Pietryčių Lietuvos gyventojai ir toliau galės nemokamai matyti populiarius lenkiškus televizijos kanalus

Pietryčių Lietuvos gyventojai ir toliau galės nemokamai matyti populiarius lenkiškus televizijos kanalus

Vilniaus, Šalčininkų ir Švenčionių miestų bei rajonų gyventojai ir toliau galės nemokamai matyti populiarias Lenkijos televizijos programas, transliuojančias informacinio, pažintinio ir pramoginio turinio laidas. Besibaigiant sutarčiai su retransliavimo paslaugų teikėju, Susisiekimo ministerija skelbia naują šių kanalų retransliavimo paslaugų pirkimą. 

Sutartį su pirkimą laimėsiančiu teikėju tikimasi pasirašyti gegužės pradžioje. 

Kaip ir iki šiol, lenkiškos televizijos programos bus retransliuojamos skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu, nekoduotu būdu. Tai reiškia, kad retransliacijos aprėpties zonoje lenkiškas programas ir toliau bus galima matyti nemokamai. 

Šias programas galima priimti ir įprastine lauko antena, nukreipus ją į artimiausią siųstuvą. 

„Pietryčių Lietuvos gyventojams tai tikrai gera žinia. Tęsime pasiteisinusią šių kanalų retransliaciją, užtikrindami, kad Vilniaus, Šalčininkų ir Švenčionių miestų bei rajonų gyventojai toliau nemokamai galėtų žiūrėti savo pamėgtus kanalus lenkų kalba“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis. 

2020 m. pradžioje Susisiekimo ministerija buvo užsakiusi tyrimą, kuriuo siekė išsiaiškinti, ar lenkų tautinei mažumai aktualus lenkiškų programų retransliavimas Lietuvoje. Apklausa parodė, kad Pietryčių Lietuvoje šie kanalai yra populiarūs, dauguma gyventojų žiūri bent vieną iš jų. 

Pietryčių Lietuvos gyventojams retransliuojami šie Lenkijos televizijos kanalai: „TVP Info“, „TVP Polonia“, „TVP Historia“, „NUTA.TV“ ir „Power TV“. Taip pat transliuojamas ir „TVP Wilno“ kanalas, kuris lenkų kalba skelbia kasdienes žinias apie Lietuvos aktualijas. 

Lenkijos televizijos kanalai pietryčių Lietuvos gyventojams retransliuojami nuo 2018 metų. 

Suvalkų krašte, kuriame gyvena didžioji dalis Lenkijos lietuvių, per eterinę televiziją transliuojama LRT programa „LRT Lituanica“.

Pranešimą paskelbė: Vaiva Grigaitienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
REIMA Vipellys Lemon Yellow 26-29
 
Camper Iman K400299 Grey 38
 
Crocs™ Crocs CHERRIES G0734300-MU
 
REIMA Vipellys Neon Pink 30-33
 
ALTERCORE Katie Black 40

Rekomenduojame

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį. „Tiguan eHybrid“ galima važiuoti naudojant tik elektrą, tik benziną arba apjungti abiejų variklių galią. Pagrindinis iš tinklo kraunamo „eHybrid“ privalumas yra ypač […]

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemija pakeitė ne tik visuomenės bendravimo, bet ir vairavimo įpročius. Naujausio tyrimo duomenys rodo, kad 42 proc. Lietuvos gyventojų karantino laikotarpiu mažiau naudojasi automobiliu. Kaimyninėse valstybėse tendencijos priešingos – 57 proc. Estijos ir 48 proc. Latvijos žmonių transporto priemonę vairuoja tiek, kiek ir prieš pandemiją. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ vasario mėnesį atlikta […]

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi“ ryžtingai vysto „e-voliuciją“ elektriniame mobilume ir 2021 m. Šanchajaus automobilių parodoje pristato pirmąjį inovacinės elektrinių automobilių šeimos modelį – keturių durelių „Audi A6 e-tron concept“, kurio gamybai bus naudojama visiškai nauja „Premium Platform Electric“ („PPE“) platforma. Jau 2022 metų pabaigoje bus pradėta serijinė C segmento, vėliau – B segmento modelių, turinčių „PPE“ platformą, gamyba. […]

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Šalyje atsiveriant vis daugiau verslų ir ugdymo įstaigų, į miestų gatves piko metu grįžta automobilių spūstys, lemiančios oro užterštumą. Siekiant atkreipti dėmesį į tvaresnes kelionės alternatyvas, Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ Žemės dienos proga primena, kad gyventojai, rinkdamiesi elektra varomas transporto priemones, prisideda prie aplinkos tausojimo. Eismo užimtumą Vilniuje fiksuojančios navigacinės įrangos „Tom Tom“ programėlės […]