Po viešųjų konsultacijų Susisiekimo ministerija imasi tobulinti savo įmonių valdybų atrankų procesą

Po viešųjų konsultacijų Susisiekimo ministerija imasi tobulinti savo įmonių valdybų atrankų procesą

Susisiekimo ministerija, siekdama skaidraus ir profesionalaus valstybės valdomų įmonių valdymo, po viešųjų konsultacijų su personalo atrankos agentūromis, valstybės institucijomis ir įmonėmis imasi tobulinti atrankų į įmonių valdybas procesą. Kai kurie veiksmai pradedami įgyvendinti nedelsiant – personalo atrankos agentūros aktyviai dalyvaus visuose valdybos narių atrankos etapuose, skiriamas didesnis dėmesys reikalavimų kandidatams nustatymui. Dėl kitų konsultacijų metu išgirstų pasiūlymų įgyvendinimo bus teikiami pasiūlymai keisti teisės aktus. 

„Surengę viešąsias konsultacijas, identifikavome, kokias problemas šioje srityje mato valstybės institucijos, mūsų valdomos įmonės, personalo atrankos agentūros. Gavome pasiūlymų, kaip tobulinti kandidatų atrankos procesą. Bendrovių valdybos yra itin svarbi efektyvios valdysenos grandis, padedanti įgyvendinti akcininko lūkesčius ir bendrovei keliamus tikslus, kontroliuojanti vadovo veiklą, užtikrinanti skaidrumą ir didinanti grąžą valstybei. Todėl ir pats valdybos sudarymo procesas turi būti aiškus, skaidrus, profesionalus ir rezultatyvus“, – sako ministras Marius Skuodis. 

Susisiekimo ministerijos valstybės valdomų įmonių (VVĮ) kolegialių organų sudėtyse reikalingi kompetentingi, tarptautinę patirtį, tinkamas asmenines ir dalykines savybes turintys specialistai. Tad atsižvelgta į siūlymus įtraukti personalo atrankos agentūras nustatant specialiuosius reikalavimus kandidatams į VVĮ valdybų narius, taip pat dalyvauti vertinant galimus interesų konfliktus, rengti individualius pokalbius su kandidatais. Vienu iš didžiausių prioritetų  įvardijama kandidatų nepriekaištinga reputacija. 

Siekdama įmonių veiklos tęstinumo, ministerija vertins galimybę, pasibaigus ketverių metų kadencijai, keisti tik dalį valdybos narių, kadangi visiškai naujos sudėties valdybos formavimas neprisideda prie efektyvaus ir stabilaus įmonių veiklos planavimo. Įvertinus kiekvieno nario darbą, valdybos sudėtį galima būtų atnaujinti palaipsniui. 

Dar vienas svarbus aspektas – nustatyti konkrečius reikalavimus kandidatams į valdybas, atsižvelgus į įmonės dydį, strateginius tikslus, jos veiklos kryptis, akcininko lūkesčius. Pasitelkus kompetencijų matricą, galima atlikti aiškų, skaidrų kiekvieno kandidato vertinimą bei palyginimą. Papildomas dėmesys bus skiriamas ir lyčių balansui Susisiekimo ministerijos VVĮ valdybose. 

Taip pat ketinama įvertinti ministerijos skiriamų atstovų į VVĮ valdybas kompetencijas, sudarytas jų kvalifikacijos tobulinimo planas.  

Viešųjų konsultacijų metu taip pat gauta pasiūlymų, kuriems įgyvendinti reikalingi teisės aktų pokyčiai, pavyzdžiui, atrankos komisijos sudėties papildymas nepriklausomais nariais, atrankos proceso didesnis pritaikymas užsienio valstybių piliečiams,  kolegialių organų narių atlygio vienodas teisinis reglamentavimas ir kt. Dėl teisės aktų keitimo bus konsultuojamasi su Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Informacija apie planuojamas vykdyti atrankas bus vieša ir iš anksto pateikta susipažinti visuomenei. 

Šiuo metu ministerija vykdo atranką į „Lietuvos geležinkelių“ naują valdybą, rengiamasi pavienių nepriklausomų AB Lietuvos pašto, VĮ Lietuvos oro uostų, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdybų narių atrankoms. 

Išsamiau su po viešųjų konsultacijų parengtomis atmintinėmis galima susipažinti čia: https://sumin.lrv.lt/lt/teisine-informacija/viesosios-konsultacijos/konsultaciju-atmintines

 

 

 

Pranešimą paskelbė: Vaiva Grigaitienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
LORENZO 81-63-01-9 Light Brown 38
 
AUDIMAS Lengvos kelnės SENSITIVE 2111-303 Black 160/XS
 
BIOMECANICS 212226 Blanco/Frutas 25
 
K.therapy Active Prevention Shampoo Šampūnas nuo plaukų slinkimo, 1000 ml
 
Crocs™ Athens II Black/Smoke 36,5

Rekomenduojame

„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovo konkursas bus skelbiamas iš naujo

„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovo konkursas bus skelbiamas iš naujo

Siekdama pritraukti kuo daugiau pretendentų VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktoriaus pareigoms eiti, Susisiekimo ministerija informuoja, kad atšaukia balandį paskelbtą įstaigos vadovo konkursą ir artimiausiu metu skelbs naują. Balandį skelbtame konkurse dalyvavo trys kandidatai, tačiau tik vienas iš jų atitiko keliamus reikalavimus. „Neatsiradus dideliam kandidatų susidomėjimui pirmuoju konkursu, paskelbtu balandžio mėnesį, VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkų […]

Esminė kelių eismo taisyklė, kurią pamiršus gali baigtis liūdnai: susipainioja net ir patyrę vairuotojai

Esminė kelių eismo taisyklė, kurią pamiršus gali baigtis liūdnai: susipainioja net ir patyrę vairuotojai

Per pandemiją sumažėjus galimybių keliauti po pasaulį lietuviai dažniau išsiruošia į keliones po gimtąją šalį. Norima aplankyti ne tik pagrindinius Lietuvos kurortus, bet ir atrasti mažiau populiarius turistinius maršrutus, miestelius ir gyvenvietes. Keliaujant po juos automobiliu dažniau tenka prisiminti ir kai kurias esmines, tačiau vairuotojų neretai primirštas, kelių eismo taisykles. Draudimo bendrovės ERGO Verslo klientų […]

Jau skelbiami pirkimai 2022 m. vykdyti darbus valstybinės reikšmės keliuose

Jau skelbiami pirkimai 2022 m. vykdyti darbus valstybinės reikšmės keliuose

Gegužės mėn. duomenimis, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) jau yra pasirašiusi sutartis 95 proc. visų lėšų, skirtų 2021 metams, valstybinės reikšmės keliams administruoti, tiesti ir prižiūrėti. Iš 2021 metams valstybinės reikšmės keliams skirtų 426 mln. eurų jau yra pasirašyta sutarčių už 403 mln. eurų. Dar beveik už 140 mln. eurų sumą Kelių […]

Tarptautinėje telekomunikacijų sąjungoje į aukštas pareigas siūloma  T. Lamanausko kandidatūra

Tarptautinėje telekomunikacijų sąjungoje į aukštas pareigas siūloma T. Lamanausko kandidatūra

Susisiekimo ministerija siūlo buvusio Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) direktoriaus pavaduotojo Tomo Lamanausko kandidatūrą į Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) generalinio sekretoriaus pavaduotojo postą 2023-2026 metų kadencijai. Šį siūlymą Vyriausybė svarstys trečiadienio pasitarime.  1865 metais įkurta Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga yra viena seniausių specializuotų Jungtinių Tautų agentūrų, veikianti telekomunikacijų, informacinių ir ryšių technologijų srityje ir teikianti pagalbą valstybėms […]