiagas išsiskiria metanas ir kitos priemaišos. Šios biodujos vėliau yra išvalomos, siekiant gauti biometaną, atitinkantį gamtinių dujų kokybės reikalavimus“, – pasakoja A. Šumskis.
Deginant biometaną susidaro tik anglies dioksidas ir vandens garai, todėl į aplinką nepatenka kenksmingos kietosios dalelės ar nuodingos dujos, susidarančios deginant benziną ar dyzeliną. Be to, suslėgtų dujų varikliai veikia tyliau, todėl gali dirbti tose miestų teritorijose, kur yra taikomi triukšmo apribojimai.
Klimatą tausojančių priemonių – ir daugiau
„Lidl Lietuva“ savo veikloje tausoja įvairius išteklius, didina jų panaudojimo efektyvumą bei optimizuoja vidinius procesus taip, kad jie turėtų kuo mažesnį poveikį aplinkai ir žmonėms.
Visi „Lidl Lietuva“ parduotuvių, logistikos centro ir administracijos pastatai yra sertifikuoti pagal energijos vadybos sistemą ISO 50001, daugelyje pastatų įrengtos sistemos leidžia stebėti elektros energijos naudojimą nuotoliniu būdu, pastebėti nuokrypius ir rasti geriausius taupymo sprendimus.
„Lidl Lietuva“ daug dėmesio skiria atsinaujinančios elektros energijos vartojimui. Įmonė nuo 2016 metų perka tik atsinaujinančių šaltinių elektros energiją ir ją gamina pati savo saulės elektrinėse. Šiuo metu prekybos tinklas turi 14 ant parduotuvių stogų veikiančių saulės elektrinių ir netrukus jų tinklą išplės iki 52-jų. 2023 metais įmonė taip pat išplėtė elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą iki 15 stotelių bei sudarė klientams patogesnes įkrovimo sąlygas.
Be to, prekybos tinklas palaipsniui pereina prie natūralių šaltnešių naudojimo produktų šaldymo sistemose. Natūralūs šaltnešiai, kitaip nei sintetiniai, dujų nuotėkio atveju beveik neprisideda prie šiltnamio efekto didinimo. Šiuo metu net 43-ijų parduotuvių ir logistikos centro produktų šaldymo įrangoje yra naudojami natūralūs šaltnešiai.
Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „coagency”
„Transimeksa“, viena didžiausių transporto įmonių Lietuvoje, įvykdė pokyčius įmonių grupės vadovų lygmenyje. Nuo rugsėjo 21 d., generalinio direktoriaus pareigas pradėjo eiti Simonas Vasilevičius, prieš tai „Transimeksoje“ užėmęs įmonių grupės Finansų direktoriaus pareigas. Alfredas Oras užėmė Verslo operacijų direktoriaus pareigas, o Nikolajus Roganovas tapo Strateginio vystymo direktoriumi. Buvęs generalinis direktorius Darius Vyšniauskas liko įmonių grupės valdybos […]
Susisiekimo ministerija skelbia itin lauktą viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros skatinimo pradžią. Pirmajam etapui skirta 12 mln. Eur parama. Planuojama, kad ši iniciatyva paskatins virš 1,2 tūkst. viešųjų ir pusiau viešų įkrovimo prieigų įrengimą privačia iniciatyva 42-ose savivaldybėse, šalia magistralinių ir krašto kelių, degalinėse, geležinkelių ir autobusų stotyse, oro uostuose, vidaus vandenų ir jūrų uostuose. […]
Vilnius. Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ praneša, kad paskyrė bendroves „STJ Advisors“ ir „Superia“ savo bendrais nepriklausomais finansiniais patarėjais planuojamam pirminiam viešam bendrovės akcijų platinimui (IPO). Finansų patarėjų vaidmuo – nepriklausomai peržiūrėti, konsultuoti ir prižiūrėti visą IPO procesą bei jo valdymą, taip pat vadovauti ir padėti visoms suinteresuotosioms šalims tam, kad būtų pasiektas geriausias įmanomas […]
„PRO BRO Group“ toliau tęsia plėtrą ir Panevėžyje atidarė antrąją tunelinę „Express“ plovyklą. Bendra investicijų į plovyklą suma siekia 4 mln. eurų. Tai jau 17-oji plovykla „PRO BRO“ tinkle Lietuvoje, o rugsėjo pradžioje atidaryta pirmoji plovykla Latvijoje. „Klaipėdos g. 162 B adresu Panevėžyje atidaryta antroji tunelinė „Express“ plovykla, kurioje transporto priemonė bus pilnai nuplauta per […]
Po sėkmingų Susisiekimo ministerijos, Lietuvos oro uostų ir oro bendrovės derybų, Lietuvos oro uostai pasirašė investicijų sutartį su „LOT Polish Airlines“ oro bendrove, kuri vykdys reguliarius skrydžius tarp Vilniaus (VNO) ir Londono Sičio (LCY) oro uostų. Pasirašyta sutartis bus įgyvendinama pagal naują skrydžių skatinimo modelį, užtikrinsiantį skrydžių tęstinumą į Lietuvai strategiškai svarbų Londono centrą, į […]
Elektromobilių įkrovimo tinklo vystytoja „Eleport“ gavo 13,8 mln. eurų finansavimą viešosios europinio TEN-T kelių tinklo įkrovimo infrastruktūros plėtrai. Įgyvendindama pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) finansuojamą projektą Estijos įmonė šalia svarbiausių transporto arterijų Baltijos šalyse ir Lenkijoje įrengs 138 naujas įkrovimo stoteles. Europos Sąjungoje (ES) kuriamo tvaraus transporto tinklo infrastruktūros projektams iš viso bus skirta […]